Zeetijdingen. JË. dvertenliën. Mej. Reichenlachdochlcr van den overledenen groothertog van ITessen-Kassel en zijne morganatische vrouw had op een eerste huwelijk den graaf vun Luktner- getrouwd. Later van hem gescheiden had zij len tweede male een huwelijk aangegaan met den staats secretaris von Wolzdorffdie voor omstreeks twee jaren gestorven is. Nu zal zij weder in het huwelijk treden met den echtgenoot waar- Van zij vroeger gescheiden was daar de politieke redenen die deze Scheiding veroorzaakten opgehouden hebben te bestaan. Tiet gebruik van bet paardenvleesch wordt in Duitschland meer en moer algemeen. Op dit oogenblik zijn er te Berlijn duizend fatni- Jié'n die er gebruik van maken. Men leest in den Tnduslriel van Beims. In de laatste zitting van do maatschappij voor landbouw handel kunsten en wetenschappen van hel departement der Marne heeft de heer Selliersecretaris dezer maatschappij aan de leden dier maatschappij twee koren-aren ter bezigtiging voorgelegd hem uit Engeland toegezonden wier grootte even buitengewoon is als hare oorsprong. Yoor twee of drie jaren werd in Egyjite eene mummie geopend in tegenwoordigheid van oenen engelschen Consul die in deze mum mie dr.ie graankorrels ontdekte welke men onderstelde dat daarin ten minste omstreeks twee duizend vijf honderd jaren besloten waren geweest. Be consul zich willende overtuigen of deze korrels bare voofi- telingskracht nog behouden haddenzond ze naar de koninklijke maatschappij van tuinbouw, waarvan de hertog van Devonshire pre sident is. De tuinman van dit etablissement zaaide ze en ontving er schoone aren van met welker opbrengst hij nieuwe proeven nam. De twee aren welke de heer Sellier ontvangen had zijn het Tesultnat van de reproductie van deze gevondene korrels. Een engelscli reiziger die geheel Egypte heeft doorgereisd verzekert dat deze graansoort aldaar niet meer bestaat. De heer Sellier bewaart eene der aren om haar aan de landbouw kundigen te toonen. Be andere bevatte niet minder dan honderd dertig korrels schoon helder koren dat veel overeenkomst heeft met het russisehe. Een gedeelte er van is reeds aan den schoot der aarde toevertrouwd terwijl de heer Sellier het overige bewaart om het onder liefhebbers, die er hem om vragen, uit te deelen. In de voorlaatste week was de invoer van huitenlandsch vee te Londen veel minder. Er zijn siechls 848 stuks groot en 2329 klein Vee ingevoerd. Ir. langen tiid is hel cijfer van den invoer zoo ge ring niet geweest deze vermindering is hel gevolg van de lagere prijzen welke sinds eënigen lijd voor het vreemde vee geboden wor den wegens den mageren staat waarin het op de markt gebragt wordt. In het beuin der vorige maand kwam een trein op den spoorweg Van Worcester te Boston aan toen de vooras van een wagen der tweede klasse Brak. Be wagen na nog een tijd lang ten gevolge Van de kracht der voortstuwing voortgegaan te zijn stortte eindelijk neder op den weg en werd vernield. Zeven reizigers zijn door dit ongeval letterlijk verpletterd. Tc Boscornmon in Ierland is andermaal een wreede moord ge pleegd. De predikant J. Lloyd is toen hij uit de kerk te Augbrim kwam waar hij de dienst verrigt had door hooswichten aange vallen en van hot leven beroofd. Men zegt dat hij op eene lijst van verscheiden ter dood bestemde slagtoffers stond en men had hem vooraf tegen het gevaar gewaarschuwd maar hij weigerde daar aan geloof te slaan. in de maand October waren in Ierland 195 moorden moordaan slagen en groole diefstallen gepleegd en 139 van deze hadden in de graafschappen Claro, Limerick en Tipperary plaats gegrepen. ~y£ Volgens schrijven uit S.'