geen ander middel aangewend dan liet onbewegelijk verband aange streken met pek van d.1 Soutin. Het beest is gedurende al dien lijd in zijnen stal gebleven zonder in zelen te hangen. Thans zou bel, wanneer bet zich niet beweegt, onmogelijk zijn om den pootte herkennen die gebroken is geweestniet dan wanneer het looptbe merkt men eenig trekken een gevolg van zwakte welke lot hier toe in dit lid aanwezig is. Of magnetismus oen geschikt middel is lot het ontdekken van ge pleegde misdaden en van hen die dezelve bedreven hebben is oene vraag, waarvan men de oplossing nog altijd verwacht, maar dat het een geschikt middel kan wezen tot het voorbereiden en volvoeren van aanzienlijke diefstallen kan onder anderen blijken uit het volgende verhaal Te Fontainehleau is tegenwoordig woonachtig zeker heer C. een gewezen kostschoolhouder die tamelijk wel bemiddeld is reeds sedert eenige maanden was hij het slagtoffer geweest van herhaalde diefstallen van welke hij nimmer de daders had kunnen ontdekken. Na ettelijke reizen van dienstboden gewisseld te hebben leefde hij nusedert omtrent 14 dagen, geheel alleen, toen er op zekeren dag, dat hij bij een zijner vrienden dineerde een nieuwe diefstal bij openbreking van zijne secretaire te zijnen huize werd gepleegd. Al zijne nasporingen waren wederom vruchteloos nu hoort bij spreken van dien jongeling uit Wissousdien men vermoord bad gewaand maar wiens terugkomst juist had plaats gehad zooals die door eene slaapwandelaarster was voorspeld geworden. Zijn besluit is genomen ook bij wil eene slaapwandelaarster raadplegen en den volgenden dag begeeft bij zich op weg naar Parijs. Op reis maakt hij kennis inet een' heer wiens manieren hem bij zonder bevallen en het gesprek komt van lieverlede op het magne tismus. De beer C. verhaalt wat zijn geval is en waarom hij zich naar Parijs begeef! Dat treft gij uitmuntend zegt zijn nieuwe kennis ik ben de boezemvriend van den magnetiseur dien gij gaat spreken en vol gaarne zal ik u aan hem voorstellen. Men komt te Parijs. I)e onbekende noodigt den heer C. hem eenige oogenblikken in een nabijzijnd kofTijhuis te wachten omdat hij even iels in de huurt te bezorgen heeft hij zal dadelijk weder bij hem zijn. Mij blijft evenwel ruim een uur weg maar eindelijk toch verschijnt hij weder en biedt zich aan om den heer C. thans te vergezellen. De onbekende brengt den heer C. in de straat des Moulins, in een zoo nederig huis dat de heer C. zich verwonderteen zoo beroemd magnetiseur niet heler gelogeerd te vinden men klimt tot eene. derde verdieping en daar bevindt zich de magnetiseur met zijne slaapwan delaarster. De reiskennis verontschuldigt zich de raadpleging niet te kunnen blijven bijwonen maar dringende bezigheden beletten hem dit. Dadelijk na zijn vertrek begint liet consult de slaapwandelaarster beschrijft de slad en bet huis van den consulent zoo goed dat er itiets aan ontbreekt, zij noemt de onderscheiden diefstallen op, waarvan bij bet slagtoffer geweest is. De heer C. is van verwonde ring tmven de wolken. Maar zegt de magnetiseur wie zijn de dieven Ik heb ze gezien is bet antwoord maar ik zie ze niet meer wacht daar zie ik ze neen toch niet. Het is bier zoo heet ik kan niet moer, ik moet lucht hebben. De magnetiseur zegt, dat bet wel jammer is maar dat bet gevaarlijk zou zijn bet meisje langer in den magnetische!! slaap Ie houden zoodat hij haar wakker moet maken maar zegt bij blijf bij ons dineren dan zullen wij straks op nieuw beginnen. Die vriendelijke uitnoodiging wordt aangenomen men gaat aart tafel de slaapwandelaarster klaagt geweldig over hare afgematheid maar eet ten minste voor vier. Men blijft zoo lang tafelen dat de heer C. begint te spreken van heen te gaan om den volgenden dag terug te komen men zegt hem dat alles dan fout zal zijn zoodat men hijeen dient te blijven om af te wachten of de slaapwande laarster zich ook later genoegzaam hersteld zal bevinden oin het consult te kunnen