STOOMBOOT-DIENST ZIERIKZEE ra ROTTERDAM. roeden en 58 ellen, waarvan 4128 bunders, 75 roeden en 19 ellen bebouwbare grond zijn. Hel rijk bezit geen eigendom in den droog- geinaakton polder. De opbrengsten van den Zuidpias zijn voldoende om de uit 's rijks schatkist bij voorschot verstrekte som van ƒ810,747 geheel te dekken. Op de jl. maandag te Gorincht'm gehoudene jaarlijksche paarden markt waren ongeveer 2300 stuks meest paarden boven de 2 jaren aangebragt. Hoewel er veel negotie was en onderscheidene franscho kooplieden veel gekocht hebben zijn er echter geene zeer hooge prijzen besteed. In de boeren-paarden is weinig negotie geweest. Do heer von der Trap-pen te Wezel van wien men reeds vroeger gesproken heeft, als van den uitvinder van een middel, bestemd om de ziekte uit de aardappelen te weren heeft aan de redactie van het Amsterdamsch Handelsblad toegezonden cenige getuigschriften afge geven door de autoriteiten en voornaamste ingezetenen van Wezel waaruit blijkt dat in onderscheidene aardappelvelden waarop de ziekte in eenen vrij hoogen graad heerschle alleen eenige strookjes land waarop het bedoelde middel was aangewend van de besmetting vrij gebleven waren. De Times van 11 November II. verhaalt, hoe (er gelegenheid van de jongste veelvuldige faillissementen de opzigler van een spoorweg station die cenig geld in de bank vafi zijn district had eene telé- tgrafische depêche ontving, dat de grootere hank, onder welke zijne districts-bank behoorde, gesprongen was, met last aan hem opzigter om daarvan onmiddelijk berigt aan de districls-hank te gaan geven ten einde ook deze geene betalingen meer zou doen. De opzigter had zich beijverd aan den hem opgedragen last te voldoen en was in allerijl naar de districts-hank gesneld doch aldaar aangekomen Jiad hij alvorens zijne boodschap over te brengen zich veroorloofd nog even hetgeen hij bij de bank berustend had terug te vragen en in goud te ontvangen, waarna hij onmiddelijk zijne depêche, met order lot het staken van alle verdere betaling had uitgeleverd. De Times deelt eene lijst der twintig voornaamste faillissementen mede welke van 10 Augustus tot 15 October in Engeland hebben plaats gehad. Het bedrag van het gezamenlijk passief dier twintig faillieten is 45,982,840 ponden sterling (bijna f 552,000,000.) Do Gazette des Tribunal: x mankt melding van eene vrij zonder linge arrestatie die Ie Versailles is bewerkstelligd. Zekere beer die voor twee jaren in een zeer dubbelzinnig daglicht was verschenen bij gelegenheid van een proces dat ter zake van op- Jigling voor de regtb'ank Ie Angers tegen zekeren Bacon en eene vrouw Cazeneuve gevoerd was wist dat hij door de polieiè werd opgespoord te Parijs werwaarts hij zich echter dikwijls om zaken moest hegeven. Mij zorgde dus er niet te blijven hield er zich slechts korten tijd op en verwijderde zich dan ten spoedigste per spoortrein Voor eenige dagen was hij weder te Parijs en meende des avonds ten half elf ure dat zijne schreden gevolgd werden ofschoon hij zich zoo goed mogelijk had vermomd. Om zich daaraan te onttrekken nam hij een cabriolet liet zich brengen naar het station van den spoorweg naar Versailles wierp zich in een wagon en vertrok terstond. Te Versailles aangekomen zag hij behoedzaam rond en meende in de schaduw der huizen iemand te ontdekken die hem op een afstand volgde om zijnen vervolger te ontsnappen maakte hij vele omwegen en trad eindelijk snel binnen in een hó- tel waar hij zich onder een valschen naam liet inschrijven en eene lramer nam. Thans meende hij' zijnen vervolger ontkomen te zijn bij doofde het licht uil en wierp door eene reet der gordijnen zijne