Zeetijdingen. A dvertenti'ên. .QTjat tJ0orkoinut0 v.tn mieuctreLtufo- ring der heilzame pogingen welke door de booge regering tot wering der belgische centen zijn aangewend zoo heeft de maatschappij van handel en nijverheid alhier in hare vergadering van gisteren met eenparige stemmen aangenomen de belgische centen niet anders dan 11 legen 10 te ontvangen en uit te geven. Zij vermeent hierdoor tol den olgemeenen wensch om de uilvoering te bevorderen en ver deren inyoer te weren te hebben medegewerkt ten einde deze stad en provincie voor nog grootere schade te beveiligen. Men leest in de Arnhemsclie Courant het volgende Het zal wei- ligt zijne nuttigheid hebben dat wij bij het sterk vermenigvuldigen van een klein soort van slakken hekend maken dat zeker bekwaam landbouwkundige met goed gevolg zijn land van die slakken gezuiverd heeftdoor hetzelve gedurende 8 dagen en wel des ochtends met ongebluschte kalk te heslrooijen. De kalk, die veelal uit stukken en brokken bestaat moet eerst fijn gemaakt worden. Hij rekent dat 3 mud kalk voldoende is voor 1 bunder. MIDDELBURGden 21 November. Gisteren avond is alhier de treurige lijding ontvangen van het overlijden van een onzer geachtste stadgenoolen jh.' m.' Jacob Snouck Uurgronje, ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw die na eene korte doch ernstige onge steldheid op den 19 dezer maand in den ouderdom van 67 jaren irt de residenlie is bezweken alwaar hij zich in zijne betrekking van lid van de tweede kamer der staten-generaal sedert de opening der kamers bevond Tien jaren was hij lid dier vergadering; steeds naauwgezet iri dé Vervulling zijner verpligtingen en voorzeker heeft hij uit zijne rijke ondervinding veel bijgedragen ten nutto des vaderlands, helwelk in hem eenen trouwen vriend en eenen waardigen vertegenwoordiger verliest. - Sedert meer dan 40 jaren alhier in onderscheidenemeestal voorname provinciale betrekkingen en laatstelijk aan het hoofd der centrale directie dezes eilands werkzaam heeft hij zich all.erwege doen kennen door innemende vriendelijkheid hescheidene rondbor stigheid ijverige, werkzaamheid ernstige zucht lot het goede en heeft hij de vermogens van zijnen geest met meer dan gewone be kwaamheid steeds ten nutle van anderen besteed waardoor zijn aandenken binnen dit gewesthet eiland en onze stad ongetwijfeld lang in zegening zal blijven. Heden kwam het gerucht tot ons dat eene deputatie uit eenige gemeenten van de provinciën Noord-Brabar.d en Limburg alhier voor de belangen van den Zeeuwschen Rijn-spoorweg waren aangekomen onder anderen zoo als ons nader hekend werd met het doel zijne cxc. den heer-staatsraad gouverneur hunne hulde aan te bieden voor de hooge belangstelling welke zijne exc. steeds aan den dag legt om de zoozeer alfjêmeen gewenscht wordende spoorwegliniën door de drie provinciën Zeeland Noord-Braband en Limburg tol stand 1è brengen. Ook is ons verzekerd, dat genoemde deputatie bij deze gelegenheid als belooning hunner bijzondere belangstelling, aan de ontwerpers van dezen spoorweg, mede namens hunne committenten, om niet hebben aangeboden de gronden over eene lengte van 47,000 ellen (ruim 8 uren) waarover deze weg tusschen 's Hertogenbosch en Venlo zoude loopen en zulks onder voorbehoud met zeer Veel erkentelijkheid is aangenomen. Wijders wordt ons uit Noord-Braband gemeld dat aldaar ook nog andere aanbiedingen van dien aard hebben plaats gehad. Een en ander doet ieder dan ook steeds met