ZIERIRZEESCHE DING5DAG J&esturen en Adminis traliën. Nieuwstijdingen. N.o 46. N 0 T I F I C A TIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND. Gelet op art. 2 en 14 der Instructie voor de Betaalmeesters in de Arrondissementen vastgesteld Gij Koninklijk besluit van den 1 dezer, D.° 76 alsmede op Zijner Maiesleils besluit van den 16 dezer n.° 53. Brengt bij deze tér kennis van de gewestelijke en plaatselijke Ambtenaren Gollegiën Administrallën en verdere belanghebbenden in deze Provincie 1.° Dat te rekenen van den 1 Julij dezes jaars door de Betaal meesters in de Arrondissementen in voege als zulks vroeger bij de Ontvangers particulier beeft plaats gehad voor iedere storting van welken aard ook zal worden afgegeven eene quilanlie met strook, en dat voormelde quilanliën niet geldig zullen zijn, en alzoo niet als bewijs van storting of anderzins zullen worden toegelaten wanneer dezelve niet uiterlijk binnen drie dagen na de afgifte geviseerd zijn door of van wege den Burgemeester van de hoofdplaats van het Arrondissement alwaar de quilanlie 'is gedagteekend. 2." Dat de belaalsrollen voor pensioenen gedurende drie maanden, mot inbegrip van de maand waarin die zijn gedagteekend ten behbeVe tier belanghebbenden bij de Betaalmeesters geopend blijven terwijl dit voor alle andere betaalsrollen slechts het geval zal zijn tot en met den laatsten dag van de nuiand waarin de betaalsrol is ingekomen. Geschiedende voorschreven mededeeling tot informatie en narigt der belanghebbenden onder opmerking tevens aan de zoodanigen welke bij het medegedeelde opzigtens de betaalsrollen in bet bijzonder belang bebben dnt zij aan zichzelve de vertragingen zullen hebben te wijten die noodwendig het gevolg zijn moeten van nalatigheid in de tijdige invordering van hel hun aankomende nu iedere betaalsrol behalve arJie der pensioenen telken maand wordt afgesloten en alzoo voor iedere onbetaalde post eerst weder eene nieuwe betaalsrol zal moeten Worden opgemaakt. Middelburg den 31 Mei 1847. De Staatsraad Gouverneur voornoemd van vredenburch. SCHOUWING OP DE WEGÉN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Zl ERIK ZEE tnaken bekend dat er op Woensdag den 16 Junij aanslaandeeene algcrneene Schouwing zal plaats hebben over al de buurtwegen en Voetpaden in het Poortambacht dezer Stad en worden de wegplig- ligen of gelanden mitsdien aangezocht om ieder voor bet zijne te Zorgen dat op den bepaalden ilag de wegen voetpaden sloolen beulen en duikers in behoorlijken staat van onderhoud bevonden Worden overeenkomstig de bepalingen van het Reglement op het beheer onderhoud en de policie der buurtwegen en voetpaden in deze Provincie goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4 Augus tus 1838, n.° 106, Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 25 Mei 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. INSPECTIE OP DE STRATEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE maken bekend: dat op Zaturdag den 12 dezer maand, een omgang door de Stad en langs de dijken geschieden zal om zich te over tuigen of al de bepalingen van bet Policie-Reglement voor deze Stad alom worden nageleefd wordende een iegelijk Gij deze gewaarschuwd om te zorgen dat de stralen, elk voor en achter, zijne woning of erf behoorlijk schoongemaakt en gezuiverd zijn terwijl de beambten der Policie bepaaldelijk zijn belast om op de voortdurende reinheid van straten stoepen en golen te letten en zonder oogluiking wegens alle overtreding en nalatigheid proces-verbaal op te maken. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende zal deze werden afgekondigd omgeroppen en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee, den 2 Junij 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. IF A A R S C H W I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE verzoeken dc Ingezetenen welke tot hiertoe, hunne aanslagen inden Hoofdelijken Omslag over 1845 en 1846 nog niet bebben betaald die belasting zonder Vanger verwijl ten kantore van den Stedelijken Ontvanger te komen voldoen alzoo tégen de nalatigen dwangmaat regelen zullen moeten worden ingesteld welke hot Bestuur don? deze laatste waarschuwing nog wenscht voor te komen. Zierikzee, den 7 Junij 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris', W. J. 1». KROEF. GROOT-B RITTANNIEN. LONDEN, den 2 Junij. Door het stoomschip