ZIE RIRZ EESCHE N.o 42. DINGS DAG r y Besturen en Aidministratien Xi euwstijdintj en. INSCHRIJVING voor de SCHUTTERIJ. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIER1KZEE gezien de, wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, en speciaal gelet hebbende op die artikelen derzelve wet die in betrekking staan tot de jaarlijksche inschrijving, zoo tot de bereids daargestelde registers van vroegere jaren als tot de inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maand moet geschieden brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de geborenen in de jaren 1822 tot 1813 ingesloten, zullen worden geopend tot de inschrijving van alle mannelijke ingezetenen welke tot het eerslgemelde jaar behooren alsmede van hen welke in de vorige jaren geboren zijnde sedert de laatstvorige inschrijving zich alhier met er woon hebben neder gezetwaaronder ook begrepen zijn de militairen welke na dien tijd zijn gepasporteerd en de vreemdelingen welke sedert dezen lijd van buiten het rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd voor zooverre deze laatslen hun voornemen om zich in dit rijk neder te zetten hebben aan den dag gelegd hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring hetzij door de werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en de hoofd middelen van hun bestaan naar herwaarts zonder dat de tijdelijke uit oefening van eenig bedrijf.of handwerk in eenige ondergeschikte betrek king als zoodanig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden in geschreven in dat register waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitge zonderd,. maar dat allen, zonderonderscheid, daarin begrepen zijn, al ware het ook dat zij zouden mogen vermeenen volgens de wet tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren en dien ten gevolge ook zij met die hun ontslag uit de schutterlijke dienst reeds hebben bekomen zul lende derhalve alle de bovengemelden als daartoe bij deze wordende opgeroppen moeten verschijnen ten Raadhuize dezer Gemeente, op den 15 dezer maand en volgende dagen ten einde zich te laten inschrijven ieder in dat register, waartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort. Deze registers zullen op den eersten Junij 1847 finaal worden gesloten. Dat de studenten geemploijeerden in huizen van negotie klerken van notarissen advokaten enz. bedienden en werkboden moeten worden ingeschreven in de gemeenten alwaar zij hunne studiën houden werk zaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn; de ambtenaren en geëmploi- jeerden aan het Provinciaal Gouvernement en alle anderen al wonen zij ook elders in de plaats alwaar zij hunne ambtsbetrekking moeten uit oefenen die buiten 's lands studeren of werkzaam zijn in de gemeenten hunner vorige woonplaats; de builenlandsche zeevarenden in de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben en de aan boord wonende schip pers in de gemeenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad of wel personeel en mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalende., dahrwaar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. De vorenstaande opgeroepenen zullen verpligt.zijn bij hunne inschrij ving opgave te doen van hunne namen, voor- en bijnamen, van de plaats en den tijd hunner geboorte, hunne woonplaats met aanduiding van wijk en nommer het beroep hunner ouders en dat van hen zelf, of zij zijn gehuwd ongehuwd of weduwenaarsvan het getal hunner kin deren van beider sekse (welke laatste opgaven moeten worden gecon stateerd met een schriftelijk bewijs, afgegeven door den Burgemeester of Ambtenaar van den Burgerlijken Stand sedert wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen en eindelijk vhn de redenen die zij zouden vermeenen dat ben van de schut terlij fee dienst zouden vrijstellen, of daartoe onbevoegd maken, naar aanleiding van art. 3 en 4 der wet, met opgave van het art. en het onderdeel van hetzelve, waarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijk, huiten deze gemeente geborenaange maand om zich tijdig van eene geboorte-akte te voorzien en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden en om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle in de straf bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrokken willen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van doszelfs ver- pligting in deze te kwijten vermits uit krachte van art. 9 der wet en art. 6 van Z.r M.8 besluit van 21 Maart 1828 al degenen die zich voor het sluiten der registers op den eersten Junij eerstkomende niet hebben laten inschrijven alsnog ambtshalve zullen worden ingeschreven en dat dezelven dien ten gevolge zullen worden verwezen tot eene geldboete en daarenboven zonder loling bij de Schutterij ingelijfd indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplaktdaar waar zulks te doen gebruikelijk is. Zierikzeeden 2 Mei 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. t> I T S C H L A N I). FRANKFORT tien 17 Mei. In liet groothertogdom Hessen is eene publicatie afgekondigd waarbij do verkoop van granen op den halm of aan den stengel wordt tegengegaan. Te Koningsbergen hebben