i*.0 83. ZIERIKZEESCHE VRIJDAG A.° 1845. COURANT. 17 OCTOBER. Besturen en Administration. Nieuwstijdingen BE KE N D M A KING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, van den 15 September jl. [Provinciaalblad n.° 96,) houdende aanschrijving tot openbare afkondiging der bepa lingen van de artikelen 27 en 42 der wet op de Personele Belasting van den 29 Maart 1833, [Staalsblad n.° 4,) betrekkelijk de belasting naar tijdsgelang en de suppletoire aangifte. Hebben goedgevonden De In- en Opgezetenen te herinneren aan de bedoelde wetsbepalingen) luidende als volgt Artikel 27. 1. Zoo wanneer een perceel hetwelk op den 15 Mei niet in ge bruik was, of ook een woonhuis, op hetzelfde tijdstip, enkel en op den voet hij de laatste zinsnede van art. 26 2 bepaald door eenen huisbewaarder bewoond zijnde gedurende den loop des dienstjaars betrokken in gebruik genomen of van mobilair voorzien wordt, zal de belasting, volgens de vier eerste grond slagen naar de hierboven bepaalde regtendeswege moeten Worden voldaan; doch slechts naar gelang van dat gedeelte des dienstjaars, hetwelk op het tijdstip der in gebruikneming, be trekking of meubelering overig blijft. 2. Ingeval de belastingschuldige, welke zoodanig perceel als hij 1 bedoeld aanvaardt in het dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen en hij dit tot dien tijd toe door hem gebruikte perceel verlaat met wegvoering van alle roerende goederen hoe ook genaamd en zonder achterlating van huisbe waarder of van andere personen in zijne dienst, zal hel bedrag van den te zijnen name op het kohier gebragten aanslag voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk en in evenredigheid van het nog te verloopen tijdvakworden afgetrokken van dat des, op den voet als boven te doenen aanslag, zonder dat, indien deze aanslag minder bedraagt dan de vroegere er eenige ontheffing zal kunnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of aanschaffing van belaslings-vóorwerpen der vier eerste grondslagen na 15 Mei, zal behalve in de gevallen, hij I en 2 hierboven ver meld geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aan slag in den loop des dienstjaars. 4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grondsla gen als na 15 Mei in dienst of gebruik genomen of aangeschaft worden zal de belasting naar gelang van den nog overigen tijd des dienstjaars, zijn verschuldigd met dien verstande dat geene verwis seling van dienstboden of paarden met andere waarvoor geene hoo- gere regten verschuldigd zijn op zichzelve tot het nogmaals aanslaan van denzelfden belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. 5. Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk lot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd waren zal met aan schaffing worden gelijk gesteld, zoomede wat aangaat de paar den derzelver geheel verlies van bet tweede viertal hunner melktanden in den loop des jaars. 6. Naar gelang de omstandigheden eens belastingschuldige in den loop des dienstjaars, met betrekking tot deszelfs voorwerpen van de vijfde en zesde grondslagen veranderen, zulks, dat volgens de tarieven van art. 17 en 21, de opklimming der belasting ten zijnen aanzien toepasselijk zoude worden zalwegens de dienstboden en paarden aanvankelijk gehouden die verhooging voor den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd. Deze bepaling is mede van toepassing met betrekking tot de paarden bij het opkomen van de omstandigheden aan het einde van 7 van art. 20 vermeld. 7. Paarden, bij verschillende personen of gezinnen in gebruik, zullen ingeval die gelijktijdig voor een en hetzelfde rijtuig wor den gespannen, hem, die zulks doet, of wel den eigenaar of gebruiker des rijtuigs, ter zake van het grooter aantal paarden, hetwelk door hem alzoo mogt zijn gebezigd dan waren aange geven mede aan de opklimming der belasting naar 6 doen onderwerpen. 8. Hooger belastbaar gebruik van dienst- en werkboden of paar denaanvankelijk minder belastbaar, zal de verpligting lot eene evenredige verhooging der belasting voor den nog overigen lijd des dienstjaars ten gevolge hebben. 9. De tijd waarover de belasting loopt zal in betrekking tot al de grondslagen, worden berekend hij vierendeelen jaars op het dienstjaar overschietende, zonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst, en zullen als vierendeelen jaars worden beschouwd de tijdvakken aanvangende met primo Mei primo Augustus, primo November en primo Februorij. Artikel 42. De zaodanigen welke, door eenige. der omstandigheden voor zien bij art. 27, in den loop des jaars komen te vallen onder de toepassing van het aldaar bepaalde zulten alvorens en naar gelang van hel ontstaan dier omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteld verpligt zijn tot hel indienen van behoorlijke aangiften deswege in voege als hij art. 30 voorge schreven zullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den Ontvanger kunnen hekomen. En zullen de vorenstaande wetsbepalingen door openbare afkondi ging en bekendmaking in de Stads Courant worden gebragl ter kennis van het publiek, ten einde een ieder zich dien overeenkomstig gedrage. Zierikzeeden 15 October 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt.. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. I. P. KKOEF. FRANKRIJK. PARIJS den 12 October. De regering heeft thans de bij haar onlvangene officiële rapporten over de ramp die de kolonne van den kolonel de Monlagnac op de grenzen van Marocco geleden heeft openhaar gemaakt. Het blijkt daaruit dat werkelijk van de kolonne van ruim 400 man waarmede deze bevelhebber uit Djemmóa- Ghazaouat was uitgetrokken slechts 14 soldaten die plaats weder hebben bereiktwelke meerendeels in zoodanigen toestand van ont steltenis en uitputting verkeerden dat zij te naauwernood ecnig verslag omtrent het met hen voorgevallene konden geven. Er blijft dan ook over de wijs, waarop de kolonel in de hinderlaag is gelokt, die voor hem en voor zijne volgelingen zoo noodlottig is geweest, eenige onzekerheid heerschen. Alleen weel men thans dat aan Ahd-el-Kadcr zijne overwinning te gemakkelijker is gevallen omdat de kleine afdeeling Franschen toen zij overrompeld werd in ver van elkander verwijderde benden voortrukle. Abd-el-Kader moet bij dat gevecht 3000 ruiters hebben aangevoerd terwijl het aftrekkend overschot der verdelgde kolonne later nog met 5- of 6000 Kabyleu heeft te kampen gehad. Intusschen heeft men reden om te voor onderstellen dat niet al de Franschen gesneuveld of dadelijk omge komen zijn. Men rekent dat omstreeks 50 hunner levend in handen des vijands gevallen zijn. Welk lot aan deze ongelukkigcn is te beurt gevallen is nog onbekend. Eindelijk laat zich uit het thans open baar gemaakte afleiden dat de opstand der inlandsche volksstammen tegen de Franschen in den omtrek van Tlemecen reeds vóór do .overwinning van Abd-el-Kader, Wij algemeen was. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 14 October. Z M. de koning is gisteren uit Tilburg in deze residentie teruggekeerd. Z. M. heeft II. zalurdag vergezeld van hoogstdeszelfs adjudant den majoor Merites, te Vught en Cromvoirt de vestingwerken in oogenschouw genomen. H. M. de koningin is heden van hoogstderzelver reize naar Weimar, in de.ze hofstad teruggekeerd. Ten gevolge van een op last des konings ingesteld onderzoek omtrent de producten en voorwerpen vatbaar om de artikelen van uitvoer uit Japan naar Nederland te vermeerderen is thans ont vangen eene verzameling van japansche voortbrengselen van nijverheid en van eenige producten van dat land geheel ruw of door eeno eenvoudige toebereiding verkregen. De koning gelast hebbende dat deze verzameling zou worden ten toongesteld zoo is door z. exc. den minister van koloniën kennis gegeven dat die tentoonstelling ten voordeele der armen zal plaats hebben te Leiden van den 20 dezer tot den 5 November aanslaande, in het locaal op het Rapenburg waar zich 's rijks verzameling van japansche zeldzaamheden bevindt van des voormiddags ten 10 tot des namiddags ten 4 ure. GEMENGDE BINNEN-EN BUITENLANDSCHE BERIGTEN. De Slaats-Courant van zalurdag II. behelst eenige uit Gelderland mede gedeelde denkbeelden omtrent de, wijze waarop de voorhandene aardap pelen het best tegen bederf zouden kunnen bewaard worden. Volgens berigt uit Gelderland zal de provinciale geldleening van f 200,000 geen voortgang hebben en er hij gevolg geen renteloos voorschot aan de gemeentebesturen worden verstrekt. De gemeenten moeten uit eigens middelen zelve in de behoeften voorzien zonder dat het rijk of de pro vincie tusschen heide komen. Er worden te Rotterdam veie ladingen aardappelen aangevoerd uil de hooge Rijnstreken (boven de pruissischs grenzen tot waar de uitvoer verboden is). Deze aardappelen worden gretig tot f 4 de mud in het groot verkocht en zijn van hooge bergstre ken alwaar geene sporen van ziekte bespeurd zijn. Men zal van daar ook winteraardappelen zenden voor wier during men hoopt te kunnen instaan. De toevoer van allerlei graan- en peulvruchten is alleraanzieu- lijkst. De uitvoer var. aardappelen is inede verboden uit Nassau, Ba den Beijeren en Hanover. Er f)lijft nu niets meerder over dan Hessen- Darmsladt doch van daar zal spoedig het verbod volgen. In Hanover is levens eene tijdelijke opheffing van hel inkomende regt op graan peul vruchten ooftg.riesmeel rijst enz. verordend geworden. De uitvoer uil Finland, niet alleen van greenen en dennen balken van alle grootte, maar ook van limmer- en lattenhout, is van af den 9 September jl. ver boden. Te Munchen zal binnen kort eene gymnastische school voor meisjes opgerigt worden. Men hoopt langs dien weg en met. dat middel de schuine rigting der vrouwelijke jeugd in haren loop te stremmen. De regering van Beijeren heefthij ministeriële aanschrijving uit het ka binet van hinnenlandsche zaken het gebruik der stalen pennen voor en hij officiële staatsstukken verboden, Dezer dagen is in de duitsche stad Marburg het opperhoofd van eene herdoopers-gerneenle gevat. Men zeidedat hij verscheidene volwassene personen in de vallei van de Lahn herdoopt had. De policie-dienarcn vonden bemterwijl hij in zijn huis

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1