ZIE RI&Z EE SCHE VRIJDAG Besturen en A dmin is Ira tien. Ni e u wstij d i ny en. N.* @7. BEKENT1MJK1NG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE verwittigen bij deze het publiek dat <1 e gewone KERMIS of JAAR MARKT dit jaar binnen deze Stad zal gehouden worden ah van ouds aanvangende op den laalsten Maandag in Augustus, gedurende twee weken en alzoo van den 25 A ngutdus rat den G September, aanslaande. De kramers worden verzocht tnt het bekomen van plaatsen zicll in tijds met vrachtvrije brieven bij den heer A. van nuu VeLi)R, Cz. Stads Architect en Marktmeester alhier aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk l'atent moeten zijn voorzien terwijl geene rijfelaarshoroskooptrckkers of bedelaars op de kermis zullen worden toegelaten. Zierikzeeden 6 Augustus 1845. Iiurgemeesier en Wethouders voornoemd DE CRANE vt Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. i. P. KROEF. O, P R O E RIN G VAN VERLOFGANGERS DEK NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE: Ontvangen hebbende eene circulaire aanschrijving van Zijne Excel lentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den I! dezer maand Proiinciaatbhid n." 82) waarbij de Miliciens Verlof gangers der Ligtingen van 1842 en 1843 worden opgeroepen tot bij woning van de najaars-exoreitiëu van den 1 tol den 3D der maand September aanstaande brengen zulks Ier kennis van de daarbij be langhebbende Verlofgangers, dat zij op den 1 September aanstaande, vóór vier uren desnamiddagsbij hot korps tegenwoordig moeten zijn en dat de wijze van opkoming niet van hun eigen goedvinden afhangt, maar dat zij daarin de gegeven» orders tot vertrek moeten opvolgen en dat geen individueel gereisd hebbende verlofganger in Werkelijke dienst bij het korps, zal worden toegelaten dan alleen de zoodanigen wiens verlofpas in dorso door het Plaatselijk bestuur is afgeteekend terwijl alle afzonderlijk bij het korps komende miliciens die niet van hunne verlofpassen zijn voorzien of aan wier verlofpas sen de bovengemelde afteckening ontbreekt, niet alleen ten hunnen koslo naar de Gemeente zullen terug gezonden worden om de ver lofpassen af te halen of wel daarop de vereischte asnle.ekening alsnog te doen stellen, maar daarenboven den tijd, welke door deze heen- en terugreize verloren gaat door een daarmede gelijkstaand langer "verblijf hij het korps, tol completering van den exercitietijd zullen moeten te goed doen onverminderd de disciplinaire straf, welke hun ter zake dat zij met veronachtzaming dér hun bekend gemaakte ver ordeningen zich niet ten bepaalden tijde onder de wapens hebben gesisteerdkan te beurt vallen. Dat wijders de opgeroepen verlofgangers zullen moeten voorzien zijn van al de voorwerpen van bleedingwelke door hen hij het vertrek met verlof, zijn medegenomen en dat degenen van wie het bij de opkomst onder de wapenen zal blijken dat zij hunne kleeding geheel of gedeeltelijk verwaarloosd of van de hand gedaan hebben aan zichzelvcn de straf zullen hebben te wijten welke aan hen voor die handelwijze zal worden opgelegd en dat een ieder die in gebreke mogl blijven om op den bepaalden dag onder do wapenen op te komen niettemin gedurende den tijd van eene maand in den wapen handel zullen worden geoefend en dus zoo veel dagen langer bij hunne korpsen zullen verblijven als zij zich later bij dezelve hebben vervoegd. En opdat niemand biervan onwelend zoude zijn, zal deze worden afgekondigd en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee, den 18 Augustus 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. BEKENT) M ~A KING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen ter kennis van de daarbij belanghebbende belastingschuldigen dal op den 8 dezer maand, door Zijne Excellentie den heer Staats raad Gouverneur dezer Provincie, zijn invorderbaar verklaard twee kohieren voor de belasting op liet Personeel over bet loopend» dienst jaar voor deze Stad en dat dezelve op heden worden in banden gesteld van den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invorderingwordende de daarop voorkomende belasting schuldigen mitsdezen aangezocht om hunne aanslagen getrouwelijk ingevolge de wet te voldoen. Zierikzee, den 20 Augustus 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie, Do Stads Serretaris, AV. ,f. P. KROEF. 1) U I T S C II L A N D. FRANKFORT, den 17 Augustus. De voornaamste beriglen in de duitsche dagbladen voorkomendezijn van een (reurigen aard dewijl zij van oproerige bewegingen in verschillende oorden ter zake van godsdiensttwisten gewagen. Te Halherstadt is het buis van een Rooinsch-Katholijk inwonerdie pastoor Ronge beleedigd bad terwijl doze in de open lucht predikte uitgeplunderd en verwoest zoodal de autoriteiten genoodzaakt geweest zijn een gedeelte der be zetting op de been te roepen. Verscheiden menschen zijn daarbij gekwetst. Te Dusschlorf is een inwoner van Crefeldtdie door pas toor Licht wegens laster voor de regtbank geroepen was wel van die aanklagt vrijgesproken maar op andere gronden tot geldboete veroordeeld. Hierover ontevreden beeft de volksmenigte