ZIEA1BLZEESCHB I COURANT, 10 AUGUSTUS. ~T IV,o 64. DINGS DAG /I A.® 1847. Besturen on Administration. B E KE WD MAKING. Aohtervolgens art. 3 van Zijner Majesteit's besluit van den 6 Januarij 1831, n.° 68, Staatsblad n.° 2,) heeft Zijne Excellentie de heer Minister van Financiën, bij resolutie van den 5 dezer maand bepaald de prijzen bet opgeld daaronder begrepen waarvoor de col lecteurs, splitters en debitanten der Koninklijke Nederlandse.be Loterij de loten en gedeelten van dien voor de tweede week der trekking van de laatste klasse der 202ll° Loterij, zullen mogen uitgeven, te weten: Hij verkoop Geheele loten f71,00 Halve - 35.50 Vijfde - 14.20 Tiende - 7,10 Twintigste» - 3,55 Wordende Hij Verhuring: Geheele loten f 24,00 Halve ...- 12,00 Vijfde ...- 4,80 Tiende - 2,40 Twintigste» - 1,20 de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteit's besluit uitdrukkelijk is vastge steld dat de collecteurs, splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzago voor het publiek beschikbaar te hebben, Zierikzee, den 7 Augustus 1847. Voor Z. E. den beer Staatsraad, Gouverneur van Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee, DE CRANE. B E KE N T> M J K 1 N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE verwittigen bij deze het publiek: dat de gewone KERMIS of JAAR MARKT, dit jaar bihnën deze Slad zal gehodden worden als van t>uds aanvangende op den laatsteen maandag in Augustus, gedurende twee wekenen alzoo van den 30 dezer maand lot den 1 September aanslaande- Da kramers worden verzocht tot het bekomen van plaatsen, zich in tijds met vrachtvrije brieven bij den beer A. van nmt ViïLde, Cz. Stads Architect en Marktmeester alhieraan le melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl geenn rijfe.lanrs horoskooplrekkers pf.bedelaars op de kermis zullen Worden toegelaten. Zierikzee, den 9 Augustus 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROM?. Nieu wstij ding en F R A N R R IJ K. PARIJS den 6 Augustus. Uit Rome wordt van den 27 der vorige maand geschreven dat Z. H. de paus een' plegtigen bededag gedurende 9 dagen, heeft uitgeschreven, om de Voorzienigheid te danken voor de redding uit de gevaren c-ens burgeroorlogs. Berigten uit Madrid van 29 en 30 Julij houden in dat er steeds pogingen werden aangewend om eene verzoening te bewerken tusscben de koningin Isabella en haren gemaal. Die pogingen waren echter tot dusver geheel vruchteloos en de hoop op eene toenade ring tusschen de koninklijke echtgenooten verflaauwde meer en meer. Koningin Isabella had onlangs eene orde aan alle beambten aan de dienst van het paleis verbonden gegeven inhoudende dat 'skonings bevelen niet zouden worden nagekomen, dan in zoover de koningin daartoe magtiging verleende. BELGIE. BBUSSEL den 5 Augustus. Gisteren morgen op bet oogenblik dat de stoomboot van Antwerpen naar Londen zou vertrekken kwam pr een vredcregter verzeld van ambtenaren van bet zee-co mnnissa- riaat een advokaat en een deurwaarder mot zijne handlangers aan boord der boot om eene welgeklcede engelsche dame met haar meisje voor schuld in hechtenis te nemen. Het schijnt dat bet bevel daartoe per telegraaf van Brussel was gekomen. De Moniteur bevestigt de gunstige lijdingen welke wij om trent den toestand der aardappelen in Holland en Belgie hebben af gekondigd. Blijkens een brief Van den belgischen- consul to Amster dam was er geen spoor van bederf waargenomen en alles bepaald ziels tot geruchten waarschijnlijk van grond ontbloot hetgeen overigens door den prijs genoegzaam bewezen wordt want men blijft de aardappelen van zeer goede kwaliteit 2 guldens bet mud betalen. Wat betreft do inlichtingen tot dusverre omtrent den staat der aardappelen in de verschillende gedeelten van Belgie ingewonnen dezelve zijn geruststellende en laten hopen dal de oogst van dit product in 1847 niet minder overvloedig zal zijn, als die der granen en andere eetwaren. Het aanzien der wijngaarden in de omstreken van Parijs is regt verbazend. Tachtigjarige lieden moeten lot 1776 opklimmen om eene vergelijking te vinden. Zij hebben jaren van overvloed gezien maar het tegenwoordige zul liet dubbel wezen. Reeds verkoopt men wijn tot 25 frs. het stuk terwijl hetzelve over een jaar 50 a 60 frs< kostte. Ook uit Spanje en de Vereenigde-Staten luiden de berigten omtrent den oogst allergunstigst. In het laatstgenoemde land wordt dezelve als voorbeeldeloos overvloedig afgemaald en in de eerste week van Julij waren er reeds 4 millioen schepels tarwe eff rogge en ander half millioen ponden meel uit het binnenland naar de verschillende amerikaanscbe havens afgevoerd. N. E D E R L A N D E N. 