Zeetijdingen. Advertentiën. ie Enschedé geboren. Hij was de zoon van wijlen Jacob Gérard in teven handwerksman woonachtig geweest te Enschedé die een broeder was vatt den (Yanschen maarschalk Gérard. J. H. Gérard verkeerde in de armoedigste omstandigheden hij gedroeg zich be rispelijk en was genoodzaakt bij eenige landbouwers in de buur schap Eschmarke in deze gemeente al het noodige te vragen. Om de 24 uren veranderde bij geregeld van kwartier, niets medenemende dan do klecdingstukken die hij op het lijf had en welke zoo on zuiver waren dat zij hem lot eene huisplaag maakten voor zijne weldoeners. Welk een onderscheid van stand tusschen twee bloed verwanten 1 Terwijl do maarschalk Gérard, door oenen schitterenden staf omgeven zijne bevelen aan duizende Franschen geeft ligt de zoon zijns broeders, in lompen gewikkeld, op een ellendig strooleger ter neder. Wij weten niet of de lauwerkransen en de eereteekenen welke bet hoofd en de borst van den groolen franschen veldheer omgeven en versieren hem hebben belet om zijoen bloedverwant aan de ellende te ontrukken maar gelooven liever dat de onbekend heid met de omstandigheden van dim ongelukkige de oorzaak daarvan is. Eene achter-nicht van den maarschalk is nog te Enschedé woonachtig. Men meldt uit Antwerpen van den 12 dezer, onder hel opschrift Nuttigheid van den electrieken Telegraafhet volgende Gisteren avond bevond zich een soldaat in de statie van den ijzeren weg te Meebeden en wachtte naar bet vertrek van den kaatsten spoortrein, in het rond wandelende nam bij de gelegenheid waar om een pakje, dat een reiziger op eene bank had gelegd, te ont futselen en vertrok er mede naar onze stad. Toen men de diefstal gewaar word had men dadelijk vermoedens op den soldaat. l)e eleclrieke telegraaf werd in het werk gestelJ en toen onze gaauw- dief alhier aankwam stonden er reeds een policie-dienaar en twee pompiers op hem Ie wachten. Zij bevonden hein nog van hüt pakje voorzien v Men beeft bet hem ontnomen en hem naar de gevangenis gevoerd alwaar hij, in afwachting dat men over deze zaak gereg- tetijk oordcule zat kunnen nadenken over het gevaar van te stelen wanneer men langs eene ijzeren spoorbaan reist die met een elec trieken telegraaf voorzien is. Tri de laatste dagen van November is te Weenen eene vrouw ge storven met name Josephine IJ aasdie gedurende haar leven en ook rta baren (lood de algerneene aandacht op zich heeft gevestigd. Uiterst weldadig gedurende haar leven, had zij onder anderenver scheidene gestichten tot weldadige einden gevestigd ten gevolge waarvan zij door den koning tot den adelstand werd verheven. Zij leefde op eene zeer ingetogene wijs at zelden vieesch baar ameu blement bestond uit slechts eene tafel eene kast een stroozak waarop zij sliep, en een stoel met lederen zitting, opgevuld met staats- s'fiecten in de openbare manning werd zij voor arm gehouden. Na baren dood is bel thans echter gebleken., dat zij een vermogen van 400,000 florijnen nalaat welke uitsluitend bij baar testament tot weldadige doeleinden vermaakt zijn. Te Parijs zijn offioicte berigten ontvangen uit welke blijkt dat de in Afrika gevangen gen ouden Franschen door de agenten van AM-el-Knder voor een losgeld van 30,000 franks zijn uitgeleverd. Er beeft dus geetie uitwisseling plaats gehad en de dertig arabischo gevangenen, officieren van den emir, die naar Oran