ZIERIKZEESCHE C O R A IV T. N.o 63? VRIJDAG A.° 1845. 8 AUGUSTUS. Besturen en Administration Nieuwstijdingen if *St+ BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏERfRZEE verwittigen bij deze het publiek dat de gewone KERMIS of JAAR MARKT dit jaar binnen deze Stad zal gebonden worden als Van ouds aanvangende op den laatsten Maandag in. Augustus, gedurende twee weken en alzoo van dén 25 Augustus tol den 6 September aanstaande. De kramers worden verzochttot het bekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brieven bij den heer A. Van nrjt Vet. bi?Cz. Stads Architect en Marktmeester alhier aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk Patent moeten zijn voorzienterwijl geene rijfelaarsboroskooptrekkers of bedelaars op de kennis zullen •worden toegelaten. Zierilczeeden 6 Augustus 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vï.. Ter ordonnantie, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERlKZEE brengen Ier kennis van de belanghebbenden dat bet primitief kohier Van het Patenlregt, van dezC Stad, over hel loopende dienstjaar, op den 1 dezer maand door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provihcie is invorderbaar verklaard en op heden gesteld wordt in banden van den heer Ontvanger der Directe Be lastingen alhier ten fine van invordering wordende mitsdien alle patentpligllge ingezetenen aangezocht om hunne aanslagen getrouwe- iyk ingevolge de wet te voldoen. Zierikzeeden 8 Augustus 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd de crane vi., Ter ordöhnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Groot-b rittannien. LONDEN j den 2 Augustus. Bij H.' M." besluit valt den 28 Julij 11. is de koning der Nederlanden die den rang Van generaal bij het engolsch leger bekleedde, tot dien van Veldmaarschalk verbeveh. Z. M. de koning der Nederlanden heeft eergisteren hatniddag tij dens hoogstdeszelfs Verblijf bij den hertog toni Richmond, de plaats hebbende wedrehnen te Goodwood bijgewoond en alvorens de plaats te verlaten, eenen beker, ter waarde van 300 gulnjes, ten geschenke Voor de wedrennen aldaar togen hot volgende jaar uitgeloofd. E R A N K R IJ K. PARIJS den 2 Augustus. In Bordeaux hebben in den avond van den 29 Julij Wanorden plaats gehad. Aan de woningen der consuls Van Napels en Nederland zijn door een hoop vólks veelal uit vreem delingen bestaande ongeregeldheden gepleegd en glazen ingesmeten op grond zdö men beweerde dat zij ter gelegenheid Van de Julij- feesten geene vlaggen hadden uilgestoken. Hunne wapenborden zijn afgerukt en in de rivier gesmeten. In het verleden jaar is den Consul van Hamburg iets dergelijks wedervaren. De regterlijke overheid heeft zich deze zaak aangetrokken. Zoo men êen alhier in omloop zijnde gerucht gelooven mag zou de heer de Jafnadzaakgelastigde van Frankrijk te Londen den koning der Nederlanden een eigenhandigen brief van koning Lodewijk Filips let band gesteld hebben waarin die vorst wordt uilgenoodigd ook Frankrijk te komen bezoeken. NEDERLANDEN. 's GRaVENHAGË den 4 Augustus. Z. M. de koning wordt morgen of overmorgen van hoogstdeszelfs togt naar Londen in deze residentie terug verwacht. Na de terugkomst uit Engeland vertrekt Z. M. met de koningin naar Limburg en gelijk sommigen willen ook naar Luxemburg. Het weekblad de Ooijevaarwaarvan P. A. de Haas, Js. de redacteur is kondigt in zijn laatste nommer aan dat er eene reg terlijke vervolging tegen dat blad is ingesteld ter zake van een arti kel geplaatst in n.° 40 van dat blad houdende eene oproeping aan het volk van Nederland tot het geven van een bewijs van hoog achting en erkentenis aan den heer Thorbecke. Den 5. Heden avond zijn HH. KK. HH. de prins en prinses van Oranje en de jonge prinsen hoogstdeszelfs zonen in deze re sidentie teruggekeerdvan hunne reis naar Duitschland. GEMENGDE BINNEN- EN BUITENLANDSCHË BERIGTEN. Koningin Victoria Wordt eerlang in Antwerpen verwachtom zich incognito door Belgie naar den Rijn te hegeven en den koning van Pruissen op het slot Stolzenfels te bezoeken. Te Erzerum, ju Euro- peescb Turkije waar in den zomer de thermometer (van Réaumur) ge woonlijk tusschen 20 en 22 graden toekentis het den 21 Junij plotseling zoo koud geworden dat de kwik op den middag tot 5 en 2 uren later tot 3 gr. zonk de sneeuw viel in overvloed en overal moest men begin nen te stoken. Het onkundige volk dacht niet anders dan dat het eind der wereld nabij was. Die ongewone weêrsgcsteldheid heeft tol den 24 geduurd. De heer Posnodie onlangs benoemd is lot consul-generaal van Turkijeresiderende to Amsterdam belast zich naar men ver neemt met het onlvahgeh der liefdegiften die men voor de door den brand te Smirna ongelukkig gewordenen mogt wenschen af te zonderen. In het oosten van Europa heeft men gedurende hel laatst van Julij weder zeer van overslroomingen geleden vooral ten gevolge der heftige regens, die in de gebergten tusschen Polen en Hongarijen gevallen zijn. Uit beide die landen ontvangt men daarover de treurigste berigten. Te Edingen in bet groothertogdom Baden, is