ZIERIKZEESGHE C ÏJ R A M T® DINGS DAG 23 MAART. Sêesturen em Administration. IV.o 24. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ER1KZEE brengen bij deze ter kennis van hel publiek, dat door H. E. G. A. heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie bij besluit van den 19 Februari] jl. n.° 4, Provinciaal Klad n.° 23,) is vastgesteld en medegedeeld de lijst der bevoegd erkende beoefenaren van de onderscheidene takken der Geneeskunde in deze Provincie over het jaar 1847 Welke lijst benevens die der geneesmiddelen en werk- luigen welke de geneeskunstoefenaren ten platten lande ieder voor zooveel het door hem beoefende vak betreft steeds sohouwbaar moeten voorhanden hebben Van heden af ter Stedelijke Secretarie door de belanghebbenden kunnen worden ingezien, En zal deze worden afgekondigd, mitsgaders in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzècden 21) Maart '1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE cm NE M. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEP, en. GROO T-B PilTTANNIEN. LONDEN den 17 Maart. Door den aartsbisschop is ten gfi- bruike van den algerneehen bededag van den 24 aanstaandeeen formulier gebed vastgesteld en rondgezonden. In het huis der gemeenten heeft gisteren avond lórd Russell Se verstaan gegeven dat tl.' M." gouvernement ofschoon zeer wel kennis dragende dat er thans in Engeland gröole aanvrage én Opkoop van granen voor Frankrijk en Belgie plaats heeft niettemin geens zins voornemens is om den uitvoer dier artikelen uit onze havens te verbieden en vertrouwt hierdoor alsdan het algemeen belang bet best tc zullen behartigen. Het was hier in Engeland van 'ioverlcden in gebruik geraakt-, om ten einde achter de geheimen der gevangenen te geraken vermomde policic-heambten als medegevangenen hij dezelve op te sluiten tegen deze schandelijke list begint zich eindelijk niet alleen hel openhaar zedelijk gevoel te verklaren maar ook verscheiden regters beginnen zich daartegen te verzetten en wel vooral op grond van de menigvuldige meineeden op welke eenige poiicie- beambten in een crimineel regtsgeding over eencn te Dagenham gepleegden moord betrapt zijn. FRANKRIJK. PARIJS den 18 Maart. Het voorstel der regering om fransche soldaten uit Algerio naar Frankrijk te laten komen om daar te worden uitgehuwelijkt en dan naar Algeria te Worden teruggezonden om er gronden te bekomen Ier vestiging ais volkplanters beeft in de afdeelingen van de kamer der afgevaardigden weinig bijval gevonden. De heer Dufaure haalde van deze wijze van uithuwelijking etm Voorbeeld oan. Alen bad zeido hij i 500 man uit Afrika naar Toulon gezonden waar men 500 vrouwen uit verschillende streken van Frankrijk had bijeen welen te krijgen. Na vrij wat ergerlijke tooneelen waren ten laatste die huwelijken gesloten. Eene vrouw bleef er over die door geen der 500 soldaten begeerd werd deze kreeg ter schadeloosstelling voor den haar beloofden echtgenoot 600 franks. De zoo innig verbondene echte lieden werden vervolgens naar Afrika ingescheept en na drie maanden waren nagenoeg al die vrouwen met andere soldalen weggeloopen. NEDERLANDEN. AS1STERDAM den 20 Alaart. Gisteren passeerden hier, te scheep, een aantal landarbeiders met hunne vrouwen en kinderen, te zamen ruim honderd zielen welke zich uit do Betuwe (Gelderland), naar den nieuw bedijkten Anna-Paulowna-Poldcr in Noord-Holland begaven. Mot. genoegen zagen wij deze, kloeke mannen die tot zwaren veldarbeid volkomen in slaat schenen en nog niet vervollen waren tot dien toestand van volslagen armoede waarin zoo velen ook ten platten lande dagelijks wegzinken hij de toenemende bevol king en den lagen stand der dagloonen die zoo dikwerf ongeëven- redigd zijn aan den prijs der nootiwendigste levensbehoeften. Opge ruimd en vol goeden moed trokken zij naar den Artna-PauloimU- Pohler, waar geschikte woningen hen wachten, en zij, hij getrouwen arbeid het noodige voor zich en de hunnen kunnen verdienen wat zij elders naauwcüjks of ten halve vinden. Indien de pogingen om dezen belangrijken polder geheel in cultuur te brengen (waartoe thans bij de heeren Kerkhoven Comp. eene negoliatie wordt geopend) met eenen gunsligen uitslag worden bekroond dan zullen nog eenige honderden nijvere arbeiders met hunne huisgezinnen daar werk en brood kunnen vinden en alzoo voor hot vaderland behouden blijven terwijl velen, onder Gods zegen, misschien langs dien'weg eenmaal zullen kunnen worden tcruggebragt tot dien gelukkigen middenstand rlio ten alle tijde de kern en kracht der natie uitmaakte. Moglen de Vermogenden in den lande, die zoo dikwerf bereid zijn om in den nood der armen te voorzien zich niet onttrekkenwanneer zich wegen openen otn de armoede te voorkomen. 