ZIERI&ZEESGIIB A.» 1847. COURANT» 1 tf.0 65. VRIJDAG 13 AUGUSTUS, Besturen en Administration* Niemestijding en SCHOUW OP DË WEGEN. BÜRGEMËESTER en WETHOUDERS der Stad ZtERTKZEË maken bekend dat op Woensdag den 25 dezer maand èene algemeené Schouwing over al de Buurtwegen en Voetpaden in het Poortam bacht dezer Stad zal worden gedaan tot onderzoek of dezelve benevens de duikers heulen en slooten zich in eenen voldoenden staat van onderhoud bevinden en worden de wegpligtigen of gelanden mitsdien aangemaand om de hoodige verbeteringen of herstellingen Vóór dat tijdstip te doen uitvoeren overeenkomstig dfi bepalingen van het reglement Op het beheer en onderhoud en de Pnlicie der buurtwegen en voetpaden in deze Provincie goedgekeurd hij Konink lijk besluit van den 4 Augustus 1838, n.° 106. Zierikzeeden 11 Augustus 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie l)e Stads Secretaris W. J. P. KROEF. AANBESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE jijn voornemens Op ]Voensdag den 18 dezer maand des middags, ten Ëaadhriizein het openbaar, aan den mihsteise,henden aan te be steden de levering van 35 VATEN RAAPOLIE ten d ienste der Straatverlichting alhier vörir het volgende saizoen en worden dé gegadingden mitsdien uitgenoodigd om ten voormelden tijd en plaats tegenwoordig te zijn of hunne aanbiedingen voöraf in te dienen. Zierikzee, deu 11 Augustus 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie, 'De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BÜiTSCTiLANi). EERLIJN den 8 Augustus. Het regeringsblad behelst pene wet Van den 28 Julij jllot regeling van de burgerlijke betrekkingen der Israël i te tvDeze zullen alle ambten kunnen bekleeden behou dens eenige uitzonderingen maar zij zulten geene politieke reglen 'kunnen uitoefenen. Het. bestaande verbod voor de Joden om som mige neringen uit te oefenen is opgeheven. Zij zijn verpliet er felijke familienamen aan te nemen. Kun getuigenis lieeft in reglen dezelfde kracht als dat der Christenen. Voor de israëliten in de provincie Posen bevat deze wel afzonderlijke hepaiingen. GROOT-BRITTArtNÏEN. LONDEN den 7 Augustus. De ter aarde bestelling van t). Ö'Cón- feifs stoffelijk overschot heeft eergisteren, op het kerkhof van Gröss- nevin buiten Dublin plaats gehad, Welligt werd hooit eene be grafenis in Ierland althans door eert zoo groot aantal menscben bijgewoond. Men berekent dot dergenen die het lijk tot aan het graf volgden op ruim 50,000 personen en zeker Was dat Van hen die uit de vensters en van de doken den lijkstoet aanschouwden tweemalen zoo groot. Behalve de leden der familie behoorden de leden der plaatselijke regering en der geestelijkheid tot hen welke het lijk onmiddelijk volgden. Ook den Iriumfwagen waarmede de overledene voor weinige jaren na zijne vrijspraak door het huis der lords van de gevangenis naar zijne woning is vervoerd heeft men het lijk laten volgen. Den vorigen dag had de eerw. d.r Mihy in de kapel in Marlboroughstraat eehe lijkrede uitgesproken en was daarbij zoo sterk aangedaan dat hij zijne tranen niet Wed er- houden kon en die ook aan velen zijner toehoorders afperste. Alles schijnt rustig te zijn afgeloopen. F R A N K R IJ IC, PARIJS, den 8 Augustus. Men verzekert, dat de regering, na zich vergewist te hebben dat op allo punten des rijks de oogst zeer overvloedig is zoodat men geene verdere rustverstoring ter zake van gebrek of duurte te wachten heeftbesloten heeft aan al de door tegtbanken wegens rustverstoring of plundering veroordeelden genade te verleenen met uitsluiting alleen van hen die van die ongere geldheden gebruik makende zich hebben schuldig gemaakt aan mis daden tegen personen of tegen eigendommen. Ai de brieven welke men hier uit talie ontvangt blijven de middendeelen van dat land afschilderen als ten prooi aan eene gedurig vermeerderende gisting. Men begint meer en meer de aandacht te vestigen op het fransche eskader, hetwelk thans, onder hevelen van den prins van Joinvitlein de Middellandsche-Zee kruist. Volgens de laatste be- figtenwas dat eskader voor Napels-ten anker. Men verzekerde, dat de prins een logt naar Rome had ondernomen den 27 aldaar Was aangekomen en een bezoek bij den paus had afgelegd. belgie. BRUSSEL den 8 Augustus. Brieven uit S.'