J/ ZIERI&ZËESCHE VRIJDAG A.° 1846. COURANT. 28 AUGUSTUS. N.o 69. Besturen en stdm/in istrafiën BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE verwittigen bij deze liet publiek: dat de gewone KERMIS of JAAR MARKT dit jaar binnen deze Stad zal gehouden worden als van ouds aanvangende op den laatsten Maandag in Augustusgedurende twee weiten, en alzoo van den 31 Augustus tot den 12 September aan staande. De kramers worden verzocht tot hot bekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brieven bij den heer A. van ïier Velde, Cz. Stads Architect en Marktmeester alhier aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl geene rijfelaars horoskooplrekkers of bedelaars op de kermis zullen worden toegelaten. Zierikzeeden 8 Augustus 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. INSPECTIE OP DE STRATEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der StaJ ZIERIKZEE maken bekend dal op Zaturdag den 29 dezer maand een omgang door da Stad en langs de Dijken zal plaats hebben, om zich te over tuigen of al de bepalingen van liet policie-reglement voor deze Stad alom worden nageleefd wordende een iegelijk hij deze gewaarschuwd om te zorgen dat de Stralen elk voor en' achter zijne woning of erf, behoorlijk schoongemaakt en gezuiverd zijn, terwijl de beambten der policie bepaaldelijk zijn gelast, om op de voortdurende reinheid der straten stoepen en goten te letten en zonder oogluiking we gens alle overtreding en nalatigheid proces-verbaal op te maken. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende, zal deze wor den afgekondigd omgeroepen en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee, den 21 Augustus 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie. De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen ter kennis van derzelver In- en Opgezetenen 1." Dat te beginnen met den 1 September aanstaande ingevolge resolutie van Zijne Excellentie den Minister van Financiën van den 10 Julij. jl. n.° 162, (accijnsen) hel gewigt van liet le dezer Stede veraccijnsd wordende Slagtvec en der Varkens door middel van weging zal worden bepaald dat zulks in de Stads Waag zal geschieden en dat dit locaal tot dat einde dagelijks (uitgezonderd zon- en feestdagen) geopend zal zijn: van af I Mei lot en met ultimo October van des morgens 7 tot des avonds 6 ure, en gedurende de overige maanden des jaars, van des mor gens 8 lot dés namiddags 4 ure; doch van 's middags 12 tot 2 ure gesloten zal zijn. 2." Dat aan de zoodanigen der Opgezetenen buiten de kom der gemeente welker woning op eenen le verren afstand van de Waag zich bevindt dat het brengen van hun vee naar dezelve om te worden gewogen een te groot bezwaar rnogl opleveren, door den Controleurbehoudens de noodige maatregelen tegen misbruik voorloopig zal kunnen worden vergund om hel gewigt van hun Slaglvee hij schatting door den Schatter en Weger van bet Slagtvee le laten opnemen. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden afge kondigd aangeplakt en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 24 Augustus 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Nieuivstijdingen. NEDERLANDEN. 's GRAVEND AGEden 25 Augustus. Z. M. heeft, hij besluit van den 31'Julij jl. n.° 109, aan J. M. Malilor, vroeger dragon der hij bet 3dc regement, thans te Arnhem gedetineerd, kwijtschel ding verleend van de straffe des doods met den kogel waartoe hij veroordeeld is wegens misdaad tegen den dienst en insubordinatie diefstal jegens zijnen meester hij wien hij als oppasser voor loon in dienst was, en van het verkoopen van een equipemenlsluk zijnde wijders die straf verwisseld in die van den kruiwagen voor 10 jaren, alsmede vervallenverklaring van den militairen stand. Bij besluit van den 23 Augustus heeft Zijne Majesteit tot komma.uleur der Orde van den NederlandscHen Leeuw bevorderd den heer in.' I. lioeijëstaatsraad iu buitengewone dienst, chef van de afdeeling accijnsen in- en uitgaande regten enz. bij het ministerie van financiën, en zulks, zoomen verzekert, wegens zijnen builenge- wonen en moeijelijken arbeidhij de vaststelling van het laatstelijk met Belgie gesloten traktaat. Van vvegfi den minister van financiën is hekend gemaakt dat de middelprijzen der inlandsohe granen voor hot guheele rijk over het tijdvak van den 20 Julij 1846 tot en met den 19 dezer per mud zijn geweest als volgt tarwe f 9,90 rogge fS 31iU boekweit f 7,14'/, gerst f 4,69 haver f 3.61'/, en ongepelde spell f3,51 en dat de regten op den in- en uitvoer voor de maand September eerstkomende zijn gesteld per mud als volgt tarwe en gepelde spelt 25 c en 50 c. rogge 15 c. en 30 c. boekweit 15 c. en 30 c. gerst en mout 10 c. en vrij, haver 5 c. en vrij, en ongepelde spelt 5 