ZIERIKZRESCHE Sesturen en Administration Nieu i vs tij d imjen 1\.o 43. II RAN DSC no ÜWlNG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS iler Stad ZIERIKZEE verwittigen de Ingezetenen dat er op Maandag den 2 Jünij aan staande eenc algemeene Inspectie op de Brahdlduschmiddelen te dezer Stede zal gehouden worden en herinneren mitsdien aan de bepalingen van de art. 44 45 en 46 van het Brand-Reglement voor deze Stad opdat alles in goeden bruikbaren staat worde tentoongesteld en niemand alzoo door onwetendheid vervalle in de boetentegen de nalatigen verordend. Zietikzeeden 26 Mel 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vl., Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROKF. PUBLICATIE, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZlERIKZEE brengen hij deze ter kennis van Landbouwers Grondeigenaars en Pachters van Landen dat even als in vorige jaren thans weder aan ieder hunner een biljet zal worden bezorgd waarop dezelve gelieven in te vullen de bundertallen mët onderscheidene veldge wassen en voortbrengselen bezaaid voor zooveel ieders eigendom of pacht-bezit binnen deze Stad en het Poortambacht betreft met vriendelijk verzoek dozn biljetten met dé vereischle naauwkeurigheid ingevuld en onderteekend in den loop der maand Junij aanstaande ter Stedelijke Secretarie te willen terugbezorgen ten einde het Bestuur in staat te stellen aan de opgave, welke daarvan bij de Hoogo Regering jaarlijks wordt verlangd te kunnen voldoen rekenende men hierbij op dezelfde bereidwilligheidwaarmede ten voorleden jare gelijke opvrage door een ieder is beantwoord geworden. Zierikzee, den 28 Mei 1845. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie Do Stads Secretaris, W. P. KROEF. NEDERLAND E N. 's GRAVENHAGE den 27 Mei. Gisteren middag is, in tegen woordigheid van Z. M. deb koning en verdere leden van het vorste lijke huis aanzienlijke përsonaadjen en talrijk publiek de eerste steen gelegd door 2.' M.s beminde dochter H. K. II. mevrouw do crf-groothertogln Mn Saksen-Weimar-Eisenadhgeboren prinses der Nederlanden, aan Bene der grootste militaire manéges van Europa, die voor rekening van 2. M. den koning in «le nabijheid van hoogst- deszelfs kazernes alhier door 2.' M.s werkbazen de heeren J. Evan Ellinkhuizen en P. Schroot, is aangenomen en zal wonlen opgebouwd in gothischen stijl. Nadat de steen gelegd was werd er eche toe passelijke aanspraak door genoemde werkbazen gedaan en aan H. K. H. mevrouw de erf-groothertogin gepresenteerd de fraaije troffel en het sloofje tot het werk gebezigd. Op den troffel was eeiie toepasselijke inscriptie gegraveerd alles in een briilant kistje gesloten. Een en ander werd door H. K. H. uit banden van gezegde werk bazen tnct de meeste minzaamheid ontvangen. Meer dan 300 werk gasten die voor 2. M. bestendig werkzaam zijn stonden als in een carré geschaard en een en ander leverde een treffend schouwspel op de werkgasten werden zeer verrast door eene aanzienlijke som van den vorstelijken bouwheer ontvangen om onder henlieden te ver deden en alles liep in gepaste vrolijkheid en de beste orde af. Het terrein was sierlijk met de vlaggen vah al de leden der vorstelijke familie versierd aan het hoofd stond die van Saksen-Weimar-Eisenach. Op den sleen staat gebeiteld De eerste steen gelegd doof II. II. II. mevrouw de erf-groothertogin van Saksen-W'eimar-Eisenach geb. prinses Sophie der Nederlanden, den 26 Mei 1845, en opgebouwd door Z. M. koning Willem II. H. K. H. mevrouw de groothertogin van Saksen-Weimar-Eisenach is heden morgen uit deze residentie tiaar den Rijn vertrokken. Z. M. de koning heeft II. K. H. tot Rotterdam vergezeld. 2. K. H. de prins van Oranje is gisteren van hot Loo in deze residentie teruggekeerd. De minister van marine heeft ter kennis van de zeevarenden gebragtdat ten gevolge der ontstane veranderingen in het Veergat de betonuing uit het Ruitersdiep is opgenomen doch daarentegen de betonning van het vaarwater loopende tusschen de bank de Schotsman en den wal Van Walcheren is vermeerderd zoodal het Veergat alsnu buiten de zwarte ton n.° 1 van de Roompot tevens dienende als uiterton van het Veergat en de roode ton op de west punt van Onrust strekkende tot aanwijzing der schooling van het eigenlijke Veergat en van de Roompot is betond met vijf zwarte en twee witte tonnen liggende van binnen naar buiten gerekend op de navolgende diepten met laag water en de onderstaande merken per miswijzend kompas alsDe zwarte ton n.° 1 diepte 43 palmen, merken: de toren van Middelburg tusschen bet wachthuis en de daarbij staande keet van de Oost-Watering. De zwarte ton n.° 2 diepte 43 palmen merken de molen van Onze Lieve Vrou wenpolder tusschen het molenhuis en hot kerktorentjede molen de Koe staande onder Vere in de hoornen van de Oost-Watering. De witte ton n.° 1 diepte 43 palmen merken de molen van Onze Lieve Vrouwenpolder in het molenhuis het wachthuis van de Oost- Watering in het hospitaal van Vere. De zwarte ton n.° 3 diepte 43 palmenmerken de molen de Koe even beoosten een huisje met rood pannendak onder Vere een klein huisje op Kamperland tusschen twee boeren woningen. De zwarte ton n.