ZIEM&ZEESCHE jC/ C O R A M T. DINGSOAG 6 JULIJ. Besturen en Administration N i e u ws tijdingen 'N.° 54. A.» 184?, N O T I F r C A TIE. De STAATSRAAD, GOUVERNEUR Van de Provincie ZEELAND. Gelet op art. 2 en 14 dor Instructie voor de Betaalmeesters in de Arrondissementen vastgesteld hij Koninklijk besluit van den 1 dezer n.° 76 alsmede op Zijner Majesteits besluit van den 1ö dezer n.° 53. Brengt bij deze ter kennis van de gewestelijke en plaatselijke Ambtenaren Collegiën Administration en verdere belanghebbenden tn deze Provincie IA Dat te rekenen van den 1 Jülij dezes jaars door de Betaal meesters in de Arrondissementen in voege als zulks vroeger hij de Ontvangers particulier heeft plaats gehad voor iedere storting van weikon aard onk zal worden afgegeven eene quitanliè met strook, en dat voormelde quilantiën niet geldig zullen zijn. en olzoo niet als bewijs van storting of anderzins zullen worden toegelaten wanneer dezelve niet uiterlijk binnen drie dagen na de afgifte geviseerd zijn door of van wege den Burgemeester van de hoofdplaats van het Arrondissement alwaar de quitanliè is gedagteekend. 2.° Dat de betaalsrollen voor pensioenen gedurende, drié maanden, met inbegrip van de maand waarin die zijn gedagteekend ten behoeve der belanghebbenden bij de Betaalmeesters geopend blijven terwijl dit voor alle andere betaalsrollen slechts het geval zal zijn tol en met den laalslen dag van de maand Waarin de betaalsrol is ingekomen. Geschiedende voorschreven mededceling tot informatie en narigt dpr belanghebbenden onder opmerking tevens aan de zoodanigen welke hij bet medegedeelde opzigtens de betaalsrollen in hol bijzonder belang hebben dat zij aan ziehzelve de vertragingen zullen hebben te wijten die noodwendig het gevolg zijn moeten van nalatigheid in de tijdige invordering van liet bun aankomende rui iedere betaalsrol behalve die der pensioenen telken maand wordt afgesloten en alzoo voor iedere onbetaalde post eerst weder eene nieuwe betaalsrol zal moeleil worden opgemaakt. Middelburg den 31 Mei 1847. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDKNBURCH. CURATOREN der LATUNSCHË SCHOLEN te- 7.1 ERlk7.EE maken bij (leze aan de belanghebbenden bekend dat do nieuwe Leer-Carsus op die Scholen den 9 dor volgende maand een' aanvang zal nemeri cn rtoodigen derhalve mede bij deze alle Ouders of Voogden die hunne Kinderen of Pupillen iu het onderwijs op do genoemde Scholen Zoudetl willen doen deelen uit oin zich daartoe vóór den 1 Augustus aanstaande bij den eerst ondergeteekende aan te melden. Curatoren durven verzekeren dat bet onderwijs op die Scholen hetwelk thans door de Heeren D.' H. M. t)e Bbuijst de Neve Moll fits Rector, en D,f C. W. Volcke als Conrector, gegeven wordt, niets te.wenschen overlaat; terwijl de Leerlingen aldaar tevens ge schikte gelegenheid vinden om met de Oude ook de Nieuwere Talen te beoefenen en aan te hoüden. Zij gelooven uit dien hoofdedat meergenoemde scholen zooals zij thans ingerigt zijn met de beste Stedelijke Gymnasiums kunnen wedijveren en mogen haar dus met alle ruimte aan Ouders eh Voogden gelijk zij bij deze, doen aan bevelen. De Conrector der scholen beeft zich bepaaldelijk lot hot houden van Kost-Leerlingeningerigt. Zierikr.ee, 3 Julij 1847. Curatoren voornoemd, W. .1. P. KROEF President P. 'J. ANDREiË Secretaris. NEDERLANDEN. 's GRAVKNHAGE den 1 .Julij. Z. M. de koning is heden naaf Tilburg vertrokken alwaar Itoogstdezelve eenigen tijd zal verblijven. 11. M. de koningin is heden naar Soestdijk vertrokken, Men herinnert zich, dat de leden van de tweede kamer der slaten'-generanl hunne bijeenkomsten tot den 12 Julij geschorst heb ben op grond dat het gewijzigde ontwerp van het Wetboek van Slrafregtnog niet geheel afgedrukt was. Thans vernemen wij, dat deze afdruk voltooid is, zoodat er geen bezwaar meer schijnt te zijn tegen den aanvang der discussiën over dit onderwerp, dadelijk in de eerstvolgende bijeenkomst der kamer. Den 4. Z. M. de koning heeft eergisteren van de gemeente Goirle in Noord-Braband een perceel onbebouwden grond, onder die gemeente gelegenaangekochthetwelk eene uitgestrektheid beeft van ruim 330 bunders. I)e heeren gouverneurs der provinciën zijn gemngtigd tot het vcrleenen van vergunning ter uitoefening van de builenlaiiilselie zee vaart aan de miliciens verlofgangers die tot do listing van 1843 hehooren en zulks schoon zij dat beroep vóór hunne inlijving niet hebben' uitgeoefend. Do bedoelde miliciens moeten alvorens deze vergunning te kunnen bekomen vooraf bij bet corps bet nadeelige saldo hebben aangezuiverd hetwelk hunne rekening op bet kleeding en reparatiefonds, bij het sluiten van dezelve, rnogl hebben opgeleverd. De heden ons toegekomen berigten uit de noordelijke provinciën behelzen niets nieuws. Tot nu toe is bet in Vriesland Groningen, Drenthe en Overijssel alles rustig gebleven. In Groningen bedraagt bet getal dooden 5 en dat der gekwetsten 15. Te Harlingen waren den 30 Jtrnij drie engelsclie sloombooten als naar