li ebben niet minder dan 13,000 mensction deze kermisbezocht, wier ten ten en kramen smaakvol ingerigt en van alles ruim voorzien zijn. Te Assen is de vorige week een treurig ongeluk voorgevallen. Een vader en eene dochter namelijk bezig zijnde met bet omhakken van een' boom stam hadden de onvoorzigtigheid bij den boom te blijven toen die op bet omvallen stond. De boom viel dan ook op het meisje, en wel zoo danig, dat bare.beide boenen gebroken een arm en de schedel verbrij zeld en de «ogen zwaar bcleedigd zijn. Over Triest is eruit het Oosten tijding, dat een vreesselijke stormwind do stad Philippope! verwoest beeft; 700 winkels, 2 moskeen en 140 der schoonste huizen zijn ver nield geworden de schade wordt op niet minder dan 40 millioenen (turksche) piasters geschaten alles waser in de uiterste verslagenheid. In Frankrijk telt men thans 9242 gestichten van liefdadigheid, welke te zamen een budget van 115,441,232 fr. 52 centimes bezitten. Er zijn in de laatste weken te Londen vele aardappelen van de Azorische Eilanden aar.gebragtzoowel lot voedsel als voornamelijk tot poters. ln de gemeente Kersnnt (Finistère) is een slagter door een varken, dat bij eenen pachter ontstolen bad opgehangen. Deze slagter had het met do nchterpooten om den halsgebangen; bij hel ovcrklimmen van een muur, glipte zijn voet uithij viel naar de eene en het varken naar de andere zijdezoodat hij door het tegenwigl bleef hangen. ln Belgie is einde lijk een ministerie tot stand gekomen. Dit is reeds het negende ministe rie, dat sedert het jaar 1831 aan hol bewind komt. De keizer van Buslnnd heeft hel besluit tot oproeping van de met verlof zijnde solda ten ingetrokken «omdat die maatregel thans niet meer noodig geacht wordt." Van de 13.837 halen en 163 vaten rijstden 31 Maart jl. te Amsterdam geveild zijn slechts 3460 halen en 15 vaten verkocht de resterende is opgehouden of niet geveild. Men meldt uit 'sHnge: In de afgeloopene week begaven zich twee personen te Delft in zeker huis. waarvan men de voordeur onvoorzigtiglijk had open laten staan één hunner zocht dadelijk de bewoners, die zich in de huishoudkamer bevonden, op, hun naar zekeren naam vragende; de andere had daardoor middelerwijl gele genheid. in eene suite. uit een meubelstuk, door middel van het opentrekken pener ongesloten» lade, een halssieraad met gouden slot en eene parapluie nil de tweede kamer weg te nemen; na hun ver trek eerst ontdekte men den diefstal. De parapluie werd door hen dadelijk te Delft verkocht en de halsketting alhier hij zekeren goud smid. Niettegenstaande- de onnaauwkeurige signalementen zijn de daders evenwel alhier ontdekt en in hechtenis genomen een hunner is vroeger reeds wegens diefstal veroordeeld geworden de andere heeft den diefstal gepleegd of helpen plegen nadat hij daags te voren zijn' vader ten grave had gebragt. Men verzekert dat het hij nader on derzoek gebleken is, dat de aangehoudene zich ook nog aan andere diefstallen, zoo hier ter slede als elders, hebben schuldig gemaakt. Jl. maandag morgen heeft de heer II. hoogduitscher van geboorte en student in de theologie aan de ulrechtsche hoogeschoolzichzelven in eene vlaag van zinsverbijstering, np eene allerverschrikkelijkste wijze van het leven beroofd. Na zich eerst met een mes verscheiden wonden te hebben topgehragt is hij in een staat van volstrekte naaktheid van de tweede verdieping uit liet raainen erg ver wond, op de straat netlergekomen zijnde, dadelijk in het water ge sprongen waaruit hij wel is gered doch zonder dat het door de in het werk gestelde pogingen heeft mogen gelukken hem in hel leven te behouden. De overledene was iemand van groote bekwiiamlic.lcu en grondige studievan welke de wijsbegeerte een groot deel uit maakteaan wier voorschriften nogtans, evenmin