genoegen op deze zaak nederzien en ofschoon wij, zooveel ons dit mogelijk is na te gaan redenen kunnen hebben voor de onvermoeide pogingen dec' ontwerpers dankbaar te zijn koestert men algemeen den wensch, den afloop der zaak, waaraan de grootstebehoefte heerschtte mogen kennen. ZIEB1KZEE den 25 November. Jl. zaturdag is alhier de ge wijzigde verderen opbouw der nieuwe kerk voor de Hervormde ge meente onder nadere goedkeuring aanbesteed geworden en aan genomen door den heer P. van der Linde, alhier, voor eene som van f 53,000. Jl. zondag avond is in de rigting van het eiland Over-Flakké een feilen brand gezien doch lot heden is het nog onbekend waar denzelven heeft-plaats gehad. In den morgen van den 18 dezer is ter reede voor het Fort Bath omgeslagen eenen aak komende van Bergen-op-Zoom en ge voerd door C. C. Buysde schipper en een knecht zijn gered doch een derde is verdronken. Te Oostburg hebben zich eenige jonge jufvrouwen vereenigd om eene verzameling van vrouwelijke handwerken en andere inge- znndene voorwerpen tot stand te brengen welke den 19 December zullen verloot worden om de opbrengst tot ondersteuning der armen te doen dienen. Deze verzameling is ook opgeluisterd door een zeer fraai bewerkt canapé-kussen met hetwelk H. M. onze geliefde koningin dezelve goedgunstig geliefde te vereeren en hetgeen tot eersten prijs liestefnd is. ZIERIKZEEden 25 November. Eergisteren is ter feede van Vlissingen gearriveerd bet fregatschip de Boom-pol, kapt. S. van Del den Az. bestemd naar Middelburg zijnde aan boord alles wel, BROUWERSHAVEN, den 24 November. Binnengekomen: Cor- nelis Wernard Eduard, kapt. Hagers van Batavia, Potomac, kapt. C. Berrg van Baltimore, beide naar Rotterdam, en Martha, kapt. W. Allen van Newcastle naar Dordrecht. 197su KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Derde Klasse. Ia'° LijstGeone. n os I9g2 een pr;js van f 5000 n.°' 383, 1250, 1954 en 10540 ieder een prijs van f 1000. gse n.«s -J691 20203 en 18546 ieder een prijs van f 1000. 4" n." 6883 een prijs van f 2500 n." 14881 en 16987 ieder een prijs van f 1000. 5*' Geene. O4' Lijst, n.° 15472 een prijs van f 1250; n.°"T4482 19986 en 19256 ieder een prijs van f 1000. 7de n.° 5943 een prijs van f 25,000. Het was de wil van God van Hemel en Aardeheden avond om 9 ure tot mijne en mijner Moeder onuitsprekelijke droef heid van mij af te nemen mijn waarde en hartelijk geliefde Echt genootKORNELIS LAM-PERSE na een lang en smartvol lijden, in den ouderdom van 44 jaren en 3 maanden. DCivendijke WILLEMINA LAMPERSE den 22 November 1845. geb. Landsheer. De DIRECTIE van het ZEEUWSCH MILITlE-GENOOT- SCHAP brengt ter kennis van belanghebbenden dat zij even als in vorige jaren aan woonachtigen in Gemeenten boven de 1000 zielen voor de Ligting van 1846, onderling deel geeft lot en met den 15 Januarij 1846, en zulks op de wijze vastgesteld bij derzelver besluit van den 11 November 1839; terwijl ook voor de genen, welke niet verlangen mogten onderling deel te nemen, gele genheid zal bestaan om zich tegen eene vaste som of a prime te doen verzekeren met betrekking tot welke laatstgemelde wijze van deelneming de voorwaarden voor belanghebbenden meer aannemelijk, en de te doene bijdragen aanmerkelijk minder dan hij vroegere lig- t'ingeu zijn gesteld gewordep. Vermits thans de som h prime zoo laag mogelijk is bepaald durft de Directie zich met eene ruime deelneming vleijen en belangheb benden tot deelneming a prime vóór