voortzetten. Na middernacht valt de heer C. van lieverlede in eenen armstoel in slaap en toen hij weder ontwaakt is het reeds klaar lichte dag. Hij ziet rond en verwondert zich van zich alleen te bevinden hij Toeptmaar niemand antwoordt hem. Hij schelt nu komt er een dienstmeisje hetwelk hem tevens een lange rekening voor bet diné en 24 uren logies aanbiedt. Hij is in een hólel garni waar zijne reiskennis eene kamer voor hein besproken heeft van een magnetiseur en eene slaapwandelaarster weet men niets af maar wel beeft men hel zeer lastig gevonden dat de gasten die bij hem gedineerd hebben, eerst zoo Iaat zijn been gegaan. Onze heer C. begint nu achterdocht te krijgen werktuigelijk tast hij naar zijne beurs bij heeft dezelve men beeft hein dus niet bestolen maar wat beeft men dan van hem gewild De oplossing van dit raadsel vond hij bij zijne tehuiskomst al de grove meubelen waren er open gebroken en geheel ontledigd men had te zijnent een razzia (plundering) gehouden zoo volkomen als de maarschalk Bugeaud immer in Algerie heeft volhragt. Zelfs zijne bedgordijnen waren verhuisd. In plaatse van tol een magnetiseur heeft hij nu zijne toevlugt genomen tot het geregtinaar tot dusverre almede vruchteloos. In vroegere dagen van meer algemeen beerscbend bijgeloof zou men ook welligl angstige voorspellingen gemaakt hebben uit een op zich zelf weinig beduidend voorval hetwelk den 9 dezer Is Londen plaats greep onmidtlelrjk nadat de koningin de troonrede had uitgesproken en bet huis der lords verliet. De hertog van Argylltot wiens post bij zoodanige gelegenheden het dragen van het fiuweelen kussen be hoort op hetwelk de kroon ligt struikelde do kroon viel van het kussen op den vloer en een aantal kostbare juweeion werd her- en derwaarts verspreid. Spoedig raapte men die op en overhandigde ze den hertog. H. M. betuigde haar leedwezen over het ongeval zijn lordschap overgekomen maar verheugde zich tevens dat hij zich niet bezeerd had. Sedert eenigen tijd verneemt men uit Buslanddat in 1843 de mijnen va-n Siberie 20,000 kilo's goud hebben geleverd eene waarde heiihonde van 70 millioenen franken, en dat, door de verbeterde middelen deze nphrencst zoo zeer stond to vermeerderen dat het bewir.il van Rusland zelf het geraden had geoordeeld dit te moeten tegengaan uit vrees voor eene te groote omwenteling in den handel in naunt-malerialen. ZIERIKZEEden 10 Augustus. Bij koninklijk besluit van den 12 dezer is benoemd tot ontvanger der directe belastingen alhier de heer S. 11. IV. Venhoren, thans ontvanger te Oost-Souburg, c. a. De Goessche Courant van den 14 dezer behelst liet volgende: «Het onderstaande, ons door den wel cd. heer Spaan alhier, ter plaatsing toegezonden, wordt ter algemeene kennisneming gaarne, door ons opgenomen niet twijfelende of ook door andere bladen zal aan hetzelve meerdere publiciteit gegeven worden. »De algemeene ramp, de aardappelen overkomen, en welke van Zulke onberekenbare gevolgen kan zijn is mij zoo belangrijk toege schenen dat ik daarover eene clairvoyonte somnambule geraadpleegd heb, en zie hier wat zij, na met de plapit zelve in aanraking gebragt te zijn in haren magnetischen slaap daarover gezegd heeft in tegenwoordigheid van onderscheidene achtenswaardige personen «Het kwaad is als eene zware mist op het aardrijk tiedevgedaald en heeft zich overal op, maar voornamelijk op de aardappelen- neder gezet «Des avonds is het nedergedaald en des morgens is het weder op gestegen en dit heeft eene botsing teweeg gebragt. «Veel is op sommige planton maar nog meer is in liet aardrijk achtergebleven. Het beeft zich op de planten gehecht als honigdaauw en is besmettelijk; in den grond heeft liet eene vurige hitte verwekt, waartegen de thans Vallende veelvuldige regens zeer weldadig zijn. «Hel afsnijden van het loof kan niets goeds teweeg brengen het snoeijen zoude vroeger goed zijn geweest toen het kwaad in de be ginsels was, mits men de plant, niet geheel Van