ZIE RIRZEESCHIS CÖÜÏ1AHT, JV.o 86. DINGSDAG A.o 1847. 26 OCTOBER. S$esturen en Administration* BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Gezien het besluit van Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, van den 9 September jl (Provinciaalblad n.° 89.) houdende aanschrijving tot openbare afkondiging der bepa lingen van de artikelen 27 en 42 der wet op de Personele Belasting van den 29 Maart 1833, (Staatsblad n.' 1betrekkelijk de belasting naar tijdsgelang en de suppleloire aangifte. Hebben goedgevonden De In- en Opgezelenen te herinneren aan de bedoelde wetsbepa lingen. luidende als volgt Artikel 27. 1. Zoo wanneer een perceel, hetwelk op den 15 Mei niet in ge bruik was, of ook een woonhuis, op hetzelfde tijdstip, enkel en op den voet bij de laatste zinsnede van art. 26 2 bepaald door eenen huisbewaarder bewoond zijnde, gedurende den loop des dienstjaars betrokken, in gebruik genomen of van mobilair voorzien wordt, zal de belasting, volgens de vier eerste grond slagen naar de hierboven bepaalde regten deswege moeten worden voldaan doch slechts naar gelang van dat gedeelte des dienstjaars, hetwelk op het tijdstip der in gebruikneming, be trekking of meubelering overig blijft. 2. Ingeval de belastingschuldige welke zoodanig perceel als bij 1 bedoeld aanvaardt, in het dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen en hij dit tot dien tijd toe door hem gebruikte perceel verlaat met wegvoering van alle roerende goederen hoe ook genaamd en zonder achterloting van huisbe waarder of van andere personen in zijne dienst zal het bedrag van den. te zijnen name op het kohier eebragten aanslag, voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk en in evenredigheid van het nog te verloopen tijdvak worden afgetrokken van dat des op den voet als boven to doenen aanslagzonder dat indien deze aanslag minder bedraagt dan de vroegere, er eenige ontheffing zal knnnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of aanschaffing van belastings-voorwerpen der vier eerste grondslagen na 15 Mei, zal behalve in de gevallen bij 1 en 2 hierboven ver meld geen grond geven lot eenen nieuwen of verhoogden aan slag ïr> den loop des dienstjaars. 4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grondsla gen als na 15-/UW in dienst of gebruik genomen of aangeschaft worden zal de belasting naar gelang van den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd, met dien verstande dat geene ver wisseling van dienstboden of paarden met anderewaarvoor geene hoognre regten verschuldigd zijn op zichzelve lot hel nog maals aanslaan van denzelfden belastingschuldige zal kunnen aan leiding geven. 5. Het .aanwenden lot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk tot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd waren zal met aan schaffing worden 'gelijk gesteld zoomede wat aangaat de paar den derzelver geheel verlies van het tweede viertal hunner melktanden in den loop des jaars. 6. Naar gelangde omstandigheden eens belastingschuldige, in den loop des dienstjaars, met betrekking lot deszèlfs voorwerpen van de vijfde en zesde grondslagen veranderen zulksdat volgens de tarieven van art. 17 en 21 de opklimming der belasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude worden zal wegens de dienstboden en paarden aanvankelijk gehouden die verhooging voor den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd. Deze bepaling is mede van toepassing met betrekking tot de paarden, bij het opkomen van do omstandigheden, aan het einde van 7 van art. 20 vermeld. 7. Paarden bij verschillende personen of gezinnen in gebruik zullen ingeval die gelijktijdig voor een en hetzelfde rijtuig wor den gespannen, hem, die zulks doet, of wel den eigenaar of gebruiker des rijtuigs ter zake van het grodter aantal paarden hetwelk door hem alzoo rnogt zijn gebezigd dan waren aange geven mede aan de opklimming der belasting naar 6 doen onderwerpen. 8. Hooger belastbaar gebruik van dienst- en werkboden of paar den aanvankelijk minder belastbaar, zal de verpligting lot eene evenredige verhooging der belasting voor den nog overigen tijd des dienstjaars ten gevolge hebben. 