den 15 Januarij 1846 uilnoo» digen daar eene deelneming vóór de Loting voordeeliger is dan eend na de Loling aangezien in het laatste geval de verzekeringssotn a prime noodwendig eene verhooging moet ondergaan. De Directie acht hel overigens overbodig alhier op te merken dat eene garantie- van hare zijde wel kan geacht worden alle moge lijke zekerheid aan te bieden en vertrouwt alzoo dat deze garantie dan ook de voorkeur verdienen mag hoven de verzekeringen dia door anderen tot het Genootschap in geene betrekking staande mogten worden gegeven. Inlichtingen zijn té bekomen bij den Heer M. PlatsChokrete Zierikzeeen ten Huize van den ondergeteekenden. ZierikHee, den 25 November 1845. De Directie voornoemd Namens dezelve C. BAL. LEES HIER! De Advertentievoorkomende in de Zierikzeèsche Courantdato 9 September II., N.° 72, -geplaatst en onderleekënd door den Heer G. J. LOKKER welke tot waa rschueeing strekt, om geen dee! aan -het llaagsche Begrafenisfonds te nemen, zoo is déze dienende, belanghebbenden opmerkzaam-Ie maken, (om, bij bet lezen van die advertentie, builen eefligen- twijfel-te zijndat met dat fonds wordt bedoeld het TWEEDE NVT YAiX 'T ALGEMEEN van A. L. WE1S, Tapper, in het Halslraaljeen C. de JONGH vroeger Bode bij Jut en Le Comte:, Omtrent eerstgenoemde Directie meerder verlangende te- weten, zon leze men het Haugsche Dagblad van 22 en 31 October 11.. waaruit men de nadeeli'ge gevolgen voor de Leden, uil de tweespalt der heide Directeuren zal ontwaren. De Notaris J. de KATER Nz. zalten verzoeke van C. van de VATE en Mede-Eigenaren op Zaturdag den 13 December 1845, des voormiddags ten 10 ure, in de Herberg te Renesse, hij J. Megakck eerst in perceelen en daarna in massa, veilen en verkoopen Een HOEFJE bestaande in Huis, Bakkeet en Schuur, met 10 bunders 74 roeden 10 ellen Erf, Tuin, Boomgaard, Bosch- en Duingrond staande en gelegen onder Renesse, aan den Hoogen Zoom, sectie- B, n." 9297 98, 99, 100, 101 102, 103, 104, 107 en 117 waarvan de grondhel. en het duingescbot te zamen bedragen f 25,78s. Alles bij plakbiljetten nader op te geven. Bij J. van de VELDE OLIVIER Boekdrukker en bandelaar te Zierikzee, wordt ter inteekening en ter lezing uitgegeven, NEDERLANDAlgemeen Dag- en Handelsblad. I In naam des Konings! VERKOOP ING OP REGTERL1JK GEZAG. j Op Zaturdag den 29 November 1845, des voormiddags ten 9 ure, j en volgende dagen zullen door de ondergeleekende P. A. R1NKLER, i Deurwaarder bij de Arrondissemenls Re.gtbank van. en wonende, te Zierikzee, voor het Huis wijk B, n.° 23 in de Postslraaten ver volgens in het Pakhuis wijk C n." 452 eri 45-3, staande in de Niéuw- stad le Zierikzee, in het openbaar, tegen gereede betaling, worden verkocht, de navolgende, ten verzoeke van de Heeren L. V. LEUE- BOER ZONEN, Kooplieden, wonende te Rotterdam, en ten laste van PIETER van DEUREN, Winkelier, wonende te Zierikzee, in beslag genomen ROERENDE GOEDEREN ingevolge autori satie verleend hij vonnis der Arrondissemenls Regtbank te Rotter dam, den 10 dezer maand November 1845 behoorlijk geregistreerd als: een aanzienlijke partij Wollen Linnen en Katoenen Manufac turen, Wotlen en Moltonnen Dekens, Mans-, Vrouwe- en Kinder- Kousen Sa ij etGaren en Band henevens eenige Meubilaire Goederen en hetgeen1 verder te voorschijn zal worden gebragt. De Deurwaarder voornoemd, P. A. RINKLER. te zierikzee BIJ de wed. a. de vos en zoon stads drukkers.

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 2