ZIERKZEESGHE Besturen en Administratien* A.° 1846» O IJ R A K T. Nieuwstijdingen N 67\ VRIJDAG AMPLTATIE op het RECREMENT van POLICIE van den 11\ Junij 1826 eii dai op den BRAND van dén 5 November 1828 voor de Stad ZIERIKZEE. Art. i. Het is verboden op de mestputten welke door de Ingeze tenen dezer Stad op hunne erven worden gehouden of op de zoo danige welke aan de openbare straten en achterwegen uitkomen of gelegen zijn eenigerhande secreetmesl afval Van visch of vee of dergelijke de gezondheid schadende voorwerpen te vergaderen of neder te werpen. Art. 2. Ieder houder van mestputten is verpligt te waken dat daardoor aan de belendende huren hunne woningen erven of af schuttingen geene schade of overlast worde veroorzaakt en alzoo moeten zorg dragen dat die mestputten minstens vijf palmen van gemeene muren of heiningen zijn verwijderd en dat het daarvan afloopend Water of vuil niet in of op belendende erven van anderen kunne ioopen. Art. 3. Mestputten aan de openbare straten of achterwegen uit komende of gelegen zullen daarvan door een' muur of behoorlijk gesloten planken-heining van niet minder dan twee ellen hoogte hoven den beganen grond moeten zijn afgesloten. Aan deze bepaling zal ten aanzien van zoodanige beslaande mest putten waaraan de bedoelde afsluiting Ontbreekt, binnen eene maand na dé afkondiging dezes .moeten zijn voldaan. Art. 4. Het is verboden het vuil van de stralen of uit de goten nf datgene hetwelk door anderen ter weghaling door de gewone asch- cn vuil-karlieden is voorgebragt weg te nemen of zich toe te eigenen. Art. 5. De overtredingen tegen do bepalingen van art. 1 en 4 zullen gestraft worden met eene boete van f 6 of bij onvermogen met eene gevangenisstraf van twee dagen en die tegen het bepaalde hij art. 2 en 3 met eene boete van f 15 of bij onvermogen met eene gevangenisstraf van drie dagen. Vastgesteld in den Raad der Stad Zierikzee, den 21 Julij en afge kondigd den 19 Augustus 1846. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee DE CRANE yi. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. 0 PRÖEPtNG van VERLOFGANGERS uer NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1EMKZEË. Ontvangen hebbende eene circulaire aanschrijving van Zijne Excel lentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van den 11 dezer maand (Provinciaalbfrtd n.° 78) waarbij de Miliciens Verlof gangers der Ligting 1844 worden opgeroepen tot bijwoning van de najaars-exerciliën van den 1 tot den 30 der maand September aan staande brengeh Zulks ter kenhiS van de daarbij belanghebbende Verlofgangers dat zij op den 1 September aanstaande, vóór vier uren des namiddags, bij het korps tegenwoordig moeten zijn en dat de wijze van opkoming niet van bun eigen goedvinden afhangt maar dat zij daarin de gegevene orders lot vertrek moeten opvolgen en dat geen individueel gereisd hebbende verlofganger in werkelijke dienst bij het korps zal worden toegelaten dan alleen de zoodanigen wiens Verlofpas in dorso door het Plaatselijk Bestuur is afgeteekend terwijl alle afzonderlijk bij bet korps komende miliciens die niet van hunne verlofpassen zijn voorzien of aan wier verlofpassen de bovengemelde afteekening ontbreekt niet alleen ten hunnen koste naar de Gemeente zullen teruggezonden worden om de verlofpassen af te halen of wel de daarop vereischle aanteekèhing alsnog te doen stellen maat daar enboven den tijd welke door deze been- en terugreize verloren gaat door een daarmede gelijkstaand langer verblijf bij het korpslot completering van den exercilietijd zullen moeten te goed doen onverminderd de disciplinaire strafwelke hun ter zake dat zij mei veronachtzaming der hun bekend gemaakte verordeningen zich niet ten bepaalden tijde onder de wapens hebben gesisteerd kan te beurt vallen. Dat wijders de opgeroepen verlofgangers zullen moeten voorzien zijn van al de voorwerpen van kleeding, welke door ben, bij het vertrek met verlof, zijn medegenomen en dat degenen, van wie het bij de opkomst ónder de wapenen zal blijken dat zij hunne kleeding geheel of gedeeltelijk verwaarloosd of van de hand gedaari hebben aan zichzelven de straf zullen te wijten hebben welke aan hen voor die handelwijze zal worden opgelegd en dat een ieder die in gebreke mogt blijven om op den bepaalden dag onder de wapenen óp te komen niettemin gedurende den tijd van eerte maand iti den wapen handel zuilen worden geoefend en dus zoo veel dagen langer bij hunne korpen zullen verblijven als zij zich later bij dezelve nebben vervoegd. En opdat hiervan niemand onwelend zoude zijn zal deze worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee den 19 Augustus 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd f DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris W, h P. KROEF, Sl AUGUSTUS. De AANBESTEDING van de VOEDING eh bet ONDERHOUD dér GEVANGENEN in het HUIS van ARREST over de vier laatste maanden van dit jaar eh geheel het Volgend jaar zal deh vief en twintigslen Augustus aanstaande, des middags, in net openbaar Op bel Huis van Arrest to Zierikzee geschieden volgens de VoorWaafdeh die ter inzage liggen op hetzelve ITuis en bij don Secretaris. liet Coliegie Van Regenten Over het Huis van Arrest te Zie'riksièe, DE CRANE ier ordonnantie van heizelve R. PAÜLÜS Lid en Secretaris. ft E HERLANDEN. 