9 De lijd waarover de belasting loopt zal in betrekking tot al de grondslagen worden berekend bij vierendeelen jaars op het dienstjaar overschietende zonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst en zullen als vierendeelen jaars worden beschouwd de tijdvakken, aanvangende met primo Mei, primo Augustus, primo November en primo February. Artikel 42. De zoodanigên welke, door eenige der omstandigheden voor zien bij art. 27 in den loop des jaars komen le vallen onder de toepassing van het aldaar bepaalde zullen alvorens en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteld verpligt zijn tot bet indienen van behoorlijke aangiften deswege, in voege als bij art. 30 voorge schreven zullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den Ontvanger kunnen bekomen. En zullen de vorenstaande wetsbepalingen door openbare afkondi ging en bekendmaking in de Stads Cnurant worden gebragt ter kennis van het publiek ten einde een ieder zich dien overeenkomstig gedrage. Zierikzeeden 20 October 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BRANDSCUOÜWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE verwittigen het publiekdat door heeren Brandmeesteren te dezer Stede op Maandag den 1 November aanstaande, eene algemeene rondgang zal geschieden ten einde zich tc overtuigen dat al de Brandbluschmiddelen bij de Ingezetenen overeenkomstig bet Regle ment, aan te houden, in goede orde aanwezig zijn weshalve de Ingezetenen worden uitgenoodigd om al derzelver bepaalde Brand bluschmiddelen ten dage der inspectie scbouwbaar voor handen to hebben en behoorlijk ten toon te stellen. Zierikzee, den 25 October 1847. Burgemoester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF.. De PI.AATSELIJKE SCHOOL-COMMISSIE binnen deze Stad maakt langs dezen weg aan de belanghebbende ingezetenen dezer Stad be kend dat ten gevolge van de benoeming van den heer H. J. BaST- meijer als Hoofd-Onderwijzer aan de te dezer Stede opgerigte Open bare School voor kinderen uit de mingegoede burgerklasse (Tussclien- scnool) deze school op den 1 November aanstaande geopend zal worden terwijl op dat tijdstip de bijzondere school der 2dB klasse opengevallen door bet overlijden van den Hoofd-Onderwijzer T. van den Handel en tijdelijk waargenomen door den Hulp-Onderwijzer C. Wf.stplaTE geheel zal ophouden te bestaan. 7.ij neemt levens dezen weg te baal om eenige algemeene bepalingen betreffende de met bet begin der volgende maand le openen school ter kennis van liet publiek le brengen. Deze school is opgerigt met hel doel om aan kinderen wier ouders of voogden onvermogend zijn om het schoolgeld in de bur gerscholen te betalen een voor bunnen stand doelmatig onderwijs le verschaffen. In deze school worden aangenomen kinderen boven de 6 en beneden de 10 jaren die behoorlijk gevaccineerd zijn of de kinderziekte gehad hebben en die met geene kwalen of onreinheden besmet zijn welke hen schadelijk zouden doen zijn voor de gezond heid hunner mede-scholieren. Ouders of voogden die verlangen hunne kinderen of pupillen in deze school le doen opnemen zijn. gehouden zich daartoe vóóraf hij een der [.eden van de Plaatselijke School-Commissiemet overlegging van de vereischte bewijzen van voldoening aan de voorschriften omtrent de vaccine en van den leeftijd der kinderen aan te melden. Er zal dagelijks school gehouden wor den met uitzondering van de Zon- en algemeene Christelijke Feest dagen en de vacantie-lijden des voormiddags van 9-12 des na middags van 2-4 en des avonds van 5Va—8 ure. Des woensdags en zaterdags namiddags en avonds zal er geen school gehouden worden. Hel maandelijksche schoolgeld is bepaald als volgt: voor de dag school 60 cents voor één kind f 1 voor 2 kinderen uit hetzelfde huisgezin en 1,20 voor 3 kinderen uit hetzelfde huisgezin, voor de avondschool 40 cents voor één kind 65 cents voor 2 kinderen uit hetzelfde huisgezin en 80 cents voor 3 kinderen uit hetzelfde huis gezin. Hieronder zijn al de schoolbchocflen en de kosten voor vuur en licht begrepen. De schoolgelden moeten telkens ééne maand voor uit aan den Hoofd-Onderwijzer betaald worden en wel op den laatsten maandag van iedere maand zullende hij gebreke daarvan de kinderen in de volgende maand niet ter scholo toegelaten worden. Kinderen die doorgaans ongeregeld of onzindelijk ter school komen, of haar zonder toestemming van liet schoolbestuur verlaten en zich onbetamelijk jegens de Onderwijzers of hunne mede-scholieren 'ge dragen zullen van de school geweerd worden. De ouders of voog den mogen de Onderwijzers nimmer met klagten lastig vallen maar moeten bijaldien zij vermeenen eenig bezwaar tegen iets le hebben zich deswegens bij den Voorzitter of een der leden van de Plaatselijke School-Commissie vervoegen. Do Plaatselijke School-Commissie noodigt ten slotte van deze be kendmaking aile ouders of voogden van kinderen uit de mingegoede burgerklasse die hunne kinderen of pupillen terstond hij de opening van de nieuw opgerigte school in liet onderwijs wenschen te doen doelen uitom zich met inachtneming van bovenstaande bepalingen zoo spoedig mogelijk immers vóór den 3ü!t°" dezer maand bij een barer leden aan te melden. Zierikzee, 20 October 1847. De Plaatselijke School-Commissie voornoemd W. J. P. KROEF Voorzitter P, J, ANDRE/E Secretaris.

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1