Men verneemt dat er gisteren in de zaal van liet Badhuis te Scbeveningen een treffend en aandoenlijk voorval heeft plaats gevon den. Te Scbeveningen was namenlijk gelogeerd de hertog de Choiseul- Vrnslinvan Parijs, met zijne familie. Het is, naar men verzekert, de broeder van hem wiens echtgenoot laatstelijk te Parijs op eeno zoo verschrikkelijke wijze om hot leven is gebragt. De hertog las de zicfi aldaar bevindende dagbladen zonder nog van het rampspoedig voorval of van de ontzettende gevolgen, die zich daaraan hechten, eenige kennis te dragen. De ontroering des hertogs was onbeschrij felijk. Als verplet stond hij bij hel lezen dier vreesselijke tijding. Er heerscht nog altijd eeno groote bedrijvigheid bij de policie en justitie. Heden is een der commissarissen van policie van hier naar Amsterdam vertrokken. Aldaar worden de visitation van reizi gers en goederen met de meeste ri,nauwlettendheid voortgezet. Ook ter dezer slede hebben dergelijke visitatiën plaats gehad in hel begin dezer week zijn onder anderen eenige kisten widke van Am sterdam waren aangebragt in tegenwoordigheid van den heer sub stituut-officier bij de regtbank alhier, jh.' m 'de Brnuwen twee commissarissen van policie van Amsterdam en 's Huge onderzocht. Dat onderzoek heeft echter voor zoo ver bekend istot geene ontdekkingen geleid. De persoon van M. de Iloonkoper- en blikslager te Breda, is met zijne beide knechts, wegens het namaken van nederlandsche zilveren muntspeciën door het provinciaal geregtshof in Noord- Br.tband veroordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf en 10 jaren ont zegging van burgerlijke region. Men meldt uit Rotterdam van den '20 dezer. Volgens bij ons inge komen herigten zijn al de passagiers van bot nabij Calais verongelukte schip Charles Hiimherston den ISden jl. met de stoomboot Estafette van Calais naar Havre vertrokken alwaar zij zich zullen inschepen op- de bodems Ocean cn Robert Parker, om deo 25slen dezer maand lie reis naar New-York voort te zetten. Voor at de lieden is- alhier ter slede gecontracteerd geworden met een huis te Havre, zoowel voor den overtogt. als voor provisiën gedurende de reis, om hen naar de plaats hunner bestemming over Ie voeren. Men meld uit Groningen van den 19 dezer: Sedert eenige dagen heerscht een brand in de veenenonder de gemeente Onstwedde, zonder dat dezelve door de eigenaren dier veenen tot nog toe kon gebluscht worden. Aanvankelijk schoen die brand niet verontrustend te zijn, doordien er'bijna geen wind was, doch de aanhoudende droogte en daarbij opgekomen oostenwind doen denzotven zich verder verspreiden, zonilat hul vuur zich reeds over de Barla's zwed heeft verspreid en de turf, in de gemeente Nieuwe Pekela staande, dreigt aan te tasten. Van de zijde der gemeente Onstwedde en Nieuwe Pekela worden rte noodigc maatregelen in het werk gesteld om den brand te blus- sclien of diens voortgang ten minste te stuiten. Een droevig ongeval heeft den 14, in den voormiddag, te Mid- wolda in liet Oldambtten huize van den daglooner P. II. Dieter- man plaats gehad. Zijne dochter Aaltje, een meisje van ongeveer dertig jaren, hetwelk alleen te huis was gebleven, daar de vaderen zijne andere dochter veldarbeid moesten verrigtcn is door vallende ziekte, waaraan zij sedert langen tijd nu cn dan onderhevig was, vermoedelijk in het vuur gevallen waardoor bijna het halve hoofd cn de eene schouder verbrand zijn. Toen bare zuster te huis kwam, vond ze haar levenloos in bet vuur liggen, nog brandendegeen spoor vnn leven kon men meer bij baar ontdekken. Men schrijft uit Hamburg De. Oost-Indievaarder Independence, kapitein Schacht, met rijst kwam in de vorige week terug in onze haven. I)e papieren wezen aan, dat beneden in het ruim een neger, die