SV.o 21. ZIEUIKZEKSCflË VRIJDAG Vjy/ A.0 1847. COURANT. 12 MAART. Besturen en Administration Nieuwst ij d i ng e n A} NATIONALE MILITIE. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen door deze Ier kennis van de daarbij belanghebbenden dat de Militie-Raad in dezo Provincie deszelfs zittingen houden zal in de Abdij In Middelburgvoor bet 4d"-V1' en 6Je Kanton op de volgende dagen te weten De tuieede zittingop vrijdag den 19 Maart aanstaande des mor gens ten negen en een half ure Ier beoordeeling der ingediende recla mes van alle in dit; jaar geloot hebbende personen welke vermeenen rnoglen cegt op vrijstelling te hebben en De derde zitting op Woensdag den 1-1 April daaraanvolgende mede des morgens ten negen en een half ore tot het beoordeelen en goed keuren der Plaatsvervangers, alsmede, tot regeling van hetgeen betrek king heeft tot de Nummerverwisseling en eindelijk dut de belangheb benden zich niet moeten verlaten op het ontvangen van een oprnepings- biljet tot verschijning voor de» Militie-Raad op den bepaalden tijd aangezien het voorgeven van geene oproeping te hebben ontvangen nimmer als verschooning voor de ontijdige of niet verschijning kat) wor den aangevoerd. Zierikzeeden 27 Februari] 1817. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris W. P. KROEF. B E K E N r> 17 A K I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad 'ZIERIKZEE zijn voornemens om. op Woensdag den 17 dezer maanddes middags, ten Raadhuizein hel. openbaar, aan den minsleisehenden onder nadere goedkeuringaan te besteden eerst in perceelcn en daarna in massa de navolgende STEDELIJKE WERKEN, te weten: 1.° die aan het West-Havenhoofd 2 het schoonmaken en apvoegen der Kaaimuren.; :i herstellingen nan de HesckoeijingenPaal- en Rijsbeslag-werken •1." die aan het digtsle Sas 5,° die aan de konten Bruggen fi.° eenige herstellingen aan verschillende metselwerkenen 7." die aan de Stads Armenhuisjes alles met liet onderhoud dier werken gedurende één jaar, ingevolge de bestekken en voorwaarden donr den Raad dezer Stad vastgesteld welke van lieden af ter Stedelijke Secretarie ter lezing voor de ge- gadingden voorteggen kunnende daaromtrent nadere inlichtingen worden verkregen hij den Stads Architect, door wien de noodige aanwijzing zal worden gedaan. Zierilizeeden 5 Maart 1817. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. A A N IS E T E I) l N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE zijn voornemens op Woensdag den 17 dezer maand, des middags, ten Raadhuize, in het openhaar en onder nadere goedkeuring, aan den rninsteischenden aan ie besteden De herstelling van de schaden aan het West-Havenhoofd veroorzaakt door het aanlnopen van een koopvaardijschipbestaande in de vernieuwing van eene PAALREI PLANKIER enz., aan hel zoogenaamde Fransche tverh aldaar, ingevolge bestek en conditiën, welke daartoe van heden af zoo ter Stedelijke Secretarie als bij den Stads Architect ter lezing leggen en alwaar de verlangde aanwijzingen te bekomen zijn. Zierilizee, den 10 Maart 1817. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. I'. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, gezien het besluit van Hun Edel Groot Achtbare de heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 2/9 Maart 1838, n.'l [Provinciaalblad n.° 9), houdende herinnering aan de beslaande bepalingen betrekkelijk de viering van Zon- en Feestdagen .hebben vermeend hunne Ingezetenen ten dien einde bij vernieuwing bekend te moeten maken met de wet van den 1 Maart 1815, Staatsblad n.° 21 op dat onderwerp zijnde van den navolgenden inhoud Welhoudende voorschriften Ier viering der dagen aan de openbare Christelijke Godsdienst toegewijd. Gearresteerd den 1 Maart 1818, n.' 18; Wij WILLEM nu de gratie Gods, Pri.vse van Oranje-Nassad Soeverein Vorst dhr Verbenigde Nederlanden enz. enz. enz. Aan alle degenen die deze zullen zien of hooren lezen saluldoen te welen Alzoo wij in overweging genomen hebben de noodzakelijkheid om op het voetspoor onzer godsdienstige voorvaderen die daarop steeds den boogslen prijs stelden de pligtmatige viering van den dag des Heeren en andere dagen de openbare Christelijke godsdienst toegewijd door een parige en voor de goheele uitgestrektheid der Vereeuigde Nederlanden, algemeen werkende maal regelen te verzekeren. Zoo is lietdat wij den Raad van State gehoord en met gemeen overleg der Staten Generaal dezer landen hebben goedgevonden en verstaan gelijk wij goedvinden en verstaan bij deze: 1. Dat op zondagen en op zoodanige godsdienstige feestdagen als door de kerkgenootschappen van de Christelijke godsdienst dezer landen alge meen erkend en gevierd worden niet alleen geene beroepsbezigheden zullen mogen verrigt worden welke de godsdienst zouden kunnen sloren maar dat in liet algemeen geene openbare arbeid zal mogen plaats hebben dan in geval van noodzakelijkheid als wanneer de plaatselijke regering daartoe schriftelijke locstemming zal geven. 