ZÏEUÏRZËESCIIE N.° 61. VRIJDAG Besturen en Administration. JVieu test ij ding en <3 ILL-U-.1 provincie zeeland. aanbestedingen. Op Donderdag den 12 Augustus 1847, des voormiddags ten 10 ure sal onder nadere goedkeuring door den Staatsraad Gouver neur der Provincie Zeeland of bij deszelfs afwezigheid door éen der Leden van de Gedeputeerde Stalen in bijzijn van den Hoofd ingenieur van den Waterstaat in deze Provincie aan het lokaal van het Gouvernement te Middelburg, worden aanbesteed: A. De noodzakelijke VERNIEUWINGEN en HERSTELLINGEN aan de volgende Provinciale WATERSTAATS— WERKEN en WE GEN als 1. Aan de Veerdammen van bet Sloe. 2. Aan het Paalhoofd en den Steenendam buiten den Zeedijk van het Fort Balk 3. Aan de Contr'escarpenlangs de rivier de Eendragt der Stad Thokn. 4. Aan de Werken behoorende tol bet Posthaventje le Gorishock. 5. Aan de Havenwerken der Stad Vere. 6. Aan de Havenwerken van Breskens. 7. Aan de Havenwerken van Philippine. 8. Aan den Straatweg van Zierikzee naar Zijpeen den daarbij behoorenden Steiger of Aanlegplaats. 9. Aan den Straatweg wederzijds de Stad Sluis. B. Het eerste perceel der werken tot verbetering der Communi catie tusschen Noord- en Zuid-Beveland Te welen Het maken van eenen STEIGER en VEEROAM hij het Haventje van Wolphaarlsdijk in de Zandkreek met Paalvleugnls Zink- en Pak-Werken Rijsbeslagen enz. benevens het Herstelleu van den DA.VI aan het Rorlgecnsche Veer. Daaronder begrepen alle vereischte Materialen en het onderhoud zooals in de bestekken is omschreven. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. Zullende de hestekken ter lezing liggen op de plaatsen in deze Provincie, waar zulks gewoonlijk geschiedt, en drie dagen voor de aanbesteding de noodige aanwijzingen worden gedaan terwijl bij den Hoofd-lngenieur te Middelburg, voor de werken in bet algemeen, en bij de Ingenieurs te Zierikzee. Goes, Tholen en Breskens, voorde werken onder elks ressort behoorende nadere informaliën te be komen zijn. Middelburg, den 26 Juiij 1847. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VBEDENBURCH. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEBTKZEE brengen ter kennis van het publiek: dat tot Stads Vaarden-Vilder alhier is aangesteld GERRIT VOLLEBRECHT aan wien daarvan akte is uitgereiktmet uitnoodiging aan een ieder om dien persoon als zoodanig te willen erkennen. Zierikzee, den 28 Julij 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER der Stad ZIERIKZEE brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat het primitief kohier der Belas ting op het Personeel van de wijken G en D dezer Stad voor het loopende dienstjaar op den 18 dezer maand door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir ver klaard en op heden gesteld wordt in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Steileten fine van invordering en eindelijk dat ieder verpligl is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voette voldoen. Zierikzee, den 27 Julij 1847. DE CRANE. GROOT-B RITTANNIEN. LONDEN den 25 Julij. In de eergisteren hier gehouden ver gadering van peruaansehe fondsenhouders is gezegd dat Peru in staat was deszelfs geheele schuld af te doen deze meening is daarop gegrond, dat de hoeveelheid gnnno op de Chinchn-Eilanden tegen over de haven Pisco, aan de kust van Peru onuitputtelijk is, be dragende, volgens vrij naauwkeurige hegrooting 113,000,01)0 ton, die a 2 p. st. per ton eene waarde bezitten van 226,000,000 p. st. (f 2,712,000,000.) F R A N Tv R IJ R. PARIJS, den 25 Julij. De pairs hebben den boer Pclhpravrijdag j'. veroordeeld tot dezelfde straffen als de heeren Cuhièrcs en Par- menher en hem mode vervallen verklaard van zijne burgerschaps- regtcn geslagen in eene boete van 10,000 franken en in de kosten van den processe. De berigten uit Rome van den 18 laten geen twijfel over nopens eene zamenzwering die aldaar gesmeed was tegen bet bewinil des pausen den 17 bij gelegenheid van een groot feest dat ter eere van de kwijtschelding zou gegeven worden was bestemd tot de uit barsting van die zamenspanning welke gedreigd heeft in Rome het bloed te doen stroomen. Een der deelnemers in dien onzaligen aan slag heeft den 15 alles bekend de paus moet ten uiterste veront waardigd zijn en uitgeroepen hebben dat thans de lijd van groot moedigheid voorbij was dat bij zou weten te kastijden. Hij heeft de burgerwacht doen wapenen en andere strenge maatregelen van voorzorg genomen 2000 man in burgerkleeding doorkruisen bij patrouilles de stad. De koningin van Spanje beeft de spaansche hoofdstad verlaten en is den 18 dezer op de