beschuldigd werd van eenen aanslag op het leven vao zijnen, ka pitein in eenen vroesselijken toestand verkeerde. Twee beambten die door onze haven-policie derwaarts werden gezonden vonden de bevestiging van deze opgave. Handen en voeten van den Neger waren met ketens aan elkander gebonden, een zware ketting bad men hem om den hals gelegd-, de enkels waren hem niet alleen door liet druk ken gewond maar zelfs reeds geheel ontstaken. De zwarte, die reeds sedert langen tijd half waanzinnig was, is van het schip terstond naar liet hospitaal vervoerd; hij kon noch gaan, noch staan, en. slechts, met veel moeite iets gebruiken. Reeds verscheidene weken mu de ongelukkige in dezen jammerlijken toestand verkeerd hebben. Do kapitein is voor den regter geroepen. Indien tnen geloof mag slaan aan eene mededeeling der Dorfzeitung, dan zou een land-eigenaar te [Constants, zekere Kern, geslaagd zijn om granen Ie verbouwen zonder jaarlijksche zaaijing. Hij gaat daar bij op de volgende wijze te werk: men ploegt en bemest het land goed, zaait dan zomer- of wintergraan, maait bet in liet voorjaar, voor de halm opschiet, even als gras en herhaalt dit eenige keeren 'sjaars. Dan taat men het koren even als gewoonlijk groeijeu eo maaijen. In het volgende jaar groeit bet vroeger en brengt rijkelij ker op, dan koren dat op de gewone wijze behandeld is. Men mest zulk land in den herfst even als de weilanden en zuivert bet in het voorjaar van onkruid. Tot nu toe heeft men van het aldus behan delde graan vier oogsten bekomen. Inde laatste dagen van de afgeloopene maand Julij is bij Fahlun in Zweden, een boschbrand ontslaan, veroorzaakt door een zwaar onweder, gedurende hetwelk de bliksem in een uitgestrekt dennen- wond is geslagen ten noorden dier stad gelegen. Men heeft dadelijk pogingen aangewend om den voortgang van den brand te stuiten doch zonder gunstig gevolg, daar het vuur, door een' Irevigen noor den wind aangewakkerd en allerwegen voedsel vindende in de zoo brandbare dennenboomen zich meer en meer uitbreidde. Volgens de laatste berigten was reeds een gedeelte van het woud, ter uit gestrektheid van vier vierkante mijten verbrand en duurde de \er- woesting steeds voort. Uit Fahlum wordt gemeld, dal men zich bezwaarlijk eenrg denkbeeld kan vormen van liet prachtige gezigt hetwelk het brandende boseh bij nacht opleverde. Hij dag was dit echter geenszins het geval daar de rook zoo hevig was dat in de streken, onder ilea wind gelegen, het zonnelicht daardoor verduis terd werd. Een schrijven uit Pestb deelt verschrikkelijke bijzonderheden mede nopens eenen storm welke in de laatste dagen der afgeloopene maand in hel zoogenaamde Bekonyerwoud gewoed heeft. Tallooze hoornen onder welke vele honderdjarige eiken lagen ontworteld op den grond, overal vond men dood wild, en de slagling, die de orkaan onder de Servische zwijnen aangerigt had, die op hunnen logt naar Oos tenrijk gewoonlijk eenige weken in dit woud weiden, wordt op eene aanzienlijke som gpschat. Mijlen ver nam het verschrikte wild de toevlugï tot de woningen der menschen en de wind was zóó sterk, dat, zestig mijlen van zee af, doode zeemeeuwen gevonden werden, die door den wind tot dien aanzienlijken afstand waren voortgedreven. De Courier der Vereenigde Staten, van 31 Julij, verhaalt het volgende ongeluk: Heden morgen ten zes ure vertrok de stoomboot Niagara van New- York om hare dagelijkscbo reis naar Albany te doen, doch op de hoogte van Sing-Sing is de stoomhouder en een van de zijden van den ketel gesprongen waardoor de pijp der machine en de kamer der stookers zijn weggeslagenterwijl het vaartuig nog andere be langrijke schade geleden heeft. Twee van de stookers zijn gedood, en zeven van de passagiers min of meer belangrijk gewond. Twee