ZIER1&ZEESGHH COURANT. <sn DINGSDAG A.° 1847. 2 NOVEMBER. Besturen en si dm in is traliën. Nieuwstijdingen V ura, IEE dde. 9,00 1,50 ),00 2,00 ),50 5,00 p. v. uks. S. ;ad- :n het ang liek die te fijn elk zal als ke- |n ed- bij is la gcr iet :r, bet lte van :e, Is,. lit- ee. ■IS' ter N, en een ris. jV.° 88. De PLAATSELIJKE SCHOOL-COMiMISSIE dezer Stad maakt biermede bekend dat de alhier opgerigte School voor Kinderen uit de mingegoede Burgerklasse (Tusschenschool) beden geopend is. Ouders of Voogden die onvermogende zijn om het schoolgeld der burgerscholen te betalen,,.en hunne kinderen of pupillen nog in- het onderwijs op de nieuw geopende school wenschen te doen deelen worden uitgenoodigd zich daartoe vóóraf bij een der Leden van de Plaatselijke School-Commissie aan te melden. Het maandelijksche schoolgeld dat telkens ééne maand vóóruit aan den Onderwijzer moet betaald worden is bepaald als volgt voor de dagschool 69 cents voor één kind 1 voor 2 kinderen uit hetzelfde huisgezin en f 1,20 voor 3 kinderen uit hetzelfde buisgezin voor de avondschool 40 cents voor één kind 65 cents voor 2 kinderen uit hetzelfde huisgezin eu 80 cents voor 3 kinderen uit hetzelfde huisgezin. Zierikzeet November 1847. De Plaatselijke School-Commissie voornoemd W. J. P. KROEP President. P. J. ANI)li EiE Secretaris. De.SOCIËTEIT: tot NUT en GENOEGEN, te ZIERIKZEE, mankt bekend J.° Dat de BEESTENMARKT te dezer stede zal plaats hebben op Donderdag den 11 November 1847, op de aloude standplaats aan de Balie, aanvangende des voormiddags 10 ure. 2.° Ieder Veehouder wordt bij deze uitgenoodigd om voorzegde markt zoo door het aanbrengen als Ier verkoop aanbieden van Rund vee zooveel mogelijk le helpen bevorderen. 3.° Tot aanmoediging zullen door genoemde Sociëteit de navol gende prijzen premiën en getuigschriften worden toegekend als Voor de best gekeurde Melkkoede prijs van 6 en een getuigschrift. Voor de daaraanvolgende best gekeurde Melkkoe eene premie van 4 en een getuigschrift. Voor de best gekeurde kalfdragende Vaars, de prijs van 5 en een getuigschrift. Vooi de daaraanvolgende best gekeurde kalfdragende Vaars, eene premie van 3 en een getuigschrift. Voor de best gekeurde driejarige Vaars de prijs van f 4 en een getuigschrift. Voor de daaraanvolgende best gekeurde driejarige Vaarseene premie van f 2 en een getuigschrift Voor de best gekeurde tweejarige Vaars de prijs van 3 en een getuigschrift. Voorde daaraanvolgende best gekeurde tweejarige Vaars, eene premie van 2 en een getuigschrift. Voor dengenenwelke de vetste Koe zal aanbrengende prijs van 6 en een getuigschrift. Voor dengenen welke de vetste Vaars zal aanbrengen de prijs van f 6 en een getuigschrift. Eene premie aan dengenen welke het grootste getal vet Rund vee zal aanbrengen van f 10. En eene premie aan dengenen, buiten het Poort-Ambacht, welke bet grootste getal Rundvee zal ten toon stellen van 10. Welke prijzen, premiën en getuigschriften, namens liet Edel Acht baar Bestuur door de Directie van voornoemde Sociëteitna de keuring welke des voormiddags ten elf ure zal aanvangen aan de bekroonden in het openbaar zullen afgegeven worden. 4." Eindelijk worden de Leden van opgemeldo Sociëteit ten vrien delijkste uitgenoodigd om de le houden Vergadering op Donderdag den 4 November 1847 des voormiddags ten half twaalf ure ten Huize van den Heer P. A. de Reür bij te wonen ten einde de belangen van genoemde Sociëteit te helpen bevorderen in welke bijeenkomst de Commissie van Keuring voor de te houden Bees tenmarkt zal benoemd worden en laatstelijk op Donderdag den 11 November 1847, op welken dag, des avonds ten zes ure, ten Huize van genoemden Heer P. A. de Reür do Algemeene Ver gadering zal gehouden worden. Noodigen mitsdien een ieder om door deelneming in het bijzonder en door het aanbrengen van Rundvee in hel algemeon do aloude bestaande Jaarmarkt hier Ier Stede woleer zoo aanzienlijk door vereenigde zamenwerking dezen edelen tak I eene bron van algemeene welvaart te helpen bevorderen en de goede bedoelingen dezer Sociëteit Nul en Genoegen voor In- en Opgezetenen le verwe zenlijken. Zierikzeeden 28 October 1847. Namens de Directie van genoemde Sociëteit A. KENENS L. S. GROOT-B RITTANNIEN. LONDEN den 28 October. De heer John O'Connell heeft in de laatste zitting der Repeal-Vereeniging voorgesteld 12 millioen p. st. aan Engeland te vragen. Engeland, zegt het verslag, heeft in 1813 Voor een nutleioozen oorlog 147 millioen p. st. verspild en 174 millioen voor hetzelfde doel in 1815. Het zal dus thans wel 12 millioen kunnen vinden om duizende landgenooten aan een anders gewissen dood le ontrukken. Vele dagbladen varen hevig uil tegen dat onophoudelijk «gebedel." Hoe. zeggen zij, wij hebben verleden jaar 125 millioen aan Ierland geschonken, wij hebben nog 125 millioen geleend, die bet ons