's GR AVÉNHaGE den 19 Augustus. H. M. da koningin én 1. R. H. pr ins Alexander zijn eergisteren avond van Soestdijk in deze residentie teruggekeerd. Z, M. heeft dezer dagen aan ruim 80 behöefligeh te Zwolle die tijdens hoogstdeszelfs laatste aanzijn aldaar Om eene ondersteuning hadden verzocht On volgens aanwijzing hunne belangen meer bepaald aan den heef staatsraad göüvërneur hadden opgegeven na Van deze belangen kennis te hebben genomen gratificatiën uit hoogstdeszelfs bijzondere fondsen doen verstrekken. GEMENGDE BiNNBN- EN BUITENLANDSCHE BERlGTËN. In het fransche departement van de Benedén-Eoirezijn van 7 meisjes üit het dorp van Reraslin, die een zeebad namen, 3 door eené golf weggespoeld zonder dat de overigen in de mogelijkheid warén iets tot hare redding te beproeven. Al Wedeforh een waarschuwend Voorbeeld. Den 20 dezer zou van Harderwijk naaf de West-lndiën vertrekken eert detachementSterk 25 mahschappon en den volgenden dag een detache ment,sterk 150onder-officieren en manschappen, naar de Öost-Ihdiën. In de vorige maand zijn uit de haven,van Dantzig ingescheept 4027 last tafwe waarvan 14Ö3 naar liet koningrijk der Nederlanden en 2482 naaf de britsche havens. In de Vereenigde-Slaten van Noofd-Amerika Worden bij voortduring maatregelen genomen tot Voortzetting van den oorlog legen Mexico. Het legpf Wordt aanhoudend Versterkt. Sedeft eenigë dagen loopt te Antwerpen het gpfucbtdat de gfoote slodmmolen in het groole Bassin gelegen verkocht zoü zijn of op het puht is van Verkocht te Worden aah eene nèderlandsche vëreëniging, welke daaf eëhé suikerraffinaderij zou vestigen. In een der tuinen te Sneek staat êen appelboom, die Vroegrijpe vlucht dfaaglen Waarvan de eerste pluk feeds vooreertigen tijd geschied is thans weder in vollen bloeien kan bijeen gunstig najaar, nogmaals eene bruikbare vfucht óplevefen. Laatstleden maandag is de vrouw van Willem Ruvekamp, te Mariendaal een half uur van Arnhem bijgestaan door dén beer van Leuv'enheel- ën vroedmepslor te Elden voorspoedig bevallen van 3 levende, welge schapen dochters. Vfoeger beeft zij meermalen tweelingen gehad. Te Parijs treft men thans in dé fiacres dagbladen aan wier namen builen op het rijtuig vermeld staan ten grooten gerijve van velen die geen tijd hebben om journalen te lezen. Zij vinden en lezen die nu in den wagen terwijl zij daarin tot op de plaats hunner bestemming aankomen. Dó Ondernemers der fiacres maken daarbij goede rekening. In de omstre ken van Arles (Frankrijk) is eene proef genomen die voor den landbouw van Frankrijk van het grootste gewigt kan zijn men heeft namelijk be proefd rijst le planten np de brakke gronden van de monden van dé Ithone en die proef is volkomen wel gelukt. Dit jaar zulleh er 300 mor gen gronds aan den rijstbouw worden gewijd. Men schrijft uit Boxtel Noord-Braband Van den 14 dezerDeskundigen alhier verklaren dat de ziekte welke men op sommige plaatsen schijnt le ontdekken in verró na zoo erg niet is als bet gepasseerde jaar; en dit blijkt daaruit, dat de meeste aardappelakkersmet ëenc kleine uitzondering echternog eeu zeer weelderig aanzien hebben en de grond als bet ware opgeVuld is met die vrucht. Tot een waarschuwend voorbeeld moge strekken de ver melding dat, bij vonnis van de arrondissemenls-reglbank te'sllagej zekere dertienjarige knaap is veroordeeld geworden lol eene gevangen zetting gedurende 20 maanden uit hoofde hijom zijnen lust tot spelen en snoepen te voldoen zijn' meester bestolen bad. Als eene merk waardigheid wordt vermeid dat zich tegenwoordig in het Oude-man- nënhuis op Texel 9 mannen en vrouwen bevinden, die gezamenlijk 713 jaren tellen, en allen nog iri hei bezit van hunne verstandelijke vermo gens zijn. De oudste daarvan tolt 92 do jongste 65 jaren. Wij gelooven de liefhebbers en kweekers van dahlia's le moeten opmerkzaam maken dat (volgens de Gazelle dés Fleurs) de grciote maatschappij voor tuinbouw te Edimburg eene premie van duizend pond sterling uitlooft Voor een blaaUW exemplaardie van Dublin twee duizend pond sterling, Ou die Van Weenen hünderd ftorijnén. In de week Welke met don derdag jl. is geëindigd Zijn van Londen narir Rotterdam 80,000 önceti Zilver in specie vervoerd. Door Gundershausen (Hessen-Darmstad) zijn den 7 dezer 56 wagons met volkverhuizers naar Amerika getrokken eenige' dagen vroeger Was een dergelijk transport van 40 wagens vooraf gegaan. Het zijn 700 inwoners van GroSziinmern die door de gemeentd op hare kosten weggezonden worden om zich op die wijs van hare ar- meh te öntdóeri. In de provinciën Groningeft Vriesland ori et derdhééft fhëtl dezëf dagen op bet eten vooral Op aardappelen en vleesch na dal bet koud was gewordert f een zekére foodd kleur Opgemerkt f êtelt of

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 1