X ZIERI&ZEESCHE COÜRAJ T. ]V.° 88. KINGS DAG A.° 1845. 4 NOVEMBER. bekendmaking. JSesturen on Administration BEKENDMAKING. BURGEMEESTER on WETHOUDERS der Slad ZIERIKZEE, daartoe aangezocht door de leden der Sociëteit onder de zinspreuk tot Nut en Genoegenalhier gevestigd, brengen door deze ter kennis- van het publiek Dat voormelde Sociëteit zich heeft ten doel gesteld om de jaarlijks alhier gehouden wordende Half-Vaste- of Paardenmarkt en Beesten markt, door eene openbare tentoonstelling en veiling van paarden en vee in belangrijkheid te doen toenemen en zoo mogelijk tot vroegeren bloei te verheffen. Dat hel Stedelijk Bestuur dit voornemen wenschl te bevorderen en door alle bereikbare middelen aan te moedigen zoowel in het belang van de veeteelt als in dat van vele daarvan afhankelijke bedrijven en neringen. Dat de aanstaande' BEESTENMARKT te dezer Stede zal gehouden worden op Donderdag den IR November, en dat alsdan eene openbare tentoonstelling en veiling zal plaats hebben van vee hetwelk men van hier en elders zal gelieven aan te brengen waartoe allo vee- houders ten vriendelijkste worden uitgenoodigd en wel ten bepaalden dage des morgens tien ure overmits de keuring ten elf ure een aanvang nemen zal op de aloude staanplaats aan de Balie onder behoorlijk toezigt van de Policie terwijl door voornoemde Sociëteit zal worden gezorgd voor geschikte stalling en voeder voor dat vee hetwelk van afgelegene plaatsen naar deze tentoonstelling en veiling mogt worden aangevoerd buiten koste van do veehouders mits daarvan drie dagen te .voren worde kennis gegeven aan d.e Directie, ten huize van den heer J. A. MutoCK Houwer alhier. Dat over al het op deze tentoonstelling aangebragte vee eene keu ring door deskundigen zal plaats hebben en ten gevolge daarvan voor de best gekeurde melkkoe van Stads wege een prijs wordt uitgeloofd van13, en voor de daaraanvolgende best gekeurde melkkoe van wegd de Sociëteit, eene premie vanf 10, voor de best gekeurde tweejarige vaars van Stads wege een prijs van f I en voor de daaraanvolgende best gekeurde vaars, van wege de Sociëteit eene premie van f 5 welke prijzen en premien in geld benevens getuigschriften aan de, bekroonde eigenaars van dat vee op de plaats zelve namens het Stedelijk Bestuur z.ullen worden uitgereikt en eindelijk Dat de leden van genoemde Sociëteit zich vleijen durven dat alle veehouders, in Stad en Land gaarne zullen medewerken aan het heilzame doel met zoodanige tentoonstelling in het belang van de. veeteelt beoogd, en alzoo deze eerste proef op da aanslaande beesten- markt blijken dragen zal van algemeene belangstelling, welke lot verdero; uitbreiding en toenemenden bloei voor volgende jaren strekken moge, Zierikzeeden 23 October 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd NELEMANS L P. Ter ordonnantie, De Stads Secretaris, W. J. P. KROKF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZIEIUKZEE brengen ter kennis van de belanghebbende houders van Stads Effecten dat de Commissie tot amortisatie der Stedelijke, gevestigde Schulden op Woensdag den 5 November aanslaande, des middags, in Stads Raadzaal zal overgaan tot do jaarlijksche uitlotlng van Obligatiën welke zullen kunnen afgelost en vernietigd worden volgens het beslaande plan met uitnoodiging, aan iederen houder van Effecten op de Slad, om bij die uitloting, des verkiezende, tegenwoordig te zijn, Zierikzee, den 29 October 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd K. W. 1)e JONGE h. P.vt.f Ter ordonnantie, De Stads Secretaris, W. J. P. KROKF. REGLEMENT op de BOTER- EN E I J E RMARKT te ZIERIKZEE. Art. 1. Op de boter- en eijermarkt zoodanig als die telken markt dag wordt gehouden, zullen verkocht worden alle soorten van boter, eijeren gevogelte, wild paling groenten en andere eetwaren en zal als van ouds gehouden worden voor do landlieden uit Schouwen komende op de Varremarkt en voor die uil Duheland aan de Kraan. Art. 2. Deze markt zal voor zoo. veel de boter betreft een aan vang nemen des morgens ten elf ure en niet langer dan tol twee ure. mogen voortduren. Art. a. Bijaldien de boter niet wordt gewogen maar bij stukken of kluiten verkocht wordt zullen deze de bepaalde wigt moeten houden van 5 oneen van tijd tot tijd zal door Burgemeester en Wethouders eene weging der stukken bevolen worden en zal voor elk, alsdan te ligt bevonden sluk eene geldboete worden verbeurd. Alle andere waren aldaar aangebragt zullen moeten zijn van eene goede hoedanigheid ter bcoordeeling van een' daartoe bevoegd beambte. Art. 4. Gedurende het eerste uur van den markttijd voor de boter gesteld zullen alleen particulieren mogen koopen. De winkeliers, kooplieden en voorkoopers zuilen vóór twaalf ure geene boter