VERKOOPING VAN EEN BOEREN INSPAN. *ij armoedig wasvoor haar te hebben doen bedelen maar weldra kwam zij lot voller bekentenis en verklaarde het op den Sacraments dag van bet vorige jaar gestolen en de oogjes uitgestoken te hebben opdat het hij het bedelen des te meer medelijden mogt verwekken. Dit gruwelijke wijf is een gewezen dienstbode genaamd Margateiha Flintnergeboortig uit Moravie en 67 jaren oud. Het proces wordt met ijver voortgezet de straf, bij dn honganrsehe wet ten op zoodanige misdaad bepaald is het van onder op levend radbraken. De om den toestand baars kinds troostelooze moeder heeft er de tering van gezet en ligt op het uiterst. Naauwelijks is de dienst langs de spoorweglinie tusschen Parijs en Brussel geregeld aangevangen of men heeft reeds een droevig onheil te betreuren. De trein welke woensdag morgen ten 7 ure van Parijs was vertrokken, verwachtte men 's avonds te Brussel te vergeefs; velen toefden onder kliinmcnden angst hunne bloedverwanten hunne vrienden; liet werd 10, 11 ure, 1 ure in den nacht, doch mon wachtte te vergeefs eerst tusschen 3 en 4 ure in den morgen werd men met de ontzettendu waarheid bekend. De trein welke door twee locomotieven werd getrokken bestond uit een groot aantal wagens van allerlei klassen en verscheiden eigen rijtuigen en was ten 1 ure in den namiddag op hot punt Arras te bereiken toen eens klaps men weet niet hoe de locomotieven van de rijtuigen los raakten de eene bleef op de rails inaar de andere werkte diep in den grond terwijl de voortgetrokken wordende rijtuigen met geweld van de rails «ostenten wérden 5 van (leze stortten in een vuil moeras waar liet water verscheiden cli-n diepte had. Een vreesselijk ioonoel volgde hierop zoowel op den bodem als aan de oevers van dien pool. Hier worstelde men legpn don dood daar wist men van Schrik niet wat aan te vangen ginds nam men onder het uiten van ïjselijke jammerkreten de wijk hoogst rnoeijelijk was het ecnige hulp aan te brengen en klecllts weinige oogonblikken zouden over het loven van veleri beslissen. Van tijd lot tij I gelukte liet eenigen uit het moeras te redden. Inmiddels hadden de bonnbten van den spoorweg den trein weder in dien staal gebrngt dit de reizigers, die er goed afgekomen waren, den logt konden vervolgen. Din lenlag morgen zijn er slechts 5 of 6 aangekomen die Brussel lot plaats vaii bestemming hadden. De gewonde pers men zijn in de nabij de plaats, waar liet onheil voorviel, gelegen woningen opgenomen en erlangen daar do noodige hulp. Donderdag morgen mol don trein van 7 ure zijn velen van Brussel vertrokken om te gaan onderzoeken wat van hunne bloed verwanten on vrienden geworden is, die zij woensdag verwachtten. Volgens nadere lierigten bestond den trein uit een I2lal rijtuigen; de reizigers waren talrijker dan de vorige dagfin en zelfs maakte men de aanmerking dat de beweging tusschen Parijs en Brussel aan groeide. Acht rijtuigen- zijn in den afgrond die 50 voeten diep is, gestort terwijl Iret negende rijtuig, welks ketting gebroken Was, op de helling der kolk stuud Ie waggelen. De drie laatste rijtuigen bobben ter naaitwernood eene onregelmatige beweging ondergaan. Op het oognii hl ik toen de reizigers die de reis naar Brussel konden voortzetten, in een' nieuwen treint geklommen zijn, Was hot getal der gevonden tijken '27 en dat der gekwetsten 50. Mevrouw de prinses de l.itjne echtgenoot van den helgisehen am bassadeur ie Parijs was ook in den trein zij bevond zich in het laatste rijtuig en heeft niet in bet minst geleden. Den hoofd conducteur van den trein is letterlijk liet hoofd van de schouders gerukt. Kers ander conducteur is verpletterd. Donderdag morgen vroeg, zijn te Brussel twee jonge liede'n ontmoet die ver namen naar het bureau der diligence van Brussel tiaar Parijs zij waren met hun 13 vrienden uit de groote .stad naar Brussel op reis gegaan na liet ongeluk hadden slechts twee elkander wedergevorvden en dezen wilden nu onverwijld naar Parijs terug. Bijna ware een tweede ongeluk liet eerste gevolgd, fn de bedwel ming door hetzelve teweeg gebragt schijnt de trein toen hij Weder