-Thomas-de-Gunti- tnnla van den 12 Junij deelen mode, dat het schip Adèledoor liet gouvernement afgezonden om de kolonisten torug le brengen dia niet langer in de kolonie willen blijven den 20 dier maand de terugreis zoude aanvaarden. Geen der kolonisten heeft echter aan vrage gedaan de kolonie te verlaten zijnde er op de Adèle slechts 15 personen ingescheept, waarvan men zich ontdoen wilde, benevens de weezen die op het hevel des consuls naar Belgie worden gebragt. Deze laatste maatregel wordt echter afgekeurd omdat men juist van het opkomende geslacht den bloei der kolonie verwachtte én men hetzelve alzoo niet uit de kolonie verwijderen moest. Het belgische koopvaardijschip Emanuel, hetwelk onlangs 18 Antwerpen uit ïndie is aangekomen Zal in dé helft der aanstaande maand weder derwaarts vertrekken. De pogingen welke hier te lande worden te werk gesteld óm de Scheepvaart op Indie te her gunstigen schijnen tot dusver niet zonder uitwerking te zijri ge-* bleven. NEDERLANDEN. AMSTERDAM den 10 Augustus. Heden morgén hield de Maat schappij Tot Nül van 't Algemeenin hel kerkgebouw der Doops gezinde gemeente alhier hare 63"* jaarlijksche algemeenti vergade ring. De voorzitter opende de werkzaamheden met eene vooraf spraak waarhij hij uitgaande van een beginsel in de wetten def Maatschappij uitgedrukt zijne denkbeelden ontwikkelde over Volkse Hermaak als middel tot Volksgeluk. De Maatschappij heeft liét verlies te betreuren van 5 kleinere af- deelingen doch mng zich daarentegen verheugen over de aanwinst van 12 nieuwe departementen, welke in het afgeloopen jaar tot stand zijn gekomen. Het gezamenlijk aantal departementen is daaf- door geklommen tot 280 i bevattende 13,766 contribuerende en honoraire leden. Do pogingen Om hij 's lands regering de afschaffing dér staats loterij te bewerken zijn voorshands om goéde redenen uitgesteld gebleven. Niettemin volhardt het hoofdbestuur bij de vroeger uitge sproken meening dat de gezegde instelling eene voor de zedelijkheid der natie hoogst gevaarlijke voor het geluk van velen allerhoodlot- tigste en voor hel lanJ waar zij geduid wordt onteerende in stelling is. Als blijk hoezeer de werken der Maatschappij nog steeds op prijs worden gesteld dientdat in het afgeloopen jaar wederom ver scheidene werken bij geheel verbruikten voorraad moesten herdrukt worden. De Maatschappij vónd wederom de aangename gelegenheid van aan 71 personen voor edelmoedige bedrijven onderscheidingen of eerehlijken toe te wijzen. 's GR AVENHAGE deti 10 Augustus. Omtrent de buitenlandscho reis des koningswaarvan wij in ons vorig nummer spraken, ver nemen wij thans nader, dat hoogstdëzelveeven als ten vorigert jureook dit jaar weder over Weimar naar Silezie zal gaan, en Waarschijnlijk reeds in dn laatste helft vati September in de residentie terug zal zijn. Er is diis geene sprake hoegenaamd van eene verre en langdurige reis, welke 2. M. uit hoofde van den Wankelenden staat zijner gezondheid zoo als daarvan het gerucht verspreid is zou moeten ondernemen. Hetgeen omtrent den ongunStigen toestand van 's konings gezondheid is gezegd, kan, gelukkigerwijs, op de hoste gronden worden tegengesproken, en is even zoo onwaar, als het ongerijmd gerucht dat hoogstdezelvfe het voornemen zou hebben om van de kroon afstand te dopn. Men verzekert dat de bedoelde reis in den loop der volgende wepk voortgang zal hebben, Heden is Z. M. voor eenige dagen naar Tilburg Vertrokken. Bij besluit Van den 2 dezer heeft Z. M. de onteigening be volen van een groot aantal perceelen., gelegen iri de provinciën Uirecht én ZuiiJ-IIolland ten behoeve van het aanleggen van den zijtak van den ijzeren spoorweg van Amsterdam naar Arnhem uit gaande van het station to Utrecht langs Gouda tot Rotterdam met eene vertakking nabij laatstge'hoomde stad leidende naar de rivier de Maas. In de zitting van de tweede kamer der stalen-gcneraal van gisteren zijn ingekomen zeven missives van de eerste kamer houdende mededeeling dat zij zich inet even zoo vele Wets-ontwerpen heeft Vereenigd. Daartoe behooren de aangénomede voordragten van het eerste hoek van het Wetboek van Strafregt. In déze zitting van de tweede kamer zijn de beraadslagingen ge, opend over de Ontwerpen nopens de uitvoering van art. 6 der Grondwet (stent- en kiesregten is hel eerste Ontwerp regelende de uitoefening van het stemregt in de steden en ten platten lande enz. virworpen met 31 legen 27 stemmen. Daarop lieeft de voorzitter aangekondigd dat z. exc. de minister van hinnenlandscbe zaken hem op last des konings heeft medegedeeld dat ten gevolge van de afstemming van dit eerste ontwerp de overige tot deze zaak he, trekking hebbende ontwerpen worden ingetrokken. Met schijnt dat het heden alhier algemeen in Omloop zijnde gerucht betrekkelijk de aftreding van den minister van binnenlandscho 2aken ongegrond althans zeer voorbarig mag worden geacht. Gisteren heeft aan de munt te. Utrecht plaats gehad de vroeger* aangekondigde verkoop hij inschrijving van 10,000 ned. ponden door- gesnedene zeeuwsche rijksdaalders. De hoogste inschrijver was een huis van negotie te Amsterdam aan hetwelk dé geheele hoeveelheid voor den prijs van f 91.40 per ned. pond is toegewezen. Bij resolutie des ministers van financiën van den 7 dézer is krachtens Z/ M.s besluit van den 31 Julij jl. Vastgesteld de loterij n.° 203, Zij zal bestaan uit 20,000 loten 10,000 prijzen en 2 premlëfi J ds Dekking der eerste klasse Sa! aanvangen dan 4 Oaiytjac

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1