2. Dat op deze dagen met uitzondering van geringe eetwaren geene koopwaren hoegenaamd op markten straten of openbare plaatsen zullen mogen worden uitgestald of verkocht, en dat kooplieden en winkeliers hun ne waren niet zullen mogen uitstallen noch met opene deuren verkoopen. 3. Dat gedurende den tijd voor de openbare godsdienstoefening be stemd de deuren der herbergen en andere plaatsen alwaar drank ver kocht wordt voor zooverre dezelve binnen den besloten kring der gebou wen liggende zijn, zullen gesloten zijn en dat ook gedurende dien zelfden tijd geenerhande spelen hetzij kolven balslaan of dergelijko mogen plaats hebben, 1. Dat geene openbare vermakelijkheden zoo als schouwburgen pu blieke danspartijen concerten en harddraverijen op de zondagen en algemeene feestdagen zullen gedoogd worden zullende liet aan de plaat selijke besturen worden vrijgelaten hieromtrent eene uitzondering toe te staan, mits niet dan na hel volkomen eindigen van alle godsdiensloefeningea 5. Dat de plaatselijke policio zorg zal dragen ten einde alle hinderlijke bewegingen en gerucht in de nabijheid der gebouwen tot de openbare eerediensl bestemd en in het algemeen alles wat dezelve zoude kunnen hinderlijk zijn voor te komen of te doen ophouden. 6. Dat de overtredingen tegen de bepalingen van dit besluit naar ge lang van personen on omstandigheden zullen gestraft worden met eens boete van niet hooger dan vijf en twintig gulden, of met eene gevangenis van niet langer dan drie dagen voor de overtreders die buitenstaat mog- ten zijn deze boete te betalen. 7. Dat bij eene tweede overtreding de boete of straf zal verdubbeld worden en wijders alle de lo koop gelegde of uitgestalde goederen ver beurd verklaard en de berbergen of andore publieke plaatsen voor ééne maand gesloten. En dat door deze algemeene verordeningen alle daarmede niet over eenkomstige provinciale of plaatselijke reglementen en inrigtingen zullen worden gehouden voor vervallen. Lasten en bevelen dat deze in liet Staatsblad zal worden geïnseroerd en dat een genoegzaam getal exemplaren gedrukt en aan de Staten in de onderscheidene provinciën of landschappen ingevolge art. 86 der grond wet ter uitvoering zal worden gezonden met last om dezelve alornma te doen publiceren en afligeren en van de predikstoelen der onderschei dene Christelijke kerkgenootschappen te doen aflezen. Lasten en bevelen voorts dat onze ministeriële departementen en an dere autoriteiten justicieren en officieren wien zulks aangaat aan de nnauwkeurige uitvoering de hand zullen houden zonder eenige conni- venl ie of dissimulatie. Gegeven in 's Gravenhageden 1 Maart des jaars 1815 het tweede van onze regering. [geteekend] WILLEM. Ter ordonnantie van Zijne Koninklijke Hoogheid, [geteekend) A. R. FALCK." Wordende mitsdien de ingezetenen in het algemeen uitgenoodigd zich overeenkomstig de vorenstaande bepalingen te gedragen en de policie- dienaars of veldwachters gelast op d« nakoming daarvan nanuwkeurig acht te geven en tegen de overtreders proces-verbaal op te maken en aan den bevoegden regter in ie zenden. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze ter gewone plaats worden afgekondigd en aangeplakt Zterikzeeden 10 Maart 1847. Burgemeester en Wolhouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris \V. J. I>. KROEF. Opdat niemand eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden herinnert de ondergetcekende alle belastingschuldigen dat met den laatsten dezer maand het dienstjaar 1840/7 voor de Personele Belas ting en liet Patenlregt is verschenen verzoekende door aanzuivering zich te vrijwaren van tloodelooze kosten en liern om de onaange name vervolgingen te moeten in het werk stellen. Zierikzeeden 10 Maart 1847. De Ontvanger der Dir. Bel., VERDOOREN. B E L G I E. BRUSSEL den 7 Maart. In slede van naar Londen te vertrek ken is de koning met de koningin van Par,s herwaarts teruggekeerd.

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1