mogen opkoopen. Met klokslag van half twee ure zal alle verkoop moeten worden gestaakt en ten twee ure zal de markt geheel moeten ontruimd zijn. Art. 5. De overtredingen legen dit reglement zullen worden, ge straft als volgt Die tegen art. 3 met eene boete van f 1,50 voor ieder te ligt bev -•.den stuk boter. Die, tegen art. 4, het opkoopen van boter döor winkeliers enz. vóór twaalf ure en na half twee, n\et eehe boete van f 3, door kooper en verkooper beide Ie verbeuren. Het verblijf der levensmiddelen na twee ure op de marktplaat sen met eene boete van f 3. Bij herhaalde overtreding binnen den tijd van 12 maanden zullen de hier voren bepaalde boeten verdubbeld worden of de overtreders met één dag gevangenis door den Regter kunnen gestraft worden. In geen geval zal de boete van een en dezelfde overtreding meer dan f 12 kunnen bedragen. Bij ieder vonnis, waarbij eene geldboete wordt opgelegd,, zullen de overtreders tevens verwezen worden tot eene gevangenisstraf van eenen dag, voor het geval dat zij onvermogend bevonden worden otn de opgelegde boete te voldoen. De boeten zullen komen ten voordeele der stedelijke kas. Art. 6. De ten toon gestelde of Ier verkoop aangeboden voor werpen zullen kunnen worden aangehouden tot de boete zal zijn betaald of geconsigneerd zullende de overtreders daarenboven ver- pligt zijn om zich dadelijk naar de aanzegging der daartoe bevoegde beambten te gedragen en zal hun wederstreven in dezen ais weer spannigheid worden aangemerkt. Art. 7. De beambten der Policie zijn bevoegd om de voorwer pen welke door hen in contraventie van dit reglement bevonden worden in beslag te nemen en van alle overtredingen tegen den inhoud van hetzelve relazen op te maken welke aan den ambtenaar van liet openbaar ministerie hij hel kantongeregt zullen worden verzonden. Art. 8. Alle vroegere bepalingen betreffende de boter- en eijer markt worden bij deze gehouden voor vervallen en afgeschaft. Vastgesteld ter vergadering van den Raad der Stad Zierikzeeden 20 October 1845. DE CRANE, vt. Ter ordonnantie W. J. P. KROEF, Afgekondigd van den Raadhuize der Stad Zierikzeeden 4 No vember 1845. De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. JYieu wstijdintjen. N. RDKRLAND E W. 's GRAVENHAGE den 30 October. In de zitting van dè tweede kamer der staten-generaal van beden zijn ingekomen twee koninklijke boodschappen, elk ten geleide van een wets-ontwerp met daarbij behoorende memorie van toelichting. Het eerste dezer wets-ohtwer- pen is betrekkelijk tot het buiten koers stellen der provinciale en, generaliteitsmunton en van den volgenden inhoud': Wij WILLEM II, enz Alzoo wij ih overweging genomen hebben dat het noodzakelijk is dat hij de wet meer uitdrukkelijk aan- ons de bevoegdheid' worde gegeven om de nog. in omloop zijnde provinciale of generalit'eits zil veren muntspeciën Duiten koers te stellen en tevens onder gepasta waarborgen. een,e tijdelijke- hulpmunt in te voeren Zoo is hetdat v»ij den raad van state gehoord en met gemeen overleg der stateo-generaal hebben goedgevonden en verstaangelijk' wij goedvinden, en verstaan bij deze Art. 1. Op de daartoe door ons vast te stellen tijdstippen en wijze zullen de krachtens art. 12 en 17' der wet van den 28 Sep tember 1816 {Staatsblad: n.' 50) nog in omloop zijnde zilveren munt speciën hetzij in éénshetzij achtereenvolgens huiten koers gesteld worden nadat tot derzelver inwisseling gelegenheid zal zijn gegeven. Art. 2. Zoolang niet al de voormelde- muntspeciën zij;n ingetrok ken kunnen van onzentwegeonder de in de volgende artikelen vastgestelde waarborgen en in den door ons te bepalen, v.o.rm wor den uitgegeven munt-biTjetten van f 2,50, f5',, f 10, f 20., f 100 en f 500, ieder tot zoodanig gezamenlijk bedrag als blijken zal noodig te zijn. Art. 3. Geene zoodanige munt-biljelten kunnen worden uilgege- ven dan tegen intrekking van een gelijk nominaal bedrag dor in art. 1 bedoelde zilveren munt. De uitgegevene munt-hiljetten worden hetzij in ééns, hetzij achter eenvolgens, doch uiterlijk met den laatsten December 1848, tegen gouden of zilveren munt ingetrokken. Art. 4. Naar mate van de uitgifte der munl-biljeUenwordt vooraf bij de nederfandsche bank overgebragt eene gelijke hoeveelheid nieuwe zilveren munt of wel eene hoeveelheid der in art. 1 bedoelde munten waarvan het nominaal bedrag gelijk staat met dat der uit te geven biljetten en bovendien tot aanvulling zooveel muntspeciën, of fijn zilver of goud in baren als volgens de met de directie der nederiandsche bank vast te stellen verhouding noodig gerekend wordt, tbl doarstelling van de nieuwe' munt, welke door (le munt-biljelten, vertegenwoordigd wordt.

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1