seUjksle onwoèrsslorm gewoed die eene menigte gebouwen waaronder ■4 molens i omver wierp andere werden door bel bliksemvuur vernield en de bagel verwoestte vele velden. De vorige week is met den spoortrein van 's Gravenhage naar Amster dam tusscben de Vogelenzang en Haarlem, een ongeval gebeurd, waarbij de passagiers ecliter niet het minste letsel hebben ondervonden maar met den schrik zijn vrij gekomen. Ëene koe, die zich aldaar op de rails bevond is onder de locomotief geraakt en letterlijk door midden gereden. Dadelijk word er gestopt de passagiers gingen de aanleiding van den ondervonden schrik onderzoeken waarna de reis ongehinderd is voortgezet. Men meldt uit Rotterdam van den 29 Julij Gisteren is door de policie op de Eeuvehaven alhier eene vrij belangrijke en moeijelijke arrestatie gedaan. Benige verschielersknechts waren op de zolders van den heer Oorrepaal bezig om rogge af te leveren. Zij hadden daartoe, gelijk zulks gebruikelijk is zakken bij eenen verhuurder in den Onenrijsluin woonachtig gebuurd en alles scheen eene gewone aflevering van verkochte goederen aar, te (luiden. Hoe goed zij echler hunne maatregelen genomen en met hoeveel beleid zij de zaak be handeld hadden zoo was echter aan de waakzaamheid der policie hun misdadig ontwerp niet ontsnapt en hoe moeijelijk hel voor dezelve is., om zaken van dezen aard en op deze wijze bedreven op te sporen is het haar gelukt om Ie ontdekken dat hel hier niet gold eene gewone aflevering van verkochte granen maar wel een diefstal door die lieden bedreven die dan ook door den commissaris van policie Janssens op heeterdaad betrapt en in hechtenis gepomen zijn. Van goederhand is het volgende ter plaalsing aan de Rotterdamsche Courant toegezonden «Zondag den 26 dezer, des avonds omstreeks 7 ure is op de AVelplaat gemeente Spykenissn in het aan lioöpen gesteld vlas op liet tand van den bouwman C. van der Linden, brand ontslaan door. een elders (men zegt aan de Nieuwe Sluis gemeente Heenvliel) op- gélalen en op gezegd land ncórsckomen luchtbol gelukkig dat zich ]»isl op dat oogenblik' aldaar eenige personen bevonden die den brand zoodanig hebben kunnen vermeesteren dal er slechts een paar boopen door zijn vernield dewijl anders de brand het verder aldaar aan wezige vlas en andere granen benevens de liouwma'nSwoning als anderzins zou hebben kunnen aantasten en de Schade on bereken haai* bad kunnen worden. Deze gebeurtenis intusschen maakt het meer en meer wenschelijk dat (ie wet van Lodewijk Napoleon, in dato 19 Januarij 1808 nu onlangs in eene publicatie van burgemeester en wethouders der stad Rotterdam tor herinnering opgenomen en in de courant dier slad van dingsdag den 21 Julij 1846, n.° 87, geïnse- reerd naauwgezet moge worden gehandhaafd ten einde de verschrik kelijk!! gevolgen welke de luchtbollen met brandstoffen opgevuld zoo gemakkelijk blijkens het aangevoerde kunnen veroorzaken te voorkomen." Men ie,est in de Rotterdamsche Courant ((«Het volgend artikel is mis uit Overfbikkee den 29 Julij 1846, toegezonden. Daar de inzender verzuimd heeft zijnen naam te noe men moeten wrj de juistheid der daarin vervatte befiglen geheel te zijner verantwoording laten r »Bij zoo vele droevige vooruitzigtert voor het gewas van de aard appelen waarvan reeds het bederf zich in deze streken hier en daar heeft opgedaan heeft men ook thans in hel Westelijk deel dezes eitands nog eene andere plaag te verduren, namelijk de aanmerkelijke vernieling v.an pluimgedierte. Sedert eene week of vier worden (leS morgens dan bij dezen dan bij genen boer verscheiden hoenders en lianen (lood op de werven in (Ie kotten slallen als anders gevonden en op- en afgevreten zoodal men het aantal daarvan thans vrij kan bepalen op 210 sinks bij 15 houders van dat