ZIE1UKZEESCHE COURANT, 3 SEPTEMBER. N.o 71. VRIJDAG A.0 1847. Besturen en Administration. BEKENDMAKING. Do BURGEMEESTER dor Stad ZIERIKZEE brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat het suppletoir kohier voor de Belasting op het Personeel lilt. A n.° 3 van deze Stad over bet loopende dienstjaar op den 26 Augustus jongstleden door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir 've/klor rd en op heden geste!»! wordt in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Stede ten fine van in vordering en eindelijk da t ieder verpligt is zijnen aanslag f op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzeeden 3 September 1847. K. W. de JONGE, Wethouder, L. B. lYieu u-s tijdingen. D U I T S C II L A N D. FRANKFORT den 29 Augustus. Iu strijd met betgeen vroeger gemeld is, deelen later ontvangen berigten uit Rome medp dat door de ooslenrijksohe troepen in Ferrara. eene nog grootere krachtsont wikkeling tentoongespreid is dan vroeger en dat thans al de posten door ooslenrijksohe troepen bezet zijn. Deze gebeurtenis heeft in den geheelen Kerkelijknn Staat een' pijnlijken indruk gemaakt, en aan leiding gegeven lot drukke bijeenkomsten van Z. H. den paus met de kardinalen en met de ooslenrijksohe en fransche gezanten. Z. H. billijkte het gedrag van zijnen vertegenwoordiger te Ferrara volkomen, en men was den 17.op de slaats-secretarie bezig met het ontwerpen van een protesthetwelk nog dien eigen dag zou afgezonden worden. Om hij het geheel en al ontbreken van pauselijke troepen te Ferrara den Oostenrijkers, den schijn te ontnemen als of de bezetting van Ferrara door dezen eenig en alleen geschied was in hel belang der openbare rust en orde had de pauselijke regering tevens besloten lot het afzenden, van 3 bataillons pauselijke troepen naar genoemde stad. Deze zouden nog dien eigen nacht opbreken en met versnelde niarscben zich naar hunnen post begeven. Het ooslenrijksohe regeringsblnd meldt ten aanzien der thans zooveel besprokene italiaansche aangelegenheden, dat aan Oostenrijk, bij het traktaat van Weenen bet regl is toegekend om bezetting te leggen in Ferrara en Comachio dat daarvan steeds een spaarzaam gebruik is gemaakt doch dat men in den laatsten tijd om redenen welke het overbodig is te ontwikkelen heeft gemeend de bezetting van Ferrara met een bataillon en een half eskadron te moeten ver sterken dal deze troepen deeld in de citadel deels in de kazernen der stad, die Imn steeds ten dienste hehhcn gestaan, zijn gehuisvest; dat in den nacht van den 1 dezer maand een oostenrijksch officier door een hnop gemeen volk is aangerand, en dat de bevelhebber bij de steeds aangehitst wordende opgewondenheid der gemoederen het allezins noodig heeft geoordeeld om tot behoud der rust en lot zekerheid zijner troepen des nachts patrouilles uit te zenden dat wel is waar, daartegen is geprotesteerd doch dat op dat protest niet is gelet omdat, dit regl den bevelhebber op geenerbande wijze is ontnomen en dat sedert deze dienst ook ongestoord is voortgezet. Den 31. De berigten uit Italië zijn alles behalve geruststellend. Livorno is in beweging en de inwoners willen tegen Ferrara optrek ken. Door de houding, welke het volk te Rome aanneemt, zal de pauselijke regering ook genoodzaakt zijn zich krachtdadiger tegen Oostenrijk te verzetten. In Toscane is de doodstraf voor altijd afgeschaft. Men verzekert dat paus Pius insgelijks voornemens is uit het nieuwe romeinsche strafwetboek de doodstraf te verbannen. FRANRRUK. FARMSden 29 Augustus. Er is weder onder onzen hoogen adel een treurig geval gebeurd. De graaf Alfred de Montesquiou is gisteren ochtend dood in zijn bed gevonden met een dolk die hem het hart doorboord had nog in zijne borst geplant. De justitie die terstond geroepen werd beeft door haar onderzoek de zekerheid bekomen, dat het ongeluk aan zelfmoord toe' te schrijven was. Morgen zal de familie zegt men in de dagbladen doen aankondi gen dat de graaf in een aanval van heete koorts de banden aan zijn leven geslagen beeft. Graaf Alfred de Montesquiou was 53 jaren oud, hij was vroeger ordonnans-officier van keizer Napoleon was officier van het legioen van eer gehuwd met eene rijke amcrikaansche dame en vader van verscheiden kinderen. Hij was broeder van den beer Analole de Montesquioudie pair van Frankrijk e.n ridder van eer der koningin en wiens gemalin dame van eer van H. M. is. Een ander broeder van hem is afgevaardigde van het departement der Sarthe. Het. stoffelijk overschot van den hertog de Praslin is in den nacht van donderdag op vrijdag ter aarde besteld op het graf be vindt zich zelfs niet het eenvoudige zwarte houten kruis dat ook de laatste woning van den armsten versiert. De uiterste wil der hertogin de Praslin is geheel ten voordeele van haren echtgenoot; zij geeft daarin, den wensch te kennen, dat de opvoeding harer kinderen voortaan niet meer aan onderwijzeressen maar aan professoren der universiteit zal worden toevertrouwd. De hertog zou in zijn testament bepaald hebben dat mad.11" de Luzy levenslang een jaargeld van 4000 fr. moet ontvangen voor de goede verzorging zijner dochters dus luidt de akte. Te Londen moet de nieuwsgierigheid omtrent al betgeen mejufler de Luzy betreft tot zulk eene hoogte gestegen zijn dat naar men zegt de directeur van een letterkundigen club haar eene som van 25,000 francs 's jaars hoeft doen aanbieden om in zijne inrigling een' cursus der fransche taal en letterkunde te komen houden. B E L C I E. BRUSSELden 30 Augustus. De heer Houzy die reeds verleden jaar eene reis naar Algerie heeft gedaan om dit land uit het oog punt van kolonisatie op te nemen, is andermaal daarheen vertrok ken met het doel om eene geschikte plaats tot het vestigen eener belgische kolonie van 100 familiën uit te kiezen. