X° 34. ZÏERIKZEESCHE DINGSOAG A.° 1846. COURANT, 28 APRIL. 'sGRAVENHAGE den 26 April. Morgen namiddag ten 2'/s ure vertrekt de koninklijke familie, per extra spoortrein naar Amsterdam. Z. M. Zal, naar men zegt, 8 dagen in de hoofdstad verblijven. L Besturen en Administration. HERIJK per MATEN EN GEWTGTEN. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND. In aanmerking nemende datnaar aanleiding van de Koninklijke besluiten van tien 28 September 1819, (Staatsblad n.° 49,) en van den 30 Maart 1827 Staatsblad n.° 13 jaarlijks een herijk van al deneder- tandsche maten en gewigten welke i-r, omloop zijn gebragt en in den handel gebruikt worden behoort plaats te hebben Gelet op het reglement op den herijk in deze Provincie, van den 15 Februarij 1822; Gezien do missive van Zijne Excellentie den Minister van Binnen- landsche Zaken van den 7 November 1845, n.° 135, 2d! afdeeling Besluiten: Art. 1. De herijk over het jaar 1846 van de nederlandsche malen en gewigten welker gebruik in het vorige jaar verpligtend is geweest en mitsdien van alle gewigten lengte-maten inhouds-maten voor droogo waren vochtmaten voor den handel in het klein en in hel groot mits gaders van de wissezal in deze Provincie worden aangevangen mei den 1 Klei aanstaande en gesloten op den t Augustus daaraanvolgende. Art. 2. De letter (j (golhische vorm) zal overeenkomstig boven gemelde aanschrijving voor ijkletter gedurende dit jaar gebezigd worden en op al de geijkt ol' herijkt wordende maten en gewigten henevens hot bijzondere merk van den Arrondissements-ijker worden afgedrukt of ingebrand. Art. 3. De Arrondissements-ijkers zullen overeenkomstig art. 5 van voorschreven reglement, behalve in de plaats hunner woningnog tot den herijk vaceren in die gemeenten van derzelver arrondissement als door ons bij resolntiën van den 10 April 1840, n.° 26, van den 26 Maart en 2 April 1841 n.°24 [Provinciaalblad n.° 34 en van den 30 Junij 1843 n.° 11 zijn aangewezen met bepaling dat voor dit jaar en vervolgens ook in de gemeenten Seronskerkec. a.[Walcherentot den herijk zal worden gevaceerd. Zij zullen op do dagen gedurende welke zij niet in de gemeenten buiten hunne woonplaats vaceren ten minste gedurende vier uren daags hunne kantoren geopend honden mn aan de Ingezetenen gelegenheid te geven tol de verificatie hunner malen en gewigten. Art. 4. Zij zullen van de uren waarop hunne kantoren zullen ge opend zijn mitsgaders van de dagen op welke zij uit hoofde der ver- eischte vacatiën in andere gemeenten niet tot den herijk der maten en gewigten ten luinnen kantore zulten vaceren aan Burgemeester en Wet houders hunner woonplaats kennis geven welke daarvan door publicatie en door insertie in de stedelijke of in de binnen derzelver st ol meest gelezen wordende courant, aan de belanghebbenden zullen doen kennis dragen. Art. 5. De Arrondissements-ijkers zullen Burgemeesters po Wethou ders of Assessoren der gemeente, in welke zij in overeenstemming met het bepaalde in art. 3tot den herijk zullen vaceren, van hunne op handen zijnde komst ten minste acht dagen te voren informeren, en zullen deze gehouden zijn den Burgemeesters en Assessoren der andere gemeenten, voor welke gelijktijdig wordt gevaceerd, daarvan kennis te geven ten einde de ambtenaren publieke administratiën kooplieden winkeliers en andere belanghebbenden door hen worden verwittigd van de plaats en van den tijd waarop tot den herijk zal worden gevaceerd en van hunne verpligting om de bij lien in gebruik zijnde maten en ge wigten mitsgaders de st rij kei s der halveen kwart mudden to doen her ijken zullende de Plaatselijke Besturen behalve de ten deze vereischle openbare bekendmakingtevenszoo voel mogelijk den belanghebbenden Ingezetenen hunner gemeente, welke zij weten dat van molen en ge wigten gebruik maken ten hunnen huize eene waarschuwing of kennis geving laten doen. Art. 6. De Burgemeesters der sleden en gemeenten worden uitge- noodigd om aan den Arrondissements-ijker vóór den aanvang van den herijk of hij deszelfs komst in de gemeente eene naamlijst te doen geworden van de inwoners hunner gemeente, welke uil hoofde van hunne heirekking of hun bedrijf, verpligt zijn gebruik te maken van maten of gewigten. Tot het opmaken dezer lijsten zal het register der patentpligtigen worden geraadpleegd, en voorts op dezelve ook gebragt worden de ambtenaren en publieke administratiën welke in derzelver ambtsbe trekkingen van maten of gewigten tol het constateren van leveranciën of werken gebruik moeten maken wordende met betrekking tot do samenstelling der bedoelde opgaven eene bijzondere naauwkeurigheid aanbevolen opdat in dezelve uitsluitend alle erkende ijkpligtigen en gcene andere dan de zoodanigen worden opgenomen. Art. 7. De Arrondissements-ijkers zullen betrekkelijk de door de zelve in iedere gemeente in welke zij hebben gevaceerd gedane verifi catie en herijk een relaas opmaken en daarbij opgeven de ambtenaren publieke administratiën en particulieren welke in de vorengenoemde lijsten begrepen zijnde hun niet zijn gebleken aan derzelver verpligting betrekkelijk den herijk te hebben voldaan. Afschriften dezer relazen zullen door de Arrondissements-ijkers na den afloop van den termijn gedurende welken de herijk is opengesteld aan ons worden gezonden. [Hel slot in ons volgend ;Y.°) BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE zijn voornemens om op Woensdag den 6 Mei aanslaande des mid dags, ten Raadhuizein het openbaar, aan den minstciscbende aan te besteden de uilvoering van de navolgende STEDELIJKE WERKEN le weten 1.° Het doen van eenige Herstellingen en Vernieuwingen henevens hel eenjarig onderhoud van de Werken aan bet West-Havenhoofd, uitgezonderd de Wachlerswoning. 2." Het Schoonmaken en Opvoegen van al de Kaaimuren met bet onderhoud gedurende een jaar. 3." Het Herstellen en Vernieuwen van eenige gedeelten Bescboeijing en Rijshestagwerken met bet onderhoud gedurende een jaar. 4.° Het doen van eenige Herstellingen en Vernieuwingen aan het dïgtsle Sas met bijbehooren en bet eenjarig onderhoud. 5.° Het Vernieuwen der twee Balansen en het bovendek der eerste houten Binnenbrug benevens bet onderhoud van deze en alle andere houten Bruggen tot den taatsten December 1846. 6." Het Herstellen san eenig Metselwerk aan de muren van de Vleesohhal benevens het onderhouden der Stads Armen-huisjes gedurende het loopende jaar. Alles met de bijlevering van de henoodigde materialen arbeids- loonen en gereedschappen zooals dit in de bestekken dezer werken is omschreven welke van heden af op de Stedelijke Secretarie ter lezing voorliggen kunnende daaromtrent nadere inlichtingen ver kregen worden hij den Stads Architect. Zierikzeeden 22 April 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Achtervnlgens art. 3 van Zijner Majesleit's besluit van den 6 Januarij 1831 n." 68, [Staatsblad n.° 2,) heeft Zijne Excellentie de lieer Minister van Financiën bij resolutie van den 23 dezer maand bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de col lecteurs, splitters en debilanten der Koninklijke Nederlandsche Loterij de loten en gedeelten van dien voor de derde week der trekking van de laatste klasse der 198"° Loterij zullen mogen uitgeven te weten: Bij verkoop Bij verhuring Geheele loten f 84,00 Geheele loten f 47,00 Halve ...- 42,00 Halve - 23,50 Vijfde - 16,80 Vijfde - 9,40 Tiende - 8,40 Tiende - 4,70 Twintigste - 4,20 Twintigste - 2,35 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesleit's besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de collecteurs splitters en debilanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 25 April 1846. Voor Z. E. den heer Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland. De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRANE. Het AFDEELINGS-BESTUUR der MAATSCHAPPIJ tér Bevor dering van LANDBOUW en VEETEELT in Schouwen en Duive- land, herinnert bij deze degenen, welke genegen moglen zijn, Vee of andere Voorwerpen op de aanslaande Tentoonstelling aau le brengen aan de daaromtrent reeds vroeger van wege het Hoofd- lïestuur gedane oproepingen en verzoekt hen zich ten dien einde alsnog vóór 1Mei aanslaande bij den Secretaris van genoemd Afdeelihgs-Besluur aan te melden. Zierikzee, den 27 April 1846. Namens het Afdeelings-Restuur voornoemd, M. W. de JONGE Secretaris. Nieu wstij dintjen BELGIE, BRUSSEL den 23 April. Een dagblad dezer hoofdslad behelst heden het volgende Voor eenige dagen hebben hollandsche mare- c.haussées die een deserteur vervolgden het bclgiscbe grondgebied in de omstreken van Hoogstraeten overschreden; zij zijn zelfs zoover gegaan van huiszoeking le doen in een nabij de grenzen gelegen dorp. Van deze overschrijding van grondgebied is aan de regering kennis gegeven. NEDERLANDEN. In de zitting van de tweede kamer der statcn-generaal van eer- gisleren is liet ontwerp van wet tol voorwaardelijke verhooging van reglen op den in- en uitvoer van sommige artikelen [represailles legen Belgie). aangenomen met 43 tegen 11 stemmen. Aan de tweede kamer der stalen-generaal is aangeboden een ontwerp van wel tot vervroeging Van het tijdstip waarop, volgens de bestaande wettelijke bepalingen de haringvisselierij kan aanvangen. Men zal zich berinneren dut verleden jaar de engelsche en fransche visschers hunne nelten vóór de onzen hadden geworpen en dat Duilsch- InihI reeds van baring was voorzien, vóór dat onze eerste jager was binnengcloopen, De minister van financiën heeft, op last des koningseen breed voerig uitgewerkt verslag gemaakt en aan Z. M. ingedicmj omtrent de staatsschuld op den 1 Januarij 1844 en den 1 Januarij 1846,

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 1