ZIERIRZEESCflE COURANT. Besturen en A^dministr alien. 5V.° 44. f 'yns f DINGSDAG A.® 184% 1 JUNIJ. BRANDSCHOUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZIERIKZEE ■verwittigen de Ingezetenen dat er op Maandag eten 7 Junij aan staande eene algcmeene inspectie op de Brandbluschmiddclen te dezer Stede zal gehouden worden en herinneren mitsdien aan de bepalin gen van de artt. 44, 45 en 46 van het Brand-Reglement voor deze Stad opdat alles in goeden bruikbaren staat worde tentoongesteld en niemand alzoo door onwetendheid vervalle in de kosten tegen de nalatigen verordend. Zierikzee, den 31 Mei 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl. Ter ordonnantie, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLIEKE AANBESTEDING. Het COLLEGlE van REGENTEN over het HUIS van ARREST te ZIERIKZEE zal, op Maandag den zevenden Junij 1847, in de Regenten-Kamer op dat Huis, overgaan tot de openbare aanbesteding van het gewoon ONDERHOUD over de jaren 1847, 1848 en 1849, en eenige belangrijke VERNIEUWINGEN en HERSTELLINGEN aan het Huis te verriglen. Zierikzee, den 1 Junij 1847. Het Cnllegie van Regenten voornoemd DE CRANE, Ter ordonnantie van hetzelve, p. paülus Lid en Secretaris. ie u wstij ding e n GROOT-B RITTANNIEN. LONDEN den 24 Mei. De onderwerpen van alle gesprekken zijn heden de dood van O'Connell. waarvan bet herigt ofschoon nog niet officieel in onze dagbladen voorkomt en de daling der graanprijzen. Deze daling kan wol op 10 sh. in vergelijking met II. maandag begroot worden. Er waren halmen van tarwe uit Cambridgeshire en van gerst uit Devonshire aan de korenmarkt die reeds geheel gevulde airen vertoonden. De berigten uit alle districten van Ierland zijn eenstemmig allergunstigst nopens den stand der gewassen. De nieuwe aardappelen worden reeds hier en daar gerooid en ter markt gebrngt. Zij zijn zuiver en lekker, zonder den minsten zweem van ziekelijkheid. Op den 21 dezer is te Londen eene conferentie gehouden tus- sche,n de vertegenwoordigers van Engeland Frankrijk Spanje en Portugal betrekkelijk de zaken van het laatstgenoemde land. De overeenkomst in die zitting tusschen de vier mogendheden gesloten kan tot de twee volgende punten worden gebrngt 1.° tussclienknmst van de zeeinagt van Frankrijk Engeland en Spanje 2.° tusschen- komst van een spaansch leger. Die lusschenkornst zal onmiddelijk plaats grijpen. Geloofwaardige herigten uit Spanje deelen mede dat de koning volstrekt van zijne gemalin scheiden wil en dat de uitvoering van dat voornemen slechts wacht op de dispensatie van den paus Men beschouwt liet echter nog als onzeker of deze verkregen zal worden. Men wil dat het engelsche gouvernement dan den graaf de Monte- molin (zoon van don Carlosals echtgenoot van koningin Isabella zal voorstellen. De senaat van Albany, in de Vereenigde-Staten van Nnord- Amerika heeft den 30 April een wetsontwerp aangeboden volgens hetwelk een fonds zal worden daargesteld ter tegemoetkoming der armste emigranten die te New-York aankomen. Commissarissen lot besturing van dit fonds zijn benoemd en zullen die ongelukkige lieden in het verkrijgen van werk daar of in andere districten be hulpzaam zijn. Den 29.' De schoepsmagt onder admiraal Napier begint zich te Spilhoad te verzamelen zij zal met de reeds op den Taag liggende bodems, beslaan uil 10 oorlogschepen, waaronder,4 van 120 stuk ken en 9 stoomschepen. De tijding van den dood van O'Connell heeft in Ierland eenen diepen indruk verwekt. De maatschappij waarvan hij het hoofd was, heeft hare vergadering uitgesteld. De regering is niet zonder vrees voor looneelen van wanorde bij gelegenheid zijner begrafenis. F R A N K R IJ K. PARIJS den 28 Mei. Ook ter markt alhier openbaart zich thans daling in de graanprijzen. Men voorziet zelfs eene zeer snelle daling ingeval de gunstige lijdingen van den oogst blijven aanhouden. B E L G I E. BRUSSEL den 29 Mei. Do graanprijzen zijn in de laalste dagen merkelijk gedaald sedert vele maanden is de markt van Antwerpen njet zoo overvloedig voorzien geweest. De tarwe is van 35 of 36 gulden tot 31 a 34 gulden de zak gedaald. Rogge, die eene week geleden 26 tot 28 gulden gold is tot 22 a 25 verminderd. Nieuwe aardappelen waren ter markt gebragten van eene uitmuntende hoedanigheid men rekende dat zij binnen drio weken in overvloed zouden zijn. De leuvensche markt was gisteren ook dalonde. