ZIERIE.ZEESCHE VRIJDAG U A.0 1846. COURANT. 12 JUNI J. Besturen en Administratiën. Nieuwslij dingen M.o 47. BRANDSCHOÜWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEF verwittigen de ingezetenen: dat er op Maandag den 15 dezer maand eene algemeene Inspectie op de Brandbluschmiddelen te dezer Slede zal gehouden worden en herinneren mitsdien aan de bepalingen van de art. 44 45 en 46 van het Brand-Reglement voor deze Stad opdat alles in goeden hruikbaren staal worde tentoongesteld en niemand alzoo door onwetendheid vervatte inde boeten tegen de nalaligen verordend. Zierikzeeden 8 Junij 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE!, vt., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROËF. FRANKRIJK. PARIJS den 6 Junij. Het hof der pairs heeft bij vonnis van gisteren den koningsmoorder Lecomte veroordeeld tot de straffe des doods op de wijze als die op oudermoord is bepaald dat is om in bet hemd, barrevoets en het hoofd met eenen zwarten sluijer overdekt, naar de strafplaats te worden geleid; voorts om een uur lang alzoo op het schavot te moeten verblijven terwijl het doodvon nisdoor eenen deurwaarder den volke zal worden voorgelezen en hij daarna onverwijld zal worden ter dood gebragt. Den 8. Heden morgen ten 5 ure is hel doodvonnis aan Lecomte Voltrokken aan de barrière Saint-Jacques de gewone strafplaats. Een telegrafisch berigt van den franschen gezant te Rome den heer Rossi, gedagleekend Rome den 1 dezer, meldt, dat paus Gregorius XVt dien dag onverwachts is overleden, in den ouderdom van 80 jaren en 9 maanden. "ij was den 2 Eebruarij 1831 tot paus verkozen, NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 9 Junij. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden van het dak van het paleis van Z K. H. prins Erederik der Nederlandeneen ambachtsman Sportseerder genaamd gevallen eh onmiddelijk daarna overleden is thans verneemt men dat het Z. K. H. heeft behaagd drie van diens nagelaten kinderen voor hoogstdeszelfs rekening te doen opnemen in het diaconie oude vrouwen- en kinderhuis en te bepalen dat de weduwe als vaste bediende In het paleis zal werkzaam zijn. De Staals-Courant van vrijdag behelst eenige beriglen met den laatsten landpost uit Nederlandsch-tndie aangebragten lot 1 April ll. loopende. Sommige dier berigten zijn reeds vroeger door ons me degedeeld wij nemen dus alteen de laatste zinsnede van het stuk in de Staals-Courant over, Welke dus luidt: «Wij kunnen in verband met het vorenstaandenog mededeelen dat aan den néderlandschen gezant bij het hof van Lissabon last is ge geven om ter kennis van het portugeesch gouvernement te brengen dat men dezerzijds, in afwachting van het bevolen onderzoek, het oordeel opschort omtrent de handelingen der porlugesclie autoriteiten Van Timor, maar niettemin WeuScht. dat dezelve inmiddels worden aangeschreven om zich in soortgelijke gevallen te onthouden van handelingen die tot botsingen zouden kunnen aanleiding geven. Men meldt uit 's Hage van den 9 dezer Gisteren zag men door de daartoe bevoegde beambten een rondgang bij de fruitvetkonpers en degenen die alhier ter markt kwamen doen om zich te over tuigen dat de pollen waarin de aardbeziën verkocht worden de Vereischten bij de stedelijke reglementen voorgeschreven hadden een aantal van die potten welke bevonden zijn de maat niet te hebben zijn ih beslag genomen en do houders of bruikers in eene geldboete vervallen. Uit Botterdam wordt van den 8 dezer gemeld Zoo men ver neemt is in de nabijheid dezer stad eene allerverschrikkelijkste en hoogst afschuwelijke daad gepleegd. Een knecht