ZIERIKZEESCHE COURANT. A.o 1845. 26 DECEMBER. ^7 VRIJDAG Besturen en Administratiën. Nie u ics t ij ding en N.o 103. DEPARTEMENT YAN FINANCIËN. Geldelijk Beheer van de Groote Wegen enz. PROVINCIE ZEELAND. arr0ndissements-direct1e te middelburg. VERPACHTING VAK TOLLEN. Op onderstaande dagen, des voormiddags ten 10 ure, zal doo; de Ontvangers der Registratie, belast met Domein-beheer. :e Middel burg en Tholen, en door den Ontvanger der Domeinen Ie S"*-vnn- Genta| of. niet in het bijzijn van den Arrondissements-Directeur der Indirecte Belastingen te Middelburgrespectivel'jk wo den over gegaan tot de openbare Verpachting, bij opbod, van de TOLLEN op 's RIJKS GROOTE WEGEN, onder ieders ressct ie weien: Te Middelburg op Maandag den 12 JanuaEj 1846'o het Nederlandsch Logement in de Abdij, ten overslaan van den Notaris D. J. van der Horst Serlé. Te Tholen op Maandag den 19 January 1S46, in het Logement het Hof van Holland, ten overstaan van den Notaris W. J. van Yoorst Catshoek. Te Sas-van-Gent op Maandag den 26 January 1846, in bel Logement het Wapen vari Zeeland, ten overstaan van den Noiaris C. E. Vermandei.. De Verpachting zal geschieden voor den tijd van diie achtereen volgende jaren, in te gaan den 1 April 1846. l)e olgemeene en bijzondere voorwaarden van verpachting, bene vens het Koninklijk Besluit van den 29 October 1836, fStaatsblad n.° 59), liggen ter lezing ten Raadhuize der Steden Midde uirg, Tholen, Sas-van-GentSluis en Ooslburgalsmede ten kantore van den Arrondissements-Directeur van de Ontvangers en van de No tarissen voornoemd, en verder op de gebruikelijke plaatsen. Middelburgden 22 December 1845. De Arrondissements-Directeur der Indirecte Belastingen te Middelburg. VAN TEYLINGEN. slüitFng der groote jagt. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Exc. den Opperhoutvester, met overleg van Hun Edel Groot Acht baren de Gedeputeerde Staten dezer Provincie, de sluiting der Groote Jagt is bepaald op den 31 dezer maand met zons-ondergang zul lende het tijdstip der sluiting van de Jagt op Ganzen, Eenden pn Watersnippen nader worden vastgesteld. En ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te geschieden gebrui kelijk is mitsgaders in het Provinciaalblad geplaatst. Middelburgden 19 December 1845. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VUEDENBURCH. NATIONALE MILITIE. L1GTING VAN 1846. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Provincie Zeeland. Gezien de wetten en instructiën op de iigling der Nationale Mi litie roepen bij deze op alle manspersonen zonder onderscheid die in 1827 geboren zijn en voor de ligting van het jaar 1846;de eerste klasse moeten uitmaken om óp Vrijdag den 2 Januarij aanstaande en volgende dagen, des voormiddags van lO tot 12 ure, zich ter Ste delijke Secretarie voor de Nationale Militie te doen inschrijven lot den 20 dier maand als wanneer het Inschrijvings-Register provisio neel en op den 28 Januarij daaraanvolgende finaal zal worden ge sloten en tevens ter hunner kennis te brengen, alsook van ouders, voogden curators en regenten van publieke gestichten of andere in stellingen van weldadigheid die verantwoordelijk zijn voor eene be hoorlijke en tijdige inschrijving hunner kinderen pupillen of geadmi- nistrecrden hetzij dezelve al of niet tegenwoordig zijn dat na de provisionele sluiting van bet Inschrijvings-Register de nalatigen nog zullen worden ingeschreven lot den 28 Jannarij daaraanvolgende maar alsdan wegens verzuim van geene aangifte voor' den bepaalden wettelijken tijd te hebben gedaan verwezen worden In eene geldboete van niet minder dan f 5 en niet te hoven gaande de som van f\00, of, ingeval van onvermogen met eene gevangenis van vier dagen lot zes weken worden gestraft en dat na de finale sluiting geene inschrij ving meer wordt toegelaten, zullende de nalatigen onmiddelijk daai na worden gearresteerd om zonder loting in dienst to worden gesteld onverminderd de betaling van het dubheld der vorengemelde boete en het ondergaan van de verdere strafbepalingen die ingevolge de wet op de nalatigen op de ouders voogden curators o( regenten zullen worden toegepast. Dat de wettige woonplaats voor de inschrijving wordt gehouden voor de ongehuwden de woonplaats hunner ouders en bij overlijden die van bunnen voogd of curator; voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan hebben of op den 1 Januarij voor de personele be lasting zijn beschreven en voor de gealimenteerden of die in Gods huizen zijn opgevoed de plaats welke de alimentatie bekostigen of waar de Godsbuizen gelegen zijn. Dat een ieder, die zich ter inschrijving aangeeft, verzekerd moet zijn van zijnen ouderdom waartoe de gelegenheid is opengesteld ter Stedelijke Seoretariovoor zoover zij in de Stad geboren zijn en dat de van elders geborenen verpligt zijn over te leggen een geboorte extract, hetwelk op hunne aanvrage, vrij van zegel en leges aan hen zal worden afgegeven. AI verder worden opgeroepen allen die de vereischlen bezitten en genegen mogten zijn