f ZIERKZEESGHE COURANT, VRIJDAG 29 OCTOBER. Besturen en Administration. Nieuwslij dingen. JS.° 87. O A.o 1847. ss35ii BRANDSCHOVWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE verwittigen het publiek dat door heeren Brandineesteren te dezer Stede op Maandag den 1. November aanstaandeeene algemeene rondg'ang zal geschieden, tan-einde zich te overtuig dat al de Brandbluschmiddelen bij de Ingezetenen overeenkomstig het Regle ment aan te houden in goede orde aanwezig zijn weshalve de Ingezetenen worden uitgenoodigd om al derzelver bepaalde Brand bluschmiddelen ten dage der inspectie schouwbaar voor handen te hebben en behoorlijk ten toon te stellen. Zierikzeeden 25 October 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. De PLAATSELIJKE SCHOOL-GOMM1SSIE binnen deze Stad maakt langs dezen weg aan de belanghebbende ingezetenen dezer Stad be kend dat ten gevolge van de benoeming van den heer H. J. Bast- metjer als Hoofd-Onderwijzer aan de te dezer Stede opgerigte Open bare School voor kinderen uit de mingegoede burgerklasse (Tusschen- school) deze school op den 1 November aanstaande geopend zal worden terwijl op dat tijdstip de bijzondere school der 2dp klasse opengevallen door bet overlijden van den Hoofd-Onderwijzer T. "van den Handed en tijdelijk waargenomen door den Hulp-Onderwijzer C. Westplate geheel zal ophouden te bestaan. Zij neemt tevens dezen weg te baat om eenige algemeene bepalingen betreffende de met het begin der volgende maand te openen school ter kennis van bet publiek te brengen. Deze school is opgerigt met het doel om aan kinderen wier ouders of voogden onvermogend zijn om het schoolgeld in de bur gerscholen te betalen een voor bunnen stand doelmatig onderwijs te verschaffen. In deze school worden aangenomen kinderen boven de 6 en beneden de 10 jaren die behoorlijk gevaccineerd zijn of de kinderziekte gehad hebben en die met geene kwalen of onreinheden besmet zijn welke hen schadelijk zouden doen zijn voor de gezond heid hunner mede-scholieren. Ouders of voogden die verlangen hunne kinderen of pupillen in deze school te doen opnemen zijn gehouden zich daartoe vóóraf bij een der Leden van de Plaatselijke School-Cornmissiemet overlegging van de vereischte bewijzen van voldoening aan de voorschriften omtrent de vaccine en van den leeftijd der kinderen aan te melden. Er zal dagelijks school gehouden wor den met uitzondering van de Zon- en algemeene Christelijke Feest dagen en de vacantie-tijden des voormiddags van 9-12, des na middags van 2-4 en des avonds van 5'/2-S ure. Des woensdags en zaturdags namiddags en avonds zal er geen school gehouden worden. Het maandelijksche schoolgeld is bepaald als volgt; voor de dag school 60 cents voor één kind 1 voor 2 kinderen uit betzelfde huisgezin en ƒ1,20 voor 3 kinderen uit hetzelfde huisgezin, voor de avondschool 40 cents voor één kind 65 cents voor 2 kinderen uit hetzelfde huisgezin en 80 cents voor 3 kinderen uit hetzelfde buis gezin. Hieronder zijn al de schoolbeboeften en de kosten voor vuur en licht begrepen. De schoolgelden moeten telkens é-éne maand voor uit aan den Hoofd-Onderwijzer betaald worden en wel op den laatsten maandag van iedere maand zullende bij gebreke daarvan de kinderen in de volgende maand niet ter schole toegelaten worden. Kinderen, die doorgaans ongeregeld of onzindelijk ter school komen of baar zonder toestemming van het schoolbestuur verlaten en zich onbetamelijk jegens de Onderwijzers of hunne mede-scholieren ge dragen zullen van de school geweerd worden. De ouders of voog den mogen de Onderwijzers nimmer met klagten lastig vallen maar moeten bijaldien zij verineenen eeuig bezwaar tegen iels to hebben zicb deswegens bij den Voorzitter of een der leden van de Plaatselijke School-Commissie 'vervoegen. De Plaatselijke School-Commissie noodigt ten slotte van deze be kendmaking alle ouders of voogden van kinderen uit de mingegoede burgerklasse die hunne kinderen of pupillen terstond bij de opening van de nieuw opgerigte school in het onderwijs wenschen te doen deelen uit, om zich met inachtneming van bovenstaande bepalingen zoo spoedig mogelijk immers vóór den 30""" dezer maand bij een harer leden aan te melden. Zierikzee20 October 1847. De Plaatselijke School-Commissie voornoemd W. j'. P. KROF.F Voorzitter. P. J. ANDREaE Secretaris. De SOCIËTEIT: tot NUT en GENOEGEN, te ZIERIKZEE, maakt bekend 1.° Dat de BEESTENMARKT te dezer stede zal plaats hebben op Donderdag den 11 November 1847 op de aloude standplaats aa n de Balie, aanvangende des voormiddags 10 ure. 2.° Ieder Veehouder wordt bij deze uitgenoodigd oin voorzegde markt zoo door het aanbrengen als ter verkoop aanbieden van Rund vee zooveel mogelijk te helpen bevorderen. 