i£_ ZIERIKZËKSCHK COüRAKT, DINGSDAG MAART. Re sturen en A dm in is tra i i n Wieu wstijdingen. ïf.° 20. AvO 1847; B E K E N D M A KIN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dor Stad ZWRIKZBE brengen door deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dat de jaarlijksche PAARDEN- of HALFVASTE-MARKT als van ouds bin nen deze Stad op Donderdag den 11 dezer maand zal gehouden worden. Zierikxceden 1 Maart 18-47. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. B E K E N DMA KIN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad 7AERIKZEE zijn voornemens om, op Woensdag den 17 dezer maanddes middags, ten Raadhuizein het openhaar, aan den minsteischeiïden aan te besteden eerst in perreelen en daarna in massade navolgende STEDELIJKE WERKENte weten: J.° die aan het West-Havenhoofd 2." het schoonmaken en opvoegen der Kaaimuren; 3." herstellingen non de BeschoeijingenPaal-en Rijsleslag-werken 4.° die aan Kei digtste Sas 5.° die aan de houten Bruggen; 6.° eenige herstellingen aan verschillende metselwerkenen 7.° die aan de Stads Armmhuisjcs alles met bet onderhoud dier werken gedurende hén jaar, ingevolge de bestekken en voorwaarden door den Baad dezer Stad vastgesteld, welke van beden af ter Stedelijke Secretarie ter lezing voor de ge- gadingden voorleggen kunnende daaromtrent nadere inlichtingen worden verkregen hij den Stads Architectdoor wieu de noodige aanwijzing zal worden gedaan, Zierikzeeden 5 Maart 1847. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. .1. P. KROEF. MAATSCHAPP IJ TOT BEVORDERING EN AANMOEDIGING VAN DEN LANDBOUW EN I)E VEETEELT IN DE PROVINCIE ZEELAND. Het HOOFD-BESTUUR der Maatschappij breiigt hij deze ter open bare kennis dat de Algemeene Vergadering en Tentoonstelling van Vee Landhuishoudelijke Werktuigen en andere Voorwerpen voor 1847, zullen plaats hebben binnen de Stad Sluis in de derde week der maand Junij aanstaande zullende de juiste dag plaats en nur der zamenkomst alsmede eene opgave van de ter dier gelegenheid uit te lovene premiën in tijds door de nieuwspapieren worden medegedeeld. Het Hoofd-Bestuur noodigt mils deze alle de Leden der Maatschappij uit om mede te werken lot hel aanbrengen van hoven aangehaalde voorwerpen; dezelve tevens herinnerende aan het bepaalde hij 33 der statuten betreffende hel bewijzen van eigendom. En ofschoon volgens 8, alléén de Leden bevoegd zijn om mede te dingen naar de door de Maatschappij toe te kennene premiën zijn biervan noglans uitgezonderd de zoodanigen die ofschoon geene Leden zijndo echter door het inzenden van Werktuigen ten dienste van den Landbouw, van deze Tentoonstelling wenschen gebruik te maken; zul lende dezelve gelijke aanspraak op de uit te reikene premiën kunnen doen gelden. Wordende voorts elke inzender van vee en andere voorworpen welke genegen mogt zijn hij deze algemeene Tentoonstelling naar de premiën mede te dingen uitgenoodigd om uiterlijk vóór primo Mei aan staandeaan den Secretaris van deszelfs Afdeelings-Besluur daarvan kennis te geven met opgave van hetgeen hij voornemens mogt zijn al daar aan te brengen en onder bijvoeging eener verklaring houdende aanduiding van de soort en den juisten ouderdom van hel vee en be paalde vermelding van alle andere voorwerpen. Het Hoofd-Bestuur verwacht dat deze vierde openbare Tentoon stelling even als de vroeger plaats gehad hebbende de meest mogelijke belangstelling en medewerking zal mogen ondervinden. Middelburg don 2 Maart 1847. Namens het Hoofd-Bestuur der Maatschappij voornoemd W. I'u. VIS Secretaris, B E L G I E. BRUSSEL den 4 Maart. De minister van openbare werken beeft bepaald dat de len verbruik ingevoerde granen van den 6 dezer af zonder eenige betaling langs de spoorwegen zullen kunnen worden vervoerd. De Belgische regering beeft bepaald dat voortaan geene land verhuizers naar Amerika over de grenzen zullen worden toegelaten dan na te hebben aangetoond voor eiken persoon hoven de 15 jaren 200 tr. en voor eiken persoon van minderen ouderdom ISO fr. te bezitten. De tijdingen, velke men hier omtrent de verwachtingen op den aanstaanden ongst ontvangt zijn over het algemeen gunstig. De telkens hernieuwde vorst welke wij van het begin der maand December af gehad hebben heeft do insekten welke de vorige zachts winter in liet leven bad laten blijven gedood zij heeft ook het te snel ontspruiten der graangewassen weêrhouden iets dat verleden jaar de hoofdoorzaak van den slechten oogst geweest is en de weinige zachte en schoone dagen welke wij gehad hebben en die den grond hebben doen onldooijen zijn van geenen langen duur genoeg geweest om den plantengroei lot. ontwikkeling Ie brengen. Tot- vijf kee.ren toe hebben wij eene li'ernieuwing van vriezen gehad. Uit