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 27 Mei. Heden beeft de arrondissemenls- regtbank te dezer stede uitspraak gedaan in de beide zaken van den heer C. A. C. IF. markies de Thouarsvervolgd als schrijver van eenige artikelen, in het weekblad de Burger geplaatst. De regtbank heeft den markies schuldig verklaard aan 1." hoon of beleediging door woorden houdende aantijging van bepaalde ondeugden in gedrukte en verspreide geschriften begaan jegens den kantonregter J. Bruins; en 2." aan laster in gedrukte en verspreide geschriften gepleegd jegens den heer J. E. Bruinste Rotterdam en hem des wege bij verstek veroordeeld: 1.° Wat het eerste feit betreft, tot eene boete van f 50 en in de kosten 2.° Wat het tweede feit aan- gaat tot eene gevangenisstraf van drie maanden tot betaling eener boete van f 100 alsmede in de kosten en eindelijk ontzetting der burgerregten omschreven in art. 42 van het Wetboek van Slrafregt gedurende een tijd van 5 jaren. De eerste veroordeeling is naar aanleiding van art. 375 van het Strafwetboek terwijl bij de tweedo zijn toegepast artt. 367, 3G8 aanhef, 371 en 374 van meergemeld wetboek. Naar men verneemt zal de gewone dienst op den spoorweg van 's Hage naar Rotterdam donderdag den 3 Junij een aanvan" nemen. Wij vernemen dat er op de twee Pinksterdagen 7702 per sonen over den Rijn-spoorweg zijn vervoerd. Ook in de gemeenten Naaldwijk c. a.Lekkerkerk en Rrcskons zal dit jaar de gewone kermis wiet gehouden worden. De gewone jaarlijksche, kermis te Haarlem, die, blijkens adver- le.ntiën in de Hanrkmsche Courantbij eenige ingezetenen veel legen- spraak vond zal desniettegenstaande den 27 Junij e. k. te dier slede plaats hebben. Bijzondere berigten. per overland-mail uit Neêrlands-Iiidie ont vangen melden dat de Balinezen bij voortduring eene vijandige houding aannemen welke zelfs van dien aard is dot eenige mannen en vrouwen welke de bezetting van ons fort, van leeftogt voorzagen op eene gruwzame wijze door hunne landgenooten zijn vermoord ge worden. Men rekerido 'dat de tweede expeditie tegen Bali niet voor het volgende jaar zoude worden ten uitvoer gebragt. ROTTERDAM, den 28 Mei. Men verzekert, dat gisteren in do vergadering van den ed. achlb. raad besloten is, dat ook dit jaar da kermis of jaarmarkt bier ter stede gehouden zal worden. Te Dordrecht zal de kennis mede voortgang hebben. Uit onze provinciën worden bij voortduring do meest gunsliga berigten nopens den stand der veld- en boomvruchten ontvangen. De tarwe rogge gerst hel koolzaad de aardappelen staan voor beeldeloos schoon en alles belooftonder Gods zegen een zeer voordeeligen oogst. Uit Groningen wordt berigtdat, ingevolge een opzettelijk gedaan onderzoek lot dus verre in die provincie geen spoor voorgekomen is van de ziekte der graangewassen van het vorig jaar. In Vriesland klaagt men over liet vermeerderen der veldmuizen die aan de graslanden welke overigens overheerlijk staan nog al aanmerkelijke schade toebrengen Men meldt uit Arnhem van den 27 Mei Bij de menigvuldige van elders medegedeelde berigten omtrent do gegronde vooruitzigten op oenen bij uitstek voordeeligen oogst kan men van hier als eene groole zeldzaamheid berigten dat er zich in de nabijheid dezer stad verscheidene roggevelden bevinden, op welke de plant binnen den tijd van drie weken zijne airen gemaakt beeft en in den vollen bloei staat. Heden werden de eersta nieuwe aardappelen alhier op do markt ten verkoop aangeboden. Den 26 Mei heeft voor liet prov. geregtshof van Groningen ge diend de zaak van een jeugdig schippersgezel welke in November jl. met zijne bruid, des nachts eene kno uit eene weide had ont vreemd. De heiden beschuldigden zijn veroordeeld lot tepronkslelling op een schavot, en ieder tot tuchthuisstraf van zes jaren. Te Utrecht zijn zondag en maandag II. wederom twee nog jeug dige slagtoffers gevallen der niet altijd genoeg beradene zucht tot ba den en zwemmen in rivieren op plaatsen waarvan do diepte niet genoegzaam bekend is. De eene was 14 jaren, de andere 16 jaren oud. Laalstgemelde soldaat in garnizoen aldaar slaagde kort vóór zijn verdrinken in de inensohlievende poging lot redding van een' anderen knaap die in een' onder het water van den Krommen Rijn verholen kuil was weggezonken j bij zelf, G. A. Stuiilenberg vond weldra naar men wil in denzelfden kuil zijn' dood. De eerste verdronk mede in een' kuil van den Krommen Rijn ter boogla van. de derde weide. Ook te Groningen is den 24 een jongetje van 15 jaren dat met zijn kameraad buiten de Heefenpoort was gaan zwemmen jam-

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1