IV.» 86. ZIERIKZEESCHE DINGSDAG A/» 1845. COURANT. 28 OCTOBER. Desturen en Administration. Nien wstij dingen BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZJERIKZEE daartoe aangezocht door de leden der Sociëteit onder de zinspreuk tot Nut en Genoegenalhier gevestigd, brengen door deze ter kennis van hel publiek Dat voormelde Sociëteit zich heeft ten doel gesteld om de jaarlijks alhier gehouden wordende Half-Vasle- of Paardenmarkt en Beesten markt, door eene openbare tentoonstelling en veiling van paarden en vee in belangrijkheid te doen toenemen en zoo mogelijk tot vroegeren bloei te verheffen. Dat het Stedelijk Bestuur dit voornemen wenscht te bevoi deren en door alle bereikbaro middelen aan te moedigen zoowel in hel belang van de veeteelt als in dat van vele daarvan afhankelijke bedrijven en neringen. Dat de aanstaande BEESTENMARKT te dezer Stede zal gehouden worden op Donderdag den 13 November, en dat alsdan eene openbare tentoonstelling en veiling zal plaats hebben van vee hetwelk men van hier en elders zal gelieven aan te brengen waartoe alle vee houders ten vriendelijkste worden uitgenoodigd en wel ten bepaalden dage des morgens tien ure overmits de keuring ten elf ure een aanvang nemen zal op de aloude staanplaats aan de Balie onder behoorlijk toezigt van de Policie terwijl door voornoemde Sociëteit zal worden gezorgd voor geschikte stalling en voeder voor dat vee hetwelk van afgelegene plaatsen naar deze tentoonstelling en veiling mogt worden aangevoerd buiten koste van de veehouders mits daarvan drie dagen te voren worde kennis gegeven aan de Directie, ten huize van den heer J. A. Mulock Houwer alhier. Dat over al het op deze tentoonstelling aangcbragte vee eene keu ring door deskundigen zal plaats hebben en ten gevolge daarvan voor de best gekeurde melkkoe van Stads wege een prijs wordt uitgeloofd vanf 13, en voor de daaraanvolgende best gekeurde melkkoe van wege de Sociëteit, eene premie vanf 10, voor de best gekeurde tweejarige vaarsvan Stads wege een prijs van f 7, en voor de daaraanvolgende best gekeurde vaars van wege de Sociëteit eene premie van f 5 welke prijzen en premiën in geld benevens getuigschriften aan de bekroonde eigenaars van dat vee op de plaats zelve namens het Stedelijk Bestuur zullen worden uitgereikt en eindelijk Dat de leden van genoemde Sociëteit zich vleijen durven dat alle veehouders in Stad en Land gaarne zullen medewerken aan bet heilzame doel met zoodanige tentoonstelling in het belang van de veeteelt beoogd en alzoo deze eerste proef op de aanstaande beesten markt blijken dragen zal van algemeene belangstelling welke tot verdere uitbreiding en toenemenden bloei voor volgende jaren strekken moge. Zierikzeeden 23 October 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd NELEMANS L P. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KBOEF. INSPECTIE OP DE VLOEDPLANKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZ.EE. Gezien art. 40 van het Reglement van Policie in verband lot de art. 8 en 9 van dat op de Vloedplanken voor deze Stad. Hebben goedgevondeli te bepalen: Dat op aanstaanden Vrijdag den 31 dezer maand, des middagseene algemeene schouwing zal plaats hebben zoo op de Yloedplanken der Stad als van de Ingezetenen. Wordende een ieder bij deze aan zijne verpligting herinnerd om de Vloedplanken alsdan gereed en in orde gesteld te houden op straf van de bepaalde boete door de nalaligen te verbeuren. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze in de Stads Courant worden geplaatst en omgeroepen terwijl zulks aan den Stads Architect en den Commissaris van Policie tot handhaving zal worden medegedeeld. Gedaan ten Raadbuize der Stad Zierikzeeden 27 October 1845. Burgemeéster en Wethouders voornoemd NELEMANS, L. P. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BRANDSCHOUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERfKZEE verwittigen het publiek dal door heeren Brandmeesleren te dezer Stede op Maandag den 3 November aanslaande een algemeene rond gang zal geschieden, ten einde zich te overtuigen, dal al de Brand- bluschmidde.leo bij de ingezetenen, overeenkomstig het Reglement, aan te houden in goede orde aanwezig zijn, weshalve de ingezetenen worden uitgenoodigd. om al derzelver bepaalde Brandbluschmiddelen ten dage der inspectieschouwbaar voorhanden le hebben en be" hoorlijk ten loon to stellen. Zierikzee, den 27 October 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd NELEMANS, L. P.