7JERIKZEESCIIE dingsdag A.0 1.846. a junij. Besturen en Administration Nieuwstijdingen UL° 44, COURANT. de planken gemerkt A n.01 t 234 en 5 de planken gemerkt B n.0! 1 en 2. fie planken gemerkt D n. 1 2 34 en 5. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slnd Z1ERIKZËË brengen ter kennis van de ingezetenen dat met intrekking van alle vroegere bestaande verordeningen van heden af wordt ingevoerd hel navolgende REGLEMENThoudende maatregelen welke binnen de Stad Zie- riki.'e zootan stadswege i.Ss door de ir.gezzler.en. zullen genomen worden bij gelegenheid van hopge vloeden. Artikel 1. Van stadswege sollen door da zorg van den Architect moeten aanwezig zijn en bij het invallen van hooge vloeden gesteld worden de navolgende kistingen te welen Op de Nieuwe Haven bij het Karsteil bij de Papestraat bij de Molenstraat bij het Lange Groenendal bij de Venkelstraat bij de Nieuwe Bogaardstraat, bij het Bolwerk en Zevenhuisstraat Op de Oude Haven (zuidzijde) bij de Pottehakkersstraat I bij het Korte Groenendal 1 de planken gemerkt Cn."1 bij de S.'-Jaoobsslraal f 1 2 3 en 4. bij liet Vischslop 1 Op de Oude Haven (noordzijde) bij het Vrijpoortje bij de Mosselslraal bij de Paardestraat bij 's Heer-Arendsslop en bij Stads Houttuin huilen de poort Art. 2. Tol het stellen dezer planken of kistingen zullen, op voor- dragt van den Stads Architect door Burgemeester en Wethouders -geschikte personen worden benoemd onder de» naam van Opziglers en Helpers als bij de vloedplanken op de Nieuwe Haven, gemerkt A, n." 1 2.3, 4 en 5 één opzigter en twaalf helpers; hij de vloedplanken np de Nieuwe Haven, gemerkt B, n." 1 en 2: één opzigter en zestien helpers bij de vloedplanken op de Oude Haven (zuidzijde), gemerkt C n." 1 2 3 en 4 één opzigter en twaalf helpers; en bij de vloedplanken op do Oude Haven (noordzijde) gemerkt D n.°" 1 2 3 4 en 5 één opzigter en twaalf helpers. De aldus benoemden zullen zich die aanstelling moeten laten wel gevallen en gedurende vijf jaren de hun opgedragen betrekking moe ten blijven bekleeden ten ware zij van de aanvaarding dier betrek king op hun verzoek door den Raad worden verschoond of tusschen- lijds ontslagen behoudens het regl van iederen benoemde om zich van de dienst bij de waterwacht vrij le, konpen door de voldoening eerier jnarlijksche contributie, door den Baad voor ieder le bepalen, maar die in geen geval de som van f3 zal te hoven gaan. Het vervolg in ons volgend nummer.') PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ERIKZEE maken hekend Dat, overeenkomstig de bepalingen van de art. 76 en 78 van het Reglement op de Buurtwegen en Voetpaden in deze Provincie, goed gekeurd hij koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838, n.° 106, op den 19 dezer maand, eene algemeens Schouwing zal plaats hebben op al de Wegen in hel Poortarnhncht of Grondgebied dezer Slad en voorts maandelijks Int en mei October, en gedurende de overige maanden zoo dikwijls de staal der wegen zulks noodzakelijk zal doen oordeelen wordende mitsdien alle wegpligtige eigenaars of gebruikers van landen en gronden uitgenoodigd om te zorgen dat de wegen en voetpaden bij de bepaalde schouwing, in behoorlijken staat en geëffend zijn en om voorts dezelve in behoorlijk goeden staat te onderhouden, zoodal die hij iedere herhaalde schouwing, naar go- noegen bevonden wordenzullende de nalatigen hierin ingevolge Voormeld reglement moeten worden vervolgd en gestraft. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 2 Junij 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd DECRANE.tL, Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. 1». KRUEF. FRANRRIJK. PARIJS den 26 Mei. Voor eenige dagen maakten wij melding van een verzoekschrift hetwelk men zeide dat door den graaf van S. -Leu aan den koning gezonden was om genade voor zijnen wegens den mislukten omwenteüngs-aanslag te Boulogneop het kasteel van Ham gevangen zillenden zoon, prins l.odea-ijk Napoleon. te verwerven. Thans verneemt men, dal die prins uit de vesting ontsnapt is. Heden morgen heeft de regering daarvan de tijding ont vangen. Zie hier hoe men zegt dat de ontvlugling zich heeft toege dragen Eenig werkvolk was, in het binnenste van hel fort, niet ver van 's prinsen vertrek met herstellingen bezig. Gisteren morgen stond de prins op plaatste in zijn bed eene pop welke moest doen denken dat hij zich in hetzelve bevond trok een pak kleederen van een' der werklieden aan en wandelde door de gewone deur naar builen. Eerst des avonds bemerkte men de vlugt en deed toen na- sporingpn die vruchteloos bleven. Den 28. Het schijnt dat prins Lode wij te Napoleon werkelijk Frank rijk Verlaten heelt: heden zegt de Gazelle des Tribunaux dat, naar men verzekert de prins le Douvres geland en terstond naar Londen vertrokken is. Luidens een ander herigt is prins Lodewijk Napoleon scheep gegaan te S.'