Frankrijk ontvangt men geen minder gunstige tijdingen. Verscheiden landbouwers zijn verleden week reeds begonnen aard appelen te poten is de koude niet van duur dan zal dit lijd ge wonnen zijn duurt zij langer dan moet men de ontkiemende plant met eene dunne laag slroomist dekken. Vooral vroege witte aard appelen moeten zoo spoedig mogelijk in den grond gebrngt worden bet zijn deze die in het vorige jaar bet minst geleden hebben en het best bewaard gebleven z I] tl Den 6. De kamer der vertegenwoordigers hoeft gisteren het ontwerp van wet betrekkelijk bot uitgeven eener gouden munt aangenomen. De wanordelijkheden waardoor de rust te Brugge den 2 dezer gestoord was geworden hebben zich den volgenden dag gelijk men vreesde hervat. Ook toen hebben van den vroegen morgen af talrijko hoopen bedelaars en verdachte personen de bakkerswinkels afgelgopen levensmiddelen geëisebt, en daar waar men aan hunne eischen niet voldeed het brood met geweld weggenomen en de glazen ingeslagen. Den volgenden dag is echter de overheid er in geslaagd om door krachtdadige maatregelen de orde te herstellen en volgens de lieden ontvangen bladen van Brugge was die niet weder gestoord geworden; hebbende hel bestuur der sla I de noodige maatregelen genomen pin te zorgen dat de markt op boden genoegzaam van graan zou voor zien wezen. Ook le Luik hebben eenige onrustige bewegingen plaats gehad en heeft men oproerige geschriften aangeplakt gevonden. N E K R L A N 1) Fa N. 's GRAVENH AGE den 5 Maart. Gisteren avond hebben HH. MM. de koning en de koningin HH. KK. HH. tie prins en prinses van Oranje, prins en prinses Frederik en hoogstderzelver oudste dochter prinses Louizabenevens HH. KK. HH. de prinsen Alexander en Hendrik met derzelver gevolg de voorstelling in den franschen schouwburg bijgewoond alwaar voor de eerste maal len tooneela werd gevoerd Le Siege de Leldenieuwe groote opera. De zaal bad geheel bet aanzien als bij eene gala-voorstelling en was buitengewoon bezet. HH. MM. de koning en koningin, als mede HH. KK. HH prins en prinses Frederik, vereerden do voor stelling met hoogstderzelver' tegenwoordigheid en zijn van het begin tot het einde daarvan gebleven. Onder luide toejuichingen werden de vorstelijke personen door dc menigte begroet. De minister van financiën heeft bekend gemaakt dot volgens Zijner Maj esteits magtiging na voorafgaande overbrenging in bet munt-depót bij de Nederlandsche Bank van de waarde in oudo geldspeciën met de vereischte aanvulling volgens art. 4 der wet van den 18 December 1845 Staatsblad n.° 00) in de jongst afgeloopena maand Fehruarij is uitgegeven een bedrag van f 1.050,000 aan muntbiljetten volgens do wet daargesteld beslaande in biljetten van f 10 en f 5. Sedert eenige dagen zijn te Rotterdam een aantal gesnoeide tien-gnldenstukken in omloop. Ook zag men er zelfs enkelen dia deerlijk verminkt waren liet is noodig dit het publiek hierop thans bijzonder lette om zich voor schade te wachten. Den 7. Gisteren avond was er bal bij HH. KK. HH. den prins en de prinses van Oranje dat zeer luisterrijk is geweest. Z. M. de koning en HH. KK. Kil. de prinsen en prinsessen woonden dit ba! bij. De beer m.' B. Reigers, advokaat van den kapellaan Gepleens verklaart, in de Arnheinsshe Courant, dat het gerucht, als of die veroordeelde zijne schu.ldpligiigheid aan den op Maria Wiegerink gepleegden aanslag zou hebben beleden van allen grond ontbloot is. (Het te Amsterdam uitkomende dagblad de Tijd spreekt insgelijks bet bedoelde gerucht tegen cn meldt voorts dal de genoemde kapeliaan een rekwest aan den koning heeft ingediend ten einde uit stel te verzoeken van het vonnis lot dal de ingestelde procedure legen Jan ter Linde zal zijn afgelonpen in de verwachting dat dis procedure een nieuw licht over de zaak mogt verspreiden en zijna onschuld aan den dag brengen.) Onder de paarden van den landman Hendrik Visschcr in het Hattemcrhropk gemeente Oldehroek (Overijssel) is voor eenige we ken eene ziekte uitgebroken, waaraan al zijne paarden, ten getale van zeshet slagtoffer zijn geworden. Oe ziekte scheen van een tijpheusen aard le zijn en tol de familie der miltvuur-ziekten to behooren terwijl men omtrent de oorzaken van haar ontstaan nog niet in het zekere schijnt onderrigt le zijn en men onwillekeurig denkt aan ontwikkeling van grijplogainen op het voederstroo dio dan ook zoo als wij vernemen als aanleidende oorzaak worden opgegeven. De staat der longziekte in de gemeente Zwoller-Kerspel is als volgt van 1 Januarij 1848 lot 1 Maart 1847 zijn 90 stuks door die ziekte aangetast, terwijl er 13 zijn genezen en er op dit oogen- blik nog ziek zijn hij Hendrik van Unen 1 en Marlend Hollland 6.

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 1