ZIEMKZEESGHE VRIJDAG A.° 1847. COURANT. ie julij. Besturen en Administration. Nieuwslij ding en. n.® 57. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. In aanmerking nemende dal sommige bepalingen van bel Regle ment op do Boter- en Eijermarkt niet naar behooren schijnen te worden nageleefd, en daaruit misbruiken zijn ontstaan die het van belang is te doen- ophouden. Herinneren hij deze ile' belanghebbenden dat bij het A*° artj van bet gezegd Reglement is bepaald dat gedurende het eerste uur van den markltijd of van het werkelijk begin derzelve alleen de parti- culiere' ingezetenen vermogen Ie koopen en dat zulks aan de voor- tooperswinkeliers en kooplieden niet eerder vergund is, dan na verloop van êért uur, nadat de markt een aanvang genomen heeft; wordende zoowel de konpers als de verkoopers aangemaand zich stiptelijk aan doze bepaling le houden vermits bij afwijking van dien tegen de overtreders proces-verbaal zal worden opgemaakt en men zich alzoo zelve de schade en het nadeel zal te wijten hebben dat daaruit voor hen zal ontslaan. Gedaan te Zierikzee den 12 Julij 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secrelaris W. J. P. KRQEF. BEKENDMJ KING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZIERIKZEE brengen hij deze ter kennis van de gegadingdon dat op Donderdag den 22 dezer maand, des voormiddags 10 ure precies op bet Raadhuis alhier, in het openbaar zullen worden verkocht; de STADS TIENDË- VRUCHTEN over den jnre en oogst van 1847 waartoe de voor waarden van heden aT Ier Stedelijke Secretarie ter lezing liggen. Zierikzee, den 12 Jul.ij 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. AANKONDIGING. De COMMISSIE van BESTUUR over de Provinciale School (ot nankweeking van Heelmeesters en Vroedvrouwen in de Provincie Zeeland, te Middelburg gevestigd brengt bij deze ter kennis der belanghebbenden Vooreerst: Dat de zoodanigen die, verlangen met den eerst volgenden Cursus, in de maand Augustus 1847, als Leerlingen bij gezegde School le worden ingeschreven zich in persoon of met vrachtvrijo brieven van benzelven of van hunne Ouders of Vongrlen zullen behooren aan te melden bij den Hoogleeraar Jh.' B. mi Jonge en aan denzelven zullen behooren over le leggen of le doen toekomen een extract uit bet register van geboorte en een certificaat van goed gedrag afgegeven door den heer Burgemeester hunner woonplaats als wanneer hun nopens hunne verdere verpligtingen de noodige teregtwijzingeh zullen worden gegeven. Ten tweede: Dat de aanvang der Lessen van den eerstvolgemlpn Cursus zal plaats hebben op Dingsdag den 10 Augustus 1847, na dat op Maandag den 9 Augustus des middags ten één ure in bet gewoon lokaal der School zal zijn geregeld de rangschikking der Leerlingenbij welke een ieder hunner zal behooren tegenwoordig te zijn. En, ten derde: Datonder goedkeuring der Commissie bij onder ling overleg van heeren Professor en Lectoren en van den heer Docent in de Lalijnsche Taal is vastgesteld dat de lessen zullen worden gegeven op zoodanige dagen en uren als omschreven zijn in de aankondiging, welke aan de voorpoort van het lokaal der school zal zijn aangeplakt. Middelburg, den 1 Julij 1847. Namens de Commissie voornoemd VAN BAKELGëM Secretaris. BANK VAN LEENING. VERKOOPING aan de Bank van Leening te Zierikzee op Woens dag den 21 Julij 1847 des namiddags ten twee ure van de open slaande PANDEN verpand tot ultimo April 1846. Dingsdag namiddag van drie tot vier ure te bezien. F R A N R R IJ K. PARIJS den 12 Julij. Uit het rapport omtrent het budget van ontvangsten blijkt dat de dienst van 1848 een nieuw tekort van 9(> millioenen zal voegen bij de reeds beslaande tekorten van 096 'uillioenen. B E L G I E. BRUSSEL don 12 Julij. De raad dezer stad heeft oen besluit genomen betreffende den schat welke laatstelijk in den grond be graven is gevonden. Van dat geld zullen 290 kilogrammen worden omgesmolten. De overige geldstukken, ter zwaarte van 28 kilogram men zullen in openbare veiling worden verkocht. De vier arbeiders welke dat geld hebben gevonden zullen ieder eene lijfrente bekomen van 50 cent eiken dag. Na hun overlijden zullen hunne weduwen en kinderen in het genot van die rente worden gesteld. Na den 20 dezer zal bet kosteloos vervoer der granen langs de spoorwegen in Belgie ophouden. ANT'tV EilPtef'dcu 11 Julij.