zierikzeescbe PINGSDAG A.o IB4X CÖÜRA 18 MSI. Besturen en Administration. Nieuwstijdingen. N.o 40. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad RROVWERS- SAVEN brengen bij deze ter kennis Van de daarbij belanghebben den dat de gewone KERMIS of JAARMARKT in gemelde Slad zal wordeh gehouden op den 11 en 12 Junij aanstaande, en dat het verboden is, om op dezelve eenige hazardspelen of bedelarij uit te oefenen. Brouwershavenden 16 Mei 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. LOPSE HOCKE vl.. Ier ordonnantie van dezelve J. M. GELUK, Jz. PROGRAMMA van de algemeens vergadering en tentoonstelling DER maatschappij tot bevordering van den landbouw EN VEETEELT IN DE PROVINCIE ZEELAND, té houden binnen SLUISden 15 en 16 Junij 1847. Op Dingsdag den 15 Junij aanstaande, des voormiddags ten 10 ure» zal de Algemeehe Vergadering ih de Hervormde Kerk gehouden eh met eene redevoering aangevangen worden. Voor de Leden zal de ingang aan de zuidzijde der kerk legen vertoon der bewijzen van Lidmaat-» schap, geopend zijn; terwijl de toegang der kerk aan de noordzijde voor de' zoodanigen die geen Ledett zijn mits van een entree-biljet voorzien, zal worden opengesteld. Des namiddags van dien dag, ten 5 Ure, zullen de aangebodene Werktuigen op een daartoe bestemd Veld in de nabijheid der Stad worden beproefd. Wanneer de inzenders mogten verlangen zelve eenig Werktuig te besturen of te doen besturen wordt daarvan te voren op gave verzocht. In de nabijheid van dit Veld zal eene gelegenheid worden aangewezen alwaar de Leden zich zullen kunnen vereenigen en van ververschingen Voorzien. Op Woensdag den 16 Junij zal de Tentoonstelling van Vee en Land huishoudelijke Voorwerpen op het Kogelhof gehouden worden. De Paarden het Rundvee, de Schapen en Varkens en andere Voor werpen moeten uiterlijk des morgens ten 7 ufe op de plaats der Ten- toonstelling aanwezig zijn. Aan degenen die het noodig achten reeds den vorigen avond defzölver Vee le Sluis te doen aanbrengen. Zal des verkiezende behoorlijke stalling eh voeding worden aangewezen voor welk laatste ook tijdens de Tentoohstelling zal wordeh zorg gedragen. Ten 12 ure zal aan de Leden de toegang tot de Tentoonstelling worden geopend terwijl zulks eerst ten 1 üre voof het publiek zal plaats heb-» ben tegen betaling van een enIréo-Uiljet it 25 cents pet persoon. Ten 2'/a bre zal de Tentoonstelling eindigen zullende ten 3 urö worden overgegaan tot den verkoop van zoodanig Vee en andere Voor werpen als hetwelk op de Tentoonstelling zal zijn aangebragt geweest 6n door de Eigenaren ten dien eihtle zal worden aangeboden. Des namiddags ten 4 ure Zolleti de Leden zicli In het daartoe bestemde Lokaal aan eenen vriehdscbappelijkeh maaltijd vereenigen bij welke gelegenheid de toekenning rler premiën zal worden bekend gemaakt. titJZONDEliE BEbALlNGEN. De Leden worden verzocht dorzelver bewijzen van lidmaatschap medé te brengen daar dezelve tot het erlangen van den toegang tot al de Vereenigingen der Maatschappij zullen gevorderd worden. Aan heeren bezoekers van buiten de Provincie zullen afzonderlijks bewijzen worden afgegeven. De Leden die aan den maaltijd waarvan de contributie a 2,50 pet1 persoon, met inbegrip eener halve flescli wijn is vastgesteld wenschen deel le nemen worden uilgenoodigd daarvan ten minste liérl datjcrl te Voren, aan de Voorzitters hunner Afdeelings-Besturen kennis te géven. Tot bet afgeven van entrée—biljetten voor de Algcrtieerie Vergadering de Tentoonstelling en den te houdenen maaltijd zal worden gevaceerd op het lokaal van het Stadhuis Dingsdag en Woensdagdes morgens van 9 tot 11 ure. Ter erlanging van nadere Inlichtingengelieve men zich met vracht vrije brieven te adresseren aan den weled. heer j. l. StemWethouder der Stad terwijl tevens aan het loezigt van welgemelden heer de regeling is opgedragen van alles, wat de plaatsing op deTentoonsteiling.de Stalling de voeding en den lateren verkoop der voorwerpen betreft. Terwijl men tot het verkrijgen van huisvesting zich gelieve aan te melden bij den heer C. Schout Veldhuis, Notaris aldaar ter Slede. Middelburg, den 8 Mei 1847. Namens het lloofd-Bestuur der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt W. Pii» VIS» Secretaris. UÜITSCHU AND» BERLIJN, dén 12 Mei. Uit aanmerking dat oudbakken brood Voedzamer is dan verscli brood heeft Z. M. gelastdat alle bakkers Van beden af lot 15 Augustus zal verboden worden versch brood te Verkoopen. FRANKFORT, den 12 Mei, Ten gevolge vat! het onlangs ge nomen besluit van. het congres. der Vereenigde-Staten waarbij dö landverhuizing naar Noord-Amerika zeer bemoeijelijkt wordt breidt dezelve zich thans meer naar don kant van Zevenbergen Hongarije en Zuid-Rusland uit. Ook verneemt men dat de oostenrijksche regering het voornemen heeft de Iahdverhuizing door wettelijke be palingen te begunstigen. Uit