gewoonte met het inladen van vee, boter en kaas begonnen, zonder overlast te lijden. Den 2 dezer is een detachement van ruim 80 lansiers uit 's Her- togenbosch naar Gelderland vertrokken ter vervanging van de dra gonders welke dezer dagen naar Groningen en Vriesland zijn verlegd. Men sprak ook van hot aanstaande vertrek van een balaillon infanterie. GRONINGENden 2 Julij. Bij voortduring hebben alhier nog arrestatiën plaats van personen die verdacht worden gehouden deel te hebben genomen aan de gebeurtenissen van maandag nacht jl. Heden nacht, ten 2 ure, heeft op eene gepaste wijze, in alle rust en onder bedekking van eene aanzienlijke gewapende magt de be grafenis plaats gehad buiten de Heeropoort van de 4- personen dia onmiddelijk gedood zijn en van den vijfden die 24 uren later over leden is. Naar wij vernemen zal morgen de amputatie worden ver- rigt aan éen der gekwetsten wiens regter-been door een kogel ver brijzeld is even als dit ook het geval is geweest met de beide andere personen op wie de amputatie van een been onmiddelijk werd ver- rigt en met de weduwe wier regter-hand (in de voorkamer van bare woning, aan de markt) eveneens geheel was verbrijzeld. Dat deze en de andere gevallen een diepen indruk hebben gemaakt en zullen achterlaten is gelukkig aanvankelijk reeds gebleken en dit was te meer noodig omdat het volk eerst door de slagtoffers leerdo inzien dat de militaire magt niet met los kruid zoude schieten zoo als liet volk zich verbeeldde. Het schijnt zeker, dat diet twee der ergste belhamels waren op wie de militairen onder dit tumult reeds lang liet oog gevestigd hielden en die op het eerste kommando van vuurdan oök oógenblikkelijk dood nederstortten. Ook onder de allengs gearresteerden schijnen zich onderscheidone der voornaamste daders te bevinden. De vierde jager is den 3 dezer te Amsterdam gearriveerd met 207 ton haring die berigt had medegebragt dat de vahgst in den laatsten nachtsedert hij do vloot verlaten bad gunstiger was ge weest dan in de jongst verloopen dagen. Cn de prijs f 200 per ton. De haring is uitmuntend. De aanvoeren van granen uit de Oost-Zee en van elders komen thans geregeld en in groote hoeveelheid binnen. In de laatste drie" dageti arriveerden ruim 80 schepen in de Maas hebbende geladen minstens 7000 last graan van verschillende soorten. Men kan dit feeds een gering begin noemer! daar verreweg het grootste getal nog gewacht wordt. De prijzen zijti ook merkelijk gedaald en wel 140 iri de Inaiste 14 dagen op het last rogge. Men verwacht nog verdere vermindering. Te Amsterdam zijn almede in de laatste dagen aanzienlijke hoeveel heden graan vooral rogge aangevoerd en worden nog veie ladingen, verwacht. In de maand Junij heeft de invoer van tarwe aldaar be dragen i253 last; rogge 3481; gerst 8; haver 2; boekweit 227; erwten 6 iast. Aldaar was de marktprijs der rogge op den 2 dezer van f 8,80 tot f 10,50. Dn daling der rogge gaat ook in andere provinciën srlel voort- Te Kaïnpen werd jl. wohnsdag de uit de Oosl-7.ee aldaar ingevoerd Wordende rogge legen 10 de mudde verkocht. Te Zwolle werd dezelve aangeboden voor 11,50 en te Arnhem voor ƒ10,50 lot 11,60. Te Leeuwarden werd dn rogge verkocht voor f 320 hetgeen met den prijs van voor veertien dagen een verschil van 200 oplevert. De vermindering van den broodprijs hiervan te wachten zoo schrijft men uit laatstgenoemde stad zal voorzeker het beste geneesmiddel zijn voor de jongste voorvallen. Van den 28 Junij tot en met den 2 Julij zijn aan de aard appelen-markt te Amsterdam aangevoerd 89 vaartuigen met west- Inndsche rijnlandsche en katwijksche aardappelen inhoudende p. m. 17,000 mudden, Wanrvan.de prijs in het begin der week is geweest f a k li. Den 2 dezer f 3,25 k 3,75 de kwaliteit is tot hedeii uitmuntend en geen spoor van ziekte is Ie ontdekken. Tot 'I dezer zijn in de haven van Keulen aangekomen 50,000 maller graan circa 120,000 mudden, bestemd voor een enkel ge zelschap van speculanten dat in het geheel niet op de levering dei? gekochte hoeveelheden rekende. Uit Rotterdam meldt men van den 3 dezer Deze week is het vervoer van hoornvee, ook van wolvee en paarden, naar Londen eil Yarmouth weder aanzienlijk geweest zonder de fruiten en groenten te rekenen welke vooral met de gewone sloombooten op Londen druk vervoerd worden. Behalve die booten, welke driemaal 's weeks vertrekken als de Batavier en de twee engelsclie mailbooten hebben wij thans twee schroefbooten nog vijf of zes gewone sloombooten op Londen en twee of drie op Yarmouth welke meestal eens soms tweemaal tor week eene lading van 70 lot 150 runderen een aantal schapen en nu en dan ook paarden vervoeren. Deze uitvoer diö tegenwoordig ook gedeeltelijk doorvoer uit Duitschland is brengt bier veel bedrijvigheid teweeg eti veel geld in het land. Dat drukke) vervoer Van vee van onze havens heeft feeds sedert gefuimen tijrl ons stedelijk bestuur betlatfbt doen wezen om aan de zoogenoemde

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1