op weg ging, eerr verkeerd spoor Ie helihen ingeslagen, zoodal op hetzelve bijna twee treinen tegen elkander gehotst zouden zijn. De oplettendheid der reizigers en hunne waarschuwing heeft deze tweede ramp verhoed. Opmerkelijk is het, dat een dagblad van Valenciennes reeds had gemeld dat verleden zondag een van Parijs naar die stad vertrokken trein eerst des avonds ten 1 I ure aankwam. Hij was op de helling van Roeux of Roeulx (want de naam der plaats wordt op deze twee onderscheidene wijzen die in de uitspraak weinig verschillen ge speld) vast blijven zitten en men had hem niet dan door met kracht er aan te werken weder los kunnen krijgen. Op diezelfde plaats nu is het ongeluk gebeurd. Men meende dat ten gevolge van hol voorgevallene do spoorweg dienst tusschen Parijs en Brussel gestaakt zou worden vrijdag morgen echter is een trein van Brussel naar de frausche hoofdstad vertrokken niet omtrent 25 reizigers van welke sommigen aan hot ongeluk van Roeux omkomen waren. Nog leest men in een der Amstcrdamsebe bladen het volgende ei Bij bet ongeluk op den franschen Noorder-spoorweg van den 8 dezer zijn ook twee onzer stadgenooteo de hoer J. E. de Vries mede-directeur van den Amsterdamsehen schouwburgen de beer A. Bh, tegenwoordig geweest, en zijn beide den dood als door een wonder ontkomen. De heer de Vries dien wij gesproken hebben bevestigt in allo dealen het juiste van hot door ons gegeven verbaal bet was in de nabijheid van liet dorp Roeux, doch meeF bepaaldelijk te Vanpoux, aan (ie brug over de Scarpedat, na bet buiten spoor geraken der stoomslepers en knappen der kettingen de rijtuigen van den dijk zijn geslagen en in de diepte verzonken tot zoo lange dat de eerste ternedergestorte rijtuigen eene verstopping hadden daarge- stebl waartegen- de verdere rijtuigen zijn blijven stuiten. In een der foatsle rijtuigen die van den dijk zijn afgestort bevonden zich (le hoeren de Vries en Biadie daardoor ten minste boven water zijn verbleven en hoe weten zij zolven nietuil den waggon waarin zij zich bevonden, hebben weten le geraken-, nog even voor dat ook liet volgend rijtuig op liet hunne is nedergeslort. -Verschrikkelijk is het tafereel hetwelk de heer de Vries van de- gebeurtenis geeft hij weet gcene betere vergelijking dan van een slagveld kort na een bloedig gevechthet verspreid liggen van ver minkte doodenvan vreesselijk kermende gewonden de woeling van- hen ,- die naar betrekkingen omzagen de drukte van hen die hulp poog- dbn aan te brengen en de gewonden zooveel mogelijk wilde verbinden. »Ds hoeren de Vries on Bin hadden nog eenen derden toglgenoot $3® li-ssji A- P. Yoifvts sar» Uamms'baïleltseesler aan de» schoew- burg alhier hij zich moolDii hebben rtiaar Wijl zij te Parijs eSnlg- sins lalef aatt het station gekomen waren, en hunne bagaadje dus eerst met eert volgenden trein kon gaan was laatstgenoemde daarbij verhieven. «De beide geredde heeren de Vries en Bia waren derhalve begeerig dezen gelijktijdig met de tijding van hel ongeluk ook van hun gered zijn ie berigten te dien einde namen zij eene kar le Vanpóux en reden daarmede naar Arras, waar wel bereids eeriig gerucht van een ongeluk door een voetganger was medegedeeld doch waar zij djs eersten waren die eenig wezenllijk berigt mededeelden en het af zenden van hulp hielpen verhaasten. «Den volgenden dag hetzelfde punt wederom voorbij rijdende her kenden zij nog hunnen wagen half in liet water gedoken, half er uitstekende en niet den volgenden die er overheen gestort was er nog boven op. Een 300tal werklieden waren bezig met het oprigten van toestellen om de wagens uit de diepte op le winden.'V Den 11 dezer verhaalde men te Brussel nog het volgende: Een tweede ongeluk heeft met den trein die donderdag ten 7 ure des morgens Brussel verliet, op dezelfde plek van de vorige ramp plaats gehad. De trein namelijk is zonder hel doen van de gebrui kelijke seinen ter plaatse genaderd waar men de ramp te betreuren had. De sporen waarover de trein loopen moest waren door kranen bezet welke dienen moesten orn de overblijfselen van de ingezonken waggons uit het moeras