-Valery. Prins Lodewijk is 42 jaren oud zijna gevangenschap heeft 5 jaren 9 maanden en 20 dagen geduurd. NEDERLANDEN. 's GR AVENHAGE den 30 Mei. Heden zijn door het provinciaal! gereglshof A. van der School en 4 medebeschuldigden schuldig ver klaard aan de misdaad door hen in den nacht van den 2 op den 3 September 1845. hij C. van der Waal, te Ridderkerk begaan, (vroe ger vermeld en hen veroordeeld tol de slra/fe des doods door het ophangen aan eene galg uit te voeren binnen de stad Dordrecht. - Het Staatsblad n.° 42 behelst een besluit van den 15 Mei jl. betrekkelijk de keurijzers enz. vroeger gediend hebbende hij de keu ring van meekrappen en muilen. Dit besluit houdt de twee volgende artikelen in Art. 1 Het is verboden om vaten meekrappen of muilen te voor zien van do ten gevolge van ons besluit van 21 Januarij 845 (A'/aaZs- blad n.° 5) ingetrokken en builen werking gestelde keurmerken van meekrappen en muilen. De overtreders van dit verbod zullen over eenkomstig art. 1 der wet van 6 Maart 1818 Staatsblad n.° 12) worden gestraft. Art. 2. De keurijzers of andere gereedschappen voor de keuring gediend hebbende, welke hij de plaatselijke besturen zijn overgehragt zullen worden onbruikbaar gemaakt en aan de belanghebbende falirij- kanten ten wier koste dezelve in der lijd zijn vervaardigd op der- zelver aanzoek worden uitgereikt of aan dezelve worden terugegeven en bij weigering öm dezelve aan le nemen ter hunner beschikking hij de plaatselijke besturen worden gehouden. GEMENGDE BINNEN- EN BUITENLANDSCHE BER1GTEN. Een zweedsch kruidkundige meent het middel uilgevonden te hebben om planten en bloemen te balsemen zoodal zïjjhet aanzien van levend tezijn behouden. Eene dergelijke uitvinding zou ongetwijfeld eene groole aanwinst zijn voor kruidkunde en voordeelig in de plaats treden van de gedroogde herbariums, waarmede men zich lot dusverre moest behel pen Te Haarlem heeft de aanbesteding plaats gehad tol den verderen ophouw van een vereenigd huis van arrest en justitie op het bolwerk Schinkel hij de Leidschepoortle Amsterdam. Dit werk is voorloopig toegewezen aan C. Boef, van Rotterdam voor de som van 181,000. Bij arrest van het prov. gereglshof te Utreojit .is Jan Lobel veroordeeld tot geeseling brandmerk met den strop om de hals cn 15 jaren tucht huisstrafwegens gequalificeerden diefstal na bevorens reeds twee malen gebrandmerkt en drie malen gegeeseld te zijn. De koningin van En geland is den 25 Mei voorspoedig van eene dochter verlost. Men meldt uil Napels, dat de nieuwe napelsche feestdag, de verschijning van den aartsengel Michael den 8 Mei in hel geheele koningrijk maar bijzonder in Caserta en Maddaloni gevierd is. Als aanleiding lot dit eerst drie jaren tellende feest wordt veelal opgegeven dat de aartsengel den ko ning waarschuwend voor een gevaar verschenen zou zijn. Als eene hongst zeldzame bijzonderheid kan vermeld worden (lat te Tiel bij den landbouwer Nicolaas van Gessel voor een ieder te hezigligen is een kcfol- zaad-planldie bij telling meer dan 4600 gezonde pelen bevat. Men meldt uit Amsterdam van den 28 Mei; Onder den titel vanï Inrigling tot vereenvoudiging van hel begraven en onder bestuur der hoeren m.' C. li. VnillaM en jh.r. in.' IF. E. J. Berg 'jan D assem Muilkerk, heeft zich alhier te Amsterdam eene inrigling gevormd, die zich voorstelt het begraven op eene meer eenvoudige meet met den tijd overeenkomstige zekerlijk minder drukkende en kostbars wijze te doen plaats hebben. Om dit doel te bereiken wil zij af schaffen al wat niet tot het wezen der zaak behoortof verouderd en aanstonlelijk is geworden, alles in één woord, wat af le schaffen, is, zonder dat (Ie plegtigheid van het begraven er in wezentlijkheid iets aan zal verliezen - daarom dan ook heeft deze inrigling voor de personen in haren dienst liet gekleeds kostuum dat tot dusverre in het openhaar alleen nog slechts door de lijkbezorgers was behouden gebleven, vervangen door eene eenvoudige zwarte kleeding, zooals zij lieden ten dage algemeen gebruikelijk is daarom dan ook stel zij zich voor, het getal der lijkbezorgers en dragers tot het slechts hoogslnooriige terug le brengen in den regel het rondzeggen tot dfl geboren en naaste familie-betrekkingen te beperken, de drinkgelden af te schaffen, en het geven van onmatige fooijen en van draagplaat sen zoo veel mogelijk legen te gaan. Blijkens het programma voor den wedstrijd der Koninklijke Neder- landsche Vachtclubhetwelk thans het licht ziel, zal die wedstrijd den 10 Junij op de rivier de Maas plaats hebben. Men vr,-/;

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 1