° 4 diepte 43 palmen merken het torentje van Gapingetegen het fort ten Haak; het torentje van Onze Lieve Vrouwenpolder, even zigtbaar over het duin. De witte ton n.b 2 diepte 43 palmen merken de toren van hel hospitaal te Vere tegen den hoek van bet fort ten Ilaak of duin. De zwarte ton n.° 5 diepte 27 palmen merken de molen de Koe even vrij van den oostkant van het wachthuis der Oost- Watering een klein schuurtje tegen den noordkant cener grooto schuur op Kamperland. Men verneemt dat de voorziening in cassatiedoor Jakob Louder en Rasper Okkis Everts, legen het arrest van het provinciaal geregtshof van Groningen houdende hunne veroordeeling tot de straf des dooils, bij arrest van den hoogen raad, van den 20 dezer, is verworpen. De raad van administratie der Hollandsche ijzeren Spoorweg- Maatschappij heeft bekend gemaakt dat hijgevolg willende geven aan het genomen besluit ter veflenging van den spoorweg van 'sGra- venhage tol Rotterdam voornemens iszonder verwijl over le gaan tot het verkrijgen van den eigendom der daartoe noodige gronden, en zulks overeenkomstig de bepalingen van de wet op de onteigening, van den 29 Mei 1841 dal hij deze onteigening de streng geregtelijka gang sliplèlijk zal worden gevolgd dat met de vervulling der wettelijkn formaliteiten tot gedwongen onteigening langs de gelieele linie van 'sGravenhage tot Rotterdam in eens en gelijktijdig een aanvang zal worden gemaakt; dat de raad met gcenen onwilligen eigenaar in schikking zal treden, maar gaarne bereid is om aan ieileren eigenaar, die zich daartoe aanbiedt, eene in ruime mate evenredige vergoeding vrijwillig loo te kennen. Den 22 dezer overleed alhier in den ouderdom van 79 jaren de gepensioneerde vice-admiraal en directeur-generaal der marine C. J. Wolterbeek. Den 28. In do zitting van de tweede kamer der slaten-generaal van maandag zijn dé algemeene belangrijke beraadslagingen geopend over «le door 9 leden gedane voorstellen tot herziening der grondwet. Gisteren eh heden zijn dezelve voortgezet. GEMENGDE BINNEN- EN BUITENLANDSCHE BERIGTEN. De tijdingen uit de helgische kolonie Gualimala luiden sleeds hoogst bedroevend. De heer Guillaumotdie als gouverneur over dezelve was aangesteld is (leZer dagen met zijn zoon van «laar teruggekomen. Op eehigc weinige personen na zijn thans bijna alle kolonisten hetzij naar hun vaderland teruggekeerd hetzij naar elders vertrokken. Uit Luxemburg wordt gemeld dat eene cngelscltc maatschappij concessio heeft verkregen voor een ijzeren spoorweg door het groothertogdom. De ministeriele frnnscho bladen bevestigen ten volle, dat de keizer van Marocco geweigerd heeft het traktaat te ratificeren en zijn' gevolmag- tigde heeft in hechtenis doen nemen omdat hij te ver was gegaan. De electro-magnetische telegraaf langs den spoorweg tusschen Amsterdam en Haarlem is zoo goed als voltooid en eerstdaags zullen proefnemingen nopens de werking van dezen telegraaf geschieilen. De commissie te Amsterdam voor do noodlijdenden op het eiland Urkheeft aan giften ingezameld «ie zeer aanzienlijke som van f 3977,34'/,. Vrij belangrijk zijn de jongste berigten omtrent den grooten ijver, waarmede de russische regering hare nieuwe toebereidselen toteenen nieuwen vcld- togt tegen de bergvolken van den Kaukasus maakt. Den 23 dezer is in de gemeente Moergestel een jongeling, A. T. genaamd oud circa 24 jaren die naar men verneemtvoor den vermoedelijken dader wordt gehouden van hel om het leven brengen van het meisjeonder de gemeente Oostcr Wester- en Middelheers, op den 17 dezer, door de policie in hechtenis genomen en door de maréchauseés gevankelijk naar Eindhoven getransporteerd. Men schrijft uit Brussel dat de policie van Maastricht, in het hollandsche-Limburg een man gearresteerd heeft, wiens kleederen met bloedvlekken bemorst zouden zijn. Hij geeft op; uit Diest geboortig en gewezen geëmployeerde aan bet station van Meche- len te zijn. Men vermoedt, dat bij een der medepligligen is aan dea moord van den waker aan het station te Leuven. 2ijne uitlevering wordt van het ncderlandsch gouvernement verzocht. Uit's Hertogcn- bosch schrijft men van dep 23 Mei Het getal menigvuldige branden, welke zoo dikwijls de zoogenaamde Langstraat treffen is wederom met een vermeerderd. Gisteren nacht, omstreeks 12 ure, was de gemeente Baardwijk het looneel van brand een buis, bewoond door 0 verschil lende huisgezinnen werd binnen weinige oogenblikkert met al den in boedel en voorraad geheel in de a'sch gelegd, Het buis was voor brand schade verzekerd. Men mol«It uit 's Itage Gelijk men weet, was de luchtreize van den heer Kirsch uitgesteld op donilerilag. liet regenachtige weder deed evenwel met grond veronderstellen dat de ballon niet 2011 op stijgen en werkelijk scheen dit ook in de bedoeling des heeren Lelimann te liggen toen echter 's namiddags hij omroeping word bekend gemaakt, dat, niettegenstaande het ongunstige weder, de heer Kirsch ten 0 ure zijn plan ten uitvoer zou brengen. Eene menigte volks begaf zich daarop naar den omtrek van het Kleine Loodeels om daar van de toebereidselen aanschouwer te zijn (welk getal echter

Zierikzeesche Courant | 1845 | | pagina 1