A dvertentiën. «discussie ontstond en besloten werd om dit uitmunlend stuk aan de leden gedrukt mede te deeien en alzoo een onderwerp van nadere overweging uit te maken. In den namiddag werden op een daartoe bestemd en voorbereid veld vele werktuigen van landbouw beproefd en het hooge nut van de meeste erkend de toevloed van velen bewees ook daarin de grootste belangstelling. De tweede dag door bet schoonste weder begunstigd had niet minder dan de vorigeeen feestelijk aanzien van alle gebouwen wapperden vlaggen en talrijke scharen van menschen stroomden als bet Ware naar bet veld even builen de stad in gereedheid gebragt voor de tentoonstelling van vee en werktuigen voor den landbouw. Op dat doelmatig gekozen terrein was eene smaakvolle tent geplaatst en bet geheel omheind zoodat de toegang uitsluitend voor de leden was bewaard door de zorg van commissarissen waren de wprktuigen en de verschillende veesoorlen behoorlijk geschikt; nimmer zag men vol gens velen, eene meer uitmuntende verzameling van. vee, waaronder ook schoone paarden werden opgemerkt. Nadat deze tentoonstelling later voor het publiek was opengesteld vereenigrlen zich drie honderd leden aan eenen vriendschappelijken disch muzijk verhoogde de ge noegens van bet zamenzijn en gulle vrolijkheid beerschle alom door geene enkele wanorde gestoord. De geachte voorzitter stelde de meest gepaste toasten in allen vooral die aan Z. M. den koning en die aan landbouw en veeteelt gebragt werden uitbundig toege juicht met belangstelling vernam men de uitspraak der lieercn com missarissen en de namen dergenen die premiën verkregen hadden, Eerst laat in den nacht eindigde deze vrolijke en belangrijke bijeenkomst. De derde dag was tot den verkoop «Ier voorwerpen bestemd welke evenwel met weinig gevolg bekroond werd. Zoo eindigde dit feest van landbouw en veeteelt ieder was verge noegd en tevreden met blijdschap zag men de sporen van het goede reeds door de maatschappij gewrocht, en in de harten leeft de gegronde hoop «lat die maatschappij meer en meer de belangen van den landbouw zal kunnen bevorderen. Lang zee.r lang zal het genot dezer dagen in bet aandenken van velen blijven. De toegekende prijzen en premiën zijn als volgt: Voor het Heestiaal Besten hengst van 2 jaren. I prijs aan A. van de Slolpe, Ie Dreischorvan f 40. Besten hengst van 1 jaar. l'le prijs aan de Gloppcr, te Haamstede, van f 30. 2n L. Bongerd, te Noordwelle, van- 15. Beste 3jarig infandsch akker-inerriepaard. 1'" prijs aan J. Bevelander, te Zierikzee, van f 40. 2"> J. hebree Moens, te Bornmenede, van - 25. Beste djtirrg inbindsch rijluig-merriepaard. 1 prijs aan lb. Cmte Haamstede, vanf 40. Beste 2jsrig akker-merriepaard. 1'" prijs aan J. de Vlieger, te N'oordgouwe, van 30. S4' Vermunt, »....- 15. Beste stier, geboren vóór 1 Janunrij 1813. I'1" prijs aan J. de Vlieger, Ie N'oordgouwe, van f 30. 2de IK. Vis, te Haamstede, van- 15. Beste stier geboren na i .lanuarij 1815. 1"* prijs aan J. G. J. van den Bosch, te Willeminadorp van f 20. 2<i« J. van der Weelete Thoten van - 8. Voor de beste melkkoe. 1"" prijs aan A. Gitjam, te Ouwerkerk, vanf 25. 2<"* A. Moolenburghte Eikerzee, van - 15. Voor de beste 3jarige vaars. 1'" prijs aan A. Moolenburghte Eikerzee, van f 20. 2d' AIK. de Glopper, te Ellemeel van - 12. Voor de beste 2jarige vaars. 1*'" prijs aan J. Smits. Ie Bruinisse. vanf 15. 2dc A. van den Bossete Ellemeetvan - 8, Voor de beste Ijarige vaars. prijs aan J. G. J. van den Bosch, te Willeminadorp van f 10. 24" als boven- 5. Voor den besten 1 jarigen rain. prijs aan J. G. J. van den Bosch, te Willeminadorp, van f 20. 