als aan die van het door hem beoefend hoofdvak de vreesselijke stap des ungelukkigen geweten mag worden. Uit Leeuwarden meldt men het volgende: Niettegenstaande in het vorige jaar, ten gevolge van den mislukten aardappeloogst, de toekomst zeer zorgelijk scheen, blijkt hel thans, dat het gebrek aan genoemd onontbeerlijk voedingsmiddel (althans in deze provincie) gelukkig niet alleen niet bestaat, maar dal blijkens ingewonnen herrgten de voorraad zelfs zoo groot is, dat men zich geen jaar herinneren kan, dat er om dezen tijd zoo veel aardappelen aanwezig zijn geweest; uit dien hoofde wordt de prijs dagelijks minder en men denkt met eenige weken dezelve tot eenen zeer billijken prijs te zullen kunnen koopen. In den nacht van 27 op 28 Maart viel er in het gehucht Termaer (Limburg) eene vreesselijke misdaad voor. Epne 75jarige vrouw welke met haren ouden en gebrekktgen man te lied lag, werd door een geweerschotvan huiten het venster aangelegd en gelostgetrof fen en doodelijk gewond. De justitie heeft des anderen daags naar het voorval onderzoek gedaan en ten gevolge van de zware vermoe dens tegen den schoonzoon van de verslagene welke met dezelve iu ohmin leefde is deze in hechtenis genomen en naar Maastricht over- gebragt. De heer Noeconservator hij het kabinet van natuurlijke historie aan de medische school te Galataserai heeft zich naar Jeenischehir hegeven om naauwkeurig onderzoek te doen naar den mannaregen waarvan onlangs in de dagbladen melding is gemaakt. Hij heeft be vonden dat dit verschijnsel eenvoudig door eene plant, eene soort van Sicaria is voorlgebragt. Deze plant bloeit in het voorjaarver welkt spoedig en laat dan slechts holletjes over, welke naauwelijks door de aarde bedekt worden. Bij een' zeer sterken regen is die aarde -weggespoeld en hebben zich de holletjes dezer in die streken zeer overvloedige plant op de oppervlakte der aarde vertoond. Het liijgijjoovig volk verkeerde nu in het denkbeeld dat zij uit den hemel gevallen waren. MIDDELBURG, den 1 April. Ten opzigle der zoo doelmatige als fraaije inrigling welke door het stedelijk bestuurgelijk wij in ons vorig nommcr hebben medegedeeld aan het lokaal der graanbeurs gegeven wordt, zien wij ons in staat gesteld bovendien nog te ver melden, dat de aan dit gebouw te verrigten werkzaamheden nietten koste komen van stads kas, maar geheel en al bestreden worden uit eene reeks van vrijwillige bijdragen daartoe hij inschrijving bijeenge- bragt door den handelstand en eenige particuliere ingezetenen onder welke laatsten hijzonder opmerking verdient eene gift van duizend gulden, welke door eenen achlingswaardigen grijsaard (den verzorger van zoo menig' arme en ongelukkige) als een duurzaam bewijs van zijne gehechtheid aan de stad zijner inwoning Ier bevordering dezer zaak aan het stedelijk bestuur is aangeboden. LI. maandag, des avonds om 8 ure, ontstond er brand opeen Lofstecdjegelegen in de gemeente Yrouwepolderbewoond door Jan Willemse, welke brand zich door de aangebragte hulp van de spuit van Oost-Kapelle heeft bepaald tot het afbranden van een aan het huis aangebouwd schuurtje waarbij de bewoner ongelukkig nog heoft te betreuren het verlies eener koeeen varken en eene geit benevens de bouwgereedschappen. Om half elf ure was de brand geheel gehluschtwaarvan de oorzaak onbekend is. Gisteren namiddag werd uil de stads vest in de nabijheid der Vlissingsche poort het lijk van een' man opgehaald die naar men meent bespeurd te hebben daar ter plaatse in het water was ge sprongen. Er zijn nog middelen aangewend, die ten aanzien van dren kelingen zijn voorgeschreven maar te vergeefs. Men herkende in hem een in deze stad vroeger gewoond hebbend persoon, welke reeds meermalen pogingen had aangewend om zich het leven te benemen. GOESden 30 Maart. Hoewel de tarwe in den jongstcn tijd door de natte koude gele punten gekregen had, zoo schijnt men zich echter, naar vroegere ervaring, hierover niet te zeer te moeten he kommeren. De tempering is voor sommige gewassen niet nadeelig geweest Het koolzaad geraakt algemeen in den bloei hetwelk veel vroeger is dan anders. 