Zeetijdingen. yldverfentiën. ■was, doch sedert de noodlottige epidemie van de jaren 182(1 en 1827 zeldzamer voorkwam. Behalve kinderen rukken deze koortsen onder- oenen hevigen aanval menige bejaarde weg en hel is te vreezen dat door do herhaalde instortingen waaraan de vele zeer verzwakte herstelden dan onderhevig zijn deze epidemie met den naderenden winter niet geheel zal ophouden. Yan den Helder schrijft men van den 13 dezer aan de üïrechtsche Courant «'s Lands korvet Argo ligt gereed om in deze maand naar Oost- Indie te vertrekken. Zijn wij wel onderrigtdan zal op die korvet eene proef worden genomen om de helft van het gewone rantsoen jenever te verstrekken en voor het andere ingehouden wordende half rantsoen van dien drank zal de equipage kofïij en suiker heko men. Wij wenschen dat de uilkomst van die proef de verwachting moge overtreffen." In de maand Julij II. had een Engelschman Ie Ostende kennis gekregen aan eene bevallige juffer van Charleville die aldaar met hare familie de baden gebruikte. De heide gelieven verlieten Ostende, maar zonder verlof van de ouders van het meisje. Kort daarna trouwde het paar voor een engelschen geestelijke. Do echtgenooten berigten de ouders dat zij lust hadden om naar Ostende te komen en den 12 dezer stapten zij van do stoomboot van Ramsgala aan wal. De vader verzeld van Iwee commissarissen van policie en de gewa pende mngt wachtte zijne dochter aan de landingsplaats. Naauwe- Iqks hadden zij voet aan land gezet of de vader wilde zich van zijne dochter meester maken maar deze als getrouwe echtgenootverzette zich hevig de policie trad tusschenbeiden en deze beval den man haar naar de gevangenis te volgen Een half uur later was me- juffer en haar vader op reis naar Frankrijk en den 13 is de echt genoot dank zij de tusschenkomst des engelschen consuls na vier en twintig uren gevangenis op vrije voeten gesteld. De overblijfselen der 6 bereids genoemde slagtoffers van den nood- lotligen brand te Berlijn zijn den 12 dezer plegtig ter aarde besteld. Eenige gendarmps reden de 3 lijkkoetsen vooruit, een muzijkbaar en de leden eener zangvereeniging volgden en de talrijke leden van het kleedermakersgilde hadden zich aan den trein aangesloten. Eene der bewoonsters van de lagere verdieping de vrouw van een instru mentslijper die uit het venster gesprongen was, is. mede reeds over leden terwijl de verdere leden van dat huisgezinwelke zich op gelijke wijze hadden pogen te redden, ofschoon nog bedlegerig, den kelijk van hunne wonden zullen genezen. Uit Parijs meldt men dat de markies de Ia Rochejacquelinonder steund dnor een aantal zeer voorname personen meerendeels behoo- rende tot de partij der legitimisten het ontwerp gevormd heeft om de slagtoffers der overslroomingen van de Loire door middel eener loterij te hulp te komen. Deze loterij zou bestaan uit 12,000,000 aandeelen elk van één frank waarvan 2 millioenen zouden worden afgezonderd voor premiën cn prijzen en het overige na aftrek der onvermijdelijke kosten tot het bedoelde weldadige einde zou worden aangewend. Men heeft reeds van het fransclre bewind bet noodige verlof verzocht om deze onderneming lot stand te brengen en de ondernemers vleijen zich met ondersteuning niet alleen van de zijde