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGEden 23 October, II. K. H. mevrouw de prinses Frederik der Nederlandenhenevens hare kinderen zijn op het huis de Paauw aangekomen. Men meldt uit Zevenbergendat Z. M. op een door den wel eerw. heer R, O. Aittonaan hoogstdenzelven ingezonden exem plaar van zijne leerrede en daarbij gevoegde missieve tot aanbeveling van den nood der ongelukkigen na ingewonnen berigt van den heer burgemeester aan de commissie tol leniging van de ramp de aan zienlijke som van f 1500 heeft doen geworden. Z. K. H. de prins van Oranje, bewoaen over het lot der slagt- offers van het onheil bij gelegenheid van den vernielenden brand der suiker-raffinaderij van de heeren Rupe Zoon, te Amsterdam hoeft eene som van f 500 ter beschikking van den heer burgemeester dier stad gesteld ten behoeve der gemelde slagloffers. De minister van marine heeft ter kennisse van allo scheepvaren- den en belanghebbenden gebragt dat in het vaarwater van de Kil naar bet Bergsche Veld, dwars over de rivier, gezonken ligt eene zooge naamde bovenlandsche aak, geladen met steenkolen waaruit de mast geligt is, in eene diepte van 12 nederiandsche ellen met gewoon laag water, op de merken: de lantaarn van Willemsdorp in den hoek van de schuur van den postmeesier, en de lantaarn van Strijensas een weinig in de hoornen van den Mariapolder, en dat mitsdien scheepvarendenop die hoogte willende ankerendé vcreischle be hoedzaamheid zullen behooren in acht te nemen. Heden is het bronzen standbeeld van Willem den Zwijger uit Parijs in deze residentie aangehragt; het zal spoedig, zoo men ver neemt, op het reeds gereed zijnde voetstuk worden geplaatst. Wij vernemen dat dezer dagen op particuliere aanvraag van engelsche ingenieurs, tweeen twintig hollandsche landmeters naar dat rijk vertrokken zijn ten einde opmetingen te doen ten behoeve der aldaar geprojecteerde spoorwegen welker aantal zoodanig is toegeno men dat er gebrek aan landmeters schijnt te bestaan. Volgens die zelfde berigten worden de hierboven genoemde landmeters door vijf tolken vergezeld. Den 24. in de zitting van de tweede kamer der slaten-generaal van heden is onder moeringekomen bet volgende ontwerp van wet houdende maatregelen ter aanmoediging van den invoer vati levensmiddelen Wij WILLEM II enz. Allen die deze zullen zien of hooren lezen salul! doen te weten: Alzoo wij in overweging genomen hebben dat het wenschelijk is om door gepaste maatregelen te gemoet te komen aan de nadeelen welke de ongunstige uitslag van den aardappelen-oogst bier le lande heeft teweeggehragt En mede overwegende dat te dien einde geene andere maatregelen behooren te worden vastgesteld dan die welke de strekking kunnen hebben [om den invoer van levensmiddelen le bevorderen zonder do vrije beweging van den handel te belemmeren Gezien ons besluit van den 14 September 1845 [Staatsblad n.° 541 en tevens gelet op art. 2 van de wet van 19 Junij 1845 Staatsblad n.° 28). Zoo is het, dat wij, den raad van state gehoord en met gemeen overleg der staten-genoraal hebben goedgevonden en verstaan gelijk wij goedvinden en verstaan bij deze Art. 1De invoerregten op aardappelen gierst rijst boonen erwten linzen gort grutten gepelde gerst en meelblijven tot op den 1 Junij 1846, bepaald op bet bedrag bij art. 1 van ons be sluit van 14 September 1845 Staatsblad n.° 54) vastgesteld, te weten aardappelen 5 cents de 10 mudden gierst en rijst 1 cent de 100 ponden, boonen, erwten en linzen 10 cents het last, gort, grutten en gepelde gerst f 3 en meel f 5 de 100 ponden. Art. 2. De invoerregten op tarwe, rogge, boekweit, gerst, haver en spelt worden, tot op 1 Junij 1846, bepaald op hel minimum, voor ieder derzelve bij de wet van 29 Decemher 1835 Staatsblad n.° 41) bepaald le weten op tarwe en gepelde spelt 25 cents op rogge en boekweit 15 cents, op gerst 10 cents en op haver en onge pelde spelt 5 cents hel mud. Art. '3. Wij behouden ons voor, de invoerregten op de goederen, in beide vorige artikelen opgenoemd nog verder le verminderen en zelfs den geheel vrijen invoer van dezelve toe te laten tol op den 1 Junij 1846. Art. 4. De tegenwoordige wet treedt in werking op den dag na bare afkondiging. Lasten en bevelen enz." Bij dit ontwerp is gevoegd eene memorie van toelichting.

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1