blikken op de straat waar hij den verdachten persoon zag op en neder loopen bier en daar de huizen binnen treden om ophelderingen in te winnen en eindelijk verdwijnen. Den volgenden dag alsmede don derden dag hield hij zijne kamer. Toen hoorde hij de toonen van eên draai-orgel dat zich door wellui dendheid hoven de gewone orgels onderscheidde. Aanvankelijk hoorde hij dit onwillekeurig aan, daarop luisterde hij aandachtig, en werd er eindelijk zoo door medegeoleept dat hij zijne gordijnen open schoof en op de straat zag. Maar men verbeelde zich zijnen schrik toen hij in den draaijer van het orgel zijnen vervolger meende te herkennen Hij vergiste zich niet en ondervond spoedig dat de andere hem ook herkend had want tien minuten later werd hij gearresteerd en naar de gevangenis gebragt. De orgelspeler was een handlanger der policiedie deze list had bedacht, om zijue prooi in handen te krijgen. Dij het afbreken van de muren der Dominikanerkerk te Weenen waar eens de Tempelheeren hun verblijf hielden zijn oude munten ten bedrage van 30,000 weener guldenuitgegraven welke men voor een gedeelte van den schat houdt,.door Matthias Corvinus a\- daar onder den grond verborgen. Volgens berigten uit de Vereenigde Stalen van Noord-Amcrika van den 30 September strekte zich aldaar eene eleelro-magnelische ielegrafen-linie reeds uit over een' afstand van 2350 mijlen; binnen weinigo maanden zouden nog 1000 mijlen voltooid worden zoodat er alsdan eene onafgebroken linie van meer dan 3000 mijlen bestaan zal die van Canada tot aan de Golf van Mexico loopt. MIDDELBURG den 15 November. Wij vernemen dat waar schijnlijk met het begin van het volgend jaar door verandering in de voorwaarden van aanneming der post-route van Bergen-op-Zoom lot. deze stad eene vervroegde aankomst der post zal plaats hebben ook zou slechts één postillon voor de geheele route gebruikt worden hetgeen op den tijd van don togt aanwinst zou geven. ZIERIKZEE don 19 November. Dingsdag jl. heeft de wel-ed. heer C. van de Watering genees- heel- en verloskundige te Brou wershaven in tegenwoordigheid van onderscheidene kunstgenooten eene proef genomen met de inademing van den zwavel-aatberbij gelegenheid dat een onherstelbaar gebrek aan bet linker-dijbeen de afzetting van hetzelve, bij de 18jarigo dochter van Krijn Bakker, wonende to Brouwershaven, noodzak, lijk had gemaakt. Deze kunst bewerking is zoo volkomen gelukt dat de lijderes niet slechts ge durende de operatie geen het minste teeken van pijn gegeven heeft maar ook later naauwelijks kon overtuigd worden dat de kunstbe werking inderdaad geschied wasvoor zij zich met eigen oogen daarvan verzekerd had. De Plaatselijke Commissie van Geneeskundig Toevoorzigt te Middelburg, heeft het tot haren pligt geacht de ingezetenen tegen het aanslaande S.'-Nicolaasfeest te moeten waarschuwen tegen het gebruik van suikergoed hetwelk niet zelden met zelfstandigheden gekleurd wordt welke nadeelig zijn ja zelfs gevaarlijk voor het leven van den mensch. Zij herinnert tevens de vervaardigers en debitanten van dergelijke waar aan de bepalingen der wet van den 19 Mei 1829, (Staatsblad n.