's GRAVENHAGË den 8 Augustus. Z. M. de koning is heden ten 10 ure met een' bijzonderen spoortrein uit deze residentie ver trokken zich naar Soestdijk begevende van waar Z. M. heden avond, met den laatst aankomenden treiu in de residentie zal lerugkecren. Men verzekert dal Z. M. tegen de helft dezer maand de residentie verlaten en gedurende eenigen tijd tot het doen eener reis afwezig blijven zal. Naar men verneemt, heeft Z. M. aan do weduwe, wier man door eenen val dezer dagen is overleden eene jaarlijksche toelaga toegekend van f 250, en insgelijks aan den arbeider, wiens been is afgezet moeten worden. Deze, en de overige bij bet ongeluk getrof-, fenen bevinden zich naar omstandigheden vrij wel. In de zittingen van de tweede kamer der staten-generaal van donderdag en vrijdag zijn de beraadslagingen voortgezet over da staatsbegrooting i en zijn de overige hoofdstukken mede allen aange nomen, te weten Hoofdstuk IX B Departement van Financiënmet 34 tegen 23; hoofdstuk X [Departement van Oorlog) met 37 tegen 20; hoofdstuk Xf (Departement van Koloniën) met 34 tegen 23 hoofd stuk XI! onvoorziene uilgaven) met 36 tegen 20, en het ontwerp van wet, lot vaststelling der middelen, met 37 tegen 20 stemmen. Bij gelegenheid der beraadslaging over hel laatste wets-ontwerp hebben eenige leden te kennen gegeven dat zij bereid waren hunno slem aan de wet te geven bijaldien de minister de stellige verklaring gaf, dat in bet volgende tweejarig tijdvak eene herziening van het belastingsstelsel zou plaats hebben. Z. exc. de minister van financiën beeft het ontwerp verdedigd en beeft te kennen gegeven dat hij de gevraagde bepaalde toezegging niet kon doen. Wol zou men trachten te verbeteren wat mogelijk was doch eene toezegging van verandering van stelsel kon z. exc. niet geven. in Je zitting van gisteren is met aigemeene stemmen aangenomen het wets-ontwerp houdende begrooling van kosten voor de lands drukkerij over 1848 en 1849, en is mede nog aangenomen: den nieuw aangeboden lVa°" titel van het eerste Wetboek van Slrafrcgt met 44 tegen 51 stemmen en de verhooging over 1847 van het hoofdstuk voor de marine met aigemeene stemmen. De discussie over het stem- en kiesregt is bepaald op aanstaanden maandag. Men verneemt, dat de gewone zitting der staten-generaal 184647 deze week, door z. exc. den minister van biimenlandsche zaken op last des Ironings, zal worden gesloten. Z. M. de koning van Wurtemberg is jl. donderdag naar zijns staten teruggekeerd H. J4. H. de prinses van Oranje heeft hoogst- denzelven tot Amsterdam vergezeld. Eerstdaags wordt Z. K. H. prins Frederilc der Nederlanden in deze residentie terug verwacht. Z. X. H. zal naar men verzekert de zeebaden gaan gebruiken, ROTTERDAM d en 8 Augustus. Gisteren avond omstreeks 9 ore, heeft de heer Janssens, commissaris van pnticie alhier, in per soon gearresteerd zekere Johannes van den Hout woonachtig te Boe keiin Noord-Braband op liet oogenblik dat deze bij den heer J. Borcht, rn.r zilversmid inde Beurssteeg snoeisel van zilveren munt speciën (ongeveer 8 oneen snoeisel van oud.:, kwartjes) wilde vcr- koopen. Na circa een uur in verhoor te zijn geweest heeft deze misdadiger zijn eigen broeder verraden als medepligtige ja zelfs de plaatsen aangewezen waar men do gereedschappen enz. ter staving zijner opgave, kon vinden. Ongeveer ten 10 ure begaf zich dan ook meer gemelde beer commissaris naar den hier op den Visschersdijk woon achtig zijnden broeder Gerardus van den Hout, koopman in boter en kaas dien men te buis vond waarop terstond de noodige visitatie in het werk gesteld werd. !n het woonvertrek van dezen persoon vond men onder de bedstede verborgen twee scharen en twee vijlen waaraan nog ziiversnoeisel te bemerken was. In de secretaire iu hetzelfde vertrek wierden behalve zilversnoeisel nog gesnoeide oude kwartjes en twee ijzeren tangen gevonden terwijl bet opmerkelijk is dat er in de secretaire noch specie noch munlpapier le vinden was maar alléén f 79 aan oude gave kwartjes zeker bestenid om tot deze industrie te dienen. Terstond is ook deze persoon in hechtenis genomen hoewel hij halstarrig zijne medepligtigheid aan de misdaad bleef ontkennen. En de fa b rijk van tie hoeren G. Oschner C.°te Amsterdam, zijn weder 3 rijsl-pelmolens vervaardigd geworden die thans in ge reedheid staan om naaf Italië te worden verscheept, In de Leidsche Courant leest men bet volgende: «Ten opzigto van bet in andere plaatsen zoozeer toenemend verknopen van engelscbo en franscbe geheime of zoogenaamde palentmiddelen vindt men in eenen brief van de plaatselijke commissie van geneeskundig toevoorzigt aikioraan do genees- en heelkundigen apothekers en droogisten

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1