Zeetij din gen n. naar Leiden Gouda en Amsterdam verzonden zijn, Te Weonen ko men dagelijks groote scheepsladingen koren uit Hongarije aan ton einde verder den Donau op naar Beijeren te gaan en vervolgens op het Lud- wigs-kanaal naar de Nederlanden en Engeland vervoerd te worden. Op den 10 Julij zal voor het provinciaal geregtshof van Zuid-Holland Ie rcgt staan C Bnuerd of BouwerBijgenaamd de Knuppel, beschuldigd van diefstal hij nacht in een bewoond huis, door middel van uitwendige braak en inklimming Deze beklaagde telt 47 jaren heeft van dien leeftijd 23 jaren wegens gepleegde diefstallen met verzwarende omstan digheden in tuchthuizen doorgebragt en is drie malen gegeeseld en twee malen gebrandmerkt. Den 29 Junij is te 's Hage in gijzeling gebragt voor eone som van ruim f 107 met inbegrip der kosten ten bedrage van f 187, J. P. Kohier, cene tachtigjarige weduwevan onbesproken gedrag en burgerlijke familie. Eeriige belangstellende personen hebben besloten eene poging te doen ten einde haar weder op vrije voeten te doen ko men cn hebben daartoe in bot Dagblad van 's Gravcnhage de medewer king van menschenvrienden ingeroepen. Zij heeft 57 achtereenvolgende jaren in wijk N. en wel in het huis n.° 163, gewoond. Naar men verneemtrust do russische regering zich thans op eene geduchte wijze toe tot eenen nieuwen veldtogt tegen de bergvolken hopende alsnu voor goed een einde te maken aan dezen voor haar zoo kostbaren en Moedigen strijd. Men heeft eindelijk het berigt ontvangen der be slechting der Oregon-kwesliebestaan hebbende tusse,hen Engeland en de Vereenigde-Staten van Noord-Amerika. Paus Pius IX zou vol gens een brief uil Rome, den 2i dezer gekroond worden eene der eerste maatregelen welke Zijne Heiligheid denkt te nemen, zou de in vrijheid stelling van allé slaatsmfsdadigers zijn. Voor weinige dagen hebben wij vermeld, dat te Julphaas een werkman door hel drinken van ge karnde, melk zou overleden zijnThans vernemen wijdal er vermoe den van vergiftiging zou bestaan zoodat zijn lijk is opgegraven en gereg- telijk geschouwd, (lij was gehuwd en eene gehuwde dochter woonde bij hem in huis. Men meldt nil Amsterdam dat aldaar een plan be raamd is om bet terrein van de in bet verleden jaar afgebrande suiker raffinaderij van de hceren ftupeop de Keizersgrachtthans te gebruiken tot op rig t i ng van een instituut voor blinden. ï'it Amsterdam meldt men van den 30 Junij: Men verneemt, dat onze. siadgenooten de boekhandelaars M. Schooneveltl en Zoonplan hebben om gelijk zulks in het ineerendeel der groote steden van ons l ijk reeds geschiedt ook voor deze stad een maandboekje uil to geven, dat de, door ons stads-bcstuur toegezegde, authentieke opgave zal bevallen van alle ingeschrevenen in do geboorte- huwelijk- en sterfregisters In dezer stede, onder bijvoeging van eene lijst der publiek geveilde eigendommen en den prijs, de aanbestedingen in de provin cie enz. Dal de uitgevers dezen Nieuwen Amslerdamschen Mercurius niet slechts van plaatselijk belang willen doen zijn blijkt uit de verdere rubrie ken die dit boekje zal bevatten, onder anderen uit het belangrijke: Hamlet cn Nijverheid. WH hebben grond otn te vertrouwen daar de redactie zno wij vernemen, in bekwame banden is, dat dit maandboekje der hoofdstad tot sieraad zal zijnen in eenè behoefte zal voorziendie sedert 1815, toen zijn naamgenoot ophield te bestaan, door vele gevoeld is. Maandag nacht, ruim 2 ure, brak er te Rotlerdam plotseling eene felle brand uit in het buis van den broodbakker van den IIergop den hoek van de Heerenstraat en de Bolersloot tegenover de Meent. De hevig woedende vlammen vernielden weldra bet huis waarvan alleen de gevel staan bleefen bedreigde zwaar de belendende ge bouwen doelt do brand heeft zich gelukkiglijk alleen bepaald tot het huis waarin dezelve ontstaan is. De schutterij de mariniers cn de policie hebben zich op het loffelijks! van