Nie u nis t ij d i ntj en ffleetij dingen JL dvertentiën. clan op spe^tale en schriftelijke niflgtiging van Tiet Hoofd van bet Stedelijk Bestuur cn bijgestaan do r een' deurwaarder, bode of beambte der policie. Art tö. De bakkers lijn verpligt om ten allen tijdede door of van wege het Stede lijk Bestuur te doene visitatiën in hunne huizen en winkels, alsmede die van liet brood, dat op de wijze in art. 8 vermeld, wordt rondgebvagt, te dulden, zonder zich hiertegen eenigzins te mogen verzetten of dezelve moeijelijk te maken op ver beurte eenei* boete van vij f ^en-twintig gulden. Ook zullen zij gehouden zijn altijd iemand te huis te hebben om bij de visitatiën tegenwoordig te zijn. op verbeurte als voren. Art. 17 Burgemeester en Wethouders of «le Commissie voor de Broodzetting zul len van alle visitatiën en derzelver uitslag behoorlijk aanteekening moeten houden in een daartoe aan te leggen registeren vau alle bekeuringen een behoorlijk proces verbaal opmaken, hetwelk uiterlijk op den volgenden dag ter kennis van den bekeurde moer worden gebragt en aan den bevoegden Regter zal worden ingezonden, om door denzelven te worden vervolgd. Art. 18. De overtredingen bij dit reglement bedoeld, zullen gestraft worden met eene geldboete van vijf-en twintig gulden en in geval van herhaling binnen twaalj maan den met eene 'verdubbelde boete of gevangenzetting van een tot drie dagen, ter be oordeeling van den Regter, onverminderd diens bevoegdheid om daarop toe te passen de intrekking van het Patent, overeenkomstig art. 2 der Wet van den 21 Mei 1819, Stattlsblad ii.° 34.' Art. 19. De boeten worden geheel ten behoeve van de plaatselijke kas ingevorderd. BIJIagk A. Onkosten op den Bakkers-stijl vallendedaaronder niet gerekend het maal loon en de belastingen binnen de stad Zierikzee» algemeens aanmerkingen. De hier bedoelde onkosten zijn a. Het Patent, reparatie aan ovens en slijtage der gereedschappen. b. Brand, melk, gist, strijksel, enz. c. Alles is berekend op de metrieke mud. Het fijn Tarwebrood grof .•»»•«•- 2-, 10 n Roggebrood 2,o4 Indien het Tarwebrood met karnemelk wordt toebereid moeten de onkosten daar van hier nog worden bijgevoegd. Bijlage B. Tarief der winsten van den Rakker, berekend op de metrieke mud binnen 'de stad Zierikzee. Tarwebroodf 2,60 Roggebrood Aldus vastgesteld door den Raad der Stad Zierikzeeden 6 Februarij en afgekon digd den 2 Maart i8^7« Burgemeester en Wethouders, DE CRANE, vi Ter ordonnantie W. J. P. KROEF. N E DERLANDE N. 's GtUVENlUGE don 28 Februarij. Hol non de tweede kamer aangebodene ontwerp van wet, betreffende dn ronton op du granen, enz. bepaalt in art. 1, dat de wet van den 29 December 1835 wordt ingetrokken. !n art. 2 worden de regten op granen en andere levensmiddelen, nldus gesteld: boler (eetbare) per 100 pond, invoer f 3, uitvoer vrij, doorvoer 10 cent. Tarwe en gepelde spelt, per last, invoer f 8,ö0rogge, mats of turltsrhe tarwe f 6; gerst en rnout f 5,50 boekweit f 6 haver en ongepelde spelt f lboonen en wikken f 5 erw ten en linzen f 7 - de uitvoer van al deze graansoorten vrij door voer vonr al deze soorten, 50 cent per last. Alle gepelde en gebro ken granen, als: grollen gort, gepelde gerst, enz. niet afzonder, lijk bij het tarief beiast, per 100 pond, invoer/" 2,50; uitvoer vrij: doorvoer 2cent. Brood, beschuit en meel van alle graansoorten, vermicelli, macaroni, semoulle en zemelen per i 00 pond, invoer f 4 50; uitvoer vrij doorvoer 2l/a cent. Slagtveestieren ossen kopijen en vaarzen, per stuk, in-, uit- err doorvoer 50 cent; bok- kelingen en kalveren, in-, uit- eij doorvoer 10 cent; varkensin- uit- en doorvoer 5 cent -schapen in-, uit- en doorvoer 10 cent; lammeren, in-, uit- en doorvoer 5 cent. Art. 3 bepaalt