waren vervoerd, sullen naar hel eiland Sainte-Marguerite teruggebragt worden. Deze handelwijze van Abd-cl-Kader zal den emir zeer in de achting der Muzelmannen van Marokko en Algerie doen dalen terwijl zij aan de fransche regering de moeijeSijke taak bespaart om over eene uitwisseling te onderhandelen inet beu» die zich met bet bloed van drie honderd ongelukkigen welke op zijn hevel gedood zijn bezoe deld heeft. Reeds sedert vele jaren hebben Duitschers pogingen aangewend, op den vrijen grond van Amerika communistische vereenigingen te vestigen. Ten jare 1819 werd door 309 Wurleinbergers eene zooda nige vereeniging in den slaat Ohio gesticht in het vorige jaar echter was zij reeds tot op 160 personen verminderd. Eene soortgelijko vereeniging door Owen in 1821 te Newharinony gevestigd was reeds twee jaren later geheel te niet gegaan. In 1840 vereenigden zich 300 Duitschers in Tentonie (New-York), en in 1845 bestond dio vereeniging nog slechts uit 4 bedelaars-familiën. De in het jaar 1843 opgerigte New-Helvetia bestaat ook niet meer Rapp met zijne Hessen houdt zich nog staande in Ebenezer nabij Buffalo ofschoon die be volking ook reeds tot op de helft verminderd is. Alle communis tische pogingen van andere natiën vooral der Engelschen leden reeds veel vroeger schipbreuk. ZIEBIKZEE den 18 December. Bij besluit van den 12 dezer, heeft Zijne Majesteit goedgevonden te benoemen tot wethouder dezer stad in plaats van J. Nelemansvroeger uit die betrekking eervol ontslagen en die als zoodanig met den 2 Januarij 1847 zou hebben moeten aftreden m.' A. Moens van Bloois, lid vat» den raad alhier met bepaling dat hij niet vroeger dan op 2 Januarij 1847 in functie zal treden. ArLTSSlNGEN den 14 December. De amerikaansche brik James Graykapitein F. W. Carterkomende laatst van Cowesmet suiker naar Antwerpen bestemd en ook heden opgevaren berigt dat hij op den 11 de.zer op de hoogte van Calais-klippen zuid ongeveer 6 eng. mijlen afstand uit eene sloep aan zijn boord heeft opgenomen de bemanning van een engelsch sloepscheepje bestaande •bit drie man zijnde de kapitein genaamd James Taylor een stuur man en een matroos welke hem zeiden dat hun scheepje was ge naamd the John of Ivernessen den vorigen dag, omstreeks 4 ure in den namiddag, op het Goodwinsand totaal was. vergaan; zij 'hadden dien dag ook drijvende gezien het wrak van een schip van 200 ion grootte. MIDDELBURG, den 16 December. Heden is (er roede van Vlis- singen gearriveerd het schip Middelburg, kapt. M. Roderkerkvan Batavia naar Middelburg. BRIELLE den 14 December. Het schip lamoraal Vlbokapt. N. A. Smaal, met zout, katoen en mahonijhout van Liverpool naar Rotterdam is volgens brief van Hellevoetsluis van den 13 dezer den vorigen namiddag door den mist op de Tonneplaat van den Hin- derd aan den grond geraakt en verbrijzeld bet volk is gered en een gedeelte van den inventaris is door visschers en de loodsboot n.° 5 te Hellevoetsluis aan wal gebragt. (Dit schip was te Delfzijl te huis beboorende in 1831 gebouwd en 200 tonnen metende.) PRIJZEN der EFFECTEN tr AMSTERDAM, Dingsdag den 15 December 1846. Nederlanden, 2'/, pC. Werk. Schuld 3 4 Amort. Syndikaat Handel-Maatschappij Oost-Indiën Rijn-Spoorweg Ho!!. IJzer. Spoorw-M. Hope en Comp. Negot. 1834 bij Ardoin Bij Goll. en Comp. Negot. Melaliek Rusland Spanje Oostenrijk Portugal 37, pC. 47. 4 47, 5 5 5 5 3 gebleven. 