der landgenoolen maar ook van vreemden. Blijkens schrijven uit Rome van den 1 dezer is de onlangs in vrijheid gestelde staalkundige misdadiger Renzionder voorwaarde, dat hij nimmer meer aan staatkundige woelingen deel nemen zou altlaar voor eenige dagen aangekomen om der regering kennis te geven van het plan eener znmenzwering legen eene vreemde mogend heid door eenige zijner gewezen makkers gesmeed. Nog meldt men uit Rome van den 8 De plegtige inbezitneming van het Lateraan heeft heden plaats gehad. Zie hier eenige bijzon derheden aangaande deze plegtigheid Zij is reeds uit de eerste lijtien van de wereldsche magt der pausen van Rome afkomstig en herin nert de Romeinen aan hunne oude gemeente-regten zoodat zij meer een staatkundig dan een godsdienstig karakter draagt. De paus heeft dan ook hij deze gelegenheid aan de verwachtingen wilien beant woorden welke men bij zijne verheffing in geheel Italië koesterde. Het Diario di Roma beval de benoemingen van 3 commissiën zamen- gesleld uit geestelijken en leeken. De eerste commissieuit de aanzienlijkste magistraten en advokaten bestaande heeft tot taak de strafvordering en burgerlijke regtsvordering te verbeteren. De heide anderen waarhij zich romeinsche prinsen en andere door vermogen of bekwaamheden invloed uitoefenende personen bevinden zullen zich bezig houden met de verbetering van het gemeente-stelsel en met het tekeer gaan der landlooperij eene van de grootste plagen van Italië. Buitendien rs heden morgen een edict betrekkelijk de spoor wegen uitgegeven. Al deze beschikkingen zijn met luiden bijval door de bevolking ontvangen welke zich in groote menigte naar den voet van het kapitooi de triomfbogen van het Forum de bouwvallen van het Colyseum en overal heen begeven heeft waar do stoet van den paus moest voorbij trekken. Alom werd de H. Vader met luide toejuichingen ontvangen. Bij de basilica van S.'-Jan van Lateraan de oudsto van Romo ontving de paus de sleutels der stad uit de handen van den senator dit is het zinnebeeld van de inbezitneming der opperheerschappij. Vervolgens gaf hij den zegen aan het volk hetwelk dien met geestdrift ontving. tend vee ter markt te brengen. Vele kooplieden uit Noord-Braband bezochten dezelve, en de toevloed van ingezetenen uit de overige ge meenten van dit eiland en S.'-Pbilipsland was groot. Van de 120 stuks hoornvee, die ter markt waren aangebragt, zijn een 50tal tegen goede prijzen verkochtnaar paarden was voor het tegenwoordige minder vraag. ZIER1KZEE den 20 November. 31. dingsdag morgen heeft aan den koornmolen van J. C. van Rheete Bommenede (Schouwen), een treurig ongeluk plaats gehad. Een 17jarige dochter van de wed. A. Keuvelaar, woonachtig in de naburige gemeente Zonnemaire inet meel dien molen uitgaande, werd zoodanig door eene roede aan het hoofd getroffen dat zij spoedig aan de gevolgen overleed. BROUWERSHAVEN, den 19 November. Binnengekomen: Janet Gibson, kapt. R. Gibson, van Grangemouth, en Friends, kapt. W. Goldsmith van Newcastle heide naar Dordrecht. PRIJZEN der EFFECTEN te AMSTERDAM Woensdag den 18 November 1846. Nederlanden, 2'/, pC. Werk. Schuld 3 v, b i 4 Amort. Syndikaat 3'/a pC. Handel-Maalschappij 4'/2 Oost-Indien 4 Rijn-Spoorweg4'/a Holl. Ijzer. Spoorw-M. Rusland, HopeenComp. 