's GRAVENHAGE den 21 Alaart. Z, Af. de koning is gisteren morgen van hoogstdeszclfs uitstap naar Soesldijk en het Loo in dezo residentie teruggekeerd. Bij Zijner Alajosteits besluit van den 16 dezer, is benoemd tot kantonregter te Goes, m.f D. Vérselewel van der Bilt, thans plaatsvervanger van den kantonregter aldaar. In de zitting van de tweede kamer der staten-generaal van eer gisteren is met -41 tegen 4 stemmen aangenomen het ontwerp vaa wet, houdende'hut larie? voor her honorarium van notarissen. Het collegie.van raden en generaalmeesleren der munt, ont vangen hebbende ten einde daarop hel bij de wet voorgeschreven onderzoek in te stellen vier valsche lien-guldenstukkenwelke in dg provincie Noord-Brahand zijn uitgegeven en die men beweert dat uit Duitscblnnd en wel uit het hertogdom Nassau afkomstig zijn heeft in de Staais-Courantde ingezetenen met de kenteekenen van valsch- heid dezer stukken bekend gemaakt. Deze heslaan voornamelijk daarin dal do valsche stukken veel ligter zijn dan do echte en het beeld van Zijne Majesteit Willem S vrij onvolledig nagebootst is dot het geheide wapen scheef staat op het stuk en do kroon scheef op hot wapen en de leeuw onduidelijk de bundel pijlen wat dun en zonder afhangend lint is dat de rand over hol algemeen iets breeder dan bij de echte stukken is en waar voorts staat ZX in plaats van ZY en QMS in plaats van ONS. Alel betrekking tot de zamen- stelling 'bleken deze stukken te bestaan uit verguld koper. Een ieder wordt in bet algemeen belang aangemaand zoodanige Stukken niet aan te nemen op de personen acht to slaan die dezo valsche stukken moglen aonbieden eri dezclven met opgave van alle tot inlichting dienende omstandigheden zonder uitstel aan do ambtenaren der justitie of policie hekend temaken, terwijl zoodanige ingezetenen, Weike vermccnen dat zij valsche of verminkte stukken, die zij van anderen ontvangen hebben ook weder moglen uitgeven bij deze herinnerd worden aan art. 135 van liet Wetboek van Strofregt. Alen verneemt uit Rotterdam dat aldaar een adres aan de re gering onder de voornaamste ingezetenen ter leekening rond gaat, lot afschaffing van de belasting op hel gemaal en ter barer vervanging door eene andere op de inkomsten. Adrianus de Koning een dor 5 medepligtigcn aan den diefstal met verzwarende omstandigheden te Ridderkerk gepleegd weswege bij door bet hof in Ziiid-Hoiland was ter dood veroordeeld doch Welke straf, door Al. in die van geeselingbrandmerk enz. is veran derd, is in den nacht van den 13 op den 14 dezer, in het huis van arrest te Dordrecht overleden. Op den 29 December jl. waren do gemelde schavotstraffen aan hem voltrokken en sedert dien lijd reeds verkeerde hij in eenen ziekelijken toestand. Aïen meldt uit 's Hertogenbosch van den 18 dezer; Vrijdag na middag 12 dezer, werd in de gemeente Rahildnienhroek kanton flensden op twee plaatsen brand gesticht. Heeren regter-commis saris m.r J. P. van Blarkom en officier van justitie m.r D. IK. Papeop de plaats zelve deze zaak onderzocht hebbende, zoo is gebleken dat do eigenaar in krankzinnigheid het fe.it zelf heeft ge pleegd en is hij ten gevolge van dien in verzekerde bewaring ge nomen en naar het provinciaal gesticht tot verbetering van krank zinnigen ter dezer stede overgebragt. De Arnhemsche Courant behelst een uitvoerig relaas van de belang stelling aldaar beloond in de vrijspraak van den heer Tliieme. Niet alleen had zich eene talrijke menigte waaronder aanzienlijke per sonen naar het stationsgebouw begeven oin uil zijnen mond de vrijspraak of veroordeeling te vernemen maar ook zoodra het be- rigl der vrijspraak hakend was. had zich een korps imuijkanten ge vormd aan wier hoofd zich omstreeks een vijftigtal gezeten burgers bevond, dat zich naar de woning van den heer Thieme begaf, aldaaf slil hield en hem eene serenade bragt. Eene deputatie uil gemelde burgers ging naar binnen nm den beer Thieme te begroeten. Ook eenige hoeren leden der Liederlafol Euterpe bleven niet achter en bragten den uitgever der Amhêmsche Courant de betuigingen hunnec deelneming en belangstelling toe. Den 14 dezer kwam win Welgekleed jongman in eene herberg to Gietenhij hutligde hel een en ander en vernachtte er den vol genden morgen zeide bij aan den kastelein een paar aldaar woon achtige vcrwers te willen gaan spreken. Maar hij ging het dorp uit naar Rolde, middagmaalde aldaar in eene herberg, en ging toen, zeide hijzijnen neef den ilominfi een kort bezoek brengen. Doch in plaats daarvan wandelde hij naar Assen bij gebruikte hier in een logement een souper met wijn na bij een heer, wiens familie hij zeide te kennen een bezoek afgelegd te hebben en verliet den. volgenden morgen hel logement om het paleis van justitie te bezien. Ook nu Weer liep hij hel doel zijner wandeling voorbij lot hij in Vries in eeno herberg kwam waar hij een souper met wijn nacht verblijf enz. namden volgenden morgen vertrok hij al wederom zonder afscheid te nenuin. Hier was men echter gewaarschuwd vervolgde en achterhaalde hem. Hij werd gevat en zeide te z.ijri A. H. Dolman verwersknechtoud 22 jaren woonachtig tc Lo'p- persum en van daar den 11 dezer, met 50 cents opzak, vertrokken om werk te zoeken. Hij is door den lieer burgemeester van Vries naar Assen opgezonden. Deze aanraking met de policie zal hem wel geleerd hebben dat het onaangename gevolgen hebben kan als men vergeet zijne verteringen in herbergen te betalen. In de vier eerste dogen der vorige week zijn te Antwerpen aaa-=

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1