-Petersburg van den 19 November, was de Newa vol drijfijs en alzoo de scheepvaart voor dit jaar ge sloten. De bladen van Bourbon van den 17 Augustus deelen het vol gende verbaal mede van een bloedig voorval dat aan boord van den kolonialen kustvaarder Alhenaisop zijnen overtogt van S.'-Denis naar Maijotte heeft plaats gehad. De equipage bestond uit drie blanken den kapitein den stuur man en een scheepsjongen benevens uit twee matrozen* van Mada gascar. De overtogt hoewel lang was door geen opmerkelijk voor val gekenmerkt geworden toen op ongeveer dertig mijlen van Maijotte de kapitein des nachts gewekt werd door een vreesselijk voorval dat op het dek voorviel de twee matrozen uit Madagascar hadden met bijlslagen den stuurman vermoord en hem in zee geworpen. Op het oogenblik dat de kapitein op het dek verscheen ontving hij op het hoofd een slag, die hem deed terneder storten; hij ontdek f6 alstoen een der matrozen uit Madagascar, die eene bebloede bijl jn de banden hield. Geen wapen ter zijner verdediging bij de hand hebbende om zich te vrijwaren tegen de slagen die men hem nog zoude kunnen toe brengen greep bij zijn matras de scheepsjongen riep hem toe het schot van het kombuis te openen en er eene schuilplaats tegen zijne moordenaren te zoeken, die, op het hooren van die kreet, zich op (lezen laatste wierp de jongen vrijwaarde zich echter tegen hunne slagen door .naar het einde van de boegspriet te vlugten. Later verzochten de matrozen van Madagascar hem weder op het dek fo komen, verzekerende hem geen kwaad te zullen doen; zij vroegen ook den koers a3n den kapitein die hen op Nossi-I3é deed aan sturen. De een stond aan het stuur terwijl de andere voor de zeilen zorgde. De jongen had thans gelegenheid met den kapitein in gesprek te geraken en hem te zeggen het kombuis niet te verlaten daar de matrozen von Madagascar zich van den harpoen hadden meester ge maakt bij gebrek van twee bijlen die zij in zee hadden geworpen en aldus het oogenblik afwachtten waarop zij den kapitein konden vermoorden. Inlosscben waagde het de kapitein door de rust die op het de!; bee.schte, gerustgesteld, naar builen tc treden waarop hern pen slag met den harpoen werd toegeliragt die hem liglelijk aan de Borst kneusde. Mén was inlosscben in liet gezigt van land gekomen de mede. deelingen van den jongen vreezende bragten zij hem moorddadige slagen toe en verlieten hem in zijn bloed badende namen alles wat waarde had met zich en wierpen zich in de sloep hot schip aan zftdizelven overlatende. Gelukkig was den jongen nog kracht genoeg overgebleven om den kapitein van de vlugt der moordenaars te verwittigen en hem uit bet kombuis te helpen. Eenige uren later ankerde bet schip voor Nossi-Bé. Dadelijk leverde de kapitein van liet voorgevallene rapport in waarop de vlugtelingen achtervolgd en gelukkig ook gevangen werden. Op den 19 September is te Calcutta eene groole vereeniging van voorname en invloedrijke Indianen gehouden ten doel ■lighjlende de pogingen tegen te gaan door de missionarissen der verschillende nation in liet werk gesteld ter verbreiding der Christelijke godsdienst onder de Indianen. Na langdurige en lievige debatten is er eindelijk besloten: 1.° dat men te Calcutta een orthodox seminarium zoude oprigten waar de deïstische godsdienstleer welke in de Veda's voorkomt, in al hare zuiverheid zal onderwezen worden; 2.