te halen. De trein Welke nog in volle stoomkracht' voortrolde, heeft die kranen verpletterd en ze op de sol daten en de werklieden geworpen die zich op den weg bevonden en wel met zulk eene kracht, dat 16 personen meer of min zwaar go- wond zijn. Van een hunner is do dij letterlijk weggeslagen geworden. Men weet omtrent dit nieuwe ongeluk nog «eene nadere hijzonder- heden dan alleen dal alle reizigers van dezen trein reeds hij het parket van den procureur des konings to Arras eene klugt len deze tegen de administratie heeft ingediend. MIDDELBURG, den 10 Julij. Door de provinciale staten van Zeeland is, in derzelver vergadering van gisteren als lid van de tweede kamer der staten-generaal herkozen, de heer m.' Jozias de Backer. Ook hebben de provinciale slaten van Zeeland in dezelfde verga dering ter vervulling der vacature van raadsheer in het provinciaal gereglshof, eene nominatie opgemaakt, beslaande uit de heeren m." A. .1van Deinse substituut-officier bij de arrondissements-regtbank Ie Goes; L, J. van Maanen, officier bij do arrondissements-regtbank te Zierikzee en Ph. van den Broeckerijks-advokaat te Middelburg. FLISSiNGEN, den 7 Julij. De heer IV. van der Ösgeoclroijeerd brandspuit-fabrijkantis alhier van zijne reis naar Rusland, al waar door hem hestellingen voor zijn labrrjkaol waren aangenomen, terug gekeerd. Men mag zich verheugen over het besluit door hem genomen om zijne zaken hier in persoon te blijven besturen waar door dus de fabrijk zal worden gaande gehouden en een aantal huis gezinnen onderhoud zal blijven verschaffen. Het gerucht als of deze' verdienstelijke man zich in Rusland zou gaan vestigen schijnt dus on gegrond le zijn. Zeetijdingen* Den 4 Julij is Deal gepasseerd het fregatschip de Roompotkapt* S. van Ds'lden Az. van Zierikzee naar Batavia. BROUWERSHAVEN j >fien 12 Julij. Binnengekomen: Brouwers haffen, kapt. P. Janssen van Batavia naar Rotterdam. A dverientiën. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden iiï den ouderdom van 77 jaar en ruim 10 maanden, onze be minde MoederJOHANNA WILLE Ml NA de MUNTER geb. de Lange. BdrgH Uit ons aller naam den 6 Julij 1846. J. de MUNTER. HOMOLOGATIE en REHABILITATIE. De ondergeteekenden Curators in hel Faillissement van CORNEL1S van oer WEIJDE Stoffel&zoon Koopman err Winkelieralhier, handelende onder de firma van STOFFEL van dek WEIJDE Zoon verwittigen de erkende Sehuldeischers in dien Boedel dat bet op de' laatste vergadering aangenomen accoord den 23 Jnnij 11. bij Vonnis der Arrondissemenls Regtbank is gehomologeerdterwijl de gefailleerde bij hetzelfde Vonnis is gerehabiliteerd Zierikzee, den 13 Julij 1846. J. F. SCHUURBEQÜE BOE1JE. A. KENENS. Op Vrijdag den 17 Julij 1846, des voormiddags ten 9 ure, za{ men, op de Hofstede Obstersteijnin de Gemeente Cats, (Noord- Beveland), len overstaan van de Notarissen Al.' F. van DEINSE, residerende to Hulst, en J. W. VADER residerende te Cortgene, bij publieke veiling presenteren te verknopen 12 uitmuntende AKKERPAARDEN 7 scboone jonge PAARDEN 20 stuks extra goed HOORNVEE; wijders VARKENS KARNHONDEN, PLUIM GEDIERTE WAGENS, PLOKGEN. EGGEN en verder BOUW GEREEDSCHAP mitsgaders MELKGER'ËEDSGHAP. Bij dc Erven J. van m: VELDE OLIVIER Boekdrukkers en Boekbandelaars to Zierikzee, is van de pers gekomen en alom verkrijgbaar gesteld HANDLEIDING tot de MYTHOLOGIE voor boogere en lagore Scholen, door D' G. van Wieringhen BorskiReclor te Delft vierde verbeterde druk in klein 8° prijs 90 cent. En zijn hij dezelve voortdurend te bekomen alle soorten van KERKBIJBELS, fraai bewerkt, en verder alles wat tot eene welge- .sorteerde Roek-Affaire behoort tot de minst mogelijke doch vastge stelde prijzen. Bij den Boekhandelaar van SETT EN zijn thans weder proeven van DAGÜEBREOTYPE-PORTRETTEN voorhanden, volgens de nieuwste verbeteringen vervaardigd in 5 a 10 seconden zoowel in miniatuur als in buitengewone groolte. Tot het doen ver vaardigen derzelve bestaat nog slechts gedurende deze maand de gelegenheid,- TfE ZtEMlCZEE BI* DE WED: Af. BE VOS ZOON STABSDWRRER'Sï

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 2