hunne taak gekweten en men schrijft het vooral aan bot beleid, waarmede de bluschmid- leien werden" aangewend loe dat men gcene grootere onheilen te betreuren beeft. .Een der bewoonsters van bel bovenhuis de dochter van de wed. Itutgersbeeft, door uit een raam te springen, belang rijke kneuzingen aan de lendenen bekomen zoodat zij naar bet gast huis is moeten vervoerd worden. De inboedel van den bakker van den Berg was, naar men verzekert, voor f 4000 en het huis voor f 5000 in verschillende brandwaarborg-maatschappijen verzekerd. De oorzaak van den brand is nog onbekend. MIDDELBURG den 29 Junij. Wij vermennen in het belang onzer mede-ingezetenen te moeten herigten dat sedert ecnige dagen hi. onderscheidene winkels alhier, niet alleen pogingen zijn aangewend om verzilverde centen voor vijf-en-twintig-centsstukken uit te geven maar dat zelfs reeds onderscheidene personen daarmede bedrogen zijn. YL1SSINGEN den 30 Junij. In den namiddag van zaturdag den 27 dezer, verliet eene cadraaijersboot waarin zich bevond N. J. Tanis vergezeld van drie jongelingen genaamd J. Fenyn, C. Eckstad en J. van der Harst, de weslerhaven dezer stad om zich naar de ter feede liggende schepen te begeven naauwelijks even buiten de haven gekomen zijnde sloeg de boot door de hevige koelte en hooge zee om en geraakten de vier personen in het waterwerden door do baren overdekt en bevonden zich aizoo in doodsgevaar terwijl de omgeslagen boot zeewaarts werd gesleurd. Naauwelijks werd dit ont dekt of verschillende sloepen waaronder de roeisloep n.° 9 van het nederlandscbe loodswezen alhier verlieten de haven en spanden alle hunne krachten in om de met den dood worstelenden ter hulp te snellen. De laatstgemelde roeisloep n.° 9 bemand met de moedige zeelieden Struylekwartiermeester, M. J. van der Velde, binnen loods, J. van Boven, matroos op bet hulp-en werkvaartuig M. Dijk graaf en C. HeekviUebeide sloeproeijersalle bij het rrederlandsch 'loodswezen waarbij zich nog de belgische binnenloods J. van Koolpul had gevoegd gelukte het na veel inspanning en niet buiten gevaar drie der. in boogen nood verkeereode ongelukkigeti te bereiken, bun te redden behouden te Ylissinger. aan wal te brengen en aan hunne betrekkingen weder te geven; terwijl de vierde, zijnde de jongeling J. Fenyn voornoemd reeds was gezonken en alzoo zijn graf in de golven beeft gevonden. Eer en lof zij de edele redders voor hunnen geloonden moed in het redden van drie hunner natuurgenooten welke door hunne menschiievende onderneming aan een gewissen dood zijn ontrukt. Den 28 dezer arriveerde alhier Z. K. H. prins Hendrik, als .bevelhebber op het alhier zeilree liggend eskader. Ook zijne exc. de minister van marine kwam dcnzelfden avond aan, hield gisteren morgert eene inspectie aan boord der schepen en ontving in den namiddag, met zijne gewone minzaamheidda fooge i;a minders ambtenaren der roariee» Heden morgen om 9 «re verkondigde hel geschut tier vesting cn schepen de aankomst van Z. M. den koningHH. KK. HH. de prinsen van Oranje on Alexander, benevens Z. D. II. den hertog van, Nassau, op het eskader. Z. M. hield zich toen onledig met het eskader in oogenschouw te nemen en liet zich met hoogstdeszelfs gevolg onaangezien de stevige windskoelte met de sloep van boord tot boord overbrengen. Het getal der aanschouwers was groot terwijl het schoone weder dit heerlijk schouwspel verhoogde. In den namiddag arriveerde Z. M. aan boord van het stoomjagt de Leeuw, alhier in de haven om den nacht door Ie brengen en morgen vroeg, op de Cycloop, het eskader naar zee uitgeleide te doen. Alles wordt hier in gereedheid gebragt voor de illuminatie van dezen avond. Den 1 Julij. Het eskader is heden morgen omstreeks half negen ure onder zeil gegaan en naar buiten gestevend doch wegens de wankelende gelegenheid kwart voor tien ure geretourneerd. Het heeft daarbij eenige manoeuvres in zee verrigt ter hoogte