man van het scheepsvolk zijn bovendien over boord geslagen zonder gered te kunnen worden. De Roger Williams, die twee mijlen achteruit was op bet oogen- blik van den ramp heeft de passagiers van de Niagara opgenomen, terwijl eene andere boot dezelve np sleeptouw nam. Op het oogenbiik van het onheil, legde do Niagara twintig mijlen in liet uur af, en stoomde uit alle magt om den Roger Williams op een afstand te houden. ZIERIKZEE den 24 Augustus. Bij Zijner Majesteils besluit van den 18 dezer .is benoemd lot procureur hij de arrondissemenls regtbank alhier, m.r C. J. Fokker, advokaat te Middelburg. Heden zijn uit liet huis van arrest alhier naar Middelburg ge transporteerd de personen van S. Voorheijlel cn J. Kerpenslein, als verdacht aan het snoeijen en bet in omloop brengen van oude m untspeciën. zEieetijdmyen. ZIERIKZEE den 24 Augustus. Den 20 dezer is van deze reede naar zee gezeild: het Zeepaard, kapt. J. Giltjes, Lz. van Middel burg naar Batavia. 2024' KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Vijfde Klasse. 17Se Lijst, n.' 11492, f 1000. 18d" Gèene. 19ie Geene. 20"" n.° I860, 5000; - n.°' 15303 en 10062, ieder f 1000. 21"» n.°' 4383 en 20598, ieder f 1000. 22'" n.» 17374, f 1000. Jt dvertentiën. STEENKOLEN. J. C. BAT- C.° maken hunne geëerde begunstigers bekend dat zij binnenkort uit Newcastle verwachten eene Lading SCHAAL- en MAATKOLEN, van dezelfde uitmuntende kwaliteit als welke zij gewoon zijn te leveren. De Erfgenamen van wijlen MAR1NUS PADMOS en ADRI- ANA BAKKER zullen op Woensdag den 25 Augustus 1847, des namiddags ten 2 ure, in het Gemeentehuis te Bruinisse, door het ministerie van den Notaris D. Q. de JONGE van dek HALEN publiek presenteren te verkoopen Een kapitale HOFSTEDE, bestaande in Woonhuis, Zomerhuis, Bnkkeet, Karnhok Schuur, Wagenhuis en verdere Gehouwen met de beplantingen om dezelve, beoevens 31 bund. 67 roed. 28 ellen ERF, TUIN, BOUW-, WEILAND en BOSCH alles, slaande en gelegen in de Gemeente Bruinisse. 1 Burnt. 42 roed. 40 ellen WEILAND, gelegen onder Oosterland bij het Moolboscb. 2 Bund. 31 roed. 70 ellen WEILAND, gelegen onder Ouwerkerk, aan de Bloole Weg. Alles vroeger in gebruik geweest bij nu wijlen Jan Lz. Kooijman, en breeder bij biljetten omschreven. Zullende door genoemden Notaris, ten verzoeke van bovenge noemde Erfgenamen mitsgaders van de Erfgenamen van wijlen J. Lz. KOOIJMAN op Vrijdag den 27 Augustus 1847 des voor- middags ten 10 ure, op bovengenoemde Hofstede, wórden overge gaan tot den openbaren verkoop van 7 WERKPAARDEN 8 extra baatgevende Melkkoeijen diverss 3jarige 2jarige en jaarling Vaarzen Varkens Honden Kalkoenen Hoenders Eenden een HUIFWAGEN 1 Chais Boerewagens Ploegen, Eggen, Slepers, Rulblok Windmolen, Zeeften Wannen, klein BOUWGEREEDSCHAP, KARNTONNEN en ander MELK- GEREEDSCHAPen verder alles wat tot eene uitmuntende INSPAN eD behoorlijke MELKER!.! behoort. Wijders een zeer netten en zeer zindelijk onderhonden INBOE DEL beslaande in Tafels, Stoelen, Bureau, Klok, SpiegelSchil derijen Bedden met toebéhooren Koper, Tin, Ijzer, Porselein, Glas- en Aardewerk en hetgeen verder zal worden geveild. De Erfgenamen van M. PADMOS en A, BAKKER,, hnne- vens dc meerderjarige en Voogd der minderjarige Erfge namen van J. Lz. KOOIJMAN, zulten, op Woensdag den 25 Augustus 1847, de3 namiddags ten 5 ure, in hel Dorpshuis te Bruinisse, door het ministerie van den Notaris D. Q. de JÓNGE van der HALEN ingevolge bekomen Regterlijke magtiging publiek presenteren Ie verknopen 7 Bund. 67 roed. 70 ellen BOUWLAND, gelegen onder Bruinisse. 6 84 40 WEILANI)gelegen onder Nieuwerkerb. Alles breeder bij biljetten omschreven. te zierikzee bi! de wed, A. vos en zoon stads drukkers.

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 2