N.o 32. DINGSDAG A.° 1,846. 21 APRIL. Besturen en Administratien. b. Dat die verklaringen behoorlijk ingevuld zullen moeten zijn ingezameld en ingediend, in de steden Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee, op den 22 Mei en in de overige steden en ge meenten op den 19 Mei aanstaande. JA ie u ws t ij d i n fj en. ZIËRIRZEESCHE COURANT, Do STAATSRAAD GOUVERNEUR van do Provincie ZEELAND. In aanmerking nemende, dat, acblervolgens de wet van 8 No vember 1815 Staatsblad n.° 51), de rekeningen, memoriën of de claration van alle schuldvorderingen ten laste van het Riik over den jare 1845, vóór of, op den laatsten Junij aanstaande bij zoodanige administratiën collegiën autoriteiten of ambtenaren als welke de orders tot bet doen van leveranciën of anderzins gegeven hebben behooren te zijn ingediend, op poene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigd. Herinnert bij deze alle belanghebbende administratiën en particu lieren in deze Provincie aan de bepalingen der zoo even aangehaalde wet onder uitnoodigirig tevens het aangegeven tijdstip van 30 Junij 1846, voor de indiening hunner pretention over 1845, niet af te wachten maar dezelve daar en waar het behoort ten spoedigste in te zenden. Middelburg, den 11 April 1846. De Staatsraad Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Ontvangen hebbende het besluit van Z. E. don heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie van don 6 dezer maand Provinciaal- blad n.° 40.) betrekkelijk de beschrijving van het Patentregt voor het dienstjaar 18"/„. Brengen door deze Ier kennis van alle daarbij belanghebbende in gezetenen dezer Stad en territoir dat bij welgemeld besluit het volgende is bepaald 1. Mei uitzondering van de palentpligtigen vermeld onder n.° 37 tot 40 van tabel n.° 14 (betreffende de slijters tappers kroeg houders en kodijhuishoudersdie niet in de gewone beschrijving zullen worden begrepenmaar aan welker huizenzoodra mogelijk na den ingang van het dienstjaar en zonder de gewone beschrijving af te wachten een declaratoir zal moeten worden bezorgd hetwelk na verloop van drie dagen weder zal worden afgehaald opzigtelijk alle overige patciitplifitt^m neüoeui in nc Icm..,, „n „tv van den 21 Mei 1819, waaronder krachtens art. 12 der wet van den 16 Junij 1832, ook zijn begrepen de Paardenposlméeslers a. Dat de verklaringen ter verkrijging van patent voor deze palent pligtigen binnen de Provincie zullen worden uitgegeven van den 4 Mei 1846 tot en met den 11 dier maand. c. Dat de registers van gemelde patentpligtigen gesloten zullen worden, in de stad Middelburg op den 13 Junij, in de steden Vlissingen, Goes en Zierikzee, op den 6 Junij en in de verdere steden en gemeenten op den 3 dier maand. 2. Ten aanzien der patentpligtige schippers eigenaars en di rectie-voerenden van binnenschepen schuiten en vaartuigen vermeld in de 16de tabel der wet van den 6 April 1823, waaronder krachtens het reeds aangehaalde art. 12 der wet van den 6 Junij 1832 ook zullen begrepen worden diegenen welke bestendig in hunne vaartuigen wonen en geene buitenriviereri of wateren bevaren. Dat zij te rekenen van den 4 Mei aanstaande tot don 16 der- zelvcr maand zich voor bel patentregt van het dienstjaar 1840/„ zullen behooren aan te geven bij hel bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden, onder overlegging van een biljet, hetwelk daartoe hij die besturen verkrijgbaar gesteld is. Dat do Kramers en reizende Kooplieden benevens de Debitanlen Van Loterij-briefjeskrachtens Zijner Majesteit's besluit van den '17 October 1820 Staatsblad n.° 22) op de boete bij 1 en 2 van art. 32 der wet van den 21 Mei' 1819 bepaald verpligt zijn steeds hun gezegeld palent met zich te voeren. Met betrekking lol de schippers, eigenaars en directie-voerenden van binnenschepen schuiten en vaartuigen hiervoren bedoeld o. Dat het patentregt door hen zal moeten worden voldaan ten kantore van den Ontvanger ter plaatse van de aangifte, en wel in ééns, voor zoo ver die plaats niet is, of die van hun vast verblijf, of de vaste legplaats van het vaartuig of wel eindelijk die al waar het bedrijf wordt uitgeoefend, doch anders bij twaalfde gedeelten, b. Dat nogtans van de laatste wijze van betaling bij twaalfde gedeel ten, ook door de eigenaars, schippers of directie-voerenden, welke zich niet in hunne vaste woon-, leg- of verblijfplaatsen bevinden zal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich gedragen naar het voorschrift van 15 der 16d" tabel van de wet van don 6 April J823, door zich in den loop der maand Mei, voorzien van een be wijs van aangifte hetwelk echter niet langer dan gedurende die maand van kracht zal zijn, naar hunne vaste woon-, leg- of ver blijfplaats te hegeven ofwel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zenden, om aldaar te worden gepatenteerd, in welk geval de beta lingen bij den Ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. Eindelijk dat kolïijkuisboudcrs slijters tappers en kroeghouders geen patent kunnen bekomen of hun bedrijf niet mogen uitoefenen dan na' de helft van hunnen aanslag over het ingetreden dienstjaar te hebben voldaan en het verschuldigde over hel voorgaande dienst jaar ten volle te hebben aangezuiverd. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwen den zal deze worden afgekondigd en aangeplakt ter plaalse waar zulks gewoon is te geschieden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 15 April 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. Ter ffilp nnantie De StaWf S'ecretqris TV. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gou verneur de/er Provincie van den 6 dezer maand Provinciaal blad n.° 41.) Brengen hij deze ter kennis van de ingezetenen Dat met het primitief heschrijvingswerk voor de Personele Belasting over het dienstjaar 18"/»i. een aanvang zal worden gemaakt op Maandag den 4 Mei aanstaande, en de beschrijvings-biljetten den 8"t(!a dag na derzelver uitgifte, door of van wege den Ontvanger der Directe Belastingen zullen worden opgehaald met aanmaning om dia biljetten naauwkeurig in te vullen ten einde zich voor schaden en onaangenaamheden te vrijwaren alsmede dat zij welke hij de be schrijving mogten worden overgeslagen, zich ten spoedigste om zoo danig biljet bij den Ontvanger behooren aan te melden ten einde hetzelve vddr den 31 Mei ten kantore van denzelven ingevuld terug te bezorgen ingevolge art. 30, 4 der wet van den 29 Maart 1833, Staatsblad n.° 4 inet verdere informatie dat lol Tegenschalters voor deze Stad om van de zijde der belastingschuldigen in voorkomende gevallen te dienen, bij continuatie zijn benoemd, de hoeren A. van dek Velde Cz. j P. van der Linden en L. Koole A. Piiaff. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 15 April 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. Acntervoigens aru ^5 ^vah ^e,ï]ii$r /^"nesiuii van uen o Januarij 1831 n.° 68, {Staatsblad n.° 2,) heeft Zijne Excellentie de heer Minister van Financiën hij resolutie van den 17 dezer maand bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de col lecteurs, splitters en debitanlen der Koninklijke Nederlandsche Loterij de loten en gedeelten van dien voor de tweede week der trekking van de laatste klasse der 198"" Loterij zullen mogen uitgeven te weten: Bij verhuring Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste Wordende Bij verkoop loten de f 76,00 - 38,00 - 15,20 - 7.60 - 3,80 belanghebbenden loten f 30,00 - 15,00 - 6,00 - 3,00 - 1,50 dot hij voor- Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste hij deze herinnerd noemd artikel van Zijner Majesleil's besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de collecteurs splitters en debitanlen gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 20 April 1846. Voor Z. E. den heer Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRANE. B E L G I E. BRUSSEJ.den 16 April. Het is thans bewezen, dat het vlug schrift en de ronddeeling daarvan geheel het werk zijn van de leden der maatschappij van Arleveldewelke in de Gouden Stoel, te Gend hare bijeenkomsten houdt. In Antwerpen beklaagt rnen zich van nog niets te vernemen van de onderhandelingen, welke in 's Gravenhage worden gevoerd, en schijnt men zich te vleijen dat eene huitenlandsche mogendheid in het midden zal treden, om de anlwerpsche handels-belangen, tegen de nederlandsche in hare bescherming Ie nemen. Aldaar bo- klaagt rnen zich ook zeer over den toericmendcn prijs van het slagtvee, N E D E R L A N I) E N. 's GRAVENHAGE, den 19 April. Men verneemt, dal, ten ge volge van het overlijden van H. K. H. prinses Maria Anna van, Pruissen. do voorgenomen reis van HH. MM. naar Amsterdam voorloopig is uitgesteld. Uil oenen van regeringswege hekend gemaakten staat van de opbrengst der middelen in do eerste drie maanden van 1846 tegen over de opbrengst van de eerste drie maanden van 1845 blijkt, dat dezelve hebben opgeleverd, in 1846 f 12,759.314,03'/, in 1845 f 11,762,604,20 dus meerder in 1846 dan in 1845 f 996,739,83'/,. GEMENGDE BINNEN- EN BUITENLANDSE!IE BER1GTEN. Het onweiler lieert in de laatste dagen door geheel Belgie vrij wat schade aangerigt onder anderen is do bliksem in den kerktoren te Si- nay in het land van Waes geslagen waardoor eene schade van 80,000

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 1