ZIERKZEESGHG N.° 51. VRIJDAG Besturen en Administratiën Nieuwst ij ding en INSPECTIE op de STRATEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZAERIKZEE maken bekend dat op Zaturdag den 28 dezer maand een omgang door de Stad en langs de Dijken geschieden zal, om zich te overtuigen of al de bepalingen van het Policie-Reglement voor deze Stad alom worden nageleefdwordende een iegelijk hij deze gewaarschuwd om te zorgen dat de straten elk voor en achter zijne woning of erf, behoorlijk schoongemaakt en gezuiverd zijn terwijl de beambten der policie bepaaldelijk zijn gelastom op de voortdurende reinheid van straten sloepen en goten te letten en zonder oogluiking wegens alle overtreding en nalatigheid proces-verbaal op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd omgeroepen en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzceden 13 .lunij 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, gezien het door den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier tegen de achterlijke contribuabelen in de aanzuivering hunner ver schuldigde aanslagen in de Personele Belasting en het Palentregt over hel verschenen dienstjaar 184l/s opgemaakt dwangbevel en gelet op het besluit van Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, van den 21 Maart 1838, Provinciaal blad n.° 35.) Waarschuwen bij deze allen die in de voldoening hunner ge noemde rijks belasting dusver achterlijk zijn gebleve.n legen de gevolgen der uitvoering van het dwangbevel en manen die belas tingschuldigen ernstig en nadrukkelijk aan om door eene onverwijlde aanzuivering van hunne aanslagen zich van de kosten van vervolging te bevrijden. Zierikzee, den 26 Junij 1815. Burgemeester en Wethouders voornoemd NELEMANS L. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. Het AFDKELINGS-BESTUUR van de MAATSCHAPPIJ tbii be vordering van oen LANDBOUW en de VEETEELT in dc sectiën Schouwen en Duiteland, geven bij deze kennis aan diegenen, welke zich als mededingers in bet Ploegen naar de Premie hebben aange geven en als zoodanig zijn aangenomen dat de dog op welke deze Ploegwedslrijd zal plaats hebben is bepaald op Woensdag den 2 Julij aanstaande, mot verzoek zich alsdan des morgens ten 9 ure met hunne paarden en ploegen te bevinden te Schuddebeursonder Noord'gouweten einde ten 10 ure eenen aanvang te kunnen maken, zullende aan hun vooraf de bepalingen die bij het ploegen in acht moeten worden genomen behoorlijk worden medegedeeld. Om geene de minste schijn van partijdigheid te doen geboren worden zullen de Leden van de Beoordeelings-Commissie niet bij de werkzaamheden tegenwoordig zijn maar eerst na den geheelen afloop derzelve zich ter beslissing naar het terrein begeven ook zal het genoemd Bestuur aangenaam zijn vele belangstellende deelnemers deze gebeurtenis met hunne tegenwoordigheid te zien vereeren. Zierikzee, den 26 Junij 1815. Het Afdeelings-Besluur voornoemd C. van de STOLPE Mz.President. M. W. de JONGE, Secretaris. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 24 Junij. De beraadslagingen over de begrooling zijn afgeioopen. Behalve hoofdstuk III (builenlandsche zaken)hetwelk met eene meerderheid van 28 tegen 27 en hoofd stuk XII (onvoorziene uitgaven)hetwelk met 29 legen 26 stemmen verworpen is, zijn al de hoofdstukken aangenomen. Van goederhand wil men welendal door den koning dezer dagen een besluit zou genomen zijn houdende bepalingen waarbij de met groot verlof in der tijd naar hunne haardsteden gezonden miliciens der liglingen van 1842 en 1813 tegen den 1 September aanstaande onder de wapenen worden geroepen oiu gedurende die maand de najaarsoefeningen hij te wonen. Van wege den minister van financiën is hekend gemaakt dat de middelprijzen der inlandsche granen voor het geheele rijk over het tijdvak van den 20 Mei 1845 tot en met den 19 dezer per mud zijn geweest als gevolgt tarwe 7,29, rogge 6,57'/,boekweit 6,84!/s gerst 4.521/,haver ƒ2,85 en ongepelde spelt 2,12s/, en dal de reglen op den in- en uitvoer voor de maand Julij eerst komende zijn gesteld per mud als volgt tarwe en gepelde spelt 1 en vrij, rogge 15 c. en 30 c.boekweit 15 c. en 30 c.gerst en mout 25 c. en vrij haver 75 c. en vrij en ongepelde spelt f i en vrij. GEMENGDE BINNEN- EN BUITENLANDSCHE BERIGTEN. De opening der zeebaden te Domburg zal op den 30 dezer plaats hebben. Door de Nederlandsche Handel-Maatschappij zijn bevracht ■geworden 33 schepen, als: voor Amsterdam 20, Botterdam 10 (waar onder Elizabeth en Johanna, kapt. JU. van Vellhovcn)Dordrecht 2 en Middelburg 1 (zijnde Mercuriuskapt. IF. Veeneman). Even buiten de Iiranepoort der stad Groningen is II. woensdag middag de bliksem in een boutzaagmolen geslagen die tot den grond toe is