nr.® 6V. ZIE RI&Z EESCHE A.® 1847c. COÜRAWT, 20 AUGUSTUS. Besturen en Administration. i ten ig en NEDERLANDEN. VRIJDAG schouw op or wegen, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZtERTKZEE maken bekend dat op Woensdag den 25 deser maand eene algemeens Schouwing over al de Buurtwegen en Voetpaden in het Poortam- hacht dezer Stad zal worden gedaan tot onderzoek of dezelve henevens de duikersheulen en slooten zich in penen voldoenden Staat van onderhoud bevinden en worden de wegpligligen of gelanden mitsdien aangemaand om de noodige verbeteringen of herstellingen vóór dat tijdstip te doen uitvoeren overeenkomstig de bepalingen Van het reglement op het beheer en onderhoud en de Policie der buurtwegen en voetpaden in deze Provincie goedgekeurd hij Konink lijk besluit van den 4 Augustus 1838, n," 106. Zierikzée -den 11 Augustus 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd t DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEP. \V A A R S C II V W I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEÊ in aanmerking nemende dat er nog een aantal Patentbladen van Sterken-Drankverkoopers onafgehaald zijn gebleven en dat eerstdaags eene algemcene opneming der patenten geschieden zal. Waarschuwen zoodanige sterken -drankverkoopers welke dusver in gebreke hieven om hun patent Ier Secretarie af te halen op vertoon der kwitantie voor de helft van hunnen aanslag dat zij dit onver wijld hebben te doen tot voorkoming van de boete waarin zij zullen Vervallen die hun patent niet kunnen vertoonen. Zierikzeeden 18 Augustus 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. Ter ordonnantie Do Stads Secretaris W. J. P. KROES1. INSPECTIE op UK STRATEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE maken hekend: dat op Zaturdag den 28 dezer maand, een omgang door de Stad en langs de dijken zal plaats hebben oin zich te over tuigen of al de bepalingen van het Policie-Reglement voor deze Stad alom Worden nageleefd wordende een iegelijk hij deze gewaarschuwd om te zorgen dat de straten elk voor en achter zijne woning of erf, behoorlijk schoongemaakt en gezuiverd zijn terwijl de beambten der Policie bepaaldelijk zijn gelast om op de voortdurende reinheid der straten stoepen en goten te letten en zonder oogluiking wegens alle overtreding en nalatigheid proces-verbaal op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze Worden afgekondigd omgeroepen en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzeeden 18 Augustus 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE et. i Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen ter kennis van al de patentpligtige in- en opgezetenen dat de Palentbladert voor het loopenile dienstjaar ingevuld gereed liggen en dat tol do uitgifte daarvan zal worden gevaceerd van heden af lot en met Zaturdag den 28 dezer maand dagelijks gedurende de Icantoor-uren, Ier Secretarie dezer Stad; en worden de patent- pligtigen uitgenoodigd om in persoon hun patent le komen alhalen zullende aan hen welke daarin nalatig mogten blijven hol patent Worden te huis bezorgd door de deurwaarders der directe belastingen tegen betaling van 10 cents voor ieder onafgehaald patentblad in gevolge de wet. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afge kondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee, den 20 Augustus 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie, De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BELGIE. BRUSSEL, den 16 Augustus. In het programma, hetwelk het nieuwe belgische ministerie heeft hekend gemaaktwordt onderanderen gezegd dat hel bewind Wereldlijk is en dal het steeds geheel onaf hankelijk' zi)|. blijven het zal nogtans de godsdienst en de geeste lijken onder zijne bescherming nemen j- het zal de graanwetten van 1834 niet weder herstellen en den landbouw hijzonder hcvoordeelen. Het stoffelijk en zedelijk welzijn der behoeftige en arbeidende klasse zal hel kabinet ook bijzonder ter harte gauu. 's GR AVÉNHAGE den 16 Augustus. De reis van den koning naar Duitschland zal zooals men met zekerheid verneemt in het laatst dezer week plaats hebben. Z. M. zal eerst naar Weimar en vervolgens naar hoogsldeszelfs landgoed in Sileziëu gaan terwijl du terugreis over Luxemburg zal genomen worden. Bij besluit van 8 junij jl. heeft Z. M. bepaald 1." dat do janrlijksche bijeenkomst van de verlofgangers der halionale-militie voorgeschreven bij art. 206 der Grondwe» in dit jaar even als in de vorige jaren Weder op den 1 September zal plaats hebben 2.