2" als boven- 12. Voor den besten ram boven de 2 jaren. 1 prijs aan den hei-r J. W. Vader, te Cortgene van f 15, Voor de beste 3 stuks Ijarige hamels. prijs aan J. G. J. van den Bosch, te Willeminadorp, van f 20. 2d' als boven- 10. Beste 5 stuks ooijen van 1 jaar. i'" prijs aan J. G. J. van den Bosch, te Willeminadorp, van f 20. 24° J. Smits, le Bruinisse, van- 10. Voor den besten beer. l"c prijs aan C. Vis, te Middelburg, vanf 15. 2d* I. Hockete Noordgouwevan- 8. Voor de beste zeug. 1 prijs aan I. Hocke te Noordgouwe, vanf 10. Voor de Werktuigen 1. Een premie van 25. aan G. Barendse. te Ouwerkerk, we gens aan den dag gelegden ijver door het aanbrengen van een ver vaardigd model eener meekrap-bereidings-fabrijk door stoom. 2. Een premie van f 25, aan Jvan der Havete Ouwerkerk voor eene ter bezigtiging gestelde opbreekploegwelke zeer doelmatig is bevonden voor het opbreken van den ondergrond. 3. Een premie van f 15, aan A. Giljamte Ouwerkerk, voor eene ter bezigliging gestelde opbreekploeg, voor losmaking der 2- en 3jarige meedewegens deszelfs doelmatigheid. 1. Eene premie van f 15, aan J. G. J. van den Bosch, te Wil leminadorp op de aangebragte snijmolen voor wortelgewassen. 5. Eene premie van f 15, aan S. Tak, te Middelburg, op eene tentoongestelde molen tot het breken van paardenboonen en erwten. 6. Eene premie van f 10, aan C. de Wilde, te S.'-Maartensdijk op een ter bezigliging gestelde kaarnmacbine welke is bevonden zeer doelmatig te zijn. Hoor de Nederlandscbe Handel-Maatschappij zijn weder bevracht voor Amsterdam 9voor Botterdam 8voor Dordrecht 1 en voor Middelburg 2 schepen zijnde de Roompotkapitein S. van Delden, Az. van Zierikzee en hel Zeepaard kapitein J. Giltjes, Jz. van Middelburg. Door hel stedelijk bestuur te Middelburg isbij publicatie verboden de straten stoepen of buizen te schuren mitsgaders de glazen te wasschen noodzakelijk geacht door de voortdurende groote droogte. Een ontzettende ramp, dio de harten van allen die het wél met hunne natuurgenooten meenen met medelijden vervuld heeft een ijverig en braaf huisvader smartelijk getroffen en hem in de diepste ellende gedompeld. Roel States, een naarstig daglooner wonende aan de Sluis n.° I hij Breskens verliet, vergezeld van zijne vrouw, op tiert 5 dezer zijne woning om door veld-arbeid een stuk brood te verdienen. Hunne vijf jonge kinderen vertrouwen zij aan de zorg eener hoogbejaarde moeder welke bij hen inwoonde. Dezo vrouw verliet het huisje voor eenige oogenblikken om melk tot voeding der onschuldige kinderen te gaan balen. Bij hare afwezigheid ontstond er, door nog onbekende oorzaken, brand in hetzelve, welke met zulk eene Verschrikkelijke kracht woedde dat de sluip met alles wat zich daarin bevond binnen weinigen tijd in een hoop gloeijend puin en asch verkeerde. Vijf kinderen ondergingen den ijsselijksten dood en de beklagens waardige ouders, die thans geen dak ter beschutting, geen steen waarop zij hun hoofd kunnen nederleggen is overgebleven, treuren bij de verschroeide lijken hunner vijf lievelingen die zij weinige oogenblikken te voren, in de hloeijendsle gezondheid achterlieten. Hunne ellende is grenzeloos. Weldadige landgenoolen gij die nooit ongelukkigen der vertwijfeling (en prooi liet; ouders, wien de stem der natuur voor uwe kinderen zoo liefderijk in bet harte spreekt o, beloon liefde aan dat rampzalige ouderenpaar; bij Hem die de barmhartigheid hoven de offerande stelt zal ook de geringste gift zoo welkom in de ellende, met welgevallen opgeteekend en met zegen worden bekroond. Aan het gemeente-bestuur te Breskens kunnen de 'giften, worden