° 35) strekkende om de vermenging van vergiftige of andere schadelijke zelfstandigheden in eet- en drinkwaren te beteugelen. Ook de Plaatselijke Commissie van Geneeskundig Toevoorzigt te Rotterdam heeft aan de ingezetenen dier stad eene dusdanige ernstige waarschuwing gedaan. Zij heeft wijders den belanghé&jleTÏ&en- op merkzaam gemaakt, dat de meeste minerale verfstoffen vergiftige zelfstandigheden zijn; dat daarentegen de gebruikelijke plantaardige, behalve gutlagomonschadelijk zijn en aldus zonder nadeel tot het versieren van suiker- en banketwaren kunnen aangewend worden. Men meldt uit Nisse (Zuid-Beveland), van den 5 dezer, dat de wel eerw. zeer gel. heer D. A. Buijt, predikant aldaar, zijne vijftigjarige Evangeliedienst heeft vervuld. Zijn wel eerw. heeft bij die gelegenheid menigvuldige blijken van achting en deelneming zoowel van zijne gemeente als van elders, mogen ondervinden. Men schrijft uit/Tholen van -den 13 dezer: «Het kan niet onvermeld gelalen worden de gunstige uitwerking, welke de Vereeniging van Nijverheid ter bevordering van Veeteelt en Veehandel, onder medewerking van het stedelijk bestuur-van Tho- len en de afdeeling der Maatschappij van Landbouw en Veeteelt in dat kanton, op den tl November jl. mogt ondervinden, door een groot aantal vee dat ter markt gebragt was alsmede een toe vloed van vele menschen en voornamelijk van noord-brabandscho kooplieden, zoo dat er van de 119 stuks rundvee, welke ter verkoop waren aangebragt ruim 60 stuks tegen eene goede prijs verkocht zijn geworden." Den 15 dezer is te Bergen-on-Zoom in den ouderdom van 68 jaren overleden de hoog edel-gestrenge edel-geboren heer J. D. de RoocJcoud kolonel der artillerie, oud lid van het hoog militair geregtshof in Neórlandsch-ïndiën ridder der Orde van den Nederlandsehen Leeuw ridder der Orde van het Legioen van Eer en laatstelijk burgemeester van Bergen-op-Zoom. ^Zeetijdingen. Door kapt. Kramer, te Brouwershaven binnen, is op 8° 40* n. b. en 24* 35' w. I. gepraaid, het barkschip Elizabeth en Johanna kapt. H. H. de Boer van Tjilatjfip naar Middelburg. BROUWERSHAVEN den '18 November. Binnengekomen: Mar- garellia Ida, kap!. D. H. Kramer, van Batavia, Grest nakapt. K. Heijkmeijer van Liverpool Agnes, kapt. R. Greenfild van Char leston alle naar Botterdam, en Jannet, kapt. 3. Huan van New- Castle naar Schiedam. NIEUWE tusscuen vertrek in de iuaan0 november 1847: vam zieeikzee Zondag 21 's morg. 11 ure. Donderdag 254 Zondag 285 vabï botterdam Dingsdag 23,'s morg. 5 Vrijdag 26, 6 Dingsdag 308 ure. 1"' Lijst 2d« 3Jb 203da KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Vierde Klasse. n.° 6014, f 5000 - n.° 3487 2500 n." 9249 en 10033 ieder f 1000. n.° 7104, f 1250; - n.°' 5408 en 2133, f 1000. n'.° 538, f 25,000- n.° 17625 ƒ1250; - n.»s 16558 10512, 4759, 4838 en 8637, ieder ƒ1000. PRIJZEN der EFFECTEN te AMSTERDAM, Woensdag den 17 November 1847. Nederlanden, 2'/2 pC. Werk. Schuld 3 4 Amort. Syndikaat 3'/s pC. Handelmaatschappij 4'/, gebleven. 54'/, pC. 65l/2 84'/, 163' h M1DDENPB1JZEN van de volgende ARTIKELEN te ZIERIKZEE van den 18 November 1847. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde. O. Tarwe 1816 12,00 a 13,00 Graauwc Erwten f 13,00a 14,00 N. dito 1847 - 8, Of) a 9,50 Groene dilo - 8,50 a 11,00 Zaai-Zomer dito - 0,00 a 0,00 Gele dito - 0,00 a 0,00 Ordinaire dito - 7,00 a 8,00 Koolzaad - 11,00a 12,00 Rogge - 6,80 a 7,20 Zaai-Lijnzaad - 9,00 a 9,50 VVinter-Gerst - 5,20 5,50 Slag-Lijnzaad - 3,00 a 7,00 Zomer-dito - 4,80 a 5,10 R aap-Olie te Zierikzee.f 40,00 p. v. Haver - 3,00 a 3,30 Patent-Olie - 43,00 Paardeboonen - 6.09 a 8,00 Lijn-Olie - 00,00 Witte dito - 9,00 a 10,00 Raapkoeken ƒ00,00 de 1040 stuks. Bruine dito - 9,00 a 9,50 Lijnkoeken -00,00 j-1 dvertenliën. De Notaris M.' J. J. ERMER1NS zal op Vrijdag den 26 November 1847 des morgens ten 9 ure voor het Wees huis te Zierikzec presenteren te verkoopen Een zeer netten en zindelijken INBOEDEL bestaande in Tafels Stoelen Bedden Mahonijhouten Secretaire, dito CommodePendule; voorts Koper-, Tin- Glas- en Aardewerk. te zierikzee bij de wed. a. de vos en zoon stads drukkers.

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 2