ZIERIEZEESCïIE VRIJDAG A.° 1847, COURANT. II JÜMJ. bekendmaking. B E R I G T. ïï.o 47. besturen en Administration. INSPECTIE op de STRATEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZtERTKZEE maken bekend dat op Zaturdag den 12 dezer maand, een omgang door de Stad en langs de dijken geschieden zal om zich te over tuigen of al de bepalingen van het Polioie-Regleinent voor deze Stad alom worden nageleefd wordende een iegelijk hij deze gewaarschuwd om te zorgen dat de straten., elk voor en achter zijne woning of erf, behoorlijk schoongemaakt en gezuiverd zijn terwijl de beambten der Policie bepaaldelijk zijn belast om op de voortdurende reinheid van straten stoepen en goten te letten en zonder oogluiking wegens alle overtreding en nalatigheid proces-verhaal op lo maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal dezo werden afgekondigd omgeroepen en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzecden 2 Junij 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZlERIKZEE brengen ter kennis van zoodanige Ingezetenen die dit rnogt aangaan dat H. E. A. met groot leedwezen zijn ontwaar geworden dat de goede bedoelingen die donr H. E. A. namens den Rand dezer Stad zijn daargesteld door nainenllijk bet roggenbrood aan de minvermogenden tot drie centen per ned. pond minder in prijs uit te reiken en tot. last van de Stedelijke kas te nemen op eene ongehoorde wijze wordt miskend zoo door het maken van misbruik van de ie yerkrijgene kaartjes als door het aanvragen van andere soorten van broodals die waarvoor de bedoelde kaartjes zijn verkrijgbaar gesteld. Dat hierin ook medewerken eenige hakkers binnen deze Stad die aan sommige minvermogenden of verkoopen andere soorten van brood dan is voorgeschreven of daarvoor zelfs andere objecten schijnen uil Ie reiken cn daardoor weerloos maken maatregelen die met hel beste doel daar- gesteld weldra bijaldien en minvermogenden era,hakkers moglen voort gaan de goede bedoelingen der Regering tegen te gaan zich zelf de ge volgen zullen hebben te wijlen dat misschien niet allen spoed 'een maatregel, die tot verligling van den nood der minvermogende klasse van Ingezetenen was ingesteld zal moeten ophouden Ie werken. Dat Burgemeester en Wethouders evenwel alvorens dit aan den E. A. Baad voor te stellen uit aanmerking van het goede doel dat de Regering gehad heeft om het brood beterkoop te steller, voor de min vermogende klasse van Ingezetenen niet kan en vermag toe te laten dat deze bare genomene maatregelen op eene dusdanige wijze worde misbruikt mitsdien besloten heeft: Om voor het laatst zoodanige Ingezetenen die zulks mogl aangaan te waarschuwen zich te onthouden van andere soorten van brood dan rogge- voor de af te geverie kaartjes bij de bakkers te doen halen met stellig verbod aan de bakkers om op de voorschreve kaartjes andere objecten af te geven dan roggenbrood tot verminderde prijzen terwijl zoodanige hakkers die mogten voortgaan om de maatregelen der Rege ring tegen te gaan zullen worden gestraft door aan hen de korting op hunne kaartjes niet meer toe te kennen en zij zich derhalve niet. alleen een groot verlies zullen te wijten hebben maar tevens de oorzaak zullen zijn dat de heilzame maatregel in het belang der minvermogende inge zetenen daargesteld door hunne schuld en hun toedoen zal moeten worden ingetrokken en builen effect gesteld aangezien de Regering niet kan verzwijgen dat H, E. A. de maatregel door hen verordend niet heeft daargesteld om daarin eene tegenwerking van de Ingezetenen of hakkers te vinden maar wel om aan eerstgemelden een genot toe te kennen voortspruitende uit brood aan dezelve tot mindere prijzen te verkoopen. Burgemeester en Wethouders vertrouwen mitsdien dat van heden af, alle daden strijdig met die goede bedoeling zullen eindigen met bepa ling dat wanneer tegen alle verwachting dit niet mogt geschieden H. E. A. gehouden zullen zijn hij den Raad dezer Stad voorstellen te moeten doen tot het intrekken van eenen maatregel die met de beste oogmerken is geschied doch die door sommige belanghebbenden en bakkers zoodanig wordt behandeld dat hij eentg en alleen tot nadeel van de Stedelijke kas zoude uillooperi iets waartoe H. E. A. zich on- verpligt achten immer of ooit mede te werken. Eu zal deze worden gepubliceerd en in de Stads Courant worden geplaatst tol narigt van een ieder. Gedaan in Burgemeester- en Wethouders-Kamer te Zierikzeeden 9 Junij 1847. K. W. de JONGE vt. WethouderL. B. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. De BURGEMEESTER der Stad ZIERIKZEE brengt lor kennis Van de daarbij belanghebbenden dat het kohier van de Belasting op hel Personeel, over hel laatste kwartaal des vorigenjaars op den 4 dezer maand door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Stede ten fine van invordering en eindelijk dat ieder verpligt is zijnen aanslag op den hij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den 10 Junij 1847. K. W. de JONGE WethouderL. B. Het HOOFD-BESTUÜR der MAATSCHAPPIJ tot bevobdeetno van LANDBOUW en VEETEELT in ZEELAND, brengt mits- deze ter kennis van belanghebbenden dat voor diegenen die van voornemen moglen zijn de Algemeene Vergadering en Tentoonstelling op den 15 en 16 Junij, binnen Sluis te houden, bij te wonen, zich eene geschikte gelegenheid om daar henen te vertrekken aanbiedt op Maandag den 14 Junij aanstaande des namiddags ten half één ure, te Vlissingenals zijnde door gemold Bestuur zorg gedragen, dat bij de aankomst der Stoomboot te Breskensde benoodigde Rij tuigen voorhanden zijn om de aanwezigen naar Sluis Ie vervoeren terwijl overigens een ieder die zich tot het erlangen van huisvesting mogt hebben aangegeven mede wordt verwittigd dat de aanwijzing daarvan op het Stadhuis zal geschieden. Middelburgden 10 Junij 1847. Mie tl wstij dingen FRANKRIJK. PARIJS den 7 Junij. De eerste spaansche troepen zijn het por- tugesehe grondgebied binnengerukt en hebben de insurgenten gedwon gen om het beleg van de kleine slad Valenza do Minho op te breken. Deze plaats is daarop door do vereenigde spaansche en portugescha troepen bezet geworden. Het spaansche bewind zal 14,000 man troepen ter beschikking van Portugal stellen. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 8 Junij. In de zitting van de tweede kamer der slaten-generaal van gisteren is ingekomen een wets ontwerp houdende intrekking van den accijns op hel gemaal van de- rogge en verhooging van eenige andere belastingen ten einde in het daardoor te ontstaan, verlies voor de schatkist te voorzien. De voornaamste bepalingen dezer wet zijn De accijns op het gemaal van de rogge wordt afgeschaft. Te rekenen van den dag waarop dezo wet in werking komt wordt geen restitutie bipmtvoer van roggemeel of roggebrood verleend. De vrijdom van accijns voor tarwe en spelt tot beestcnvoeder be stemd wordt opgeheven. Do rijks opcenten op den accijns van binnen- en huilenlandsch ge distilleerd, en van wijnen worden vermeerderd met 25 opcenten. Deze vermeerderde opcenten zullen ten aanzien van wijn ver schuldigd zijn van alle wijnen die op of na 1 Junij 1847 hetzij van buitenlands hetzij uit entreprtt op termijnen van crediet of onder dadelijke betaling valt den accijns worden ingeslagen. De rijks opcenten op het personeel worden over bet dienstjaar Mei 1847/1848 verhoogd met 20 opcenten van de heffing dezer op centen zullen echter vrijgesteld zijn belastingschuldigen wier aan slagen op de kohieren in hoofdsom minder beloopen dan f 45,00 in gemeenten met 48,000 of meer zielen. - 36,00 36,000 lot 48,000 - 27,00 24,000 36,000 - 22,50 17,000 24,000 - 21,00 12,000 17,000 - 19,00 8,000 12,000 - 18 00 5,000 8,000 - 10,50 3,000 5,000 - 15,00 minder dan 3,000 Deze wel zal met 1." Julij in werking komen. Blijkens (ie memorie van toelichting blijft het hij de regering nog steeds een punt van overweging of en in hoeverre hel gcheelé bestaande accijnsslelsel door andere belastingen zal kunnen vervangen worden. Vonrlonpig echter heeft zij het nuüig geoordeeld hij de tegen woordige duurte der levensbehoeften onverwijld in het belang der arbeidzame ingezetenen over te gaan Int de afschaffing van den accijns op de rogge en dien dnor zoodanige andere lasten te ver vangen welke minder op de minvermogende klassen drukken. Tevens heeft de regering van deze gelegenheid gebruik gemaakt, om de ingezetenen te ontheffen van de lastige en tijdroovende for maliteiten die aan het dekken met consenlbiljet van de ter maling bestemdeonbelaste granen cn het afhalen dier biljetten bij da ontvangers gepaard gaan. Volgens eenen overgclegden slaat raamt de regering bet gemis voor de schatkist uit de opheffing van den accijns op het gemaal van de rogge, met zegel en opcenten op f 1.555,950. Daartegenover sebat zij de vermeerderde opbrengst van de verhoogde opcenten als volgt op het personeel 20 opc.f 541,600. op het gedistilleerd en de wijnen, 25 opc. - 1,003,750. f 1,545,350. Ten gevolge van eene op glsleren tusschen den raad van be stuur der Hollandscbe Uzeren-Spoorweg-Maalscbappij en de eigenaren van het zoogenaamde Laant je van van der Gang nahij Delftgetroffen schikking is gisteren in den laten avond een begin gemaakt met het opbreken van het kromme blilpspoof daör ter plaatse en snot het leggen vati den spoorweg over het lot dusverre betwiste terrein, Boor

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1