koninklijke residentie van San Ildefonso aangekomen de minister van binnenlandsche zaken is van Madrid mede derwaarts vertrokken. Het is er nog ver van af, dat de eens gezindheid tusschen de koningin en den koning hersteld zou zijn. Z. M. was voornemens, gedurende de afwezigheid zijner gemalin, het paleis te Madrid weder te betrekken en reeds waren den 18 dezer alle toebereidselen gemaakt om hem te ontvangen toen de generaal Cordova zich op last van den minister van oorlog aan bet paleis vervoegde en daar een koninklijk besluit mededeelde waarbij den koning verboden werd bet paleis te betrekken men vreesde dat dit tot nieuwe verwikkelingen aanleiding znu geven. Zwitserland gaat dagelijks de uitbarsting eencr crisis te gemoet en ieder oogenblik kunnen wij het berigt van noodloLlige gebeurte nissen verwachten. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 2.5 Julij. Z. M. de koning, vergezeld van hoogstdeszelfs adjudant is beden avond per builengewonen spoortrein alhier teruggekeerd. In de zitting van de tweede kamer der staten-generaal van heden is het voorstel van den heer Hoffman strekkende tot aanbie ding van een adres aan den koning waarbij in eerbiedige bewoor dingen zou worden kenbaar gemaakt dat hij het jongste met Belgie gesloten verdrag van de bepalingen der grondwet zou zijn afgeweken mot 43 tegen 10 stemmen verworpen. Den 28. In de zitting van de tweede kamer der slaten-generaal van heden is het wets-ontwerp tot intrekking van den accijns op het gemaal van de rogge en in de plaatsstelling daarvoor van verhoogde opcenten op het personeel den wijn hel gedistilleerd en de suc cessie niet aangenomen, hebbende zich 44 leden tegen en 13 voor hetzelve verklaard. Eergisteren morgen is Z. M. de koning van Wurtemberg en gevolg op het Loo aangekomen. De beer J. J, K. Noord zieleonder-bibliothecaris der konink lijke -.bibliotheek te 's Gravenhage heeft exemplaren rondgezonden van een prospectus getiteld Oproeping aan Nederland om de eer des Vaderlands te helpen handhaven, welk geschrift het voorstel inhoudt om voor Cosier, den uitvinder der boekdrukkunst, een waardiger standbeeld op te rigten dan dat, hetwelk nu meer dan eene eeuw geleden te Haarlem geplaatst is. ARNHEM den 27 Julij. Mogt het gepasseerden vrijdagaan den ijver onzer policie dank geweten worden dat zij een koorndief uit Nijmegen, met den zak op don rug, op de koornmarkt alhier betrapte thans was het weder een Nijmegenaar die op de groen- tenmarkt van heden door die zelfde policie erger kwaad ontsnapte. Hij had namelijk op de markt hier en daar gezegd tot f 3 per mud de aardappelen to kunnen ontvangen eenige vischvrouwen en anderen, bierdoor geraakt wilden hem ter lijf en het was niet dan door do policie en bet vluglen in een naburig huis waardoor bij in eene achterstraat ontkwam en de stad kon verlaten dat er groote onaan genaamheden voorgekomen en bij zelve voor mishandeling gevrij waard werd. De onrustige bewegingen die zich heden morgen op de markt vertoonden hebben zich ook heden avond op nieuw herhaald toen omstreeks tien ure een volksoploop in de IValstraat plaats had tegen een koopman in hout en turfdie voornemens was aardappelen per schip te verzenden. Het geroep van opleooper" hield niet op en hij het verschijnen van de policie (wier ernstige maar rustige houding niet genoeg geroemd kan worden) op die plaats. Werd zij met blijk baar misnoegen ontvangen. De heer Böllüingh fungerend burge meesterdie zich dadelijk onder de menigte vertoonde, maande ieder tot rust aan, met dat gelukkig gevolg, dat, hij aankomst van een gedeelte van het garnizoen hot tot geen feitelijkheden is overgeslagen. De straat is thans afgezet, en gaan er sterke patrouilles door de onderscheidene wijken der stad zoodat men voor bel oogenblik voor geen verdere wanordelijkheden beducht is. Men meldt uit Amsterdam, vap den 27 dezer, bet volgende: Een geheel nieuw schouwspel wordt ons dezer dagen in het Park aangeboden namelijk de mfuldiging ton de lye lit-spoorweg-vaar t door voortstuwende en middelpunt schuwende kracht. Niet tevreden langer den gron^l te berijden wil men thans beproeven zich zonder dien vasten grond in de lucht te bewegen, Het ineest le bewonde ren in dit alles is voorzeker hij die het eerst gewaagd heeft zijn leven aan dien gevaarlijken togt toe (e vertrouwen voor dat nog iemand hem er de goede uilslag had van kunnen verzekeren. »Uit eene hooge sierlijk gedrappeerde en prachtig verlichte tent loopt een ijzer spoor maf eene zeer schuiua belling naar beneden

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1