° dat elk Indiaan die zijne kinderen naar de europesche scholen zal zenden uit de kaste waartoe hij behoort zal verbannen worden en zich den nationalen ban zal op den bals balen 3." dat al de overheden van kasten secten of partijen genoodzaakt zullen zijn onder bedreiging van.dezelfde straffen eene akte te teekenen waarbij zij sjich verbinden de verspreiding van de Christelijke godsdienstleer op alle mogelijke wijze tegen te gaan en zelfs den persoonlijken omgang hunner onder- hoorigen met de missionarissen godsdienstleeraren en do leermeesters met welken tak van onderwijs ook belast. ZIERIKZEE den 7 December. Gisteren is de 55sle verjaardag van Zijne Majesteit den koning op de gebruikelijke wijze in deze stad gevierd. Het heeft Zijne Majesteit behaagd bij onderscheidene besluiten de dagteekening voerende van gisteren onder anderen te benoemen tot ridders der Orde van den Nederlandschen Leeuw m.' Krijn Vagtholid der provinciale staten van Zeeland en burgemeester van Tholen m.' Al. Verbrugge advocaat-generaal bij het provinciaal ge- regtshof in Zeeland; m.r A. P. van Deinsepresident dor arrondis- sements-regtbank te Middelburg; J. IV. [decking, wethouder te Goes A. Ruischte Vlissingen en C. J. van Aken, landdeken van Ber- gen-op-Zoom en pastoor aldaar. Naar men verneemt zal de beroemde professor Jacques Kins- lergcnop aanstaande vrijdag, den 10 dezer, in de concertzaal hij den heer van Oppeneene voorstelling geven met zijn beroemd kabinet van mechanische en physiscbe vermakelijkheden. Men twijfelt niet of deze beroemde kunstenaar zal met een talrijk bezoek vereerd worden. Directeuren der Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van Schipbreukelingen gevesligd te Botterdam hebben algemeen ter kennis gebragt dat na behoorlijke reparation ondergaan te hebben de aan de maatschappij beboerende schokker wederom in de vaart is gebragt steeds kruisende tusschen de Vlaamsche Banken met het doel om aan de in nood .verkeerende schepen of schipbreukelingen hulp en bijstand te verleenen dat deszelfs kenmerk bestaat in eene verticale witte baan in het getaand grootzeil; dat die thans gevoerd wordt door schipper P. Regooren wel onder onmiddelijk toezigt van den beer C. JU. Ic Sage ten Broek, wonende te Zierikzee. BROUWERSHAVEN den G December. Binnengekomen: Petrel, kapt. R. Corbel van Liverpool naar Botterdam, Three Soizs.kapt. G. Elliot, van New-Castle naar Schiedam, en Great Britain, kapt. G. Thompson van Sunderland naar Dordrecht. Bevallen van een' Zoon MARIA JOHANNA VIS geliefds Echtgenoot van Haamstede A. GAST. den 4 December 1847. Heden verloste voorspoedig van een' Zoon C. M. GROENE- VELD de KATER Echtgenoot van zmtlkzee J- A. van der HALEN. den 5 December 1847. Algemeene kennisgeving. g De ondergetcekcnde betuigt zijnen wolmeenenden dank voor do paenigvuldige blijken van deelneming en hartelijke belang stelling gedurende zijne ziekte en hij zijn herstel ondervonden. Zierikzee, den G December 1847. D.' J. N. BOOM. Iemand een HAZE-WINDHOND vermissende zijnde zwart met witte horst en dito poolen, kan desaangaande inlichting bekomen bij de Uitgevers dezes. De Notaris M.r J. J. ERMKRINS zal op Vrijdag den 17 December 1847, 's middags ten 12 ure in liet Logement van F. van Oppen, te Zierikzee, presenteren te verkoopen 1." Een WOONHUIS en ERVE staande en gelegen aan do noordzijde van de Poststraat te Zierikzee, wijk B, n.° 32 be woond door D.' Stkiterogge. 2." Een WOONHUIS en ERVE slaande en gelegen aan do noordzijde van de Meelstraal aldaar, wijk B, n.° 387. 3.° Een PAKHUIS en ERVE staande en gelegen aan de zuid zijde van de Meelstraat aldaar wijk B n.° 71 en 4." Een WOONHUIS en ERVE, staande en gelegen aan do oostzijde van de Schouwsche Botermarkt aldaar wijk B n.° 45o. Nadere information te bekomen ten Kantore van voornoemden Notafis. TE ZIEKKZEE BIJ de WED. A. DE vos fn zoon stads DRl'KKERS.

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 2