gedierte. Men ver moedt dat dit geschiedt (hoezeer die nimmer in dit eiland zijn waar genomen) door dassen bunsings fluwijnen of dergelijke hoender- dieven sommigen meenen ook dat dit door vossen geschiedt als zijnde in verscheiden landen waarop zaad rogge vlas en soortge lijke vruchten geslaan hebben, bij het onthlooten der schoof, vele döode en geschonden hazen gevonden. M.Jammer is het intusschen dat men nog niet hoezeer men daarop waakzaam is geweest heeft kunnen ontdekken door welk dier deze vernieling wordt toegebragt veel minder nog beeft kunnen slagen om zoodanig beest te kunnen schieten of vangen als drijvende hunne strooploglen in hef duister des nachts wanneer hel gezigt en eerr schot zoo ligt falen en waarop voor het oogenblik te minder hoop is zoo lang er hooge vruchten zoo als tarwe paardenboonen en haver Ie velde staan als leverende veilige schuilplaatsen op voor dergelijke dieven en moordenaars." Uit Antwerpen schrijft men van den 28 Julij «De genaamde Jean Louis de Troije, herbergier in de Mattestranf 52 jaren oud, en geboortig uit Middelburg, is gisteren door de gen darmes uit zijne woning gehaald; het schijnt dat deze persoon in Holland een vonnis tegen zich had, en dat de uillevering door de regering van dat land is gevraagd geworden. Men heeft hem tol aan de grenzen gevoerd en daar in handen der nederlandsche policie overgegeven." Uit Saint Pierre lez Calais wordt, onder dagteekening van den 20 II geschreven Zie hier een bewonderingswaardige trek van moed en van zelfop offering en bet is door een Gjarig meisje dat dezelve betoond is geworden. Den 15 dezer liepen twee meisjes het jongste van 2 het oudste van 6 jaren op de Ooslergracht spelen. Onverhoeds valt het jongste in bet water en zinkt. Het oudste olsclioon zooals wij, gezegd hebben nog maar 6 jaren tellend geeft geen enkelen gil aarzelt geen oogenblik maar werpt zich ook in het water waarin haar zusje ligt te worstelen, Eenige oogenblikken daarna komt zij weder boven zij houdt haar in onmagt liggend zusje in hare armen maar zij zelve te midden van het gevaar hare volle bedaardheid bewarende, zwemt zoo goed en zoo kwaad als zij kan, om den oever weder te bereiken en zoo gelukt het haar zich aan «enige biezen vast te grijpen een heer die het ongeluk van verre had zien ge beur en redden.' kwam nu nog toegeschoten om de beide kinderen verder te jl. komt een omstandig relaas voor, door zekeren d.' Wïnsloto gesteld omtrent eenen logt naar Japan van eenen Amerikaanschen walvisch- vaardcr gevoerd door kapitein Mar ca lor Cooper. De aanleiding schijnt geweest te zijn de overbrenging naar hun land van eenige japansche schipbreukelingen die hij gedeeltelijk op hel eiland S.'-Vieter ten z. o. van Niphon gedeeltelijk op een zinkend Japansch schip had gevonden. Kapitein Cooper was met zijn schip regtslreeks naar Jedo gestevend en aldaar met voorkomendheid ontvangen en met dankbe tuiging voor de diensten door hem hewozen. Niettemin was aan niemand aan het schip vergund geworden om aan wal te komen en was hot schip rondom sterk bewaakt gewor den. Zelfs was aan kapitein Cooper te kennen gegeven dat hij niet moest terugkomen en dat de keizef liever zag, dat men zich hel lot van japansche schipbreukelingen niet aantrok, dan dat vreemden zijn rijk bezochten en dat men dezulken aan de nederlandsche autoritei ten moest overgeven. GENOOTSCHAP TEN NUTTE DER DIENSTMEIDEN. Te Tonden bestaat sedert 1838 eene sociëteit welke ten doel heeft, voor de ligchamelijke en zedelijke verbetering der dienstmeiden te zorgen. Ten dien einde heeft zij opgerigt i 1. Een huis van arrest voor verleide vrouwen, alwaar ontvangen en op de proef gesteld Worden alle die zich aanmelden. Nadat men van hare verbetering overtuigd is, worden zjj aan hare vrienden teruggegeven of van middelen van bestaan voorzien. Tol iri het vorige jaar hadden leeds meer dan 600 berouw hebbende vrouwen in dit huis verhlijf gehad. 