ZIERIKZEESCHE INGSDAG A.® 1845, COURANT. 22 JULIJ. Besturen en Administratien. Nieuivstijdingen. N.o 58. l/r NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den heer Opperhoutvester met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Staten is bepaald dat de Jagt op Ganzen Eenden en Watersnippen in deze provincie zal geopend zijn op den 1 Augustus aanstaande; met dien verstande echter, dat dezelve, wat de publieke Jagt aanbelangtalleen op het water langs de stranden en oevers van waterplassen en op lage moerassige gronden zal geopend worden, en bepaaldelijk zal gesloten blijven in en langs de bosschen alsmede op bouw- en weilanden tot het gewone Jagtveld behoorende. Zullende de opening van de Groote Jagt nader worden bekend gemaakt. Deze Notificatie zal in het Provinciaalblad worden geplaatst mits gaders de noodige exemplaren daarvan aan de Stedelijke en Gemeente- Besturen ter aflixie worden toegezonden. Middelburgden 14 Julij 1845. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND gezien de resolutie van Zijne Excellentie den Minister van Financiën van den 10 Junij jongstleden n.° 38, houdende voorschriften nopens bet in omloop brengen van nederlandsche tien-centstukken en de inwisseling van de oude muntstukken van twee stuivers of zoogenaamde dribbeltjes; zoo mede de missive van welgcmeldcn Minister van den 14 dezer maand h,1 11. Brengt bij deze ter kennis van dé ingezetenen dezer Provincie dal behalve de reeds openstaande verwisseling der hierboven be doelde oude muntstukken voor een iegelijk 'gedurende de vier laatste dagen van de thans hopende maand, de gelegenheid bestaat om zijne dan nog overige oude dubbeltjes bij dó Agenten van 's Rijks Schatkist de Rijks Ontvangers en de Directeuren van de Postkantoren tegen nederlandsche tien-centstukken ofdeze ontbrekende legen andere muntspeciën te verwisselen met uitnoodiging om van die gelegenheid gebruik te makeri ten ëifide de schaden voor te koinch die zij" zouden kunnen ondervinden bij het ontmoeten van zwarigheid in het Uitgeven van oude dubbeltjes met den eersten Augustus aanstaande. Deze Notificatie zal in het Próvinciaaïblad worden geplaatst en in den gebruikelijken vorm aan de Plaatselijke Besturen ter afiixie wor den toegezonden. Middelburg, den 18 Julij 1845. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. De GEDEPUTEERDE STATEN der Provincie ZEELAND brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat bij Zijner Majesteits besluit van den 28 Junij jl. n." 62, is göedgekeurd het plan eener negotiatie van f 220,000,00 rchtende 4 ten honderd in het jaar ter Verbetering der Wegen in het 4d" en 5J" District dor Provincie Zeeland, waarvan liet kapitaal in twee termijnen moet worden ge fourneerd de eerste helft met 48 pC.' vóór den 5 October 1845 en de tweede helft met 50 pC.' vóór den 1 April 1846 beide met ingang van rente op 1 Januarij 1846 j dat tot het doen der inschrij vingen ter deelneming een termijn is gesteld van zes dagen aan vangende den 4 Augustus aanstaande en eindigende den 9 daaraan volgende des namiddags ten 2 ure dat de gelegenheid daarloe zal worden opengesteld ter Provinciale Griffie en bij de Districts-Com- missariaten in Zeeland, en dat tot Zekerheid van de jaarlijks te doene aflossingen en Interest-betalingen dezer negotiatieonder waarborg tier Provincie speciaal zijn verhonden de inkomsten aan het fonds ter verbetering der voorschreven Wegen opgenoemd in art. 1 6 en 7 van het reglement op dal fonds gearresteerd bij Koninklijk besluit van 13 December 1843 n." 76. Middelburg, den 18 Julij 1845. De Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VREDENBURCH Ter ordotinantie van dezelve SLEGT. P B L I C A TIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZTERIKZEË in ervaring gekomen zijnde dat een aantal huizen en pakhuizen binnen deze Stad niet of niet behoorlijk van de wijklctter en het nummer zijn voorzien en gelet op art. 4 van het Reglement op het daar- stelleh en houden van registers van bevolking en inwoning binnen de gemeenten dezer Provincie goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 27 October 1825, n.° 96, luidende; <i Ieder eigenaar zal verpligt zijndit nummer steeds ziglbaar te doen onderhouden." Herinneren de Ingezetenen aan hunne verpligting ten deze met uitnoodiging aan lederen eigenaar om Waar dit Ontbreekt het nummer in o liever wter grootte van 50 strepen, op de post der deur of op eene andere zigtbare plaats aan de voorzijde Mn het gebouw te doen stellen. Waarschuwen de nalaligen dat na hel eindigen def Idopende maand proces-verhaal legen hen zal worden opgemaakt ter vervol ging voor den heer Kantonregter overeenkomstig de bepalingen van meergemeld Reglement. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afge kondigd en in de Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 16 Julij 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. NEDERLANDEN. 's GRAVENMAGE den 20 Julij. Heden middag, kwart vóór 1 ure, is Z. SI. de koning, per extra spoortrein naar Soesldtjk ver trokken. Men verneemt thans vrij stelligdat Z. M. zich aanstaanden Woensdag naar Engeland zal hegeven. Bij besluit van den 16 dezer heeft Z. M. de kadel voor den waterstaat bij de koninklijke militaire akademie P. Calandbe noemd lot adspirant-ingenieür van den waterstaat. Wij zijn dus leest men in de StaatsCourantin de gelegen heid om te kunnen mededeelen den navolgenden Staat van de opbrengst der middelen in de eerste zes maanden van 1845 tegenover de opbrengst van de eerste zes maanden van 1844. 1845. 1844. Directe belastingen f 8,493,674,96 f 8,229,979,49 In- en uitgaande regten en scheepvaart-regten vuur- ton- en bakengeld- 2,381,629,86'/» - 2,343,406.72'/, Accijnsen- 8,987,998,18'/» - 8,953,250,63 Registratie-, zegel-succes sie-rogten enz. 4,783,825,73- 4,800,175,02'/, Regl van waarborg op gou den en zilveren werken - 65,802,81 - 65,990,34'/, Posterijen - 698,983,75 - 659,828.35 Loterijen - 293,150,00 - 320,874,00 Totaal f 25,705,065,30'/, f 25,373,504,56'/, hebbende alzoo in 1845 meerder dan in 1844 opgehragt de directe belastingen f 263,695,47 de in- en uitgaande regten enz. f 38,223,14 dp accijnsen f 34,747.55'/, en de posterijen f 39,155,40. Terwijl in 1845 minder dan in 1844 hebben opgehragt; de registratie-, zegel-, snccessie-regten enz. f 16,349,29 het regt van waarborg enz. f 187,53'/, en de loterijen f 27,724,00. Ter teregtwijzing van oèn dnor de Groninger-Courant medege deeld berigtomtrent het besluit hetwelk de Algeineene Synodo der Nederlandsche Hervormde Kerk dezer dagen zou genomen hebben ten aanzien van de ten vorigen jarij door die vergadering voorloopig aangenomene bepalingen aangaande de betrekking der hoogleeraren in de godgeleerdheid tot de nederlandsche Hervormde kerken ten aanzien van de talrijke adressen welke, omtrent die aangelegenheid, bij de synode zijn ingekomen worden thans door de Staals-Couranl teXluëel medegedeeld 2 besluiten der synode dienaangaande geno men in hare zittingen van den 4 en den 7 Julij jl. Uit het eerste dezer besluiten blijkt hoofdzakelijk dal de synode, overeenkomstig een voorstel van den hoogleeraar Kist, besloten heeft «om aan de algemcene synodale commissie do last op ledragen, om, li a in overleg te zijn getreden met de 3 godgeleerde faculteiten en het gevoelen te hebben ingewonnen van bevoegde kerkelijke collegiën en personen omtrent de onderhavige taalt in haar geheel aan eeno volgende synode een nader voorstel te doen." De hooglceraar Pareau, welke had voorgesteld «om het nemen van een bepaald besluit ten dezen tót na de behandeling der overige, betrekkelijk dit onderwerp, ingekorneno stukken, uit te stellen." heeft aanteekening verzocht, dat dit besluit genomen is strijdig met het dnor hem gegeven advies, en desgelijks hebben de heeren te GemptWinscmius, Hoek, Iloeles. DoorênbosSerrurier en Suringar doen aanteekenen dat zij zich met dit besluit niet hadden geconformeerd. Uit het tweede der openhaar gemaakte besluiten blijkt hoofdzakelijk, dat do synode voortgaande tot de behandeling van verschillende bij haar ingekomene adressen, strekkende deels lot adhassie aan de ten vorigen jare in de zittingen van den 14 lot den 17 Julij voorloopig aangenomene bepalingen deels om te verzoeken dat die bepalingen niet in werking gehragt inoglen worden, eenstemmig heeft besloten, al deze adressen gedurende deze en de volgende zittingen van hare tegenwoordige bijeenkomst ter synodale tafel Ie leggencn daarna dezelve te stellen in handen van de algemeenc synodale commissie, ten einde daarop acht te geven en van dezelve dat gebruik te maken, als zij zal vermoenen te hehooren." Deze mcdedeeling geschiedt, op stellig verlangen der synodale ver gadering, hij algetneene stemmen, zoowel der preadviserende hoog leeraren in de godgeleerde faculteiten als van al de leden der hooge kerkvergadering. GEMENGDE BINNEN- EN BUTTENLANDSCHE BERIGTEN. De 7 haringjagers welke dit jaar uit de hollatidsrhe haringvloot zijn afgezonden, hebben tezamen aoógehragt 1289'/, ion haring. De visscherij-berigten uit zee medegebragtwaren over het algemeen vrij gunstig zoodat eene niet onaanzienlijke kwantiteit haring nog boven

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1