afgebrand. Ook op andere plaatsen in de provincie Groningen heeft het onweder hier en daar aanmerkelijke schade aangerigt. Te Andelnabij Gorinchem is in den nacbt van den 20 dezer brand ontstaan in de woning van IF. de Ftsserten gevolge van welk onheil drie huizen en drie schuren zijn afgebrand. Uit Utrecht meldt men dat de werkzaamheden der her- munting (hans zijn aangevangen. Zoo lang de nieuwe pietzaal niet ge reed is zal de munt met haar tegenwoordig vermogen werkzaam blijven. De berigten uit Algerie zijn weinig gunstig dc opstand der bevolkingen neemt er toe in plaatse van beteugeld te worden. In de afgeioopen week werd Ie Zwartsluis aan de markt gebragt een buitengewoon groote heilboten gekocht door den beer J. IF. M. Tweemannen moesten het dier op eene ladder naar de plaats zijner bestemming dragen. Laatstleden woensdag is te Amsterdam de gewone jaarlijksche ver gadering van den raad der Nederlandsche Handel-Maatschappij ge opend. In de hij die gelegenheid door den president gehoudene aan spraak behelzende een overzigt over de verrigtingen gedurende het laatste jaar wordt onder anderen berigt dat de maatschappij den lijnwaadhandelonder aanvankelijk verbeterde omstandigheden voort zet en aan do belangen der inlandsche nijverheid grootelijks bevor derlijk blijft door hare uitzendingen. De uilzendingen van welke het kaloenfabrijkaat bel voornaamste artikel uitmaakte hebben in 1844 bedragen, met inbegrip van specie en goederen voor het indisch bestuurruim 9,600,000. De aangevoerde producten zijn wat koffij en suiker betreft iels beneden den aanvoer van 1843 gebleven, maar hebben dezen met opzigt lot specerijen Java-thee en Banca- tin overtroffen. Tot den aanvoer zijn in 1844 gehezigd 178 schepen. Al het verkochte in dat jaar heeft ruim 3millioen guldens meer dan in 1843 opgebragt. Aan scheepsmachten is in 1844 betaald niet minder dan ƒ11,361,083; aan assurnntiepremiën ƒ741,206. Vrijdag is de vergadering gesloten nadat het boven den vasten interest uit te keeren dividend bepaald was op 2percent of 22,50 per aandeel. De nieuwe basculerende Spanjaardshrugaan het einde der Spaan- sche kade te Rotterdam is den 22 dezer voor het publiek geopend. Zij heeft eene wijdte van 14 nederl. ellen binnenwerks, op de hoogte van bet Rollepeil zoodat nu de grootste zeeschepen in den Haring vliet gelegd kunnen worden waardoor in eene wezenlijke behoefte der stad voorzien is. Het plan dezer brug is ontworpen door den heer stads architect Rose, en zoowel het gegoten als geslagen ijzerwerk daaraan in de fabrijk der heeren Dudok van Ilesl en van Vlissingen, te Amsterdam, vervaardigd. De brug wordt in beweging gebrast door middel eener zooge naamde schroef zonder einde. Hare bovenbedekking is van hout in asphalt gelegd. Haar vorm is uiterst net en sierlijk terwijl do verlichting, bij avond, door vier gaslanlarensop de sierlijks kaudelabrcs geplaatst zeer doeltreffend is. Men meldt uit 's Hertogenboscb van den 20 dezer Men verneemt dat de heer D. Dronkerste Middelburg, de fondsen vereenigd en de concessie aangevraagd heeft voor zijn stout plan otn die stad door middel van eenen spoorweg met Noord-Rraband en Limburg te ver eenigen. Moge die hoogst belangrijke onderneming van alle zijden aanmoediging vergemakkelijking en medewerking vinden. Door do ijverige correspondentie der kamer van koophandel alhier schijnt be werkt te zijn dat 's Hertogenbosch in de groote linie zal svorden opgenomen en niet slechts daaraan met eenen zijtak verbonden. Dezelve is sedert den beginne van het afgeioopen jaar voortdurend werkzaam oin te verhoeden dal de hoofdplaats en eerste vesting der provincie op den achtergrond gerake hij den aanleg van een spoorweg stelsel en door met eenen enkelen zijtak daaraan lo worden ver eenigd als het ware tot een cul de-sac gemaakt worde ten welken einde door haar ook een rekwest aan den koning is ingediend zich aansluitende aan dat van de stads regering, onlangs opgezonden. Men schrijft uit Arnhem dat de den rups niet zeer vermenigvul digt. In het Beekhuizer bosch onder Velp echter hetwelk ruim 136 bunders beslaat benevens in het Nederrijksche VVald op bet zoogenaamde Maldenschen vak vertoont zich dezelve ofschoon iu gering getal allerwege. Er schijnt voor als nog gelukkiglijk geeno vrees tot eene algebeele vernieling der aangetaste bosschen te bestaan. LI. donderdag namiddag bad te Middelrode onder Berlicum een bedroevend ongeluk plaats. N. Scharstimmerman, 19 jaren oud, zich in het water hebbende begeven om te zwemmen was in gevaar gekomen van te verdrinken. Ter zijner hulp snelde toe Anlonius van der Bank, een boerenknecht, de steun van eenen oude vader en

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1