2. Een huis, alwaar fatsoenlijke dienstmeiden Wanneer zij zonder dienst zijn, voor weinig kosten eene schuilplaats vinden, Cn alwaar een kantoor Van plaatsing is. Meer dan 700 dienstmeiden hadden van deze verblijfplaats partij getrokken. 3. Eene wijkplaats voor arme dienstmeiden alwaar zij opgenomen worden welke de middelen niet hebben om de vereischte kosten van het voorgaande huis Ie betalen; 312 jolige vrouwen waren er toege laten en werden Voorzien van plaatsen. Twee dames Worden gebezigd om al deze vróuwen te onderwijzen en te voorzien van godsdienstige boeken geschikt voor haren zede lijken staat. Een soortgelijk genootschap bestaat er Ook vööf göuver- nantes of afzonderlijke onderwijzeressen. (Men weet, dat ook bij ons te lande, sedert eenige jaren, met ijver wordt gearbeid aan het heil van den dienstbaren stand en bepaaldelijk om de dienstmeiden door het aanmoedigen oh onder steunen van hafe ijverige pliglsbetrachting zooveel mogelijk het pad van deugd en goede zeden te doen blijven bewandelen. Wij wijzen slechts op Kampen en 's Gravenhage. Die niet geheel vreemd is met hetgene buiten hem omgaat, zal zeker zulke pogingen niet anders dan hoogst nuttig en noodzakelijk achten.) ZfERIKZEE den 4 Augustus. Met het jl. vrijdag voor Brou wershaven aangekomen schip Jeailnclldis van Java naar het vaderland medegekomenden Weledel gestrengen heer C. Monlfoortgepensi oneerd luilenaht-kolonel ridder van do Militaire Willems-Orde vóór ongeveer 25 jaren Uit deze zijne vaderslad als onder-officier derwaarts vertrokken. Als een blijk van hoogachting tevens en door medewerking zijner toenmaals achtergelaten doch thans nog weder- gevonden vrienden en kennissen heeft liet korps muzijknnlen dezer stad zijn edele gisteren avond eeire serenade gehragt in het door hem alhier betrokken logement dewelke volkomen aan hel voorgestelde! doel beantwoordde en vele ingezetenen aangenaam herinneren deed aan hunnen vroegeren thans zoo hoog geplaatsten stadgenoot. Zeetijdingen ZIëKIKZEE, den 2 Augustus, Heden is naar zee gezeild he! engelsch brikschip Stanton, kapt. G. Simpson, van deze stad naaf Newcastle, BROUWERSHAVEN den 37 Julij. Binnengekomen Jeannelte, kapt. S. Halfweg, van Batavia naar Botterdam, cn Allianmkapt, D, Davis, van Grangemouth naar Dordrecht. ZETTING tapt HET BROOD TE ZlERLllZEE Prijs (lef Granen per mu'dde Tarwe f 10,75. Rogge f 8,00. HOOGSTE PRIJZEN VAPÏ IIET BïtÓOO Ret fijn Witbrood kost: SS'/j cents 1 pd. 0 one. 0 ld. 0 wt. 19 0 5 0 0 9'/» 0 2 o 0 Het grof Wit- en zoogenaamd FrUnschbrood kost: 34 cents 1 pd. 0 one. 0 ld. 0 wt. 17 0 0 Liet grof Tarwcnbrood kost: 21 cents 1 pd. 0 one. 0 ld. wt, lÖ'/s 0 5 0 0 0 5 0 Het Roggenbrood kost: KV/s cents 1 pd. 0 one. 0 ld. 0 w8. 8 O 5 0 0 0 O 2 5 0 liet Masleluincbrood kost: 18'/, cents 1 pd. 0' one. 0 ld. 0 wt. 9' 0 5 0 0 4'/s 0 2 5 0 Gedaan bij de Commissie der Broodzetting, te Zierikzee Augustus 1846. K. W. de JONGE, v.' De Secretaris H. J. BERG. JLdvertentiën* 0 2 5 0 w den 3 De Notaris J. tve KATER Nz. zal ten verzoeke van de Erfgenamen van ADRIAANTJE BAKKER, op Vrijdag den 7 Augustus 1846 veilen en verkoopen Des namiddags ten 2 ure, aan het B'oedelhtlis hij Eurghsluis Eene aanzienlijke partij MEUBELATRE GOEDEREN en Des namiddags ten 5 ure in het Reglhuis te Burgh Een WOONHUIS, ERF en TUIN, staande en gelegen aan de Meeldijk, nabij Burghsluis, sectie Cu.'9 74 en 75, ter inhoud». grootle van 6 roed. 60 ellen. 1b hei sapplemsni tob tie Singapore Free Prm tob den 21 Mei TE ziejukzke »»J be 'web. k. we vos en zoon stahsdmkke**.

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 2