ZIEKIRZEESCOE VRIJDAG A.° i846. COURANT, 1 KIEL Besturen en Administration N.° 35. HERIJK DEB MATEN EN GEWIGTEN. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND em. Vervolg en slot.) Art. S. De Arrondissements-ijkers zullen ten minste tweemaal in hej jaarop onbepaalde tijden en voorts zoo dikwijls zij zulks noodig ach ten vergezeld van den Commissaris van Policie, of hij ontstentenis var, zoodanig" ambtenaar van een lid van liet Plaatselijk Bestuur, in al de gemeenten van derzelver district visilatiën doen in de opene werkplaat sen magazijnen én winkels, op de markten, vleeschhallen publieke wagen en op de möleris, en zich daarbij verzekeren dat in dezelve geene dan de nieuwe maten 'en gewigten aanwezig zijn en dat dezelve behoor lijk zijn herijkt. Zij zullen de oude afgeschafte maten en gewigten alsmede die welke niet zijn herijkt in beslag nemen en met het des wege op te maken proces-verhaal aan den Officier bij de Arronflissements Regtbank van hun ressort inzenden van hun verrigtc ten deze en van hel resultaat hunner bevinding in elke gemeente 'zullen zij bij der zelver aan ons in te dienen rapporten omstandige opgaven doen. Art. 9. Dien onverminderd zullen de Burgemeesters der gemeenten ten platten lande, naar aanleiding van art. 62 en 87 van' liet reglement op het bestuur ten platten lande ten minste viermalen in het jaar gelijke visitatie doen en zorgen dat afschriften van de daarvan opgemaakte processen-verhaal overeenkomstig laatstgemeld artikel aan den Staats raad Gouverneur worden ingezonden. En worden Burgemeesters en Wethouders der steden uilgenoodigd om de vereischte orders te stellen dat gelijke opneming door den Commissaris van Policie of het lid van het bestuurhetwelk mei de Policie is heiast worde gedaan. Art. 10. Hel wordt aan alle op publiek gezag aangestelde of lie- cédigde landmeterswegers en meters verboden eenige certificaten weeg-' of meetbrieven af te geven waarin de maat of het gewigt anders dan in de nieuwe alleen wettige benamingen is uitgedrukt, en zullen door dezelve geene andere dan de wettig erkende maten en gewigten mogen worden gebezigd. Art. 11. Insgelijks wordt aan de Plaalselijke Besturen godshuizen of armbesturen en aan alle ambtenaren en publieke administration ver boden eenige akten plansbestekken of beramingen te doen opmaken aan te nemen of daarop regard te slaan in welke de hoeveelheden en afmetingen niet in de nieuwe maten of gewigten zijn opgegeven. Art. 12. Aan alle ambtenaren publieke administration en Ingezete nen binnen deze Provincie, Wordt hij deze derzelver Verpligting herin nerd om de door hen gebezigd wordende malen en gewigten binnen den in art. 1 pepaalden termijn te doen herijken bij gemis van welke for maliteit de door hen gebezigd wordende of in derzelver opene werk plaatsen magazijnen of winkels bevonden wordende maten en gewigten in beslag kunnen worden genomen en degenen die bevonden worden dezelve te hebben gebruikt of in hunne opene werkplaatsen magazijnen of winkels voorhanden te hebben volgens de bepalingen van het Koninklijk besluit van deh 30 Maart 1827 Staatsblad n.° 13) zullen worden ver wezen in eene bonte van f 10 lot f 100. Aan dezelve worden tevens herinnerd de bepalingen van art. 14 Aan hel Koninklijk besluit van den 18 December 1819 Staatsblad n." 57,) volgens welke alles, wat met de maten voor drooge waren in dat besluit opgegeven, wordt gemeten, met den st rij kei behoorlijk moet worden afgestreken, en dus allen die van zoodanige malen gebruik maken ook van strijkels voor dezelve belmoren te zijn voorzienvan welke, die voor de halve en voor de kwart inuddc ook moeten warden geijkt en geverifieerd wordende de Plaatselijke Besturen, alsmede de Ar- rondissements-ijkers aangemaand om voor de nakoming dezer veror deningen te waken en daarop hij hunne vïsitaliën voor zoo veel een ieder aangaat te letten terwijl van de bevinding ten deze in de bij art. 7 en 9 bedoelde processen-verbaal of relazen, speciale melding zal moe ten worden gemaakt. Art. 13. Alle ambtenaren en publieke administration worden uilge noodigd aan de nakoming van het tegenwoordig besluit de band Ie hou den en worden de Plaatselijke Besturen aangeschreven om de Arron dissements-ijkers in de uitoefening hunner function zoo veel mogelijk behulpzaam te zijn en speciaal op derzelver aanvrage dadelijk den Com missaris van Policie, of daar Waar zoodanig ambtenaar niet aanwezig is, of verhinderd wordt, de vereischte assistentie te verleenen een Lid van het Plaatselijk Bestuur te delegeren om dezelve bij de door hen voorgenoinene visilatiën van winkels en werkplaatsen te vergezellen. Art. 14. Dit besluit zal door insertie in hél Provinciaal, blad, ge- bragt worden ter kennis van de Dislricts-Commissarissen Burgemeesters en Wethouders der steden en Burgemeesters en Wethouders of Assessoren der steden en gemeenten ten platten lande in deze provincie, mitsgaders van do Arronilissements-ijkers tot informatie en nnrigt, en wijders door de zorg der Plaatselijke Besturen worden afgekondigd en aange plakt in al de steden en gemeenten van deze provincie, te welken einde een genoegzaam