het volgende: «De tarwe,, gepelde spelt, rogge, ma'isgerst, mout, boekweit, haver en ongepelde spelt hebben voor oenen onbepaalden tijd genot van entrepót, zoo wel in algemeen, als in particulier of fictief entrepót met behoud van liet regt lot door- of weder-uitvoer. Voor zooveel bet, fictief entrepót voor deze graansoorten betreft kan de daartoe vereischte borgtogt enkel bij onderbanclsche acte volgens het door do administratie vast te stelfen formulier worden gesteld. Personen die een .bedrijf uitoefenen waarvoor zij zei ven eene openstaande rekening met hel rijk hebben kunnen als borgen worden toegelaten doch dezelfde personen mogen niet wederkeerig voor elkander bnrgen zijn." Art. 4 houdt in: «Met bet tijdstip, waarop deze wel inwerking treedt wordt de wel van den 30 October 1846 Staatsblad n.° 60) ingetrokken vonr zooveel de goederen betreftwaarvan de regten bij de tegenwoordige wet gewijzigd worden." Den 2 Maart. Heden heeft de hooge raad kamer van straf zaken uitspraak gedaan in de bekende zaak van den kapellaan Christianas Gepkensdie in cassatie gekomen was tegen een arrest van bet hof in Gelderland, van den 19 November 1816, waarbij bij tol de straffe des doods is veroordeeld ter zake van poging tot doodslag, met voorbedachten rade, en alzoo poging tol moord, ge pleegd op Maria Wiegerink, op zondof; den 26 Julij 1845. De raad beeft het door hem ingestelde beroep in cassatie verworpen met vcr- oordeeling van denzelven in de kosten van cassatie; zoodat het ver- oordeelend arrest van het hof in Gelderland van kracht is gebleven. Bie verwerping is hoofdzakelijk daarop gegrond, dat, volgens 's raads beslissing de verklaringen van de getuige Maria Wiegerink niet (zooals beweerd wasj op zichzelve stonden en de nrieests punten van verdediging berusten op de ontzenuwing van de kracht der in deze door den regter gebezigle aanwijzingenin welk bewijsmiddel de regter in cassatie niet bij magie is to treden en welko geheel aan bet geweten en de voorzigligheid van den judex facd zijn overgelaten. Naar men verneemt is onder Luntcren (Gelderland) voor eenigen tijd een gruwzame moord gepleegd. Door toevallige omstandigheid geraakte bet been van een mensch zigtbaar waarvan bet vleescb door cenig dier scheen afgeknaagd Ie zijn. Bij opgraving kwam oen lijk te voorschijn hetwelk bleek te zijn dat vari eene vrouw, welke, sedert bijna een half jaar was vermist. Men vermoedtdat de vrouw aldaar levende is ingegraven. Eene commissie uil de arron- dissnments-reglbank te Arnhem beeft voorleden zafurdag te Punteren eene schouw over bet lijk gevoerd en derwaarts medegenomen den tnan van de bedoelde vrouw die wegens eene andere zaak gevan gen zit en ton aanzien der moord verdacht schijnt gehouden te worden. verfiaauwl, en de reederij welügt genoodzaakt zal zijn met het uïl-< rusten van schepen tot dat einde op te houden. Daarbij wordt herinnerd hoe, ten jare 1777, voor hollandsche rekening 48 schepen voor de walvischvangst in zee slaken, die te zamen 148 visschen vingen en betreurt men bet van lijd tot tijd achteruitgaan dezer visscherij, ZIERIKZEE den 5 Maart. Gedurende de 1 aatslvorige maand zijn te Middelburg geboren 37 kinderen en overleden 81 personen. Door de Nederlandsche Handel-Moatschappij zijn 19 schepen bevracht geworden als voor Amsterdam 10 Rotterdam 7 Dordrecht 1 en Middelburg 1 (zijnde Pauline, kapt. B. J. Post.) De Middelburgsche Courant van gist eren behelst hel volgende «Bij het ier perse leggen der courant ontvangen wij een brief uit Sluis waarin ons gemeld wordtdat er gisteren (dingsdag) avond en heden nacht zware onlusten te Brugge hebben plaats gehad en al de bakkerswinkels aldaar geplunderd zijn." Men schrijft uit Groede den 27 Februarij «Ook