c. en vrij. Men wil dat het hij gelegenheid der inwisseling van de oude muntstukken gebleken is dat voor de aanzienlijke som van vijf en twintig millioen gulden zeeuwscbe rijksdaalders ter inwisseling zijn aangeboden hetwelk verre hoven de gemaakte raming is en dus in zooverre niet is medegevallen. Tegen deze nadeelige uilkomst moet men echter overstellen dat men over het algemeen minder gesnoeide stukken gevonden heeft dan men verwacht had. Vooils wil men dat hij de aanslaande inwisseling der daalders een zeer aanzienlijk aantal nieuwe guldens in omloop gebragtzal worden, Het prov. hof van Zuid-Holland heeft den 21 dezer den per soon van A. E. Bing schuldig verklaard aan het verminken of uiter lijk schenden van nationale gangbare zilveren muntspeciën en hem to dier zake veroordeeld tol geeseling brandmerk met den strop om den hals, aan de galg vastgemaakt, 12 jaren tuchthuisstraf en in de kosten. Den 26. Heden namiddag zijn HSL MM. do koning en koningin en Z. K. H. prins Alexander naar Duilschland vertrokken. Z. M. heeft aan een' gepensioneerden officier die den oorlog in Spanje mede gemaakt heeft tijdens Z. M. aldaar krijg voerde, uit hoogstdeszelfs bijzondere fondsen eeno gratificatie van f 200 verleend. Gisteren namiddag is II. M. de koningin-weduwe vari Grool- Brittanniën met eenen extra spoortrein laatstelijk van Amsterdam in deze residentie aangekomen. Zoowei de locomotief, als de rijtui gen waaruit de trein was zamengesleldwaren met engelsche en nederlandsche vlaggen versierd. Ook het station prijkte met vlaggen maar was bovendien aan de beide kanten smaakvol met groen en guirlanden opgetooid le midden waarvan een schild waarop het engelsche wapen. Men heeft berigt uit Malta, dat Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden den 10 aldaar aangekomen en met de aan zijnen rang verschuldigde eerbewijzen ontvangen is. Z. exc. de gouverneur heeft hoogsldenzelven een prachtig diner gegeven. - Volgens particuliere berigten van een inwoner van Suriname, met den slaat der zaken aldaar zeer bekend is do tegenwoordige toestand der kolonie aan de Saramaccaonder het goed beleid van d." van den Rrandhoff, allergunstigst en kan men zich van bare nieuwe versterking met een ISOtal hand- en werklieden veel goeds voorspellen. Volgens alhier ontvangen berigten uit Nederlandsch Oost-Indie is' de gouverneur-generaal den 23 Junij met de oorlogsstoomboot Merapinaar Soerabaya vertrokken, werwaarts de expeditie naar Bali den 9 dier maand onder zeil was gegaan. Bij afwezigheid van den gouverneur-generaal was jonkheer Reynslad interim, met het bewind belast. GEMENGDE BINNEN- EN BUITENLANDSC1IE BERIGTEN. Dezer dagen heeft zich te 's Hage van het leven beroofd de 1luite nant bij het regement jagers, von MMen zegt dat z. ed. g. zeer ingetogen leefde en er dagen omgingen dat hij bijna tot niemand sprak. Door heeren gecommitteerden der Nederduitsch-Gereformeerda gemeente te Rotterdam is eene geldleening van f 300,000, tegen eeno rente van drie teri honderd in het jaar geopend lot goedmaking der kosten voor den vorderen aanbouw der nieuwe Zuiilerkerk. Er is thans geen twijfel meer aan dat zich in de noordelijke provinciën van Portugal eene beweging ten voordeele van don Miguël heeft geopenbaard. Een spaanscb leger van 30,000 man staal aan de porlugesche grenzen. Men heeft te Londen aardappelen van van Diemensland (Australië) aan- gebragt. Den 15 dezer begon de hadinrigting van den heer Fischer, te Koningsbergen te zinken. Er bevonden zich toen juist een groolo 20 dames in het had die, op het roepen van de oppasster met achter lating barer kleederen in wilde vlugt naar den oever snelden en in de naastbij zijnde buizen een onderkomen zochten. Men vermoedt dal do laatste heete dagen het pik uil de naden van het. de hadinrigting dra gende schip hoeft doen smelten en de pomp welke langen lijd niet ge werkt heeft, de oorzaak van dit ongeluk geweest is. De oogst op Java, over 1845, blijkt te hebben opgeiiragt: kolfij 632,601 pikols suiker 892.615 pikols, indigo 1,354.006 amsterdamsche ponden en de oogst van 1846 werd gerekend te zullen opleveren kolfij 902,401 pikols, suiker 903,300 pikolsindigo 1,702,350 amsterdamsche ponden. De producten voor rekening van particulieren zijn hieronder weder niet be grepen. Het monument voor den beroemden sir IF. Scoll, te Edin- burg, waarvan ten jare 1840 de eerste steen gelegd werd is den 15 dezer zijnen geboortedag niet groole plegtigheid ingewijd. Over Marseille heeft men de lijding ontvangen dal eene hevige aardbeving in Toskane groote verwoestingen heeft aangerigt. Gehcele dorpen zijn ver nield waarbij een groot aantal menschen is omgekomen. Te Florence

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 1