loof ontblootte, zonder hetwelk die niel bestaan kan de aardappelen in den grond te laten is beter dan dezelve te vroeg uit te delven. of,'en zal Weldoen met nu nog lussclien door de aardappel-planten op kleine afstanden in de veuren slreepen te strnoijen van kalk en zand, van elk de helft. De kalk moet de gewone kalk zijn, liet zand moet goed droög en door de lucht gezuiverd zijn alvorens bet met de, kalkte vermengen, en alzoo is duinzand het beste, en anders plaalzond of eindelijk opgedolven zand, mits deze laatste alvorens in de lucht goed gezuiverd en gedroogd zijn; dit zal vele bramlige stof fen naar zich trekken. «Wanneer men eindelijk de aardappelen uitdoet en incn er de slechte heeft uitgeschoten zal men dezelve moeten besvaren op luch tige plaatsen met grof gaas bedekt, opdat dezelve kiirtnen uitdampen en zand of lucht de kwade dampen kunnen opnemen en alleen bij strenge koude mag men die in kelders bewaren of bedekken. «Van de thans gebruikt wordende aardappelen zal men nnatiw- keurig alles moeten afsnijden wat aangestoken is, alzoo helzeer scha delijk is voor den mensch." I r\c Zeetijdingen* ZIERIKZEE, den 19 Augustus. Heden zijn vsn deze roede naaf zee gezeild: het barkschip Mercuriits, kapt. W. Veencmaii ,v valt Middelburg naar Batavia, liet brikschip Triton, kapt. G. leeksnn',j naar Newcastle, en hel sohoönerschjjj} Improvementkept. C.Wood, naar Sunderland, beide vanjïfèze stad. sidvcrfeiiliën* Tegen November aafistaan.de eene KEUKEN.MEiD benoodigd bij Mevrouw Baiion Gihjden. Voor rekening van de ondergeleekenden zal binnen korts bi lossing liggen oene Lading 1"° kwaliteit RRABANDSCIlG SCHAAL- MAAT- en SMEEKOLEN. Tot hel doen van leverenden bevelen zij zich ten vriendelijkste aan terwijl zij de verzekering kunnen geven dat de kwaliteit van deze soort, ook de meeste geprefereerde is; alsmede dat zij de prijzen zoo laag mogelijk gesteld hebben. Zierikzeeden 19 Augustus 1845. J. C. BAL C.° De lleeren T. BROUWER Jz., en P. LUB A ART zullen ten overstaan van den Notaris D. Q. w; .IONGE Van deR HALEN op Vrijdag difn 22 Augustus 1845 des namiddags ten 3 ure, ten Huize van A. Paijlusse te Zierikzee, in diverse per- cri'Uw publiek presenteren te verknopen De GOUD- en ZILVKRSMWS- en HORUOGIEMAKËRS-AEFAIRE Staande op de boek van de Schuilhaven, wijk A, n.°" 302 en 303, te Zierikzee. Zeven WOONHUIZEN en ERVEN en een PAKHUIS en ERVE slaande op diverse standen binnen gemelde Slad. Een TUIN met TUINHUIS, staande en gelegen in de Lange Pad aldaar. 12 bunders 47 roeden 99 ellen BOUW- WEILAND en MOES- GROND gelogen in bet Poortamhaebt der Stad Zierikzee. 60 roeden 80 ellen BOUWLAND gelegen onder Kerku-ervS. Eene STOLP met 24 bunders 77 roeden 40 ellen WEILAND staande, en geiegen onder Duivendijke. g Portie in de MEËSTOOF I1ET HART, staande in hel Poort- airihaeht voormeld. in de TIENDEN, in den Voor- en Achterhoek van hel NieuW- lorrd onder Sint-Annaland. Alles aankomende den Boedel van wijlen den Heer C. van Pek VLIET en Mede-Eigenaren, en in het hreede bij biljetten omschreven. Kt» op Maandag den 25 Augustus, des voormiddags ten tien ure, aan bet Boedolhuis van wijlen den Heer C- van der Vliet: Een zeer nolle INBOEDEL, bestaande in mahonij- en andere gladhouten Meubelen, als: Kabinet, Bureau, Chiffonnière, Tafels, Stoelen; voorts Bedden, Tapijten, Porselein, Glas, Aardewerk, Ko per, U.ter, Tin en verder Huisraad, en eindelijk nog Kasten, Bus sen, Donzen Tonnen en verdere Gereedschappen uitmakende een completen Opstand voor,een Kruideniers-AVinkct. Op Donderdag den 28 Augustas, des namiddags ten drie ure; Eenige zeer fraaije PENDULES, Staande- en Hafrg-Klokkenmet en zonder slag- en speelwerken verschillende zero nieuwe als oude Vriesche Klokken, 150 zoo Goudeu Zilveren als Spinbekbeft florofo- gien en hetgeen verder op gemelde dagen zal Worden geveild. te zierikzee bij de wed. a, de vos ek zoon stads drukkers,

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 2