2/ eetij din gen. Den 19 Jnnuarij ii. is van Soeraliaya naar Proholirigo gezeild, hét barkschip Elisabeth, en Johanna, kapt. H. H. de Boer; en is den l dier maand te Batavia gearriveerd, het barkschip Willem de Clercq. kapt. J. C, Hoek, van Botterdam. BROUWERSHAVEN den 2 April. Binnengekomen: Pathy kapt. W. Booth van Liverpool naar Dordrechten uitgezeild Prinses Marianne, kapt. J. A. Schot, naar Botterdam, laatst van Batavia. 198s" KONINKLIJKE NEDKRLANDSCHE LOTERIJ. Vierde Klasse. Is" Lijst, n 6598. f 1250; - n.° 17617, f 1000. 2dc n» 13417, f 25,000- n.° 3982, f 1600. 3d» n f)i4G_ 15808 en )18)li it,,|er /-J000. 4d" n." 16086 en 19373, ieder f 1000. 5d° n.» 16921 f 1250; - n." 15640, f 1000. 6da n.» 1913, f 5000 - n." 13362, f 2500; - n." 1121 en 11169, ieder 1000. PRIJZEN iiEit EFFECTEN te AMSTERDAM Woensdag den 1 April 1846. Nederlanden Rdsland, Spanje Oostenrijk PoirTftmA r. 2'/, pC. Werk. Schuld 3 4 Amort. Syndikaat 3', Handel-Maatschappij 4 Oost-Indiën 4 Rijn-Spoorweg 4\ Holl. lJzer. Spoorw-M. Hope en Comp. 5 Neaot. 1834 hij Ardoin 5 5 5 3 gebleven. Bij Goll. en Comp. Neaot. Melalick 60'/,. pC. 73 95'/, pc. 89'/. 168 - 1055/8 597. MIDDEN PRIJZEN van de volgende ABTIKFXEN te ZIERIKZEE, O. Tarwe 1844 N. dito 1845 Zaai-Zomer dito Ordinaire dito Rogge Winter-Gerst Zomer-dilo Haver Paardeimonen Wille dito Bruine dito van den 2 De Ned. Madde. /10,00 a 10,50 - 8,50 a 9.50 - 8,00 a - 0,00 a - 7,50 h - 4,50 a - 3 80 a - 2,80 k - 5,00 a -11,00 a 12,00 -11,00a 12.00 April 1846. 9.00 0,00 8.00 4,80 4,10 3,00 5,20 Graauwe Erwten f Groene dito Gele dito - Koolzaad - Zaai-Lijnzaad - Slag-Lijnzaad De Ned. Mudde. 0,00 a 0,00 8,00 a 10,00 0,00 a 0,00 0,00 h 0,00 0,00 a 0,00 3,00 a 7,00 Raap-Ölie te ZAerihzee.f 41,00 p. v. Patent-Olie - 44,00 Lijn-Olie -00,00 Raapkoeken 00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 A ilvertentiën. INTEREST-BETALING der COUPONS 4 pC.' Werke- lijke Schuld hij vin der STaRP Ik BERG. RENTE-BETA LI SG op alle coupons, verschenen en be taalbaar gesteld op 1.» April 1846, ten Kantore van c. m. le sage ten broek. Bij J. WAALE is in de thans trekkende K. N. Loterij op N."11841 getrokken een PRIJS van /1000, uit de Collecte van den Heer Ochtman. De Erfgenamen van wijlen PAULUS van DONGEN zullen op Woensdag den 8 April 1816, des namiddags ten 2 ure, in de Herberg te Ouwerka'lina bekomen regterlijke magtiging publiek veilen en verkoopen Eene HOFSTEDE met 48 bunders 05 roeden 78 ellen ERF TUIN, BOOMGAARD, BOSCH en LANDERIJEN, staande en gelegen onder de Gemeenten Onwerkerk en Nieuwerlterkin zoodanige perceelen als bij uit te gevene biljetten zal worden vermeld. De Notaris M.' C. van der LEK de CLERCQ zalop Woensdag den 8 April 1846, des namiddags ten 5 ure, in de Herberg te Ouwerkerkten verzoeke van den Heer J. H. VEL- LEMAN c. s. publiek presenteren te verkoopen Een WOONHUIS SLAG THUIS SCHUUR en TUIN te Nieu- ■werkerkkad. sectie M u.°3 425, 416 en 17. 75 roed. 50 ellen WEILAND aan den Straatweg aldaar sectie L, n.° 251 verpacht aan M. Braam. 1 bund. 52 roed. WEILAND, gelegen als voren, sectie II, n." 50, 51 en 52; verpacht aan J. E. Droogknmjk. 1 bund. 05 roed. 90 ellen BOUWLAND, gelegen als voren sectie D, n.° 201 verpacht aan J. de Jonge, Cz. 62 roed. 60 ellen WEILAND en 09 roed, 20 ellen VIJVER als WEILAND, aldaar sectie M n.»3 295 en 323. te zierikzee bij be web. a. ue VIM» 'ZX zoon stads bkuickers,

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 2