nooit terug zal geven. Ierland heeft geld ontvangen van allo deelen der aarde het heeft de hand uitgestrekt naar Frankrijk naar Neder- !an.1 naar Amerika naar den paus ja naar den sultan. Het heeft ons de schande aangedaan van aan de deur van eten vreemde ling te kloppen nadat zelfs de nijvere handwerksman van Manchester en Sheffield al wat hij missen kon in dien grondeloozen poel had gestort - Kortziglig Engeland schatten zullen Ierland nimmer iets baten zoolang het geenc maatschappelijke wedergeboorte van u heeft verkregen I FRANKRIJK. PABUSden 29 October. Onlangs is door de regering eene commissie van geneeskundigen benoemd die zich naar Rusland Turkije en elders zal begevenom de in die streken uitgehrokene cholera gade te slaan en van hare bevindingen rapport te doen. Dezer dagen zijn reeds aan hel departement van buitenlandsche zaken van de fransche consuls en agenten in Rusland herigten nopens den aard dier ziekte ingekomen, waaruit schijnt te blijken dat de zelve op verre na niet het kwaadaardige karakter heeft hetwelk men hij hare eerste verschijningvoor eenige jaren over het alge meen bpefl waargenomen. Men schrijft uit Rome, dat mg.' Ferrierivroeger zaakgelas tigde te 's Gravenhage naar Konstantinopel zal worden gezonden, om aan den Grooten Meer (sultan) Abdul Med)id den groet van Z. H. den paus over te brengen en dat hij zich van daar in buitengewona zending naar Washington zal begeven. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 28 October. Z. M. heeft de doodstraf, uitgesproken tegen den kanonnier J. IF. Kom, verwisseld in 6 jaren kruiwagenstraf en die tegen den fuselier C. J. Scheffersin 10 jaren kruiwagenstraf, beide met vervallenverklaring van den militairen stand. Door de Algemeene Rekenkamer is medegedeeld dat op nieuw hij dezelve is óvergobragt voor eor.e som van drie honderd zestig dui zend gulden aan ingetrokkene muntbiljetten van twintig gulden terwijl daarenboven ter vermindering van de in omloop zijndo munt biljetten van honderd gulden van die soort bij het collegie is in gekomen voor eene som van één millioen zeven honderd vijftig duizend gulden zoodal het bedrag der ingetrokken en als zoodanig verant woorde muntbiljetten tot ultimo September 1847 met inbegrip der som van f 4,400,000 hij vroegere aankondiging vermeld thans beloopt zes millioen vijf honderd tien duizend gulden. Al deze munt biljetten zijn hij de Algemeene Rekenkamer geheel onbruikbaar ge maakt en zullen aldaar blijven berusten tot derzelver geheele ver nietiging. Den 31. Gisteren avond zijn HH. KK. HH. de prinsen Alexan der en Hendrik uit deze residentie naar Vlissingon vertrokken. Maandag aanstaande zullen HH. KK. HH. de zeereis aannemen. Alen verzekert dat er gedurende het verblijf van prins Alexander te Madera van lijd tot tijd eene boot derwaarts zal vertrekken om de gemeenschap te onderhouden. Do Slaats-Courant behelst een proses-verhaa! opgemaakt door eene commissie van leden der Algemeene Rekenkamer inhoudende dat een aantal afgeloste obligatiën uitgelote en onuitgelote kans biljetten ingetrokkene schatkistbiljetten afgeloste schuldbrioven van onderscheiden aanl gezamenlijk een nominaal kapitaal bedragende van honderd negen en zestig millioenen zeven honderd drie en tachtig duizend zeven honderd vijftig gulden van wege die inrigting door middel van verbranding, is vernietigd. De staten van de provincie Groningen zijn buitengewoon bij eengeroepen legen vrijdag den 5 November aanstaande ten einde onder anderen te beraadslagen over de vergunning door F. Groetc. s. aangevraagd tot bedijking en droogmaking van de Lauwer-Zee en een gedeelte der Wadden. Den 29 October is döor de arrondissements-regtbank te Leiden veroordeeld tot eene gevangenis van 3 maanden en eene boete van ƒ25, een verwers-leerling die, in een gebouw geplaatst als even- wigt op het eind van een ladder op welks ander einde een ver- wersknecht aan de buitenzijde van dal gebouw werkzaam was, door onvoorzigtig op te rijzen waardoor de ladder met. den knecht van de hoogte der 3d° verdieping naar beneden is gestortde onwillige oorzaak van diens dood is geweest. Te Arnhem is den 30 October, na een langdurig lijden over leden, de lieer C. A. Thiemeuitgever van de Arnhemsche Courant. De Evangelische Kerkbode komt in zijn jongst verschenen nummer op de zaak der schennis van de Hervormde Kerk le Heeswijk waar van wij het berigt uit dat weekblad in ons nummer van den 22 Oc tober jl. hebben overgenomen, terug en loochent de verzachtende uit legging door den 's Gravenhaagschen Nieuwsbode aan het gebeurde ge geven. De veiling te Amsterdam van het graveorwe[k des beroemden Rembrandt's is in drie zittingen afgeloopen. De uilkomst beeft slechts ten deele aan de welligt al te hoog gespannen verwachting voldaan.

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1