aantal in plano gedrukte exemplaren van hetzelve aan voornoemde Besturen zal worden toegezonden zullende wijders exemplaren van dit besluit worden gezonden aan het Provinciaal Ge- regtshof, den Procureur-Generaal bij hetzelveen, door diens tusschen- komst aan de Ambtenaren van het openbaar Ministerie bij het Pro vinciaal Geregtshofen bij de Arromlissemenls-Regtbanken gelijk mede aan de Kanton-regters in deze provincie. Middelburg, den 17 April 1846. Gedeputeerde Staten voornoemd, VAN VREDENBURCM. Ter ordonnantie van dezelve, 5LEGT. BEKENDMJ KING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZlERlKZEE zijn voornemens om op Woensdag den 6 Mei aanstaande des mid dagsten Raadhuizo in het openbaar, aan den minsteischende aan te besteden de uilvoering van de navolgende STEDELIJKE WERKEN te weten 1.° Het doen van eenige Herstellingen en Vernieuwingen benevens het eenjarig onderhoud van de Werken aan het West-Havenhoofd, uitgezonderd de Wachlerswoning. 2.° Het Schoonmaken en Opvocgen van al de Kaaimuren met bet onderhoud gedurende een jaar. 3." Het Herstellen en Vernieuwen van eenige gedeelten Beschoeijing er, Rijsbeslagwerken met het onderhoud gedurende een jaar. 4." Het doen van eenige Herstellingen en Vernieuwingen aan het digtsle Sas mei bijbehooren en hel eenjarig onderhoud. 5.» Het Vernieuwen der twee Ralansen eti het bovendek der eerste houten Binnenbrug benevens het onderhoud van deze en alle andere houten Bruggen, tol, den laatste^ December 1846. Het Herstellen van eenig Metselwerk aan de muren van de Vlceschhal henevens het onderhouderr der Stads Armen-huisjcs gedurende het loopende jaar. Alles met de bijlevering van de henoodigde materialen arbeids- loonen en gereedschappen zooals dit in de bestekken dezer werken is omschreven welke van heden af op de Stedelijke Secretarie ter lezing voorliggen kunnende daaromtrent nadere inlichtingen ver kregen worden hij den Stads Architect. Zierikzeeden 22 Apr.il 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Het GOLLEGtE van REGENTEN over het HUIS van ARREST te ZlERlKZEE is voornemens, op Maandag den 4 Mei 1846, des middagsop hetzelve Huis over te gaan tot de openbare Aanbe steding onder nadere approbatie van het gewoon janrlijkseh ONDERHOUD en eenige geringe VERNIEUWINGEN in 1846 aan. het ISuis van Arrest te doen. Het Collogie voornoemd DE CRANE. Ter ordonnantie van hetzelve, P. PAULTJS Lid en Secretaris. iVie uws t ij di ny e n NEDERLANDEN. 's GR aVENHaGE den 28 April. HH. MM. de koning en konin gin, HH. KK. HH. de prins en prinses ivyz Oranje, benevens 1HT. KK. HH. de prinsen Alexander en Hendrik der Nederlanden, zijn gisteren middag ten half drie ure, meteen' huilengewonen spoor trein. uitfjdeze re0dentie naar de hoofdstad vertrokken. Ten 4 uro te Amsterdam aangekomen zijn hnogstdezelven weinige oogenblikkcn na hunne komst op het balkon voor het paleis verschenen, en door de talrijk aldaar samengevloeide menigte met de ondubbelzinnigslo blijken van gehechtheid en met herhaald gejuich begroet. De heer van Rosenthal lieeft hij missive, aan do tweede ka mer der staten-geileraal kennis gegeven, dat li ij uit het algemeen verslag der centrale afdeeling nopens heldoor hem gedane voorstel, met leedwezen heeft ontwaard dat noch de breedvoerige uiteen zetting zijner gronden tot verdediging van hetzelve, noch de veran derde omstandigheden de leden ten gunste van hetzelve hebben ge stemd dat hij Van do te houden beraadslagingen geene heilzamer uitkomsten kan of mag verwachten dat hij het gevoelen der kamer te dezen aanzien blijft betreuren, doch, zich daaraan onderwerpende, het dooi' hem gedane voorstel intrekt. Men meldt uit Rotterdam van den 27 April Onder de bewijzen van zeldzaam vroege rijping, welke het tegenwoordig voorjaar ople vert mag met regl genoemd worden, dat heden ter graanmarkt; alhier frissche en sterk ontwikkelde gerst-aren zijn aangehragl van welke ons eenige vertoond werden en die gegroeid zijn op het land van de Weduwe Hoender, in deh Eendragstpohlerongeveer Uvea uren zuidwaarts van het hier nabij liggend Üud-Beijerland gelegen. GOES, den 27 April. Gisteren is door den hreeden kerkeraad der Hervormde gemeente alhier, uil het bestaande zestal van predi kanten het volgeiide drietal gemaakt (in aiphabelische orde gesteld E. Moll, 1 fiool. doet. te Vollehhove.n H, Eden Mosman, to Kamperveen, en C. SicaluCte Znndvnnrt. ZlERlKZEE den 30 April. Onder de maatregelen die door de stedelijke regering alhier zijn daargesleld om aan de arbeidende klassa gedurende den afgelonpen winter het ongerief der mislukking van den aardappelen-oogst te verzachten heelt voornamelijk behoord het ver schaffen van Werkzaamheden en deze zon doelmatige schikkingen zijn dan nok door den ongemeen zachten winter dien wij beleefd hebben uitermate begunstigd zoodat da kosten dftraan besteed welke uit een voor die ongelegenheid door do gegoede ingezetenen verstrekt rpnteloos voorschot. ten bedrage van f 20,000 zijn gevonden vol komen aan doszelfs doel hebben beantwoord en levens nuttige ver beteringen hebben aangehragl.

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 1