K.° 22. ZIE RIRZ EESCFIE j£/ DINGSDAG A.» 1841?. O U R A M T. 16 MAART, Besturen en Administralien. Nieuwslij dingen BEK E ND MAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE zijn voornemens om, op Woensdag dén 17 dezer maand, des middags, ten Raadhuize, in 'het openbaar, aan den minsteischendenonder nadere goedkeuringna:i te besteden eerst in perceelen en daarna in massa, de navolgpnde STEDELIJKE WERKEN, te weten: 1die aan het West-Havenhoofd 2.° het schoonmaken en opvoegen der Kaaimuren 3." herstellingen aan de BeschoeijingenPaal- en Rijsheslag-werften 1 4.° die aan hel digtste Sas 5." die aan de houten Bruggen 6.° eenige herstellingen aan verschillende metselwerken, en 7.° die aan de Stads Armenhuisjes alles met het onderhoud dier werken gedurende dén jaar, ingevolge de bestekken en voorwaarden door den Raad dezer Stad vastgesteld welke van heden af ter Stedelijke Secretarie ter lezing voor de ge- gadingden voorleggen kunnende daaromtrent nadere inlichtingen worden verkregen bij den Stads Architect, door wien de noodige aanwijzing zal worden gedaan. Zierihzeeden 5 Maart 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. A A N li E S T E t) 1 N Cr. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZtERIKZËE siïjn voornemens op Woensdag den 17 dezer maand, des middags, ten Raadhuize, in het openbaar en onder nadere goedkeuring, aan den minsteischenden aan te besteden De herstelling-van de schaden aan het West-Havenhoofdveroorzaakt door het aanloopen van een koopvaardijschipbeslaande in de vernieuwing tan eene PAALREI, plankier e»iz., aan hot zoogenaamde Frarische Werk aldaaringevolge bestek en conditiën welke daartoe van heden ,r Sv'.jdaljj1-" vtcrie als bij den Stade Architect ter Irjing leggen en alwaar de verlangde aanwijzingen te bekomen zijn. Zierihzee, den 10 Maart 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vu. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. B K N D M J K 1 N G. De BURGEMEESTER der Stad ZIERIKZE E brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat bet kohier voor de belasting op hel Personeel (zes maanden regt) benevens het suppletoir kohier van het Palentregt (3d0 kwartaal) over het loopende dienstjaar op den 5 dezer maand door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie zijn executoir verklaard en op heden gesteld worden in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Stede ten fine van invordering en eindelijk dat ieder verpligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzeeden 16 Maart 1847. DE CRANE. GROOT-B RITTANNIEN. LONDEN, den 10 Maart. In eene gisteren op Osborne-house gehoudene raadsvergadering van de ministers, is de dag van 24 Maart aanslaande bepaald voor den algemeenen bid- en boete-dag ter zake van den in vele oorden van dit rijk beerschenden nood. V R A N K R IJ K. PARIJS den 10 Maart. Men vleit zich met het begin van de volgende rnaand aanzienlijke ladingen granen en meel uit Noord- Amerika uit de havens van de Zwarte-Zee en later uit de Oost-Zee te zullen zien aankomen en tevens met eenige vermindering in de graanprijzen welke steeds allerwegen bekommering veroorzaken. B E L G I E. BRUSSEL den 10 Maart. In de kamer der afgevaardigden is heden met algemoene stemmen aangenomen geworden een wets-ont- werp waarbij alle schepen die levensmiddelen ter consumptie aan voeren tot op den 1 September eerstkomende van last- en tonnen geld worden vrijgesteld en liet gebruiken van aardappelen voor stokerijen tot op datzelfde tijdstip verboden wordt de wet zal bij koninklijk besluit tot op den 1 December verlengd kunnen worden. De NouveUiste verzekert dat het Belgisch gouvernement order gegeven heeft om uit bet vrije entrepot te Londen eene aanzienlijke hoeveelheid graan in te koopen om die in Belgie tot verminderden prijs weder te verkoopen. Den 4 dezer is van Antwerpen naar Sailto-Thomas de Guate mala vertrokken de Belgische brik Adèlekapt. Cornelissen, om al de daar nog overblijvende kolonisten af te halen. Den 11. De ministers komen dagelijks bijeen ten einde te be-; raadslagen over do middelen om in den bestaanden nood te voor zien. Men beschuldigt hen - en niet geheel zonder reden - van niet in (ijds maalregelen te hebben genomen. De ministers, daarentegen, verzuimen geene gelegenheid om de liberale opposanten te gemoet le voeren dat zijlieden de oorzaken zijn van de moeijelijkheden in welke het bewind zich, ten gevolge van de opgewondenheid der me nigte gewikkeld ziet. Sedert eenigi-n ,'j i beijvert rich de .jilicie te Brussnl pm do bedelaars, die vooral uit het zoo hijzonder door nood gepiang'de Vlaanderen in die hoofdstad zaamgevloeid waren van daar te ver drijven. Deze zoo loffelijke zorg wanneer zij met verstand en menscbe- lijkheid geoefend wordt