ZIERIKZEESCHE COURANT, IV." 17. VRIJDAG f A.° 1846. 27 FEBRUARIJ. Besturen en Administratïên. Nieuwstijdingen. P B L IC A TIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen ter kennis von het publiek dat met den 1 Maart aanslaande wordt ingevoerd het REGLEMENT en de VRACHTLIJST voor het BEURTVEER tüsschen de steden Middelburg en Zie trin zee, door de beide Stedelijke Bestoren vastgesteld en goedgekeurd door heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland, den 16 Januarij jongst leden welke verordeningen met afschaffing van alle vroegere van af dat tijdstip door een ieder zullen behooren te worden nageleefd waarvan exemplaren te bekomen zijn bij de Weduwe A. de Vos en Zoon, Stads Drukkers, alhier. Zierikzeeden 25 Februarij 1846. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KRQEF. T! E K E ND M A KI N~G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen door deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dat de jaarlijksche PAARDEN- of HALF-VASTEMARKT ais van ouds binnen deze Stad op Donderdag den 13 Maart eerstkomende zal ge houden worden en dat alsdan van wege de Sociëteit lol Nut en Genoegen, eene tentoonstelling van Paarden en Veemet uitloving van prijzen, premiën en getuigschriften, lot aanmoedigingzal plaats hebben. Zierikr.ee, den 25 Februarij 1816. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE vl. Ter ordonnantie Do Stails Secretaris, W. J. P. KROEF. MAATSCHAPPIJ tot bevordering en aanmoediging van den landbouw en de veeteelt in de provincie zeeland. Het HOOFD-BESTUUR der Maatschappij brengt bij deze ter open bare kennis dat de Algemeene Vergadering en Tentoonstelling van Vee, Landhuishoudelijke Werktuigen en andere Voorwerpen, voor 1846, zullen plaats hebben binnen de Stad Zierikzeein de tweede week der maand Junij aanslaande; zullende de juiste dag plaats en uur der za- menkomst alsmede eene opgave van de te dier gelegenheid uit te loven premiën in tijds door de nieuwspapieren worden medegedeeld. Het Hoofd-Bcstuur noodigt mits deze alle de Leden der Maatschappij uit om mede te werken tot het aanbrengen van bovenaangehaalde voor werpen dezelve tevens herinnerende aan het bepaalde bij 33 der statuten, betreffende de bewijzen van eigendom. En ofschoon volgens 8 alléén de leden bevoegd zijn om mede te dingen naar de door de Maatschappij toe te kennen premiën zijn hiervan nogtans uitgezonderd de zoodanigen die, ofschoon geenc leden zijnde, echter door het inzenden van werktuigen ten dienste van den landbouw van deze tentoonstelling wenschen gebruik te maken zullende dezelve gelijke aanspraak op de uit te reiken premiën kunnen doen gelden. Wordende voorts elke inzender van vee en andere voorwerpen welke genegen mogt zijn bij deze algemeene tentoonstelling naar de premiën - mede te dingen uitgenoodigd om uiterlijk vóór primo Mei aan staande aan den Secretaris van deszelfs afdeelings-bestuur daarvan kennis te geven met opgave van hetgeen hij voornemens mogt zijn aldaar aan te brengen, en onder bijvoeging eener verklaring houdende aan duiding van de soort en den juisten ouderdom van het vee en bepaalde vermelding van alle andere voorwerpen. Het Hoofd-Bestuur verwacht,, dat deze derde openbare tentoonstel ling even als die binnen de sleden Middelburg en Goes gehouden de meeslmogelijke belangstelling en medewerking zal mogen ondervinden. Middelburg, den 26 Februarij 1846. Namens het Hoofd-Bestuur der Maatschappij voornoemd W. l'u. VIS Secretaris. Wordt milsdeze geadverteert dat de KEURING der DEK-HENG- STEN zal plaats hebben op Donderdag den 5 Maart aanstaande des middags ten 12 ure, op het Plein van den heer A. Paulusse in de Nobelstraat te Zierikzee. S O I R E MUSICALE, ten voordeele van de armen der verschillende gezindheden te Zierik zee. te geven door eenige Muzijkliefhebbers waaronder de leden der Zangvereeniging onder de leiding van den Heer Dietericii op Vrij dag den 27 Februarij 1846, ten huize van den Heer J. Swarts. Entrée f O.fiO'/ï - aanvang 6 ure des avonds. programma. Is" Afdeeling 1. Koor (sopran alt, tenor et bass). 2. Concertant pour clarinet et piano par Berr en Fescy. 3. Juivre et Chretienne par Concone. 4. Concertant pour piano et violon par Latour. 5. Beatrix scène et air de Concone. 6. Air de I'opera la somnambule do Belleni varié pour piano forte a 4 mains par Brunnor. 7.' Marguérite d'anjou par Meyerbeer. 8. Fantaisie brillante pour piano en violon par de Beriot et G. A. Orborne. 9. Cavatine de I'opera Lucie de Lammermoor musique de Donizetti. 2" A fdeeling 1. Koor (sopran, alt, tenor et bass). 2. Fantaisie fur das acordion. 3. La jeune fille au desert par Cheret. 4. Variations «fur das piano-forte uber das thema" an alexis enz. von Fr. Hunlen. 