Archangel meldt mén, dat aldaar nog nimmer, sedert dia plaats voor den büitenlandschen handel geopend is, zoo vele schepen zijn binnengeloopen als in het vorige jaar; op sommige dagen Waren meer dan 280 schepen in de haven. In de Zwarte- en Azofsche-Zea is de scheepvaart tegenwoordig door den graanhandelzonder voor beeld. B L G I E. BRUSSEL den 13 Mei. Z. M. de koning is dingsdag rtiorgert langs den noordelijken spoorweg naar Wiesbaden afgereisd. De koningin had haren gemaal tot Verviers vergezeld, en toen Zij nii herwaarts terugkeerdeis een van Brussel komende gewone trein met zoo veel kracht tegen den specialen trein aangeStoomd dat het koninklijk rijtuig en de daarop volgende wagen gedeeltelijk Verbrijzeld zijn verscheiden personen van het gevolg Zverden dan ook vrij ernstig gekwetst maar de konihgin kwam geheel vrij terwijl de fauteuil waarop zij gezeten was, - zWaar beschadigd werd. H. M. verkoos, nadat zij wel omtrent den toestand der gewonden onderrigt was, haren teruglogt langs den spoorweg voort te zetten. (Volgens nadere berigtertzijn de genefaals cl'Iïailé en Chusatdie té zamen in een rijtuig gezeten waren zWaar gewond de eerste heeft twee gaten in het hoofd de ander heeft onderscheiden zware kneuzingen en een gebroken rib ook een der knechts heeft eenigö gebroken ribben en een ander een gebroken arm.) Den 14. Eergisteren avond hebben Zich hier de Wanorden her nieuwd. Bij een paar bakkers zijn de vensterglazen ingeworpen brooden meel en zelfs andere voorwerpen, die niet tot levensmid delen behooren gestolen en op sommige punten beeft men de oproerigen die zich niet verwijderen wilden met geweld uiteen rnooten drijven. Verwondingen hebben daarbij noglanszoo het schijnt niet plaats gehad maar men heeft verscheiden personen gevat. Ook te Doornik zijn II. dingsdag en woensdag vrij zware oproerigheden gepleegd waartoe de duurte rler !evensmiddclt:n'''ett bet afdankeh Van volk uit eenige fabrijken hebben medegewerkt. Ook in de franscbe stad Rijssel moet li. woensdag Veel gisting onder bet werkvolk opgemerkt zijn zoodat men het garnizoen onder de Wapenen gebragt beeft. Wegens gebrek aan schepen eh de Verhoogde vracht naar Noprd- Amenka (zijnde dëzé van 80 tot 250 fr. gestegen) hebben Onder scheiden landverhuizers te Antwerpen aangekomen eene overeeh- kóm3t gemaakt bm naar Algeria te gain en zich daar te vBstigeh. NEDERLANDEN» 's GRAVËNHaGÉ den 14 Mei. !n de zitting van de tweede kamer der slatetl-géneraal van hedeti zijn ha beraadslaging aange nomen 1het ontwerp van wet .strekkende tot verevening der uit gaven, voortvloeiende uit de Wettért van den 6 Maart en 25 Junij 1844 (iéenings- t!n ConVersië-wettert)2A hel Onttvefp van Wet, tot gollecle aanvulling der middelen over 1845, eh 3." het ontwerp vaa wétstrekkende lot het verleöhen tiener bilitehgewonO geldelijke bij drage aah de Maatschappij van Weldadigheid. - Mort verneemt dat het bewind bedacht is op liet zehden van rijks stooinbooten naar de Sond het Kanaal en de Straat van Gi braltar ten einde de graanschepen herwaarts bestemd bij ongun stige gelegenheid dücir die zeë-engtën té slëpert. De Provinciale Oilerijssülschè èrt Zuiólsché Cöuranl zögt dat het StaalS-exartien Voör jongelieden die tot akaderrtische studiën Wenschen te worden toegelateh dit jüaf te Zwolle zal plaats hebbeti. Den 15. Heden znüden bij den hoogen raad de pleidooijen Voortgezet zijn in de 58 aanhangige pröceSsën tldpens de opvoeding van een kirid door den staat doch die zaken Zijn vdor ortbepaalden lijd uitgesteld. Het. plaatselijk bestuur van Klundërtprovincie Nöord-Brabatid, beeft bekend gemaakt, dat. uil hoofde der ohgunsligë tijds-ornstan- digbédoh dit jaar tie gewone kermissen zod binnen die plaats als op de gehuchten Moerdijk en Noordschansniet zullen gehouden Worden. Te Amersfoort heeft het stads bestuur Z. M. verzocht de stads belasting op het gemaal vatt de rogge» van nu tot 1 Augustus to mogen opheffen hetwelk bij koninklijk besluit is loegëslaan. Te Gorinchem en op andere plaatsen wordt door de meer- gegoede inwoners bij de bakkers de belasting op het roggenbrooil betaald zoodat deze hetzelve aan de behoeftigen voor minder prijs kunnen afgeVen. ROTTERDAM, den 14 Mei. Men verneemt» dat de raad dezer stad in zijne vergadering van den 12 dezer maatregelen genomen beeftwaarbij de prijs van het brood vóór eenigeri iijd niet zal ver hoogd worden en die hierin zouden bestaan dat van het roggen- brood niet alleen provisioneel de opcenten niet geheven zullen worden maar dat uit de stads kas eene tegemoetkoming dan de bakkers Zal verstrekt worden opdat zij den prijs vaii dat brood niet zullen behoeven te verhoogen en dat do helling der Stedelijke Opcenten op de tarwe zoodanig zal geschieden» dat provisioneel öd getting geens verhoogtng zal ondergaan»

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1