van den zeeftemaker v, G alhier woonachtig zich eergisteren avond bevindende aan den boezem buiten deze stad ontmoet 5 a 6 manspersonen die een gesprek met hem aanknoopen en hem eindelijk niet dan na veel moeite daar hij niets van de zwemkunst verslond overreden om eens bij gelegenheid der groote hitte te gaan zwemmen dat zij W'el zouden zorgen dat hij niet kon verdrinken. Zoo gezegd zoo gedaan genoemde persoon springt in het water doch in plaats van hem te helpen is hunne eerste zorg om hem te doen verdrinken en hem van het bij zich hebbende geld ten bedrage van ongeveer 20 gulden dat zijnen patroon toebehoorde en waarvan zij, op hoedanige wijs ook is ons onbekend kennis schijnen gedragen hebben te berooven welk voornemen hun dan ook gelukt is daar zij den buit gedeeld hebben. Hel lijk is zoover wij vernemen nog niet opgevischt. De gesprekken echter van wederzijden gevoerd werden door een jongetje van omstreeks 10 jaren, daar in de nabijheid aanwezig, aan gehoord welk jongetje zij ook willen overhalen om eens te zwemmen .dezen ter beiooning aanbiedende 2 a 3 kwartjes daar de snoodaards .wel bemerkten, dat er een getuige bestond, die hunne snoode han deling had gadegeslagen doch daar deze antwoordt dut hij ook niet unl verdrinken even als degeen dien hij zoo op het oogentilik eene prooi der golven heeft tien worden, dringen zij niet verder bij hem aan, maar verwijderen zich. Het jongetje begeeft zich naar de stad en heeftzoo wij verder vernemen van hel voorval kennis aan de policie gegeven. Het is te hopen dat het der policie moge gelukken die aterlingen in handen te krijgen opdat zij hunne welverdiende straf niet ontgaan want die personen zijn dezelfde wie niets te heilig is om hun tot dekmantel te diehen ten einde ongestraft hunne snooda euveldaden daarmede te bedekken. Zij geven onder het een of ander voorwendsel voor dat zij onlangs uit Oost- of West-Indie gekomen zijn en onder de te koop aanbieding van eenige snuisterijen koffij thee enz. bedrijven zij de grootste bedriegerijen en opligterijen waar van men elders een voorbeeld te vergeefs zoeken zal. Zij zoeken u onder het een of ander voorwendsel ergens heen te lokken en wel op plaatsen waar hunne club vergaderd is, berooven u door middel van valsch spelen als anderzins van uw geld en gelukt hun dit niet zooals in het onderhavig geval van uw leven. De Indicateur van Bordeaux opent eene inschrijving ten voordeela van eene vrouw die bijna al de fransche veldslagen onder Napoleon heeft bijgewoond. De Indicateur verhaalt aldus bare geschiedenis Er is sedert eenige dagen eene oude vrouw in Bordeaux die den winter dan hier, dan weder daar, bij arme lieden heeft doorgebragt en het karig voedsel dier lieden deelde. De koude en vochtige nachten heeft zij doorgebragt in schuren of stallen geen geld heb bende om een 'betèr nachtverblijf te verkrijgen. Calharina Rohmer werd in 1782 te Bolrnar geboren. Haar vader was sergeant hare moeder marketentster. Zij zag haar vader sterven bij het innemen van Calaber eene kanonkogel nam het hoofd harer moeder weg, liij den slag van Eleurus. In 1802 trouwde Calharina Rohmer met" Frans Gerard, tamboer-majoor bij de 62'" halve brigade. Marketentster gelijk bare moeder kwam zij in Spanje met de afdee- ling van generaal DonntldieuWoonde de inneming van Sarragossa bij ging met deze afdeeling in Portugal t en kwam terug in Barcelona. Op dit tijdstip had zij reeds acht zoned. Zij verliet Barcelona om naar Oostenrijk te gaan met de afdeeling van Cliarrière. Zij werd door een lanssteek gekwetst bij den slag to Wagram. Zij Woonde de inneming