3." Tot aanmoediging zullen door genoemde Sociëteit de navol gende prijzen prerniën en getuigschriften worden toegekend als Voor do best gekeurde Melkkoede prijs van 6 en een getuigschrift. Voor de daaraanvolgende best gekeurde Melkkoe eene premie van 4 en een getuigschrift. Voor de best gekeurde kalfdragende Vaars, de prijs van 5 en een getuigschrift. Voor de daaraanvolgende best gekeurde kalfdragende Vaars, eene premie van 3 en een getuigschrift. Voor de best gekeurde driejarige Vaars de prijs van f 4 en: een getuigschrift. Voor de daaraanvolgende best gekeürde driejarige Vaarseene premie van 2 en een getuigschrift Voor de best gekeurde tweejarige Vaars de prijs van 3 en een getuigschrift. Voor de daaraanvolgende best gekeurde tweejarige Vaars, eene premie van 2 en een getuigschrift. Voor dengenen, welke de vetste Koe zal aanbrengen, de prijs van 6 en een getuigschrift. Voor dengenen welke de vetste Vaars zal aanbrengen de prijs van 6 en een getuigschrift. Eene premie aan dengenen welke het grootste getal vet Run'd- vee zal aanbrengen van f 10. En eene premie aan dengenen, buiten het Poort-Ambacht welke het grootste getal Rundvee zal ten toon stellen van ƒ10. Welke prijzen prerniën en getuigschriften namens het Edel Acht baar Bestuurdoor de Directie vap voornoemde Sociëteitna do keuring, welke des voormiddags ten elf ure zal aanvangen, aan da bekroonden in bet openbaar zullen afgegeven worden. 4 Eindelijk worden de Leden van opgeroeide Sociëteit ten vrien delijkste uitgenoodigd om de te houden Vergadering op Donderdag den 4 November 1847, des voormiddags ten half twaalf ure, ten Huize van den Heer P. A. de Reur bij te wonen ten einde de belangen van genoemde Sociëteit te helpen bevorderen in welke bijeenkomst de Commissie van Keuring voor de te houden Bees tenmarkt zal benoemd worden en laatstelijk op Donderdag den 11 November 1847 op welken dag, des avonds ten zes ure, ten Huize van genoemden Heer P. A. de Redr de Algemeene Ver gadering zal gehouden worden. Noodigen mitsdien een ieder om door deelneming in het bijzonder en door het aanbrengen van Rundvee in het algemeen de aloude bestaande Jaarmarkt bier ter Stede weleer zoo aanzienlijk door vereenigde zamenwerking dezen edelen tak eene bron van algemeene welvaart te helpen bevorderen en de goede bedoelingen dezer Sociëteit Nut en Genoegen voor In- en Opgezetenen te verwe zenlijken. Zierikzee, den 28 October 1847. Namens de Directie van genoemde Sociëteit A. KENENS, L. S. GROOT-B RITTANNIEN. LONDENden 24 October. Beriglen uit New-York van den 6 dezer behelzen de belangrijke tijding, dat de noord-amerikaansche generaal Scotl zicb na oen lievig gevecht, den 15 September vau de hoofdstad Mexico heelt meester gemaakt. De generaal Bravo is gesneuveld; Santa Anna gekwetst. De Mexicanen hebben de stad, straat voor straat, verdedigd. Hun verlies wordt op 4000 hoofden, waaronder vele vrouwen en kinderen begrootdat der Amerikanen op 1000. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 26 October, Z. K. H. de prins van Oranje heeft heden morgen aan eenige leden van de tweede kamer der sta- ten-generaal audiëntie verleend. De minister van financiën overwegende dat, in weerwil van. een stellig verbod en van herhaalde waarschuwingen en bedreigin gen, vele commiesen zijn schuldig bevonden aan het vorderen, aan nemen of ontvangen van onverschuldigde gelden belooningen of geschenken beeft goedgevonden en verstaan Aan de commiesen bij deze te kennen te geven dat voortaan tot afschrik van anderen eene exernplaire straf zal worden toegepast, zoo dat op geene toe gefelijkheid meer te hopen is. Bij de voorgestelde wel op de muntbiljetten wordt voorgedragen dat na December 1847 nog voor 21 millioen in omloop zullen kunnen worden gelalen maar dal dit bedrag in den loop van het jaar 1848, en vóór den laatsten December van hetzelve, tegen gou den of zilveren munt zal moeten zijn ingewisseld. Van de munt biljetten zijn 30 millioen uitgegeven. Van dit bedrag is deels inge wisseld deels ingebonden voor eene som van bijna 8 millioen. Men rekent dat maandelijks voor twee en een half millioen nieuw zil vergeld wordt aangemunt. Op den 4 November aanstaande zal in 's rijks muntgebouw te Utrecht te koop worden aangeboden eene partij van 10 bareu goud inhoudende ruim 157 ponden fijn. Naar men verneemt., is. er bij de regering plan om nog 5 schoonerbrikken te doen aanbouwen tot versterking van hel eskader in de Oosl-lndiën. De arrondissements-regtbank ter dezer slede beeft beden uit spraak gedaan in de zaak van den markies de Thouarsdie vervolgd is Ier zake van in bet weekblad de Burger geplaatste artikelen tegen

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1