5. Fantaisie de I'opera la filie du régiment par Brixiatdi. 6. La patrie des Hirondelles par Malini. 7. Das alpenhorn air varie quatre mains pour piano-forte par Hun ten. 8. Elegie pour le violon par Sachs. 9. Fantaisie uber den marsch Othello, von Herzfur piano mit accompagnement des quartets. G R O O T-B RITTANNIEN. LONDEN, den 21 Februarij. Hier le lande tracht men van de n.ederlandsch-indische regering concessie en van Let publiek deelne ming te verkrijgen tot het aanleggen van eenen grooten Nederlondsch- Indischen spoorweg op het eiland Java die in 3 lakken zou ver deeld worden, de eerste van Batavia naar Buitenzorg, de tweede van Batavia naar Anjer en Straat Sunda en de derde van Samarang naar Solo en Yuyukerta, gezamenlijk ongeveer 200 mijlen wegs vormende. Later dacht men ook eenen tak van Samarang naar Soorahaya aan te leggen. Hel kapitaal znu uit 3 millioen ponden sterling heslaan a 10 pond per aandeel. Daar het eiland Java een der vruchtbaarste oorden van indie is, eene bevolking? van ongeveer 7 millioen zielen telt, jaarlijks lusschen de 4 en 5 millioen ponden sterling voornamelijk aan koffij suiker rijst, indigo en peper, uitvoert, welke handels artikelen in verbazend grnote hoeveelheden uit de plantaadjcn in het binnenland naar Batavia en Samarang overgebragt worden en geeno van de bovenvermelde liniën eenige technische moeijelijkheid oplevert, stelt men zich van deze onderneming de meest gewenschte gevolgen voor. Ten gevolge van den onzekeren toestand waarin Engeland zich tegenover de Vereenigde-Staten bevindt is te Woolwich bevel ont vangen om meer dan 300 stukkon geschut gereed te houden ten einde de sloombooten en andere oorlogsvaartuigen te kunnen wape nen die zich op de kusten en in de rivieren van Kanada zoowel als op de meeren door welke die kolonie vati de Vereenigde-Stalen wordt gescheiden zulien stationeren. B E L G I E. BRUSSEL, den 22 Februarij. Bij koninklijk besluit van den 18 dezer zullen van den 1 Maart tot den 1 Mei dezes jaars premiën worden Uitgereikt voor den invoer en den verkoop van aardappelen welke voor poting bestemd zijn. Deze aardappelen zullen kosteloos langs de spoorwegen van den slaat vervoerd worden de premie zal bestaan in 1 frank 50 centimes per 100 kilogrammes zoo de verkoop heeft plaats gehad aan landbouwers van gemeenten op 20,000 ellen (4 oude mijlen) of minder van het bureau van betaling gelegen deze premie zal verhoogd worden met 40 centimes per 100 kilogrammes voor elke 10,000 ellen meerderen afstand. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 24 Februarij. Z. M. heeft, hij besluit van den 14 dezer, concessie verleend tot het leggen van een spoor weg van Arnhem over Nijmegen Grave, langs Veghel naar 's Her- logetibnsch. Sn eene openbare zitting van de tweede kamer der staten- generaal van gisteren is door den heer van Dam van Isselt voor- lezing gedaan dat het geschil lusschen hein en den heer van Hall gerezen zaturdag namiddag is bijgelegd (zie ons vorig nummer,) en beeft de heer van Dam de afgelegde verklaring des heeren van Hall publiek gemaakt zij is van den volgenden inhoud Dat hij nimmer zoude aarzelen verschooning (e vragen indien »hii ooit onwillekeurig iemand beleedigd mogt hebben dat hij zich «echter in deze geheel vrij kende van alle heleediging of van belee- «digende bedoelingen gelijk hij zulks reeds dadelijk in de kamer «verklaard hail toen hij uit hot antwoord van den heer van Dam «aan den president ontwaarde dat deze zijne woorden had opgevat «alsof hij hem van laster had beschuldigd dat hij dus alsnog kon «verklaren, dal hij geene de minste intentie heeft gehad den heer «ra» Dam van Isselt te heleedigen door de hein gebezigde uitdruk- »king dat hij bedoeld heeft, dal hij den persoondie buiten de kamer •odtc zaak aan den heer van Dam mogt hebben medegedeeld zoude be'" schouwen als een lasteraar." Z. exc. de minister van financiën heeft in deze vergadering mede het woord genomen en gezegd «Edel Mogende Heeren, ik heb geen oogenhlik geaarzeld, om aan den geaebten vorigen spreker de gevraagde magtiging lot openhaar- making te verleenen. Wat z. e. rn. daaromtrent heeft medegedeeld is volkomen overeenkomstig met het werkelijk gebeurde. Ik verheug mij des te meer over deze openbaarmaking en zeg den spreker daar voor dank omdat daardoor ook huiten deze vergadering zullen voor gekomen zijn alle eenzijdige voorstellingen, Welke men reeds zoo verre heeft durven uitbreiden dat men het votum van u. e. in. over een ontwerp van wet in verband heeft durven brengen met een persoonlijk incident. «Voor het overige zal ik voor als nog mij wederlioudun van eenjga

Zierikzeesche Courant | 1846 | | pagina 1