den 27 Julij5 minuten vóór 2 ure, des morgehs eehe zoo sterke aardkchudding ondervonden dat dezelve door de te bed liggenden duidelijk gevoeld geworden is de hemel stond hierbij vol sterren. De gewone jaarmarkt binnen de stad Goes zal beginnen op zaturdag den 16 en eindigen op zaturdag den 30 Augustus eerstkomende. Ih de eerste helft van Julij is le PlesChen iu Silezie eene groote menigte sprinkhanen gezien die van het oosten naar het westen trok en op hel pruissisch grondgebied veel schade heeft aan- gerigt. Omtrent de jongste luchtreis van den heer Kirsch, waarvan wij in ons vorig nummer gewaagden leest men thans nog de Volgende nadere bijzonderheden in de Rotlérdamsche Courant Niettegenstaande het allerongunstigst weder, heeft de heer Eirsck öergislereh zijne Voorgenomen derde luchtreis, van de plaats de Ade laar, ondernomen. Teh 71/» uur des avonds rees de ballon, even statig als de beide vorige keeren omhoog de lieer Kirsch had op aandrang van het publiek er in toegestemd dat zijn dochtertje hem niet vergezelde, zoo als eerst het plan was. Na zijn gaz uitgelaten te hebben daalde dc luchtreiziger, ten ruim 7'/i ure, nabij Alphen boven een weiland neder. De wind was zon hevig dat het anker eerst niet vatten kon: toen 2 in de nabijheid zijnde mannen het herhaalde tnalen in den grond wilden bevestigen werd hel door do Sterke werking van den wind op de parachute, geheel regt getrok ken men maakte toen de touwen vast aan een boom die echter doorbrak even als een ander dun boompjeaan hetwelk de heer Kirsch zich vast hield die daarop wel uil het schuitje zou hebben kunnen springenmaar liever het gevaar wilde trotserenom zoo lang mogelijk den ballön niet te verlaten. Na andermaal door den wind, die in het valscherm sloeg, te zijn voortgesleurd is de luchtreiziger in eene sloot nedergekomen en da ballon met zoo veel kracht tegen een vlonder aangedreven dat de planken daarvan braken en de ballon scheurde. Nogmaals pcogde men de door den heer Kirsch uitgeworpen touwen te bevestigen waardoor het ijzeren kruis in den heugel waaraan hel schuitje en de louwen bevestigd waren is doorgebroken zoodat hij ongeveer een kwartier uurs lang door de breede sloot gesleurd is, maar ein delijk met behulp van een aantal (e zijner hulp toegesnelde perso nen die zich aan de leidsels der parachute en aan het schuitje vast hielden, te Alphen het gevaar is ontkomen. Aldaar werd hij met de meeste belangstelling ontvangen en hem al de hulp verleend die zijn toestand vorderde. Een der ingezetenen verschafte hem nachtverblijf en voorzag hem van andere klcederen. Gisteren morgen keerde de Zoo gelukkig behouden luchtreiziger hier Ier stede terug, en aange naam is het te kunnen melden dat hij Van de doorgestane vermoei- jenissen reeds zoo goed als hekomen is. Hij heeft verklaard hij geen zijner vorige, meerder of minder voorspoedige luchtreizen, ooit zoo veel met den wind te worstelen gehad te hebben. Mogt hij, bijal dien hij hier nogmaals eene luchtreis ondernemen kon, gunstiger weder treffen Te oordeelcn naar de toebereidselen Welke men ziet maken, belooft de feestelijke vereeniging van harmonie-gezelschappen le Dordrecht, op aanstaanden zaturdag den 9 dezer, in allen opzigtc luisterrijk le zullen zijn. Na de feestelijke ontvangst van de vroeger door ons Vermelde mu zij k-gezel schappen in 'liet locaal van den stads schouwburg Zullen de vereenigde harmonie-gezelschappen met hunne vaandels voorafgegaan door eene eerewacht te paard met haar vaandel des middags ten 12 ure, zich in plegtigen optogt gaande van afliet locaal van den stads schouwburg, door de Wijnstraal, Groenmarkt, GrooteketksbuurtGrootekerksplein langs liet rijks-magazijn, voor do grOotc kerk, LeuvobrugVoorstraat, Sleegover sloot Kromhout, haar het Hof van Holland begeven alwaar de feestviering zal plaats hebben. Daar zullen alsdan verschillende stukken door de gezamen lijke gezelschappen uitgevoerd worden en aan elk derzelve gelegenheid gegeven worden om zich afzonderlijk te doen hooren. Na den afloop dier proeven zal dc plegtige uitreiking plaats hebben van eene verguld zilveren medaille, tot aandenken aan elk der harmonie-gezelschappen; licnevehs epne extra medaille aan hel verslkomendo gezelschap. Het feest zal besloten worden door eene gallopaile van J. Gadrelluit te voeren door de gezamenlijke harmonie-gezelschappen en vervolgens door een hal. Den daarop volgenden zondag avond zal wederom in. heizelfde locaal een hal vauxhal en vuurwerk plaats hebben waarop de feestelingen vrij entree zullen hebben. Van onderscheidene plaatsen uit Noord-Braband heeft men berigten dat het bederf onder de aardappelenteelt niet meer toenam. Op de velden bespeurde men dat de kwijnende stengels nieuwe schoten opleveren welk een en ander geen ongunstig voorleeken voorspelt Tot beden blijft men daar liet algemeen gevoelen aankleven, dat hej aardappelen-bederf aan de dikke mist moet worden toegeschreven Men is echter niet van oordeel om het loof of te maaijm uil stens'

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1