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 31 Augustus. HH. KK. HH. de prins en prinses van Oranje hebben zich gisteren middag ten één ure met den spoortrein hegeven naar Amsterdamom vervolgens van daar naar Soestrlijk te vertrekken alwaar HH. KK. HH. een afscheidsgehoor bij H. M. de koningin zijn gaan afleggen die eene reis naar Zwitserland zal doen. HH. KK. HH. zullen van daar heden avond ten C'/s ure in de residentie terugkeeren. H. M. de koningin zal op hoogstder- zelver reize door den officier van gezondheid den heer van der Grijp worden vergezeld. Ook verneemt men dat H. K. H. mevrouw de prinses van Oranje, na de terugkomst van Z. M. den koning van hoogstdeszelfs buiten- landsche reis, een bezoek zal gaan afleggen te Stuttgardt. Naar men verneemt zal Z. K. H. prins Alexander naar Madera vertrekken en aldaar 6 a 7 maanden verblijven; Z. K. II. zal ver gezeld worden door den heer med. d.' Everard. Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden is gisteren met den mid- dag-spoorlrein naar Amsterdam vertrokken om vervolgens de reis voort te zetten naar Berlijn Z. K. H. wordt over eene maand met hoogstdeszelfs gemalin en kinderen in de residentie terugverwacht. Uit Zwolle wordt gemeld dat het staals-examen op jl. vrijdag is afgeloopen nadiit de commissie gedurende vier weken vergaderd is geweest, in welk tijdsverloop zij 20 zittingen beeft gehad. Yan de 234 jongelingen die zich hadden aangemeld om le worden ge ëxamineerd ten einde tot de akademischo lessen le kunnen worden toegelaten zijn slechts 9 niet opgekomen onder welke 2 uit hoofdo van ziekte, aan welke vermoedelijk nader nog gelegenheid zal wor den gegeven om door twee of meer leden der commissie te worden geëxamineerd. De uitslag van bet gebeele onderzoek is geweest als volgt 225 jongelingen zijn geëxamineerd van welke 157 toegela ten en 68 afgewezen zijn. In het jaar 1845 zijn 131 jongelingen geëxamineerd van deze zijn 78 toegelaten en 53 afgewezen; - in 1846 zijn 220 jongelieden ge ëxamineerd, van welke 145 zijn toegelaten en 75 afgewezen. In het jaar 1845 zijn alzoo 40,5 van de honderd afgewezen, welke verhou ding in het volgende jaar is verminderd tot 34 van de honderd. In dit jaar is de verhouding als 30,2 van de honderd bevonden. Den 1 September. Z. M. de koning is den 26 jl. in goeden welstand le Weimar aangekomen. De 's Gravenhaagsche Nieuwsbode spreekt het gerucht tegen alsof hel overlijden van een ontvanger der directe, belastingen alhier, niet zoude hebben plaats gehad iets dat door vele bladen gemeld is, en verklaart gerust de inenschen te kennen, die het,lijk gezien, afgelegd en gekist hebben en dat er geen schijn van waarheid aan wezig is, dat de lijkkist door de justitie zonde zijn opgegraven veel minder, dat in dezelve steenen in plaats van een menschelijk ligebaam zouden gevonden zijn. Wij vernemen dat de hertog de Choiseul Praslin mot de her togin henevens den graaf en de gravin de Cambrise op 31 .lulij jl. le Scheveningen aan de badinrigting van den heer Maas zijn afgestapt geweest en ten zijnen huize 24 uren hebben vertoefd. Bij die gele genheid heeft men opgemerktdat de hertog en de hertogin als het ware in het geheel niet met elkander spraken dat de hertog zich met den graaf de Cambrise en de hertogin zich met de gravin meestal onderhielden en aan het strand wandelden. De minzaamheid waar mede de hertogin een ieder toesprak en behandelde wordt zeer ge roemd. Daarentegen meende tnen bij den hertog iets terugstootends le hebben opgemerkt en verhaalt, men dat de koerier die zich bij het gevolg van die aanzienlijke personen bevond ten gevolge van eene berisping welke hij van zijn meester had ontvangen op zijn voorhoofd wijzende aan een der bedienden van het hótel zoude ge zegd hebben a het is heden seeder zoo met den hertog." Vau Scheve ningen heeft het gezelschap zich naar Amsterdam hegeven. Men meldt uit's Hertogenbosch dd. 29 Augustus: De, berigten, welke wij van vele plaatsen uit den omtrek omtrent den toestand der aardappelen ontvangen luiden allergunstigst en welke geruch ten van ziekte hier in de jongste dagen ook moglen opgaan de uitkomsten hebben zulks tot nog toe gelogenstraft. Nog deze dagen had iemand alhier hiervan de voldoenste overtuiging. Deze persoon had op dien dag omstreeks 25 vat aardappelen uitgestoken en ver-

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1