ZIERIKZEESCHE DINGSDAO 30 DECEMBER. Besturen en Administration. bekendmaking. Nieuwslij dingen. JV.o 104. A.° 1845. COURANT. OPROEPING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad 7AERTK7.EE roepen bij deze op alle Ingezetenen of derzelver wettige Erfgenamen welke ten jare 1819 hebben zamengewerkt lot danrslelling van een plan tot behoud en beheer van het hier bestaande Fonds van Kazer nering ten einde op Woensdag den 7 January eers!Tomendedes middags 12 ure, zich te willen doen vinden in de Raadzaal op het Stadhuisten einde gezamenlijk over te gaan tot bel benoemen eener nieuwe Commissie van beheer uit hun midden en om nopens de verdere belangen van dat Fondszoodanige besluiten te nemen als men in het algemeen belang zal dienstig en nuttig oordeelen. Zierikzeeden 23 December 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie. De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesleit's besluit van den 6 Januarij 1831, n." 68, (Staatsblad n.° 2,) heeft Zijne Excellentie do heer Minister van Financiën bij resolutie van den 24 dezer maand bepaald de prijzen hel opgeld daaronder begrepen waarvoor de col lecteurssplitters en dehitanten der Koninklijke Nederlandsche Loterij de loten en gedeelten van dien, voor de derde week der trekking van de laatste klasse der 197®" Loterij, zullen mogen uitgeven te weten: Bij verkoop: Geheele loten f 84,00 Halve - 42,00 Vijfde - 16,80 Tiende - 8,40 Twintigste» - 4,20 Bij verhuring Geheele loten f 47,00 Halve ...- 23,50 Vijfde ...- 9,40 Tiende - 4,70 Twintigste - 2,35 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteil's besluit uitdrukkelijk is vastgesteld, dat de collecteurssplitters en dehitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 29 December 1845. Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee. DE CRANE. PUBLICATIE. Het HOOFD van het PLAATSELIJK BESTUUR te ZIERIKZEE brengt ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat het suppletoir kohier van het Patenlregt 2d" kwartaal van het loopende dienstjaar voor deze Stad op den 19 dezer maand door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Stede, ten fine van invordering; en eindelijk, dat ieder verpligt is zijnen aanslagop den bij de wet bepaalden voette voldoen. Zierikzee, den 29 December 1845. DE CRANE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. In aanmerking nemende de bestaande verordeningen tot wering der bedelarij in het algemeen. Hebben goedgevonden: 1.° Om aan alle behoeftigen te verbieden, gelijk geschiedt bij deze, om op den 1 Januarij eerstkomende aan de woningen der Ingezetenen rond te gaan om onder voorgeven van nieuwjaar- wenschen te bedelen. 2." Ter kennis van de Ingezetenen te brengen dat, ter verligting van den nood der armen op den tweeden dag van het volgende jaar des middags eene collecte zal gedaan worden om uit het beloop daarvan eene buitengewone uitdeeling aan alle be hoeftigen binnen deze Stad te doen. Ten welken einde Burgemeester en Wethouders de Ingezetenen uitnoodigen om op den aanstaanden Nieuwjaarsdag geen giften aan hunne huizen uit te reiken of te doen uitreiken aan zoodanige armen die ondanks dit verbod aan de woningen mogten komen bedelen maar willen daarentegen de Ingezetenen gelegenheid geven lot betoon van weldadigheid en om alzoo op den tweeden dag des jaars milde bijdragen in de collecte tc doen ten behoeve der waarlijk behoef tigen Ie dezer Stede, ten einde daardoor mede te werken aan-het heilzame doel hetwelk de regering bij het verbod van bedelarij zich voorstelt. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en aangeplakt. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 30 December 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. DUITSCHLAND. FRANKFORT den 24 December. De keizer van Busland is den 13 dezer in den vroegen morgen van Napels te Rome aangekomen en aan het paleis Giustiniani afgestaptwaar hem eene eerewacht toefde. Des morgens ten 10 ure deed de kardinaal Lambruschini zich bij den keizer aanmelden om hem in naam van den paus te verwelkomen. Een uur later reed de vorst in een gala-wagen naar het vatikaan om den H. Vader een bezoek te brengen daar werd de beheerscher aller Russen met alle aan zijnen hoogen rong verschuldigde eerbewijzen ontvangen. De geheimraad con Butenieff geleidde den keizerlijken rei ziger naar de pauselijke troonzaal, waar, behalve den paus, ook de kardinaal Acton aanwezig was. Het onderhoud der beide monarchen duurde bijna anderhalf uur waarop de heeren van het gevolg aan den H. Vader werden voorgesteld. Bij het vertrek des keizers bege leidde do paus hem tot in de voorvertrekken waarin het bijzijn van vele personen eene hartelijke omarming plaats greep. Ter gelegenheid van de komst des keizers te Napels, zijn daar, op last der regering, de straten gedurende «enige dagen gereinigd ge worden (hetwelk er zeer zelden gebeurden alle bedelaars en ronddwalende armen opgeligt en tijdelijk in gevangenissen of andere openbaro gebouwen gehuisvest. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGEden 26 December. Bij besluit van den 22 dezer, heeft Zijne Majesleitnaar aanleiding van een daartoe door Z. K. H. den prins van Oranje gedaan verzoek aan Z. K. H. verleend een eervol ontslag uit de betrekking van inspecteur-generaal van het wapen der infanterie, met dankbetuiging tevens voor de diensten door Z. K. H. in die betrekking bewezen. Hel heeft Z. M. den koning behaagd aan de gemeenten Baarn en Soest de aanzienlijke som van f 2000 te doen toekoineu om aan de behoeftige huisgezinen gedurende dit winter-saizoen arbeid te ver- leenen. Z. M. de koning heeft den heer IF. van Hulst generaal-brand- meesler te dezer stede uit hoofde van zijnen bij den jongsten brand weder gebleken bijzonderen ijver en de gepastheid der door hem verordende maatregelen tot spoedige blussching van den brand, benoemtl tot ridder van de orde der Eikenkroon. Van wege den minister van financiën is bekend gemaakt, dat de middelprijzen der inlandschc granen voor het geheele rijk over het tijdvak van den 20 November 1845 tot en met den 19 dezer per mud zijn geweest als volgt: tarwe 10,10, rogge f 8,32'/sboekweit f 7,87 gerst f 5,51 haver f 3,49 en ongepelde spelt f 3,91 en dat de region op den in- en uitvoer voor de maand Januarij eerst komende zijn gesteld per mud als volgt: tarwe en gepelde spelt 25 c. en 50 c. rogge 15 c. en 30 c. boekweit 15 c. en 30 c. gerst en mout 10 c. en 25 c. haver 5 c. en 15 c.en ongepelde spelt 5 c. en 15 c. Uit het onlangs aan de leden medegedeelde algemeen verslag van het verhandelde in de algemeene vergadering van bet hoofdbestuur en de afgevaardigden der dislricts-commissiën van het fonds ter aan-r moediging en ondersteuning van de gewapende dienst in de Neder landen gehouden binnen Amsterdam, den 30 Julij 1845, blijkt, dal Z. M. op nieuw voor dit jaar een subsidie van 5000 voor het invalidenhuis heeft toegestaan. Gedurende den jare 1844 zijn 136 manschappen verpleegd ge wórden 12 -zijn er opgenomen, 9 uitgegaan en 14 overleden. Op 31 December 1844 bedroeg het getal 113. Uit den ovorgelegden staat der deelgeregtigden blijkt, dat op 31 December 1844, dat getal, voor zoo verre hel primitieve fonds betreft, bedroeg 1144 verminkten cn 156 nageblevenen te zamen 1300 zijnde.26 personen minder dan op 31 December 1843. In de eerste 6 maanden van het jaar 1845 zijn nog aangenomen 3 deelgeregtigden. Het getal be deelden van de verminkten uit oorlogen vóór November .1813 ge voerd bedroeg op dat tijdstip 122 man. liet getal bedeelden uit het fonds van deelgeregtigden uit den strijd met België bedroeg 831, Ten slotte van het verslag, waaraan wij deze bijzonderheden ont- iecnen wordt gezegd «Ingevolge de besluiten van de vorige algemeene vergadering zijn, uit aanmerking van den min gunstigeu toestand van ons fonds en de nadeelen die uit eene vermindering aan renten te verwachten waren geene personen als deelgeregtigden voor het fonds aangenomen in de opengevallen plaatsen van veteranen en infirrnen. Het geeft zeker eene droevige gewaarwording te moeten vermelden dat wij onver mogend zijn allen dadelijk te helpen die door hunne diensten aan het vaderland daarop billijk aanspraak mogen maken. Mogt ons fonds door ruime bijdragen van onze land.genooten zich weldra verbeteren! Weldadigheid was Ie allen tijde eene nederlandsche deugd, en weldadigheid jegens verminkten en gekwetsten in den strijd en jegens in de dienst oud of infirm geworden krijgslieden is niet de minst pliglmatige." Den 27. Men wil weten dat de verwisseling der oude zil veren munt eerstdaags een aanvang zal nemen wanneer ook de munt biljetten in omloop zullen worden gebragl. De vre.es, dat dit circu latie-middel vele ongerijfelijkheden in het gebruik zal veroorzaken, wordt merkelijk getemperd, indien het zich bevestigen mag, dat de maatregel der verwisseling binnen een tijdsverloop van hoogstens drie maanden zal afgeloopen zijn. Alen wil. welen dat hij het geheim comité, tijdens de beraadslaging der tweede kamer over dit wets ontwerp, ten dezen opzigte bepaalde toezeggingen zijn godaan. Als

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1