gisteren een aantal Israëlieten dia hunnen sabbath op den zondag'verlegd hebben, hunne eerste gods dienstoefening op dien dag gevierd. GROOT-B RITTANNIEN. LONDEN den 17 Mei. Men ziet hier eerlang belangrijke aan voeren van graan, zoo uit Rusland en de Zwarle-Zee als uit Noonl- Amerika te gemneten de herigfen omtrent den staat dqr veldge wassen uit verschillende streken van Engeland en ook uit Ierland luiden zeer gunstig. Uit Ierland wordt geschreven dat de pest als het ware in al de provinciën van dit ongelukkig eiland woedt dat geen district van de besmetting vrij is, en dat de sterften zich over alle klassen, rijk en arm uitstrekt. Evenwel bleef de hoofdstad Dublin naar evenredigheid nog vrij en het getal der koortsgevallen was er weinig grooter dan gewoonlijk in dit jaargetijde.' FRANKRIJK. PARIJS, den 18 Mei. De dagbladen dezer hoofdstad deelen do volgende bijzonderheden mede omtrent de ontdekking eener politieke zamenzwering waaromtrent dezer dagen zoo vele geruchten hebben geloopen «Ten gevolge van verschillende inhechtenisnemingen, welke dezer dagen plaats gehad hebben is er een gereglelijk onderzoek 'aange vangen ter zake van eene zamenspanningwaarin 12 personen schijnen betrokken te zijn van welke verscheidene reeds vroeger in politieke processen zouden zijn gewikkeld geweest. Naar men verneemt is da policie op de volgende wijze op het spoor dezer gewigtige zaak gekomen «Eenige dagen geleden hadden do beambten van het octrooi, dia aan de barrière de la Chapelle op de wacht stonden de verdachte bewegingen opgemerkt van drie personen die op het punt waren om Parijs binnen te treden en van welke één voorwerpen scheen te dragen die hij voor ieders oogen zocht te verbergen. Op het ver zoek der agenten om het wachthuis binnen te treilen ten einde on derzocht te worden, antwoordden zij met eene weigering; toen men aanhield trachtten zij Ie ontvlugten en toen men eindelijk zich van hunne personen wilde meester maken boden zij een hevigen tegen stand. Toen zich door dit alles een volksoploop had gevormd en da policie was tusschenbeiden getreden werden de drie personen naar het wachthuis gevoerd. Na omtrent hunne namen ondervraagd to zijn en dit beantwoord te hebben met eene wmigering om zo op to geven werden zij onderzocht. Rij één hunner vond men behalve verschillende verdachte voorwerpen en papieren eene soort van bom, van de grootte van eenen kanonskogel gevuld met buskruid welker bestemming bij weigerde op te geven. «Nadat deze personen in hechtenis genomen en naar de prefectuur van pnlicie gebragt waren, had een geregtelijk onderzoek plaats, waarbij weldra bleek dat zij alle drie behoorden tot een geheim genootschap op welks bewegingen sedert eenigen tijd een waakzaam oog werd gehouden. Dadelijk werden bevelen tot inhechtenisneming van negen andere personen uitgevaardigd tegen welke vermoedens van den ernsligsten aard waren gerezen en hunne gevangenneming op verschillende punten der stad had plaats. In de woningen van de meesten hunner vond men verschillende stukken die in beslag werden genomen geschriften en papieren die de" verdere plannen deden kennen van eene vereeniging welker voornaamste leden thans in de magt der policie zijn." R E L G I E. RROSSEL den 19 Mei. Men meldt uit Genrl dat de regering dier stad in den avond van den 17 maatregelen heeft beraamd, om nieuwe wanorde en baldadigheden te verhoeden en onder anderen heeft bevolen dat niet meer dan 5 personen zich op de openbar» pleinen en straten zouden mogen vereenigen en alle tapperijen en herbergen ten 9 ure zouden worden gesloten doch dat deze voor zorgen niet hebben gebaat en dat, de niet zeer krachtdadige wijze op welke de gewapende magt zich den vorigen dag tegen de oproer makers en plunderaars had verzet dezen de lust niet heeft henomen om gisteren de buitensporigheden van den vorigen dag te herhalen. Aan verscheidene fahrijken heeft men de arbeiders pogen te bewegen om het werk te staken en eene geineene zaak te maken met de plunderaars, doch dit ontwerp is grootendeels door de standvastig heid der fabriekmeesters mislukt. Desniettegenstaande heeft men Weder een aantal hakkers brood afgevorderd en ook andere winkels, als kruideniers en dergelijke, beginnen aan te tasten. Ditmaal zijn de troepen der bezetting tijdig in het geweer gekomen en heeft de stedelijke regering de welgezinde burgers vermaand om zich aan de militairen aan te sluiten ten einde met dezelve de orde te herstellen. Aan deze oproeping is voldaan en in den loop van den dag zijn op de meeste plaatsen de zamongeschoolde kwaadwilligen uiteen gedreven. In den avond heeft men alleen op de plaats, gezegd van Artevelde, een hardnekkigon tegenstand gevonden waarhij de vrouwen zich het werkzaamst beloonden en waarbij de gewapende magt genoodzaakt is geworden vuur te geven, met dat gevolg, dat ook daar de menigte is uiteen gestoven en de nacht rustig is doorgebragt. Do regering heeft alsnu gelast de tapperijen ten 6 ure te sluiten en heeft ook de ingezetenen verzocht oin alsdan hunne magazijnen 'en winkels te sluiten. De regering heeft tevens eene zeer ernstige

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1