59V„ pC. 71'/,, 92%, 174 105'/» '21 Vu. 1047, 37' MIDDENPRIJZEN van de volgende ARTIKELEN te Z1ER1KZEE van den 17 December 1846. O. Tarwe 1845 N. dito 1846 Zaai-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Win ter-Gerst Zomer-dito Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito De Ned. Mudde. 11,00 a 12,00 -10,00 a 11,75 - 0,00 h 0,00 - 9,50 a 10,00 - 9,50 h 10,00 - 6,20h 6,30 - 5,50 a 5,90 - 3,50 h 3,60 - 7,00 a 7,25 -11,00 a 12,00 -10,00 a 11,50 De Ned. Mudde. Graauwe Erwten f 0,00 a 0,00 Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lrjnzaad Slag-Lijnzaad -10,00 a 10,50 - 0,00 a 0,00 - 0,00h 0,00 -11,00a 11,25 - 0,00i 0,00 Raa p-Olie te Zierihzee, f 40,00 p. v. Patent-Olie -43,00 Lijn-Olie - 00,00 Raapkoeken f00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 Heden overleed aan de gevolgen van eene bezetting op de borst onze waarde en vee! geachte Moeder en Behuwd- Moeiler, LENA van KLEEF, Weduwe den Heer J.3 de Looze in den ouderdom van ruim drie en zeventig jaren. Zierikzke Uit aller naam den 16 December 1846. M. J. de LOOZE, Jz. Tï>' ia a onder de zinspreuk TOT NVT VAN 'T ALGEMEEN gevestigd binnen deze Stad. De DIRECTIE en COMMISSIE van TOEZIGT van gemeld Be grafenisfonds van meer dan eene zijde aangezocht zijnde om aan hetzelve eene meerdere uitbreiding te geven en we! bepaaldelijk om een TWEEDE FONDS op te rig ten voor KINDEREN van 1 tot 15 jaren wier ouders of een van beide bereids in bovengenoemd Fonds zijn ingeschreven zoo hebben zij na daarover in derzelver drie-maamletijksche Vergaderingen te hebben geraadpleegd daartoe eenparig besloten onder bepaling van eene afzonderlijke Administratie; terwijl zij in derzelver buitengewone Vergadering van den 29 Oc tober jl. het Reglement hebben gearresteerd en goedgekeurd. Van het bovenstaande geven zij bij deze aan al de ingeschrevene Leden vat» bet bovengenoemd Fonds kennis met uitnoodiging otn voor hunne Kinderen of Popitien in bet bedoelde nieuw in werking te brengen Fonds deel te nemen terwijl zij bet niet ongepast achten hier op te merkon dat dit nieuwe Fonds berust op grond slagen van berekening, genomen naar statistieke opgaven zoo wegens geboorte als sterfte, gedurende eene reeks van 15 jaren waarvan de uitkomstondanks de laaggestelde wekelijksche contributie na aftrek van alle uitkeeringen en zeer geringe administratiekosten een batig saldo aanwijst. De soliditeit van het onder deze Directie bestaand Begrafenisfonds Tot Nut van 't Algemeenis te overbekend dan dat het noodig zoude zijn hiervan bij deze te gewagen en het is dan daarom en op de deugdelijkheid der grondslagen van berekening waarop het met den 1 Januarij 1847 op te rigten nieuw Fonds alle aanbeveling verdient zoodat ook dit Fonds hij vervolg blijken zal leveren in waarheid te zullen zijn opgerigt tot Nut van 't Algemeen. De Directie voornoemd Namens dezelve A. HOOGSTRAATE Boekhouder. Degenen welke in het aanstaande jaar BUNDERS en JONG VEE ter BEWEIDING zouden wenschen uit te besteden hetzij per maand of per saizoen in den nieuw bedijkten Onrust- Polder, Eiland Noord-Bevelandkunnen dienaangaande de voor waarden vernemen bij den Rentmeester van voornoemden Polder den Heer A. A. Mooijaart te Colijnsplaal. (Brieven franco.) te zierikzee bij de wed. a. de vos en zoon stadsdrukkers.

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 2