den persoon die namens den heer Licht als hoofdgetuige Was opgetreden en dien zij als den stichter der Duitsch-Kalholijke gemeente te Crefeldt be schouwdevan buis lot buis vervolgd, tot dat de poücie hem langs omwegen builen de stad wist te brengen en daardoor aan de ver volging te ontrukken. Voorts is te Leipzig waar zich sedert eenigen tijd eene partij gevormd heeft die zich niet langer onvoorwaardelijk aan de augsburgsche confessie houden wil en die deswege door de regering wordt bemoeijelijkt den 1*2 dezer een oproer uitgebroken, hetwelk van treurige gevolgen geweest is. Prins Johartn van Saksen, die bij de ontevredenen persoonlijk niet bemind ishield dien dag eene wapenschouwing over de troepen. De Zaamgevloeidc menigte betoonde zich daarbij zeer onrustig; waarschuwingen vermogten niets, volgens sommigen werden zij niet algemeen genoeg bekend gemaakt. Lindelijk werd bevel gegeven om onder het volk te vuren en 9 menschen verloren het leven terwijl 20 anderen gekwetst werden. Toen eerst werd de burgerwacht onder de wapenen geroepen en de rust hersteld. Prins Johann heeft Leipzig den volgenden morgen verlaten. B E L G I E. BRUSSEL den 18 Augustus. Men spreekt dezer dagen met veel ophef van het graven eener nieuwe, zoo men meent, bruikbare haven, tusschon Blankenberg en Heijssaan de Noord-Zee, en van een bevaarbaar kanaal van Antwerpen derwaarts, zoodat de zee schepen voortaan de reis over de \Vester-Schelde zouden kunnen ontgaan. Men wensch.t dat deze werken deels door bijzondere per sonen maar ook deels door den staat mogten worden ondernomen onder geene andere last voor den handel dan de betaling van den tol tiio anderzins voor de vaart op de Schelde moet worden N E I) K PLANDE N. \s GRAVENHA.GE den 20 Augustus. Bij resolutie van'den 4 dezer is door zijn exc. den minister van financiën onder anderen bepaald dat de controleurs der directe belastingen bepaaldelijk en op hunne verantwoordelijkheid hebben te zorgen dat de rondbrenging der pa tenten aan de huizen der patentpiigtigen door niemand anders ge schiede dan door eenen deurwaarder der directe belastingen, AMSTERDAM den 19 Augustus, Zoo wij vernemen is de pleg- 1 ige inwijding van het nieuwe beursgebouw thans .stellig bepaald op woensdag den 10 September aanstaande en mag men zich vleijen die piegtigheid met hel hijzijn van Zijne Majesteit den koning en de prinsen van Oranje en Alexander te zien verforen. GEMENGDE BINNEN- EN BU1TEXLANDSGHE BE RIG TEN. Bij do onlangschc prijsuihireling voor de leekenkumle te Brugge, heeft dé allerzeldzaamste merkwaardigheid plaatsgehad, dat de eerste prijs voor het landschap behaald werd door eenen jongeling, die, zonder ar men zijnde, hetzelve met den voel geleekend had. Naar beriglen van Sant-Thomas van den 16 Mei bevond zich de belgische kolonie in vrij gunstigen toestand en heerschle aldaar vooral groote tevredenheid over den nieuwen gouverneur baron ïhtloicdie den vorigen gouverneur GviUanftwt hoeft; vervangen. De duitsche dagbladen uit de rijn-pro vinciën zijn opgevuld mei de verslagen der feesten aan den Rijn hij gele genheid van hel bezoek var. Engel m Is vorstin. De openbare verkoo- ping der boekerij van wijlen den hertog von. Sussex, te Londen, die 61 dagen geduurd heeft is nu eindelijk afgeldnpen en heeft ruim 19,000 ponden sterling opgehragt. De beriglen uit Engeland betreffende den oogst luiden vrij gunstig. Een groot, gedeelte van denzei ven is reeds binnen zoodat de geuite vrees voor eenen slechten oogst die in de laatste lijden gekoesterd Werd als overdreven mag worden beschouwd. Er hebben te Parijs dezer dagen talrijke, arrestatie» plaatsgehad, ten gevolge van het ontdekt zijn van eene geheele ja brij k van valsche zegels, door welker uitgifte de fransehe slaat voor niet minder dan acht-of negen maal honderd duizend franken benadeeld zou zijn. Met fransehe oor logschip- Colibric is in de maand Mei op de kusten van het eiland Mada gascar gestrand van de 40 man der equipage hebben slechts 5 de kust kunnen bereiken. - De sterfte in Londen gedurende de vorige week heeft bedragen een aantal van 918 personen zijnde dit geheel veel groo- ler dan in de laatste weken en ook dan hot gemiddeld getal in de laatste jaren. Sedert het begin dezes jaars is in die hoofdstad 411 maal brand ontstaan. Te Leiden, op de utrechtsche gracht, zijn den 18 dezer twee woonhuizen en een pakhuis eene prooi der vlammen geworden de brand is ontslaan in een pakhuis beboerende tot de kuiperij van den heer Drost. In den avond van den \2 dezer zijn ruim 200 schepen het Kanaal bij Dover doorgevaren. Sedert de speculation in rijst zijn begonnen weel men te Brussel particulieren te noemen f die 50- tot 80,000 fr. op éénen heursdng heb hen gewonnen. De. inwisseling van het afgeschafte pasgeld, en zoogenaamd biljoen, in Frankrijk, welke geene geringe bezwaren heeft opgeleverd is thans in vollen gang en gaat immers wat de hoofdstad betreft geregeld voort. Twee honderd soldaten worden gebruikt, om de ingewisselde stukken le lellen e» ie

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1