Caledonia, hetwelk Bostoh den 16 Mei verlaten had, zijn belangrijke berigten uit de Vereenigde-Staten van Noord-Amerika en Mexico aangebragt Te Cerro Gordo op den weg van Vera-Crüz haar Mexico had den 17 April een bloedig gevecht tusschen de mexicaansche en noord- amerikaansehe legers plaats gehad waarbij het laatste de volkomen zege had behaald De legers schenen bijna even sterk te zijn geweest het eene onder den generaal Sanla-Anna wordt op 12,000 a 15,000 man geschat, en het andere onder den generaal Scotlop 12,000 man. De hoogten op welke zich de strijdkrachten van Sanla-Anna bevonden waren zoowel door natunr als kunst zeer sterk de Noord-Amerikanen waagden echter een storm en zege praalden met een verlies van 43 dooden en 265 gewonden. Da Mexicanen onderhandelden daarop terstond en leverden vijf generaals r een aantal officieren en 5000 man als gevangenen uit. Sanla-Anna ontvluglte met de ruiterij maar liet al zijne bagage waaronder eene som van 70,000 dollarsen ook dit voegen de berigten er bij zijn houten been achter Sanla-Anna bevond zich den 25 April aan den voót van den berg Orizaba ten zuiden van Jalapa. Men Wachtte dat de generaal Scolt met zijn leger naar de hoofdstad Mexico trekken en daarvan bezit nemen zou. Middelerwijl maakte de generaal Taylor zich gereed om naar Sari-Luis-Potosi te trekken. Men was eergisteren eenigzins verontrust op het berigt dat zich de aardappelenziekte vertoond bad doch fiij onderzoek is bet geble ken dat eene kleine streek in Middlesex daarvan is aangedaan even als in twee graafschappen van Ierland. Men maakt zich deswege dan ook niet bezorgd te meer daar de graanoogst allerschoonst staat. De graanprijzen zijn in de laatste tien dagen, bier te lande, van «'A sol 15 shellingen gevallen. Men schrijft uit Sligo (Ierland) dal de sterfte op dit oogen- blik bijkans even groot is als toen de cholera aldaar het felste woedde. F R A N K R IJ K. PARIJS den 29 Mei. Gisteren is in de kamer der gedeputeer den geraadpleegd over bel voorstel van een der leden om de bon den aan eene belasting te Onderwerpen. Deze voordrag! is krachtig verdedigd vooreerst in liet belang der veiligheid vermits niet eene belasting op de honden hun aantal en inzonderheid dat der zulken die geen meester hebben aanmerkelijk zal verminderen en daardoor ook de vreeSselijke toevallen der watervrees en tea anderen in 't belang der beltoeftigen uit hoofde van de aanzien lijke hoeveelheden leeflogt ook voor de voeding van menschen ge schikt Welke men meent, dat door het bondenras verslonden wor den. Hel beeft echter den honden aan geene verdedigers ontbroken en na eene Zeer levendige en Soms luidruchtige beraadslaging die van lijd tot tijd ook stof tot scherts en lagchen gaf hebben bij stemming 129 stemmen zich voor cn ook juist 129 zich legen het voorstel verklaard zoodat liet niet is aangenomen. M en heeft be weerd dat het bedrag van bet voedsel 't welk de honden in Frankrijk verteren meer dan genoegzaam zoude zijn orn een leger van 500,000 man Ie onderhouden. De bewindslieden hebben zich geenszins tegen eene dergelijke belasting verklaard en zouden niet ongaarne de rijks middelen met een bedrag van 2 a 3 millioenen welke men rekent, dat zij zoude kunnen opleveren hebben zien vermeerderen. E L G E. ANTWERPEN, den 4 Junij. Het ontwerp om eene stoomvaart tuSseheli Antwerpen en New-York tol stand te brengen na in 1841 mislukt té zijn is thans hervat geworden. Eene vereeniging van 12 antwerpsche ingezetenen met den heer Cateaü.«-Wattel die over do vroegere onderneming bet bestuur op zich genomen had aan liet hoofd hééft' daartoe de bescherming van het bewind en de mede werking Vart handel en nijverheid ingeroepen. Tot de onderneming in 1841 waren in Engeland twee groote stoomschepen aangekocht, de President, die nog Voor de.levering zoo ongelukkiglijk vergaan is, en de British Queen welke men als onbruikbaar gesloopt heeft. Dit laatste: wordt door ons blad le Précurseur aan de joloezij der minis ters welke die. van 1841 gevolgd zijn en de maatregelen hunner voorgangers wilden zwart maken.geweten. De omstandigheden zijn intussclien ditmaal voor de onderneming minder gunstig dan destijds daar thans Engeland zijne transatlantische gemeenschap vermenigvul digd heeft en ook van Havre en van Bremen zulk eene vaart i# ingerigl.

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1