heeft echter naar men verzekertelders noodlottige gevolgen gehad. De Messccger de Gand deelt daaromtrent eenen hem onder dagtcekening van den 9 toegezonden brief mede waarin men het volgende leest Mijnheer de hoofdstad heeft al hare bedelaars, zelfs die reeds verscheidene jaren gewoonlijk op hars straten gezien werden in onze Vlaanderens overgestort. Deze dwaze en onstaatkundige maatregel heeft reeds een eerste slecht gevolg ge had. Langs de spoorwegen afgezet doorkruisen thans die ongeluk- kigen welken men zonder dak of brood aan hun lot heeft over gelaten de naburige velden persen onder bedreigingen overal aal moezen af, en wee den landbouwer, die ze durft weigeren. Ik wil ton deze door geene ijdele woorden vrees aanjagen of geschreeuw aanheffen tegen de daden der regeringmaar zal daadzaken aanvoeren. Dezer dagen zijn vijf branden in gemeenten die bijna aan elkander grenzen, te Cruijshautem Wanneghem Melden, Deurle Anseghem voorgevallen en de algemeene stem schrijft ze alle toe aan kwaad willigheid. Weigert een boer geld of nachtverblijf aan die uit Brussel verstooten bedelaars dan steken zij zijne woning in den brand en het is zoo ver gekomen dat men op aanzienlijke boerderijen niet meer in rust naar bed durft gaan. Iemand van het gezin blijft des nachts altijd op en zelfs welk een slaap is hetdien de overigen genieten in gedurige vrees van elk oogenblik door het akelig geroep van brand gewekt te zullen worden. Ook weigeren onder voor wendsel dat deze branden door openbaar geweld of oproer veroor zaakt zijn, de assuraniie-compagniën de geledene schade te vergoeden. Eigenaar of pachter mist dus alle zekerheid, en dit is de ware loe- sland van geheele districten in Vlaanderenzoo als die van Dcijnze, Cruijshautem, Nazareth, enz." NEDERLANDEN. AMSTERDAM, don 13 Maart. Voor eenige dagen is eene zeer aanzienlijke ten nadeele der Nederlandsche Bank gepleegde bedriegerij ontdekt geworden. Een paar maanden geleden had de bank eene accep tatie groot ongeveer f 18,000 gedisconteerd welke wegens geleverden tabak door een bekend huis van commercie alhier, ten behoeve van een ander huis was onderleekend. Op den vervaldag werd deze ac ceptatie aan het eerst bedoelde huis ter betaling aangeboden doch toen bleek het, dat de beide daarop geplaatste onderteekeningen valsch en zeer behendig nagehnaakt waren. De vermoedelijke dader, een kantoorbediende hij het Buis hetwelk de bedoelde acceptatie bij de bank zou hebben ingediend is voortvlugtig. Men verneemt dat do bank een eenvoudig middel zal nemen om voor het vervolg dergelijke bedriegerijen te voorkomen. Hel zal daarin bestaan zegt men dat voortaan allo aan de bank gerigto aanvragen tol disconlo verzegeld aan de aanvragers zullen worden terug bezorgd. 's GRAVENHAGE den 13 Maart. Het bij de tweede kamer ingediende ontwerp van wet tot tijdelijke instandhouding van eenige belgische wetten en verordeningen in bel hertogdom Limburg strekt om te bepalen dat die wellen en verordeningen welke bij de wetten van 31 Mei 1843 en 22 Mei 1845 voorloopig telkens voor een tijdvak van 2 jaren daar in stand gehouden zijn nog voor den tijd van één jaar, en alzoo tot 3 Junij 1848, van kracht zullen blijven. In de memorie van toelichting verklaart de regering dal de redenen die vroeger tot het in stand houden der bedoelde Wetten en veror deningen aanleiding hebben 'gegeven nog hij voortduring bestaan maar dat nu derzelvor verlenging voor één jaar iri plaats van twee jaren is voorgesteld in de verwachting dat vóór den afloop van dat eenjarig tijdvak de bij de regering in behandeling zijnde wetten ter uitvoering van art. 6 der grondwet op de schutterijen en op de jagt en visscherijen in werking zullen zijn gebragt waardoor de noodzakelijkheid tot het instandhouden der belgische wetten en verordeningen in het hertogdom Limburg van zelf zal ophouden le bestaan. In de zitting van jl. donderdag is ingekomen een adres der com missie van landbouw in de provincie Zeeland, die de schorsing ver zoekt van de intrekking der graanwet en wel voor den tijd van 2 jaren, in afwachting der uilkomsten die zij zal opleveren; wordt besloten dit stuk ter griffie neder te leggen. Den 14. Heden morgen heeft X. M. de koning, benevens de prinsen en prinsessen de godsdienstoefening bijgewoond in de Kloos terkerk onder het gehoor van den weleerwaarden heer d.s J. j. van Oosterzee predikant le Rotterdam, die tot het vervullen dezer predikbeurt door Z. M. den koning was uitgenoodigd geworden. Zijne leerrede naar aanleiding der tekstwoorden uit het Evangelie, van Johannes, hoofdstuk XIX, het laatste gedeelte vafi het 5d0 vers t Ziel den Menschl"maaklo een diepen indruk op de In grooten getale aanwezige toehoorders,

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1