overgemaakt. Zondag namiddag zijn met zwemmen in de Wetering en in de Realengracht te Amsterdam verdronken Jan Franken oud 50 jaren en Johannes Meijer oud 15 jaren. Ook te Apeldoorn beeft dien dag een jongeling bij het zwemmen zijnen dood gevonden. Van alle oorden komen ons de gunstigste beriglen in nopens al bet te veld staande gewas. Indien geene ongelukken gebeuren en de Hemel ons voor rampen behoeden wil, levert alles het vooruitzigt op dat men bij 's menschen geheugen nooit eenen zoo rijken en voor- deeligon oogst zal hebben beleeft. De late nachtvorsten hebben wel hier en daar eenige schade aangerigt maar, behalve dat dit niets vreemds is en geene zich verspreidende kwaal veroorzaakt bestaat nog de hoop dat, indien wij spoedig met eenen groeiznmen regen begunstigd worden nog veel van die schade hersteld zal worden. Al- leenig met hel vlas is hel slecht gesteld daarvan zal veel verloren zijn door de langdurige droogte. In de omstreken van Gend heeft ir.en reeds een aanvang gemaakt met het maoijen van gerst. Zeetijdingen. BROUWERSHAVEN den 11 Junij. Binnengekomen: Gertruda kapt. A. Schaap, Mary Hitte,gonda, kapt. J. Martens, Diligcnlia kapt. H. F. Horneman van üldenbarneveldkapt. O. Kievyt eh 's Gravenhagekapt. C. L. Blok, alle van Batavia naar Rotterdam, PRIJZEN oer EFFECTEN te AMSTERDAM, Woensdag den 10 Junij 1846. Nederlanden, 2pC. Werk. Schuld 3 i> 4 Amort. Sjndikaat 3pC. Handel-Maatschappij 4'/, i gebleven. GO'/j, PC. 72'/ls 92»/,. 170',' MIDDENPRÏJZËN van de volgende ARTIKELEN te ZIERIKZEE Junij 1846. O. Tarwe 1814 N. dito 1845 Zaai-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-diio Haver Paardehoonen Witte dito Bruine dito van De Ned. f 10,50 - 9,50 - 0,00 - 9,00 - 8.00 - 4,20 - 3,80 - 3,20 - 5,50 - 11,00 - 10,00 den II M udda. a 11,00 a 10,50 it 0,00 a 9,50 8,50 4,30 4,00 3,10 6,00 a 12,00 a 15,00 Graauwe Erwten Groene dito. Gele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Ned. Mudde. f 0,00 k 0.00 - 7,00 h 9,00 - 0,00 a 0.00 - 10.00h 10,50 - 0,00 a 0.0G - 3,00 a 7,00 Kaap-Olie le Zierikzee. f 39,00 p. v. Patent-Olie - 42,00 Lijn-Olie -00,00 Raapkoeken f 00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 Gehuwd le 1s Gravenhage op den 10 Junij 18-56: J. L. van der VLIET mei A. B. HA GE DOORN. Bij gelegenheid der BROUWEBSHAVENSCHE KERMIS zal op CATS BURG MUZIJK en andere VERMAKELIJKHEDEN elkander afwisselen levens het noodige Consumable voorhanden zijn, De Heer LEENDERT ZEEMAN zal, ten overstaan van den Notaris C. J. van oer HALEN aan deszelfs Woning te Zonnemaire publiek presenteren te verknopen Op Vrijdag den 19 Junij, des voormiddags ten 10 ure: 1 bruine MERRIE, oud 4 jaren, 1 Dito, oud 5 jaren, 1 bruine Ruin, oud 6 jaren, 1 Dito, oud 7 jaren, 1 zwarte Merrie, oud 12 jaren 1 Dito oud 13 jaren I 2jarige Merrie-Hit, een Merrie- Hit oud 15 jaren, 2 Veulens, zijnde Ruins, 11 extra baalgevende Melkkoeijen 1 vare Koe, 2 kalfdragcmle Ijarige Vaarzen, 3 3Jarige Vaarzen, 1 jaarling Dito, 6 Hokkelingen 1 3jarige Slier, 1 Karnhond, een partij Hoenders. Ganzen, Eendenvoorts 1 HUIF WAGEN, 3 Boerenwagens, 1 Cbais, 7 Ploegen in soort, 8 liggen in soort, 3 Slepers, 1 Holblok 1 Molbord, 1 PerwetkarVor ken, Rieken, BOUWGEREEDSCHAP en een partij MELKGEREED- SCHAP; - en Op Dingsdag den 23 Junij des voormiddags ten 10 ure Een partij HUISMEUBELEN, bestaande in Tafels, Stoelen Bed Ledekant Bureau Ladetafels Porselein Glas Aardewerk Koper Tin Blik- en Ijzerwerk en hetgeen verder zal worden geveild. te zserikzes bij de wed. a, de vos er zoon stads drukkers,

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 2