- U: kaaijen van het groot do': liggen overstapeld van granen bij gebrek van wagons om dezelve te vervoeren. Deze ovcrstapeling zal ook niet spoedig ophouden want sedert eergisteren hebben wij wederom zestien ladingen graan ontvangen en men verwacht er nog andere. NEDERLANDEN. 's GRAVEN!!AGE den 14 Julij. Z. M. beeft benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, dpn lieer C. üooijcr predikant bij de Hervormde gemeente te Zalt-Bommel. 'L. M. heeft jl. zondag, bij hnogstdeszelfs uitstap naar Snestdiik de tentoonstelling van inlandscbe nijverheid en kunst, alsmede den zoölogischen tuin te Utrecht bezigtigd. Uit Silezie schrijft men dat de koning der Nederlanden bij zijne overige silezische bezittingen van de stad Munsterberg do goederen lleindörfel Viehhofe en Dyringsgut voor 160,000 tb. ge kocht heeft. In do zitting van de tweede kamer der staten-generaal van gisteren is onder anderen ingekomen een adres van de heeren C. .4. Thicmec. s.. drukkers en uitgevers in Gelderland, liunr.o -bezwaren te kennen gevende over titel V en XVII tweede boek van bet voorgestelde strafwetboek als wordende daarbij naar hun gevoelen inbreuk gemankt op de vrijheid der drukpers. Zij dringen er op aan dat uit dier! hoofde aan deze bepalingen de bekrach tiging iler kamer worde ontzegd. Dit stuk is verzonden naar do commissie voor de verzoekschriften. Gisteren zijn de beraadslagingen over de ontwerpen van wetuit makende bet bovengenoemde wetboek in de kamer aangevangen. Naar men verneemt hebben zich 234 jongelieden aangegeven voor bet examen ter toelating op de rolle der studenten aan eene der hoogescholen of aan bet athenmuin te Amsterdam of te Deventer en zal dat examen hetwelk gehouden zal worden le Zwolle aan vangen den 2 Augustus en vier weken duren. De le Amsterdam residerende consul-generaal van Portugal heeft ter kennis van de belanghebbenden gebragt «dat de burger-oorlog geëindigd zijnde voortaan weder de benoodigde cor.sulaals-papieren zullen afgegeven worden voor de koopvaardijvaart op al de havens van Portugal." Uit ZwoHe meldt men van den 12 dezer: Op den laatsten markt dag (8 Julij) alhier was reeds nieuwe gerst aangebragt die zeer goed van kwaliteit was. In enkele streken wordt morgen een begin gemaakt met het maaijen der rogge. De korenaren zijn in het aigemepn zoodanig geladen dat vela landlieden 5 nieuwe schepels van de vim dat is van de 104 gar ven denken te dorschen. Tarwe boekweit en aardappelen beloven bij voortduring veel en tot dus verre schijnt alles eeuen dubbelen oogst aan te duiden. De nieuwe aardappelen worden afgeleverd, tegen f 2,50 a f 3 het mud. In den namiddag van den 8 dezer hebben verscheidene gemeenlen in de provincie'Overijssel zwaar geleden door een bevigen hagelslag, bij een vreesselijk onweder. Niet alleen te Losser (alwaar de oogst grootemleels vernield en hij hst instorten van een buis een kind omeekomen is), maar ook te-Lonneker Hengelo, Haaksbergen en Holten alsmede in eenign gemeenlen van Gelderland als Nedo Geesteren Gelselaar en Borkulo heeft die hagelslag groote schade aan de te veld slaande vruchten, en ook aan eenige gebouwen loege- bragt. Naar men verzekert hadden vele der gevallene bagelsteenen de grootle van een duiven-ei ja sommige die van een hoender-ei. Bij (lat onweder van donderdag is te Ziil.phen de bliksem in een. huis ingeslagen doch zonder, daar belangrijke schade aan te rigten. fn. de vergadering der provinciale staten van Overijssel van den 10 dezer, is dat aan vele gemeenlen van genoemd gewest overgekoinene 'onheil ter sprake gebragt en heeft men terstond besloten om ile ongeluk kiger! dadelijk te hulp le komen door eene inzameling van liefdegiften. (Een nader berigl uit Lonneker behelst omtrent deze geduchte ramp onder anderen nog liet volgende De hagelslag werd door oenen geweldigen wind gedreven. De bagelsteenen ploegen niet alleen door de pannen maar zelfs door de met slroo of riet gedekte daken. Vele vogelen hazen en konijnen zijn gedood men vond kippen welke stukken uit het ligchanm waren geslagen. Geloofwaardige personen verzekeren dat er eene ijsschol ter grootte van twee tafels in de gemeente Haaksbergen zoude zijn gevonden.") De opperbevelhebber der britsclie krijgsmagt beeft dezer dagen ge last dal de deserteurs voortaan niet meer door middel van inbran ding der letter D geteekend zullen worden; maar dat dit, even als vroeger, zal geschieden door middel van inprikkiug in de jniil,

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1