uit deze en de naburige gemeenten Nieuwvilet, Zuidzando, Oostburg Schoondijke en Breskens staan een aantal huisgezinnen op hel vertrek naar Noord-Amorika of zijn zij reeds derwaarts op weg. De hoofdoorzaak van deze voortdurende landverhuizing in dit gewest is de toenemende bevolking voornamelijk ten gevolge van bet meer en meer aanwassende getal Belgische landbouwers en werk lieden waardoor de inboorlingen schier worden verdrongen zoodat velen die geene roeping gevoelen om naar Noord-Amerika te trek ken hunne loevlugt nemen naar het eiland Zuid-Beveland of andere noordelijker gedeelten des Rijks, omdat bier voor ben geen brood meer is. Te wenschen ware bet, dat de vermogenden in de overige gedeelten van deze provincie ja zelfe van andere deelen dés Vader lands, eenig tegenwigt wildon stellen aan de pogingen dio onze bel- gische naburen blijkbaar in bet werk stellen om van het voormalig Staats-VIaanderen een der vruchtbaarste streken van ons koningrijk geheel door aankoop meester le worden en hetzelve met hunne landgenooten te bevolken." Oe TijdNoord-tiotl. Courant, die zich de zaak der ongeluk kige leren met bijzondere warmte aangetrokken heeft ziet de daartoe aangewende pogingen met eenen scboonen uilslag bekroond. Ge noemde courant melde reeds den 2 dezer de ontvangst van f 13,540,78. Volgens berigt van Marseille, is aldaar gearriveerd: bet nedef- landsch kofschip Marinus en Gertruidakapt. I. A. Spijkman van Hartlepool (Engeland.) Den 4 dezer is van Zierikzee binnendoor naar Rotterdam met de stoomsleper Zuid-Holland opgesleept het nieuw gebouwde snhoo- nerschip Luctor et Emergo kapt. G. A. van Rentcrghem ten einde aldaar eene lading in te nemen voor Boston (Noord-Amerika) zijnde het vertrek bepaald op den 30 Maart e. k. In de laatste hol ft der maand December II. zijn van Batavia naar Middelburg vertrokken de schepen hel Zeepaard, de Onder neming en de Minerva. PRIJZEN dee EFFECTEN te AMSTERDAM Woensdag den 3 Maart 1847. Nederlanden 21/, pC. Werk. Schuld 3 4 Amort. Syndikaat. 3'/s pC Haridol-Maatschappij 4 Oost-Imliërt 4 Rijn-Spoorweg 41/, Holl. ijzer. Spoorw-M. Hope en Contp. 5 Rusland Spanje Oostenrijk Portugal Negot, 1834 bij Ardoin 5 Bij Goll. en Comp. Negot. Metaliek gebleven. 58'/t pC. 703/, 0O"/l6 174'/a 90H/je 104'/, 185/b 102'/, MIDDËNPR1JZEN van de volgende ARTIKELEN tb ZIER1KZEÉ O. Tarwe 1845 N. dito 1846 Zaai-Zomor dito Ordinaire dito Rogge Winler-Gerst Zomer-diio Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito van den De Ned. Mudde. f 14,50 a 15,00 - 15,00 a 16,00 -14,00 a 15,00 -13,00a 14,00 -11,50a 12,00 - 8,00 b 8,25 - 7,50 a 7,60 - 4,50 b 4,60 - 9,50 h 10,00 -13,00 a 14,00 - 14,00 a 14,50 4 Maart 1847. Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Ned. Mudde. f 0,00 a 0,00 -11,00» 12, off - 0,00 a 0,00 - 11,00 a 12,00 - 11,00 a 12,00 - 3,00 a 7,00 Raap-Olie te Zierikzee, f 40,00 p. v Patent-Olie - 43,00 Lijn-ölie -00,00 Raapkoeken f 00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 MIDDENPRUZEN vbr GRANEN en ZETTING van het BROOD te ZTERIKZEE op den 2 Maart 1847. Tarwe de Ned. Mudde f 14,00. Rogge - 10,50. Fijn Tarwebrood bet ned. pond f 0,25cents. Grof Tarwebrood - 0,23 Roggebrood 0,17 Masleluinbrood - 0,20 De Hoog Welgeboren Heer Jonkheer IL W. de JONGE als gemagtigde van C. Van KLOOSTER zal op Maandag den 8 Maart 1847 des middags ten 12 ure vóór het te veilen perceel publiek presenteren te verkoopen Een WOONHUIS en ERF slaande en gelegen op de Oude Haven te Zierikzee, wijk D, n,° 484, kadaster sectie B, n.° 317, ia gebruik bij C. van Kloostek. Uit ïïsrïïtrgfm meldt men, dat do moed voor dc walvischvangst tb zierikzee bij de we», a. de vos en zoon. stadSdku&kebs»

Zierikzeesche Courant | 1847 | | pagina 2