van Weenen de slagen Clozkau Luizen én Bautzen bij kwam met Rapp in Dantzlg verbleef te Dresden, en vertrok van daar, om gedurende verscheidene maanden in garnizoen te Napels te blijven. Steeds bereid om de vermoeijenisseti van den oorlog te doorstaan eh haar leven te wagen om de gekwetsten te helpen kwam zij in Spanje terug woonde de inneming van Gironne bij alwaar haar man gedécoreprd werd. Ditmaal werd zij zelve soldaat en vocht tegen den vijand die een oogenblik de overhand schpen te nemen. Van daar vertrok zij naar Rusland zij trekt door Warschau Krakau en gaat tot Moskou. Bij den aftogl komt zij over de brug dér Beresina met de eerste afdeeling. Zij werd mödegeteld onder do 25 man die overgebleven waren van de 4 bataillons der 1000 man Van den aftógt. Zij woonde le Courbevole de reorganisatie van haar regenionl bij. Zij nam deel aan de gevechten van Chalons Troyes Bnrou-Aube en Rrienne. Zij was te Eontainelileau hij de afdanking. Zij vertrok met haren man om den keizer naar het eiland Elba te volgen. Zij had toen 10 zonen ohder de wapens. Zij kwam le Parijs terug en woonde eindelijk den slag van Waterloo bij. In 1815 werd haar man tot adjudant bij de artilleria benoemd. In 1825 Volgde zij Gerard in Spanje, alwaar hij sneuvelde. Zij kwam alleen in Frankrijk terug en in 1825 huwde zij inet Antoine Varinsergeant-majoor bij de genie. Zij vertrok met dezen naar de expeditie van Afrika. Zij woonde de innemingen van Algiers Bona Mascara Oran eh Constarttine bij. In deze laatste omstandigheid verliest zij harén man en twee harer zonen. Zij werd tweemaal ge kwetst le Bougie en in de zaak van de Maison-Carree. S.'-MAARTENSDIJK (eiland Tliolen)den 6 Junij. Wij hebben een ongeluk te betreuren, lieden morgen ten 5 ure begaf zich Mallhijs Kóópman, veld-dnglooncrnaar den arbeid tegen gewoonte, niet ten 8 ure te huis komende zoo spoedde zich zijnen stiefvader naar de plaats waar hij Werken moest en vond hem verdronken liggen in eene sloot. De ongelukkige is een jongman van 30 jaren die sedert zijne kindsheid aan de zoogenaamde vallende ziekte leedt waaraan dan ook luit ongeluk is toe le schrijven daar hij, volgens de ketitpckenen digi bij de sloot werkte, alsloen door de ziekte is overvallen en zoo in dezelve is gedompeld geworden. ZIERIKZEE den 12 Junij. Het aahgekondigde feest bij gelegen heid iler derde Vergadering en Tentoonstelling van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland heeft den 8 9 eu 10 dezer alhier plaats gevonden j de Voorbereidende beschikkingen tot het waardig vieren daarvan waren aan de zorg van eenige lieeren toebelrouwd en. beantwoorden geheel aan het in huh gestelde Ver trouwen. De zaa.ngevloeide menigte uit Zeeland en andere oorden Waaronder Vele der eerste staotsmagl.eri en andere bezoekers van onderscheiding, gaf luister aan deze voor ieder gevvensehte vergadering. Maandag of eerste feeslstond was toegewijd aan eene algemeene vergadering der leden vah deze vefeeniging gehouden in de Luthersche Kerk daartoe welwillend afgestaan de voorzitter opende dezelve met eehe kernvolle redevoering ten beloga van het verval des landbouws in vele gedeelten Van Europa der oorzaak daarvan der betere toe stand Van deze in Engeland en der middelen om ook dien belang rijken lak va tl nijverheid onder ons op le heffen voornamelijk door het verbeteren en vermeerderen van den veestapel. Daarna werd een zeer uitgewerkt rapport en voorstel omtrent verbeteringen in de meékrap- bereiding door eene commiSssie uitgebragt, waaromtrent eene levendigs

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 1