om als Vrijwilligers in mindering van het kou- tingent dezer Stad bij de Nationale Militie te dienen, waartoe zij zich ter Stedelijke Secretarie behooren aan te melden gedurende de geheelo maand Januarij aanstaande; zullende aan eiken Vrijwilliger, na door den Militieraad in deze Provincie te zijn goedgekeurd eena premie van dertig gulden uit de Stedelijke kas worden ter hand ge steld tot welken vrijwilligen dienst worden toegelaten alle Ingeze tenen die op den 1 Januarij aanstaande hun 19d° jaar zijn ingetreden en het 30"° niet hebberr volbragtten ware zij vroeger mogten ge diend hebben, in welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren wor den toegelaten de lengte hebbende van 1 el 570 streep, en gedurende de laatste 15 maanden binnen de Stad woonachtig geweest. Eindelijk worden opgeroepen al de voor zichzelven dienende man schappen die in den loop van dit jaar overeenkomstig de bepalingen van art. 91 en 94 der wet van den 8 Januarij 1817 regt op vrij stelling hebben verkregen en mitsdien hun ontslag uit de dienst verlangen om de schriftelijke bewijzen daarvoor naar aanleiding van art. 21 der wet vóór den 5 Januarij aanstaande ter Stedelijke Secretarie over te brengen waartoe ook ouders voogden curators of geinagtigden van de belanghebbenden evenzeer als de manschappen zelve bevoegd zijn. En opdat niemand hiervan eenigc onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks binnen de Stad to doen gebruikelijk is benevens in de Stads-Cou- ranten worden geplaatst. Gedaan te Zierikzeeden 23 December 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris, W. J. P. KBOEF. NEDERLANDEN. 's GRAVENIIAGE den 24 December. Krachtens eene bepaling des konings beeft de heer Arriensgepensioneerd schoul-bij-nacht, sedert den 9 December jl. opgehouden buitengewoon adjudant van Zijne Majesteit te zijn. Ilel is aan de hoofd-directie van het instituut voor doofstom men te Groningen gebleken dat bier en daar doofstommen aanwezig zijn welke niet of niet bij tijds aan hetzelve ter plaatsing zijn afge geven. Daar bet nu te bejammeren is dat voor alle voor onderwijs vatbare doofstommen geen gebruik wordt gemaakt van de bestaando gelegenheid om hetzelve te erlangen heeft de minister van binnen- landsche zaken de medewerking van de gouverneurs der provinciën ingeroepen om dat gebruik maken te bevorderen. Alle doofstommen, die den ouderdom van 9 jaren bereikt hebben, kunnen in voormeld instituut opgevoed en onderwezen worden. De stedelijke en plaatse lijke besturen zijn uitgenoodigd zich te verzekeren of er in hunne stad of gemeente ook zoodanige ongelukkigen zijn die nog niet ge plaatst of ter plaatsing zijn aangegeven en voor welke de opneming ia bedoeld instituut wenschelijk is; alsmede om, in bet toestemmend geval tot bevordering van derzelver welbegrepen belang hunne ouders of betrekkingen met de bestaande gelegenheid bekend te maken, en zoo veel doenlijk door overreding te bevorderen dat deze onge lukkigen mils hunne verstandelijke vermogens ben voor bet onderwijs geschikt doen zijn zoodra mogelijk doch in allen gevalle ten min ste een half jaar vóór dat dezelve den hiervoren genoemden ouder dom zullen bereiken worden aangegeven bij bet departement van het instituut in hunne stad of, indien geen departement voor hunne woonplaats mogt bestaan alsdan bij het naast daarbij aanwezige de partement; en zulks ten einde, ingevolge de reglementaire bepalingen van het instituut, aan hoofddirecteuren te worden voorgedragen, om ingeschreven en zoodra mogelijk in bet. instituut opgenomen te worden. GEMENGDE BINNEN- EN BU1TENLANDSCHE BERIGTEN. Te Beets heeft den 21 ijezrr eene regt zeldzame gebeurtenis plaats ge had. De ruim 80jo,rige grijsaard li. Klijn mogt bet voorregt genieten om met zijne vijfde vrouw genaamd AStuurman, zijne 25jarige echt- vereeniging in volkomen welstand te vieren. Van Hamburg meldt men van den 19 dezer, dat dien innrgen bij Blankenezen vee! drijfijs was Het was Ie Madrid eenige dagen geleden zoo koud dat een aantal personen daardoor ongesteld word, en eenigen zelfs dood bleven. Uit Munster wordt van den 12 dezer geschreven, dat de kapel der Heilige Maagd te Telgte bestolen geworden is. Onder de thans vermiste voorwerpen bevinden zich eene kostbare kroon die aan het Mariabeeld op hel hoofd gezet wasvoorts verscheiden zware zilveren kruisen de prachtige gouden medaille enz. Dit is binnen kort het derde voorbeeld van kerkroof in Munsterland. Uit Koningsbergen verneemt men van den 6 dezer, dat aan de Katholijke dissidenten aldaaringevolge van hooger band ontvangen bevel, het verdere gehruik der domkerk aldaar voor hunne godsdienstoefening is ontzegd. Dezer dagen hebben zich vier jonge zendelingen lot de congregatie der Jesuiten behocrende te. Bordeaux naar China ingescheept. Zekere William Akerbdezer dagen, op.87jarigen leeftijd, in Londen overleden, had door spaar zaamheid 8000 p. st. bijeen verzameld en in de openbare fondsen ge-

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1