5 Spanje Negot. 1834 bij Ardoin 5 Oostenrijk, Bij Goll. en Comp. 5 Negot. Melaliek 5 Portugal3 gebleven» 58 /n 70'/, 91 172 1 04s/4 20"/,. 38'/. pC. MIDDENPRIJZEN van de volgende ARTIKELEN te Z1ER1KZEE van den 19 November 1846. O. Tarwe 1845 N. dito 1846 Zaai-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dito Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito De Ned. f 10,25 -10,25 - 0,00 -10,00 - 9,00 - 6,20 - 5,70 - 3,50 - 7,50 -11,00 -11,00 M udde. a 11,75 k 12,00 a 0,00 a 10,25 h 9,75 k 6,50 a 6,00 k 3,60 a 8,25 a 11,50 a 12,50 Graauwe Erwten Groene dito. Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad Raap-Olie te Patent-Olie Lijn-Olie Raapkoeken f 00, Lijnkoeken -00, De Ned. Mudde. f 0,00 a 0.00 -10,50a 11,00 - 9,25 a 9,75 - 9,70 a 10,20 -11,00a 12,00 - 3,00 a 9,00 /37,00p.v. -40,00 -60,00 i> 00 de 1040 stuks, 00 ZETTING van het BROOD te Z1ER1KZEE. Prijs der Granen per mudde: Tarwe f 11,75. Rogge f 8,50. hoogste prijzen van het brood Het fijn Witbrood kost: 40'/s cents 1 pd. 0 one. 0 ld. 0 wt 20 0 5 0 0 10 0 2 5 0 Het grof Wit- cn zoogenaamd Franschbrood Icost 351/j cents 1 pd. 0 one. 0 ld. 0 wt Het grof Tarwenbrood kost: 22 cents 1 pd. 0 ouc. 0 ld. 0 wt, 11 0 5 0 5 r/s 0 2 5 0 Hel Roggertbrood kost: cents 1 pd. 0 one. 0 ld. 0 wt. MIDDELBURG, den 16 November. In het eiland Walcheren is thans een detachement van het 2',e regement dragonders gestationeerd. Volgens berigt uit Tilburg zou gedurende Z.' M.s verblijf al daar zijn bepaald dat de spoorweg-linie tusschen Middelburg en Maastricht niet door Loon-op-Zandmaar door Tilburg zal worden gerigtmen wil dat het station op het plein den Heuvel zal worden gesteld, in de korte nabijheid van den straatweg van 'sBosch op Breda. THOLEN den 12 November. De veemarktdie, sedert verschei dene jaren in onbruik geraakt heden alhier op nieuw is gehouden Jjeefl de verwachting die men daarvan had opgevat niet teleurgesteld. De landlieden en veehouders hebben zich beijverd goed en nitroun- 17 18 0 5 0 0 8'/a 0 5 0 0 9 0 2 5 0 0 2 5 0 Het Masteluinebrood kost: 19'/, cents 1 pd. 0 one. 0 ld. 0 wt. 9'/s 0 5 0 w» 0 4'/, 0 2 5 O Gedaan bij de Commissie der Broodzetting te Zierikzee, den 191 November 1846. IC. W. de JONGE v.', De Secretaris II. J. BERG. Gezien en goedgekeurd Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee DE CRANE vl. Ter ordonnantie van H. Ëd. Achtb. Do Secretaris W. J P. KROEF. Hpden beviel voorspoedig van een' Zoon, Vrouwe SUZANNA CORNELIA ISEBREE MOËNS geboren de Kater. Zierikzee, den 15 November 1846. Zij die genegen zijn naar de vacerende Post van NAAI- VROUW in bet Burger-Weeshuis alhier te dingen kunnen zich daartoe aanmelden aan voornoemd buis of wel hij de Dames Regentessen, Bij Vonnis der Arrondissements-Regtbank te Zierikzee, dato 17 November jl.is CORNELIS MONNÉEvan beroep Schoenmaker, gewoond hebbende op den hoek der Lange Sint-Jans straat, te Zierikzee, verklaart te zijn in staat van Faillissementaanr te vangen van af de pronuntiatieterwijl tot Regter-Commissaris is benoemd den Edelen Achtbaren Heer M.r ADRIAAN MOENS van BLOOIS en tot Curator M.' WILLEM HENDRIK KROEF. i te zierikzee bij be wed. de vos en zoon stadsdrukkers-

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 2