der Wie lingen waarbij ook Z. M. de koning tegenwoordig was. Gisteren avond, omstreeks 5 ure, is Z. M. aan boord van hot stoomjagt de Leeuwweder uit de haven naar het eskader vertrokken om aan boord van den Prins van Oranjebij Z. K. II. prins Hendrik te dineren hoogstdezelve kwam tegen 8 ure weder in deze vesting terug. De stad was vol vreugde en bedrijvigheid en er waren verscheiden eerepoorlen opgerigt. Heden middag 12 ure is Z. M. met het koninklijk stoomjagt van de reede naar Holland vertrokken. Naar wrj vernemen is do vice-admiraal Lucas door Z. M. tot kom- mandeur van de Orde van den Nederlandscben Leeuw en de hoofd ingenieur 3. ETromp tot ridder dier orde benoemd. GOES, den 29 Junij. Hoewel het goed opgekomen vlas in ons eiland echter wegens de droogte niet de gcwenschte lengte gekregen heeft, en daarom slechts een middelmatig gewas te noemen is, zoo schijnt het niettemin over het algemeen van goede kwaliteit te zul len zijn, en is ver het ineerendeel (op St.-Jans beraad verhuurd) ge accepteerd nagenoeg tegen den huurprijshetwelk zoo wel voor den verpachter als pachter van belang mag gerekend worden. Over het al gemeen was het te goed om niet aangeslagen te worden hoewel het in het Oudeland maar ter naauwernood was. ZIERIKZEE den 3 Julij. Naar men verneemt heeft gisteren morgen op de hoogte van S.'-Philipsland in het vaarwater het Slaak, de van Antwerpen naar Rotterdam varende stoomboot Amicitia eenig ongemak aan de machine of ketel bekomen en dien ten gevolge aldaar moeten blijven liggen. Van ongelukken beeft men niets vernomen» BROUWERSHAVEN, den 2 Julij. Binnengekomen: Clirisljand Carldinekapt. H. Nielson van Stego naar Antwerpen. PRIJZEN per EFFECTEN te AMSTERDAM. Woensdag den 1 Julij 1846. Nederlanden 2'/s pC. Werk. Schuld 3 4 1 Amort. Syndikaat 3'/, pC. Handel-Maatschapprj 4'/, gëbleven. 61'/.. pC. 73'*/, 95'/3 176</„ MIDDENPRIJZEN van de volgende ARTIKELEN TE ZIERIKZEE O. Tarwe 1844 N. dito 1845 Zaai-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dilo Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito van den 2 De Ned. Mudde. ƒ10,50 a 11,00 - 9,50 a 10,25 - 0,00 a 0,00 - 9,00 it 10,00 - 7,50 a 8,25 - 3,80 h - 3,50 a - 3,25 a - 5,75 a -10,00 a 11,00 - 0,00 a 0,00 4,00 3,70 3,40 6,00 Julij 1846, Graauwe Erwten Groene dito Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Ned. Mudde, 0,00 a 7,50 a 0,00 a 8,50 a 0,00 a 0,00a 0,00 9,00 0,00 9,00 0,00 0,00 Raap-Olie te Zierikxee, f 36,00 p. v. Patent-Olie -39,00 Lijn-Olie 00,00 Raapkoeken f00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 Ondertrouwd zlerikzee efen 3 Julij 1846. Eenige kennisgeving. J. A. van der HALEN en C. M. GROENEVELD de KATER. De Heer Tb. BROUWER als gemagtigde van D. van FAROWÉ en G. de BRUINE, zal, op Dingsdag den T Julij 1846, des namiddags ten 2 ure door bet ministerie van den Notaris M.' C. van der LEK de CLERCQ publiek presenteren te verknopen: Eene HOFSTEDE, met 40 bunders 69 roeden 15 ellen BOUW- en WEILAND slaande en gelegen onder de Gemeenten NieuwerherlcOuwerkerk en Oosterland. Op Woensdag den 8 Julij 1846 des voormiddags ten 9 ure op ovengenoemde Hofstede, eenige BËESTIALEN, BOUW- en MELKGFIREEDSCHAPPEN benevens eenige HUISMEUBELEN. Alles breeder bij biljetten omschreven. De Notaris M.' C. van der LEK de CLERCQ zal ten verzoeke van M. KRABBENz. publiek presenteren te verkoopen Op Maandag den 13 Julij 1846 des namiddags ten 2 ure, aan de respective Blokken 5 bund. 56 roed. 51 ellen VRUCHTEN en MEEDE TE VELDE gelegen onder de Gemeente Kerkwerve. Op Dingsdag den 14 Julij 1846, des voormiddags ten 9 ure, op de Hofstede door den rekwirant bewoond een PAARD een Melkkoe, twee tweejarige Vaarzen een Jaarling en verder eenigo BOUW- en MELKGEREEDSCHAPPEN en HUISMEUBELEN alles bij biljetten breeder omschreven. TE ZiEfttEZEE BJi WED» Dg VOS ES ZOON STADSDRUKKERS.

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 2