° dat de op te roepen manschappen alléén uit de ligting van het jaar 1845 zuilen worden genomen: 3." dat hij de verschillende korp sen infanterie kavallerie en artillerie mitsgaders bij het hataillon mineurs en sapeurs al de manschappen (Ier opgegevene ligting, die zich thans met groot vprlof bevinden en die niet langer dan drie maanden in werkelijke dienst zijn geweest lot het bijwonen der najaars-nefeningen zullen worden opgeroepen 4 dat de manschappen sier bedneldo ligting, die langer dan drie maanden onder de wapenen zijn. geweest even als de verlofgangers der liglingen van 1843 en 1844 biliten oproeping zullen worden gelalen. Men meldt uil Tilburg, dat Z. M. dé koning laatstleden vrijdag den eersten steen aan het aldaar in aanbouw zijnde paleis gelegd heeft waarbij uit eigen beweging de gilden van S.'-Joris S.'-üionisius eri S.'-Seiinsliaan met hunne prachtige vanen schil den banieren en verdere insignes tegenwoordig waren aKmede da muzijk der tilburgsche nieuwe harmonie. Des avonds werd al het volk dat aan genoemd paleis werkzaam is onthaald. Het was dien dag juist weekmarkt waardoor vele vreemdelingen van omliggende plaatsen inet de meeste ingezetenen op het terrein tegenwoordig waren hetwelk Z. Al. zigtbaar veel genoegen ver schafte. Ook waren do dakpannen van vele huizen afgenomen om van daar do plegtigboid van het leggen van den eersten steen te kunnen zien. Het begin van het werk van het nieu.w te bouwen paleis, bestuurd door 's konings architect, den heer A. Gooijaarts wordt van nu af aan reeds geroemd. Alen verneemt dat bij het ministerie van koloniën onderhan delingen aanhangig zijn, omtrent het knopen van het product der tinmijnen van Bandaover de volgende negen of tien jaren. Den 17. Heden morgen is er aan 's konings paleis en in tegen woordigheid van Z. AL eene buitengewone vergadering van deu raad van ministers gehouden. De Agave Americana (honderdjarige aloë) van den akademieluin lu Leiden waarvan reeds vroeger melding is gemaakt heeft thans een bloemstengel van '750 ned. duimen lengte en draagt ongeveer 35 bloemtakken van welke do meeste welgevormde echter nog niet geopende bloemen hebben. Indien het weder gunstig is kan men verwachten dat deze plant binnen eenige dagen in bloei zal staan. Het Nedërrijnsche-Nederlandscbo Zangersfeest hetwelk den 14 en 15 dezer te Arnhem gehouden werd is door het heerlijkste weder begunstigd; groot, was de toevloed van vreemdelingen, die zich tot hijwoning van dit feest naar Arnhem hadden begeven. Vrijdag in den loop van den dag ware» de 22 liedertafels aangekomen en des avonds ten 8 ure trokken dn zangers omtrent 550 in getal uit het IióIpI de Zon, naar het feestgebouw, waar zij door den heer burge meester werden verwelkomd. De repetitie had aisitu plaats en werd zaturdag morgen voortgezet. Ten half één urn in den namiddag van dien dag begaven de zangers en vele feestelingen zich voorafgegaan door hot pruissisch militair muzijkkorps uit Wezel naar Klarenbeek gebruikten (laar eenige ververschingen en keerden over de buitenplaats Sonsheék naar de stad terug. Ten .5 ure kwamen de zangers op het raadhuis hijeen en gingen van daar in statigen optogt naar bet feest gebouw waar omstreeks 3000 toehoorders aanwezig waren ten 6 ure ving de uitvoering der verschillende muzijkstukken aan en ten half tien ure was het concert afgeloopen waarna de zangers in het hótel hel Zwijnshoofd een souper gebruikten. Alen meldt uit 's Hertogenhosch van den 15 dezer: Do rogge-oogst thans nagenoeg afgeloopen zijnde, bewijst de uitkomst, dat men omtrent de verwachting van een dubbel gewas niet te veel gezegd heeft de aanvoeren door de landlieden zijn dan ook alhier dagelijks beduidenden dalen de p rij zen langzamerhand naar hun gewoon standpunt terug, ten spijt van vele speculerende hoeren in de Aleijerij die hunne zolders nog vol oude rogge hebben liggen en welke eenige weken geleden nog f 50 weigerden voor dat geene wat nu f 20 a f 21 kost. Ook aan do aardappelen is in deze omstreken niets kwaads to hespeuren en heigeen dat bijzondere opmerking verdient.is dat op sommige velden der vroege liet loof verrot of verwelkt is en niettegenstaande dit, de aardappel eene bijzondere groeikracht heeft behouden en dezelven allen veel grooter dan gewoon zijn uitgevallen terwijl de kwaliteit en de smaak riiets te wenschen overlaat. Ten gevolge van dezo overvloedige productie daalt alles in prijs doch wat helpt het den behoeftige, dat hel brood thans 11 centen het ned. pond kost, als hij die niet heeft om le besteden? Vol slagen gebrek aan arbeid doel duize.nde ledig lonpen en dus ook op den duur gebrek lijden. Niettegenstaande dit overbekend is blijven steeds groote reeds gedecreteerde werken in deze provincie achter wege terwijl in het naburige Gelderland toen de nood daar was

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1